25 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
6 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
depilacja, kobiecość, kosmetyki i tym podobne
Alia
Dodany dnia 12/06/2011 15:03
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Mój mąż się goli. Nie codziennie, bo jako blondyn ma mało widoczny zarost, zazwyczaj co drugi dzień. Kiedyś próbował zapuścić i wymodelować, ale efekty mu się nie spodobały.
 
Alia
Dodany dnia 13/06/2011 20:57
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Trochę na marginesie - tłumaczę właśnie wspomnienia pewnej Iranki. I (jak wiedziałam skądinąd) w Iranie jest taki zwyczaj, że panna młoda jest przed ślubem bardzo dokładnie depilowana - tak, by na jej ciele nie pozostał żaden włosek, poza oczywiście włosami na głowie i starannie wyregulowanymi brwiami. Ale jak się okazało, przynajmniej w latach pięćdziesiątych depilacji tej nie przeprowadzano przy pomocy pasty cukrowej (z niej Iranki korzystały podczas cotygodniowej wizyty w łaźni), tylko przy pomocy skręconej nici, niemalże włosek po włosku. Nie ukrywam, miałam dreszcze czytając ten fragment.
 
Nadzieja
Dodany dnia 14/06/2011 14:38
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Alia ciarki mi przeleciały po całym ciele..
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
martyna
Dodany dnia 14/06/2011 15:09
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]ylko przy pomocy skręconej nici, niemalże włosek po włosku. [/quote]
myśliciel nie umiem sobie tego wyobrazić jakby to mi ktoś łopatologicznie wyjaśnił to byłabym wdzięczna.Kwiatek
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Pogodna
Dodany dnia 14/06/2011 15:13
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
[quote]ylko przy pomocy skręconej nici, niemalże włosek po włosku. [/quote]
myśliciel nie umiem sobie tego wyobrazić jakby to mi ktoś łopatologicznie wyjaśnił to byłabym wdzięczna.Kwiatek[/quote]

martyna jak weźmiesz odcinek nitki i owiniesz ją o palec tak, aby ciągnąć za dwa jego końce to nitka będzie Ci ściekać palec. A teraz zamiast palca wyobraź sobie kłaczka Smile - ja tak to rozumiem.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
martyna
Dodany dnia 14/06/2011 15:19
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

no tak ale co w tym takiego strasznego nasze depilatory działają podobnie Smile
dzięki Ifona Kwiatek
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Pogodna
Dodany dnia 14/06/2011 15:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

chyba straszne to, że musisz tak wyciągać włosek po włosku, bardzo pracochłonne, a depilator w sumie "jedzie" sam Smile

Moja koleżanka co miała wąsy w podstawówce goliła je sobie maszynką taty, później wpadła na pomysł rozjaśnienia ich rozjaśniaczem, później zmywaczem do paznokci myślała, że rozjaśni- pewnie dziś używa plastrów Wink
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
martyna
Dodany dnia 14/06/2011 15:40
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

ja znam takich co się wysmarowali prawie od stóp do głów kremem na celilit i zawinęli folią spożywczą i zasnęli .... rano widok nieziemski Grin a celilit nadal jest ( ponoć)
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
verdemia
Dodany dnia 14/06/2011 16:51
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

takich zawijających się na noc w różne dziwne rzeczy jest sporo ! Shock
 
Alia
Dodany dnia 14/06/2011 20:57
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

[quote][b]Ifona napisał/a:[/b]
chyba straszne to, że musisz tak wyciągać włosek po włosku, bardzo pracochłonne, a depilator w sumie "jedzie" sam Smile[/quote]

Poza tym w tym momencie taka procedura trwa bardzo długo - w każdym razie główna bohaterka została zaprowadzona do pomieszczenia najbardziej oddalonego od ulicy, żeby nikt nie słyszał jej wrzasków, gdzie przytrzymywały ją za ręce i nogi ciotki i kuzynki, a jedna stała w drzwiach, żeby ją w razie czego łapać.
 
ef
Dodany dnia 15/06/2011 16:48
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

ale co to za pomysł w ogóle jest?! to nie mieli tam pęsety??

nie znoszę mieć włosów. nigdzie. no po prostu masakra. rzęsy i brwi jestem w stanie zaakceptować i włosy na rękach, bo są cienkie, jasne i niewidoczne i mi nie przeszkadzają. a na głowie krótkie bardzo.

a facet brodę mieć musi. estetyczną. i koniec kropka.
Pfft
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Alia
Dodany dnia 17/06/2011 07:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

[quote][b]ef napisał/a:[/b]
ale co to za pomysł w ogóle jest?! to nie mieli tam pęsety??[/quote]

Cóż, podejrzewam, że we wcześniejszych wiekach nie mieli, a później nawet jeśli się pojawiły, to i tak tradycja nakazywała depilację nitką. A tradycja ma wielką siłę.
 
