29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
3 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia odżywiania
 Drukuj temat
Bulimia na mam-efke.pl
Nadzieja
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 25/08/2011 09:28
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

[quote][b]Czader napisał/a:[/b]
@Nadzieja - Z całą swoją słoniowatą gracją proszę wytłumacz.
Ale naprawdę nie mi.
[/quote]

SadBoisie


[b]Pati[/b] życzę Ci powodzeniaSmile
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
goryczka
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 30/11/2011 10:06
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 25.11.11

To jest naprawde straszne że widziecie jedyny cel, wartość życia w jedzeniu, tak jak by nic innego na świecie nie istniało, tyle was omija...to jets przykre tyle młodych ludzi tyle energii poświęconej jednemu tylko celowi żeby nie przytuć i żeby się najeść. A pomyśleć że ktoś ktoś ma problemy, dzieci, psa, niewiernego lub wiernego męża, gotowanie, sprzątanie, relaks, książki, sport itd itd a wy ciągle tylko to jedzenie i jedzenie smutne doprawdy...
 
Alia
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 30/11/2011 10:21
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

goryczko, Ty naprawdę nic nie rozumiesz.
 
wersko
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 30/11/2011 12:04
Rozgrzewający się


Postów: 12
Data rejestracji: 28.11.11

@goryczka to nie jest tak. To w ogóle nie jest tak. Przede wszystkim ta choroba nie polega na tym, że myślisz sobie 'najem się i zrobię wszystko, żeby nie przytyć, więc to 'zwrócę''. Polega na tym, że gdzieś tam głęboko w głowie mamy jakieś nierozwiązane trudne problemy, które wpływają na postrzeganie przez nas własnej osoby. Objadanie się jest skutkiem frustracji, 'sposobem' jakim próbujemy sobie poradzić ze sobą. 'Zwracanie' w jakiejkolwiek formie jest z koli skutkiem tego jak się czujemy po takim napadzie. I tak w kółko.

I proszę pamiętaj, że jest to choroba psychiczna, a nie fanaberia. Ona wpływa na cały nasz świat. A przecież oprócz tego, że mamy problem z bulimią też mamy problemy z normalnym funkcjonowaniem.

Nie życzę nikomu, żeby wiedział dokładnie o co mi chodzi, ale chciałabym, żeby nie krytykować tej choroby w taki sposób. Bo dla mnie w tej chwili, takie komentarze w stylu 'nie masz innych problemów tylko jedzenie?' są deprymujące, a przecież tutaj są osoby, które chcą z tym walczyć. I nie trzeba nam mówić ile straciłyśmy, bo my to czujemy.

Pozdrawiam i polecam lekturę uświadamiającą http://bulimia.mam-efke.pl/ .
 
Perfidia
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 30/11/2011 17:01
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

<świst> <---- ten dźwięk to były moje ręce opadające do kolan po przeczytaniu posta goryczki. Kolejnego z tej serii zresztą. A może goryczko podzielisz się z nami skąd taka Twoja opinia na temat anoreksji, bulimii i osób na nie chorych? Masz jakieś osobiste doświadczenia w tym temacie? Pytam bez złośliwości, w końcu sama temat znam tylko z teorii.

PS
[quote]polecam lekturę uświadamiającą http://bulimia.mam-efke.pl/ [/quote]
wersko - bardzo mile połechtałaś moje ego za co Ci serdecznie dziękuję Smile
Edytowane przez Perfidia dnia 30/11/2011 17:02
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
goryczka
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 02/12/2011 11:21
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 25.11.11

