28 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia odżywiania
 Drukuj temat
Bulimia na mam-efke.pl
Perfidia
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 21/03/2009 23:42
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

[url]http://bulimia.mam-efke.pl/[/url] - nasze najnowsze dziecko. Pierwsza tak wyczerpująca strona na temat bulimii w polskiej sieci. Zapraszamy do podziwiania Pfft

W razie jakichś uwag, sugestii itp. - proszę się nie krępować. Lubimy konstruktywną krytykę, nie przepadamy za krytykanctwem Wink
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
weronika
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2009 08:29
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 856
Data rejestracji: 10.08.08

Widzialam widzialam podziwiam za super grafike,tresci jeszcze nie zglebialamGrin
[URL=http://chomikuj.pl/?page=258631]moja spiżarnia[/URL]
na skraju...
 
http://tailtu.blox.pl
____A
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 22/03/2009 13:06
Startujący


Postów: 168
Data rejestracji: 21.02.09

Ja też widziałam i także "podziwiam"PfftWink
A tak poważnie, to cieszę się że powstała taka strona, chętnie sobie na temat bulimii poczytam.
 
Makro
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 17/05/2009 19:31
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Od dzisiaj odświeżona, mam nadzieję że bardziej atrakcyjna forma.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
tajfunek
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2009 13:40
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

no to mam ciekawą lekturę-dzięki [b]Makro[/b]Smile
fajnie byłoby gdyby moja mama chciała poczytać sobie o tym, być może wtedy zrozumiałaby mnie bardziej i troszkę dokształciłaby się w tej dziedzinie
 
Makro
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2009 14:07
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

W większym stopniu to dzieło Perfidii - ja stanowiłem funkcję konsultanta + większość prac technicznych. Nie mam tak lekkiej klawiatury Grin
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
tajfunek
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2009 14:45
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

a to szacuneczek dla [b]Perfidii[/b] również SmileGrinSmile
 
Kati
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 30/06/2009 16:23
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Na początek mogę Wam przetłumaczyć tekst tego filmiku o bulimii - z napisami więcej dziewczyn będzie mialo okazję go usłyszeć. Co Wy na to? Oczywiście niedpłatnie, to chyba nie muszę pisaćSmile
 
Perfidia
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 30/06/2009 17:07
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Jeśli masz chęć, czas - będziemy bardzo wdzięczni Smile
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
verdemia
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 04/08/2009 18:10
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

dzieki tej stronie bardzo duzo sie dowiedzialam. DziekiSmile czy jest mozliwosc dodania jakichs informacji o leczeniu bulimii w szpitalach psychiatrycznych? bylabym bardzo wdzieczna.
 
Makro
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 04/08/2009 22:06
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Pomysł jest dobry, tylko trudny do zrealizowania. Jeżeli ktoś poda mi adres ośrodka leczącego bulimię na pewno zamieszczę.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Perfidia
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2009 15:07
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Lista miejsc, gdzie można leczyć bulimie i inne zaburzenia odżywiania z jednej strony byłaby niezwykle użyteczna, z drugiej - niesamowicie trudna do ułożenia.

Po pierwsze - w Polsce nie ma sensus stricte takiego ośrodka, który udzielałby pomocy bezpłatnie. Przeważnie istnieją oddziały psychiatryczne nastawione na leczenie zaburzeń odżywiania, ale są to oddziały szpitalne, psychiatryczne, często ograniczone do leczenia dzieci i młodzieży.

Po drugie - ośrodki prywatne. Jest ich kilka, zwykle leczą nie tylko ED. Największe zastrzeżenie to nie mamy możliwości sprawdzenia czy dany ośrodek rzeczywiście warto polecać. Niestety istnieją takie placówki, które zdzierają kasę z ludzi, nie oferując w zamian tego co deklarują. Nie chciałabym reklamować tego typu działalności.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
verdemia
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2009 20:45
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

[quote][b]Makro napisał/a:[/b]
Jeżeli ktoś poda mi adres ośrodka leczącego bulimię na pewno zamieszczę.[/quote]
czy to oznacza, ze oddzialy nerwic i zaburzen odzywiania nie zajmuja sie tak naprawde leczeniem bulimii?
bo mi chodzilo raczej o takie ogolne rzeczy typu jak wyglada dieta na takim oddziale albo jak mozna sprawdzic czy taka osoba nie wymiotuje albo sie nei przeczyszcza i czy przypadkiem osoby z bulimia nie sa spychane lekko na margines poniewaz nie ma u nich takiego zagrozenia zycia. Dzis np przeczytalam, ze maja mniejsze szanse na zakwalifikowanie sie na oddzial.
Edytowane przez verdemia dnia 05/08/2009 20:46
 