Pogodna
Dodany dnia 25/06/2011 15:46
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Może to będzie ciekawostką lub dla niektórych małym przypomnieniem chciałam napisać kilka słów o typach kolorystycznych. Każda z nas ma tylko sobie przypisane cechy, które świadczą o tym, jakie kolory ubrań, makijażu nas ożywiają lub przytłaczają. Jeśli macie ochotę podzielcie się swoimi typami urody Smile

Zacznę od siebie jestem LATO - lekko niebieskawy odcień karnacji, jasny i delikatny lub różowy, ponieważ skóra jest dobrze ukrwiona. Włosy są koloru platynowy blond, "mysie" lub brązowe o chłodnym zabarwieniu, a oczy zielone lub niebieskie, zazwyczaj "miekkie" i zamglone.

Pani WIOSNA- włosy blond o złocistych refleksach. Najbardziej charakterystyczną cechą jest cera, delikatna o lekko złotawym połysku, brzoskwiniowa, skłonność do piegów, a policzki są lekko różowe i często zdarza się im rumienić.

Pani JESIEŃ- kolor włosów rudych, ale zaliczają się do niego również panie o włosach ciemnych i blond, wszystkie jednak są ciepłe. Wyróżnikiem jest cera - złocista, oliwkowa. Dotyczy to wszystkich jesiennych Pań, bez względu na to jak jasny lub jak ciemny jest odcień ich skóry; kość słoniowa czy brzoskwiniowa, w kolorze beżowym czy lekko brązowa. Większość ma piegi. Ich oczy mają barwę topazu lub złotego brązu. Niekóre bywają intensywnie brązowe.

Pani ZIMA -Charakterystyczna jest jej cera, zawsze o niebieskawym odcieniu, jasna -porcelanowa lub ciemna oliwkowa. Włosy są prawie zawsze ciemne, o odcieniu popielatym lub granatowym odcieniu. Oczy błyszczą intensywnym blaskiem, co powoduje kontrast między bielą gałki ocznej a tęczówką. A ta może mieć kolor ciemnobrązowy, zielony lub ciemnoniebieski. Usta mają odcień różowy lub bordowy.

Oczywiście mało jest "rasowych" typów kolorystycznych większość z nas jest mieszana dlatego uwzględnia się te cechy które najbardziej wybijają - są widoczne.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Perfidia
Dodany dnia 25/06/2011 16:10
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Jestem mieszańcem - z każdą pór roku mam coś wspólnego, i tego czegoś jest mniej więcej po równo. Tak mi kiedyś powiedziała jedna miła pani kosmetyczka. Dlatego jeżeli już robię makijaż, ciuchy, kolor włosów, to tylko i wyłącznie na podstawie tego co mi się podoba, a nie tego czy mi pasuje. Pewnie prowadzi to do sytuacji, w których wyglądam kuriozalnie, jednak nie przeszkadza mi to. Podejrzewam, że ma to coś wspólnego z moją skłonnością do wyróżniania się.