Każdy ma prawo do opinii na ten temat, to że Wy macie inne zadnie nie oznacza że czyjeś jest gorsze, skoro dzielicie się swoimi prywatnymi sprawami publicznie bo nie jest forum zamknię to inni też mają prawo to komentować. To po pierwsze.
Po drugie to że mam inne zdanie nie oznacza że nie rozumiem problemu, a to że uważam że to jest straszne że ludzie muszą przez chorobę, którą podtrzymam swoje zdanie sami wywołują, tak żyć to chyba się ciężko nie zgodzić. Po 3 otóż dlaczego mam nie krytykować choroby to jak już napisałam w innym poście nie jest grypa, ludzie ją wywołują sami (to że z różnych przyczyn nie polega dyskusji) ale jednak sami. Widzę że starsznie się utożsamiacie z tą chorobą skoro nie rozróżniacie krtyki jej samej od krtyki osób które są chore.
I po 4 oczywiście, że jest mi żal osób które już chorują, ale jest też wiele młodych dziewczyn które nieświadomie z niskich pobudek wchodzą w to i ich jest mi żal najbardziej bo właśnie często z powodu fanaberii zaczynają "zabawę" z czymś co może je zniszczyć.
 
Nadzieja
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 02/12/2011 12:03
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

[quote]Po drugie to że mam inne zdanie nie oznacza że nie rozumiem problemu, a to że uważam że to jest straszne że ludzie muszą przez chorobę, którą podtrzymam swoje zdanie [b]sami wywołują,[/b] tak żyć to chyba się ciężko nie zgodzić. [/quote]

[b]Goryczka[/b] nie rozumiesz, Ty nie masz pojęcia co oznacza bulimia i anoreksja i proszę cie nie pisz, że rozumiesz, bo jakbyś rozumiała nigdy nie napisałabyś, że ktoś sobie sam ją wywołuje....
Daruj sobie swoją litość, bo robi mi się od niej niedobrze..
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Perfidia
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 02/12/2011 13:23
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

goryczko - ustalmy sobie jedną rzecz - prawo do swojej opinii masz zawsze. Tak jak ja mam prawo z tobą polemizować. Ponadto to co napisałaś wykracza poza granice tylko zwykłej opinii, ponieważ wkradły się tam elementy takie jak np. ocenianie osób chorych. Krytyce nie podlega sam fakt chorowania - co najwyżej można krytykować to, że ktoś nie chce się leczyć. Czy krytykujesz ludzi chorujących np. na stwardnienie rozsiane? Albo Alzheimera? W przypadku wielu chorób można powiedzieć, że ktoś sobie na chorobę zapracował, mógł prowadzić zdrowszy tryb życia, bardziej dbać o siebie, częściej robić badania itd. Ale to nie zmienia faktu, że chorują różni ludzie, także tacy, którzy prowadzą bardzo zdrowy tryb życia.

I wreszcie - jako osoba współodpowiedzialna za powstanie stron o anoreksji i bulimii w domenie mam-efke.pl, czuję się w obowiązku nie pozostawienie twojej wypowiedzi bez komentarza. Ciebie może nie przekonam, ale być może w ten sposób uda się zapobiec temu, aby ktoś przejął twoje poglądy, które uważam za archaiczne oraz wynikające z uprzedzeń i niewiedzy.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
teczacpt
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 02/12/2011 17:39
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

[b]po 4 oczywiście, że jest mi żal osób które już chorują, ale jest też wiele młodych dziewczyn które nieświadomie z niskich pobudek wchodzą w to i ich jest mi żal najbardziej bo właśnie często z powodu fanaberii zaczynają "zabawę" z czymś co może je zniszczyć.
[/b]
Goryczko - właśnie to zdanie pokazuje,że nie masz bladego pojęcia o temacie w którym chcesz dyskutować.To co nazywasz zabawą i fanaberią to najczęściej wielkie wewnętrzne cierpienie,nie zawsze uświadomione.Czasami reakcja na coś co się podziało w życiu-ale by to wiedzieć trzeba by troszkę zgłębić temat-do czego zachęcam. A tak na marginesie mam pytanie-co chcesz udowodnić i komu?myśliciel


[color=#006633]Poprawiłam tagi - Alia[/color]
Edytowane przez Alia dnia 03/12/2011 13:35
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
goryczka
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 05/12/2011 11:07
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 25.11.11