Lukreszja
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 30/08/2009 11:07
Rozgrzewający się


Postów: 14
Data rejestracji: 29.08.09

Stronę również widziałam, choć rzeczywiście fajnie by było zobaczyć tam coś konkretniejszego na temat leczenia ;>
Poza tym to bardzo przyzwoita stronka Wink Informacji na ten temat, chyba nie udałoby mi się znaleźć w internecie zbyt wiele, to też nie jestem zbyt poinformowana - no ewentualnie na pro mia, jakieś amatorki skleciłyby obraz bulimii, ale takie abstrakcje na pewno nie pomogą osobie chorej ;>
 
kohterka
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 05/07/2010 17:16
Awatar

Startujący


Postów: 159
Data rejestracji: 28.05.09

Dopiero się dokopałam do tego wątkuSmile.

Leczeniem bulimii zajmuje się na pewno Oddział Zaburzeń Jedzenia w Krakowie. Jest to pododdział Oddziału Nerwic i Zaburzeń Osobowości.
Można przejść leczenie w trzech programach; anorektycznym, anorektyczno - bulimicznym, bulimicznym

W programie bulimicznym dieta 3000 kcal, trzy posiłki dziennie.

Pacjentki są non stop pod obserwacją. Są rewizje. Jak ja byłam oddział był mniejszy o jedną salę. Taka mała ilość pacjentek na pewno ułatwiała kontrolę.

[quote]verdemia napisał/a:
czy przypadkiem osoby z bulimia nie sa spychane lekko na margines poniewaz nie ma u nich takiego zagrozenia zycia. Dzis np przeczytalam, ze maja mniejsze szanse na zakwalifikowanie sie na oddzial.[/quote]

Jak ja byłam, to rzeczywiście oprócz mnie była jeszcze jedna dziewczyna w programie bulimicznym (na 6 pacjentek), choć w zasadzie miała chyba bardziej anoreksję bulimiczną. Wtedy nie było jeszcze tego programu anorektyczno - bulimicznego. Tak więc coś w tym jest, co napisałaś choć pewnie jest to wszytko jakoś uzasadnione.

Ps. Personel był jednakowo pozytywny dla wszystkichSmile.
Edytowane przez kohterka dnia 05/07/2010 19:30
 
Aneta
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2011 20:38
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 29
Data rejestracji: 20.06.11

Witam, jestem chora na bulimię, jednak ostatnie objawy mialam dwa lata temu. Przeszłam leczenie w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Z sukcesem i polecam bez zastanowienia każdemu kto chce się uwolnić od uzależnienia objadania. Jeśli macie jakiekolwiek pytania,, piszcie chętnie pomogę, podzielę się nabytą wiedzą i doświadczeniem.
 
york
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2011 20:47
Awatar

Medalista


Postów: 559
Data rejestracji: 15.12.10

Nie zgadzam się z tym ze bulimia nie wiąże się z zagrożeniem życia. Nie chodzi mi nawet o problemy z sercem czy niedobór elektrolitow ale mam wrazenie ze bulimiczki są bardziej świadome swojej choroby. A ta świadomośc często powoduje myśli samobójcze. Przynajmniej tak jest ze mną
Są myśli, słowa nawet, które trzeba głośno wypowiedzieć, aby nas straszyć przestały
 
Aneta
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2011 21:05
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 29
Data rejestracji: 20.06.11

Nie dziwię Ci się, tak jest, kiedy znowu nie wychodzi nam pilnować się, kiedy poddajemy sie objadaniu, pojawiają się wtedy czarne myśli, myśli o tym, że jesteśmy bezndziejne, tak nieudolnie zagubione w kontroli nad prostymi czynnościami, a skoro okazuje sie, ze jesteśmy tak slabe, to po co w ogole żyć, po co walczyć, po co przeżywać jeszcze ten jeden dzień, skoro wiadomo jak on się skończy, ten dzień albo następny. Prędzej czy późnej , znów pomyślimy, że jest do dupy i ile jeszcze można uszlachetniać się przez to cierpienie?
 