Znam jedną osobę, która w układzie pór roku jest jak to określiłaś "rasowa". I choć z jednej strony ułatwia to wybór kolorów w makijażu czy ciuchach, to niestety także w pewien sposób ogranicza.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Pogodna
Dodany dnia 25/06/2011 17:17
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Perfidia- ja nie znam wielu osób które ubierają się zgodnie z typem urody w sensie barwy, znam jedną babkę ma z 60 lat taka artystka i ona zawsze jest ubrana tak, że mi dech zapiera w piersiach. Jak zaczęłam zwracać na to uwagę to zauważyłam, że dużo dziewczyn zim i jesieni właśnie przez barwy dopisane im wygląda zjawiskowo ubierając się zgodnie z typem kolorystycznym a to rzadkość zazwyczaj na ulicach się tego nie widzi.
Ja też lubię się wyróżniać, ale to jest paradoks i nie umiem go pojąć bo nie lubię kiedy ludzie się na mnie patrzą :/ zawstydza mnie to... Teraz kiedy jestem starsza i robię to w bardziej subtelny sposób nie jest źle, jak byłam młodsza to matka wojny ze mną prowadziła. Np. na dzień dziecka w wieku 13 lat zrobiłam sobie dredy które nosiłam do 16 lat (miałam zgodę mamy). Myślę, że to, że zajęłam się fryzjerstwem troszkę oszczędziło mnie hahah mam okazję spełniać się u innych, choć ucząc w szkole muszę przekazać podstawę programową a nie swoje wizje :/
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Nadzieja
Dodany dnia 25/06/2011 20:07
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Nie wiem ja chyba pod zimę podchodzę i jestem bardziej z tych ciemnawych, że tak powiem. Oprócz błyszczyka, małej ilości tuszu i ewentualnie fluidu to nic nie używam. A ubieram się różnobarwnie raczej ciepłe i żywe kolory: pomarańcz, błękit, amarant, zieleń zależy jaki odcień to moje ulubione kolory. dobrze mi też w różowym. Włosy mam dość ciemne i powiem szczerze, że nigdy nie myślałam o zmianie ich koloru.
Chyba najkoszmarniej wyglądam jak się ubiorę cała na czarno.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
ef
Dodany dnia 25/06/2011 20:18
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

a ja lubię cała na czarno Smile
ale nie potrafię orzec, czy mi w czymś ładnie czy nie.
kolorystykę mam raczej... brązową. w sensie włosów, oczu, opalam się na brąz...

i - chciałam się pochwalić - kupiłam samodzielnie pierwszy w życiu tusz do rzęs!
lepiej późno niż później Grin
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Perfidia
Dodany dnia 25/06/2011 20:53
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Najdziwniejsza rzecz jaką kiedykolwiek zrobiłam z włosami to była fryzura jak ten pan na obrazku:
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4894dfa7501ed24c.html][IMG]http://images49.fotosik.pl/930/4894dfa7501ed24cmed.jpg[/IMG][/URL]
Dla niezorientowanych - ten pan to były basista Metallici Jason Newsted. Cóż mogę powiedzieć, byłam bardzo oddaną fanką Pfft

Włosy pierwszy raz zafarbowałam po 30tce, a powodem jest odziedziczone po rodzinie mamy wczesne siwienie. Nie mam tych siwych włosów bardzo dużo, ale mam. I na tle mojego oryginalnego koloru pojedyncze białe włosy wyglądały dziwacznie i sztucznie. Nigdy nie ciągnęło mnie do farbowania, a teraz zaczynam dostrzegać zalety takiego rozwiązania. Wady oczywiście również.

A z tuszem do rzęs to mam niestety problem. Górne są OK - odpowiedni długie, gęste i ciemne same z siebie. Za to dolne rzęsy mam nienormalnie długie i jasne. Jak ich nie pomaluję są praktycznie niewidoczne. Jak pomaluję - wyglądają jakbym dokleiła sobie sztuczne Ehmm
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Nadzieja
Dodany dnia 25/06/2011 21:39
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Perfidia chciałabym Cie zobaczyć z takimi włosamiGrin
Co do tuszu to nie mam zbytnich doświadczeń. Dla mnie może nie istnieć.
Perfidia to masz dość oryginalne rzęsyWink
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Perfidia
Dodany dnia 25/06/2011 21:47
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Ja jestem cała oryginalna Pfft
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
o tym, że psychiatra nie gryzie Znalezione w sieci 1 06/09/2020 22:43
w tym swiecie jestem jeszcze ja Przedstaw się 4 23/07/2020 18:12
wiertarka, męskość, piłka i tym podobne Porozmawiajmy 19 22/09/2019 23:20
O szukaniu męża / żony i podobne sprawy Znalezione w sieci 3 04/10/2014 10:05
Brak empatii i tym podobne. Zaburzenia osobowości 21 22/09/2014 13:54

50,288,723 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024