Nic nie chcę nikomu udowdnic, zwłaszcza osobom, które już albo ze złośliwości nie czytają ze zrozumieniem albo są tak zaobsorbowane swoim zdaniem, że tu nie ma mowy o żadnej polemice. Nigdy nie chorowałam na tą chorobę, co nie oznacza, że nie mogę mieć zdania na jej temat. I nie pisz proszę że chorba Alzheimera czy stwardenie rozsiane czy rak to to samo co Anoreksja bo to to jest dopiero przegięcie. To że część powtarzam to cześc osób chorujących posiada inne problemy psychlogiczne z którymi nie potrafiąc sobie poradzić wpada w bulimie itd, nie oznacza że wiele kobiet (modelek, młodych dziewczyn pragnących schudnąć, sportowczyń różnych dziedzin) zaczyna się odchudzać ale samego faktu bycia chudym i ja o tym i takich ludziach piszę. Słowo zabawa napisałam w cudzysłowie czytanie ze zrozumieniem jak wyżej się kłania. No i nie wiem do czego chciałabyś mnie przekonać, bo rozumiem że ta choroba jest strszana, że ludzie zmagający się z nią prowadzą cieżkie życie, ale pisanie tutaj że kurcze fajnie dacie rade jest troche słabe a może waśnie o to wam chodzi...
 
Pogodna
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 05/12/2011 12:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Po 3 otóż dlaczego mam nie krytykować choroby to jak już napisałam w innym poście nie jest grypa, ludzie ją wywołują sami (to że z różnych przyczyn nie polega dyskusji) ale jednak sami.
[/quote]

Być może w modelingu na czasie jest mieć anoreksję i "samemu ją wywoływać", jeśli byś zagłębiła się trochę w różne historie zobaczyłabyś, że anoreksja czy bulimia to często choroba współuczestnicząca w zaburzeniach osobowości, w DDA, molestowaniach, gwałtach-jest to chory sposób radzenia sobie z rzeczywistością.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Jaskolka
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 05/12/2011 15:13
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Goryczko, ale Ty cały czas mylisz pojęcia - osób rzeczywiście chorych (postrzegających siebie jako zbyt grube, nie potrafiących jeść w ogóle/jeść bez kompensacji itd.) i osób, które rzeczywiście mają, nazwijmy to "kaprys" (choć nie podoba mi się takie sformułowanie, bo też jest zbyt mało "indywidualne"...).

Rzuć okiem np. [url=http://antyproana.blox.pl/2009/11/Kiedy-anoreksja-a-kiedy-pro-ana.html]tu[/url] albo [url=http://antyproana.blox.pl/2010/06/Pro-ana-vs-anoreksja-po-raz-kolejny.html]tu[/url]. Wprawdzie też nie należy (moim zdaniem) stawiać znaku równości między osobami chcącymi być chudymi a osobami popierającymi ruch pro-ana... ale może zrozumiesz (za pomocą analogii) o czym mówimy.
 
goryczka
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 06/12/2011 15:20
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 25.11.11

Ależ ja właśnie cały czas o tym piszę ( być może fora czy inne formy gdzie swoje myśli wyrażamy szybko i na piśmie nie zawsze są odczytywane w sposób jaki byśmy chceli), że właśnie należy to rozróżnić, w sensie te dwie sprawy osoby które zaburzeniami odzywiania, odreagowują w pewnym sensie, tragedie, które spotykają je w życiu tak jak napisałaś traumy takie jak molestowanie, zaburzenia psychiczne lub nie radzenie sobie z różnymu życiowymi sytuacjami. Od osób, których motywacją jest poprostu schudnięcie, bycie szczupłym i pragąc tego tak bardzo wpadają np. w bulimie.
 
Perfidia
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 06/12/2011 21:21
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Goryczko - nie bierzesz pod uwagę jednej rzeczy - w 99,99% przypadków kaprys czy marzenie o szczupłej sylwetce to tylko impuls. Prawdziwa przyczyna choroby tkwi dużo głębiej, często jest nieuświadomiona, często jest całkiem niezależna od danej osoby. Generalizując - dziewczyna pragnie być chuda, zaczyna stosować różne radykalne środki i okazuje się całkiem przy okazji, że zaspokajają one także jakieś inne potrzeby, wynikające z innych problemów. Zadaj sobie pytanie - czy ktoś zdrowy na umyśle byłby w stanie doprowadzić się do anoreksji czy bulimii?