Nadzieja
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2011 21:14
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

[quote][b]Aneta napisał/a:[/b]
Witam, jestem chora na bulimię, jednak ostatnie objawy mialam dwa lata temu. Przeszłam leczenie w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Z sukcesem i polecam bez zastanowienia każdemu kto chce się uwolnić od uzależnienia objadania. Jeśli macie jakiekolwiek pytania,, piszcie chętnie pomogę, podzielę się nabytą wiedzą i doświadczeniem.[/quote]

Hej Smile
To fajnie, że Ci się udało. Aneta, a możesz napisać coś więcej na temat leczenia tam i na jakim to jest oddziale. I jakiew są zasady przyjęcia?
Super, że się z nami podzieliłaś tą dobra informacją Buziak
Długo chorowałaś?
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Aneta
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2011 21:44
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 29
Data rejestracji: 20.06.11

Dzięki wielkie za dobre slowo. Leczenie bulimii jest tam w Klinice Nerwic, wtedy kiedy ja tam byłam, były trzy grupy chorych. Jedną z nich były dziewczyny chore na zaburzenia odżywiania - anoreksja, bulimia, kompulsyne objadanie się. Aby tam się dostać, trzeba mieć skierowanie od lekarza, ja miałam od psychiatry. Potem przechodzi się konsultację z lekarzem z IPiNu. Jeśli potwierdzi, że nadajesz się na przyjęcie na oddział (zależy to od skali problemu i Twojej wagi, nie może być za niska) czekasz aż zwoni się miejsce w klinice. Kiedy było wolne po dwóch tygodniach, na drugi dzień po telefonie, znalazłam się w klinice.Chorowałam pięć lat.Ostatni rok był najgorszy, dwa razy mialam epizody, że nie wychodzilam z domu 1,5 miesięca, jadalam non stop, nie mialam siły nawet się przeczyszczać. Przytyłam wtedy [color=#ff0000][ciach][/color].

Polecam leczenie w klinice, ponieważ jest ono kompleksowe, obemuje terapię grupową, indywidualną, muzykoterapię, odgrywanie psychodram, zajęcia z ciałem, zajęcia praktyczne.A nade wszystko wspaniałe dziewczyny, wiele interesujących rozmów, wspracie, oddanie, i przyjaźnie. Gdzieś tam leczenie behawioralne, oczywiście 5 posiłków dziennie. Ale nie było z tym żadnej makabry. Spacery, wyjścia do kina, teatru, dyskoteki. Cały czas z ludźmi. Analizowanie siebie, swoich postaw, nauka własnych emocji, kierowania nimi, rozumienia i przekladania ich na słowa, nie na jedzenie. Wspaniali lekarze, mądrzy, oddani pacjentom, szanujący czlowieka. Zasady jasne. Szkola życia Smile

Ja mogę z całą pewością powiedzieć, że się bardzo zmianilam po wyjści z kliniki, bardzo wiele sie nauczyłam. Nauczylam się rozmawiać ze sobą, czytać się, kiedy czuję, że mialabym ochotę zjeść więcej niż powinnam pytam siebie, co jest? Czy to lęk, czy się czegoś boję, czy czegoś chcę uniknąć, czy może się nudzę, może nie mam celu w życiu. Kiedy już tak z sobą pogadam i wiem, o co chodzi, po prostu wiem, że daną czynność powinnam wykonać w moim życiu, na przykład wykać jakiś trudny telefon, którego się balam. Potem jest uczucie ulgi i potrzeba jedzenia z nika, pojawia się satysfakcja z samej siebie. Teraz żyję nową jakością życia, mam więcej siły, więcej czasu dla siebie, jest więcej ludzi w moim życiu, lepiej już umiem ich do siebie wybierać, cenię jakość życia i jakość czasu jaki daję sobie i innym.

Chciałabym wszystkim Wam chorym pomóc, wyjść z tego jest walką, pracą nad sobą, czasami bolącą, trudną, ale nie niemożliwą i wcale leczenie nie musi trwać nie wiadomo jak długo, wszystko zależy od waszego zmotywowania, jak bardzo chcecie być zdrowe, a potem wystraczy przestrzegać zasad, pilnować siebie i być dla samej siebie najlepszą przyjaciółką, tą, która najlepiej wie, co nam służy.
Edytowane przez Perfidia dnia 20/06/2011 22:08
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kompulsywne objadanie/Bulimia Zaburzenia odżywiania 3 09/07/2020 21:10
Syn ma efke. Choroba afektywna dwubiegunowa 6 08/01/2020 22:10
Mam 5F - nie mylić z F5 ;) Przedstaw się 8 21/05/2018 20:51
Cześć,jestem A. i mam dwubiegunówkę ;) Przedstaw się 8 08/04/2018 16:13
Anoreksja, Bulimia, Ortoreksja, Jedzenie kompulsywne Przedstaw się 1 02/04/2018 15:32

50,114,275 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024