I tak - dla mnie anoreksja to taka sama choroba jak Alzheimer, stwardnienie rozsiane, czy rak. Nawet jeżeli są osoby, które na pewnym etapie aktywnie działały pro-chorobowo. Tak jak napisałam wcześniej - nawet ludzie, którzy prowadzą niezwykle zdrowy tryb życia czasem chorują. A z punktu widzenia np. biologii rak płuc u palacza nie różni się od raka płuc kogoś, kto w życiu nie zapalił nawet jednego papierosa.

I na koniec chcę cię zapewnić, że bardzo uważnie czytam to co piszesz. Problem polega na tym, że twoje stanowisko jest dla mnie nie do przyjęcia.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
zabka
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 20/09/2013 18:44
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 16.09.13

Hej
czy jest tu ktoś z kim mogę porozmawiać o bulimii, choruję od kilku lat , szukam pomocy na własną rękę ale to strasznie trudne. Nie wiem gdzie szukać. Potrzebuję z pewnością pobytu w jakiejś klinice gdzie pomagają takim jak ja ,jeśli jest ktoś kto wie gdzie szukać proszę o pomoc ....
 
Tessa
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 20/09/2013 19:26
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 806
Data rejestracji: 06.04.13

zabka, ze mna mozesz porozmawiac na temat bulimii i komplikacji, jakie ze soba niesie... i o tym, ze walka samemu ma male szanse sukcesu...
Probowalas skontaktowac sie z psychiatra i szukac terapii?
[i][color=#000066][small]'We accept the love we think we deserve'[/small][/color][/i]
 
zabka
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 20/09/2013 21:48
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 16.09.13

hej Tessa
zaczynam spotkania z psychologami ale jeszcze nie trafiłam na takiego który choćby raz zajmował sie takim przypadkiem Sad za kilka dni jestem znowu umówiona z następnym ,może coś się uda ,sama wiem ze nie dam rady walczyć to jest zbyt trudne choć staram się jak mogę ,jest krok do przodu jest walka a potem ...... Sad dzwoniłam w wiele miejsc bez rezultatu ... wiem że potrzebuję tzw. zamkniętego leczenia nie wiem jak szukać ...
 
ef
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 20/09/2013 21:54
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

zabka, może zacznij od psychiatry, może on coś poradzi, pokieruje Cię gdzieś?
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
zabka
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 20/09/2013 22:29
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 16.09.13

ef, z psychiatrą jestem umówiona na październik muszę czekać a to jest najtrudniejsze .... nie bardzo ludzie którymi jestem otoczona rozumieją tą chorobę myślą że już nauczę się jeść jak powinien zdrowy człowiek...a tu ZONK wcale tak nie jest ... muszę być twarda wiem to jeśli sama nie dam radę to nikt mi nie pomoże ..DAM RADĘ .. od niedawna to moje ulubione słowa Smile jestem pełna nadziei i chęci do walki bo zbyt wiele mam do stracenia...
 
Tessa
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 21/09/2013 10:15
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 806
Data rejestracji: 06.04.13

Zabka, dasz rade jezeli bedzie Ci na tym wystarczajaco zalezec Wink a pazdziernik juz niedlugo. Poszukaj moze w miedzyczasie psychologa i zacznij spotkania? Moj terapeuta tez nie ma superdoswiadczenia z leczeniem zaburzen odrzywiania, jednak dajemy rade Smile Bo powody ED sa zazwyczaj ulokowane gdzies indziej niz w jedzeniu
[i][color=#000066][small]'We accept the love we think we deserve'[/small][/color][/i]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kompulsywne objadanie/Bulimia Zaburzenia odżywiania 3 09/07/2020 21:10
Syn ma efke. Choroba afektywna dwubiegunowa 6 08/01/2020 22:10
Mam 5F - nie mylić z F5 ;) Przedstaw się 8 21/05/2018 20:51
Cześć,jestem A. i mam dwubiegunówkę ;) Przedstaw się 8 08/04/2018 16:13
Anoreksja, Bulimia, Ortoreksja, Jedzenie kompulsywne Przedstaw się 1 02/04/2018 15:32

50,118,582 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024