29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
depilacja, kobiecość, kosmetyki i tym podobne
Pogodna
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2011 17:09
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Może osobny wątek dla kobiet o naszych kobiecych sprawach ?
depilatorach, farbach do włosów, kremach na zmarszczki Grin ?
 
Perfidia
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2011 17:51
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Jakie zmarszczki? Pfft
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
modliszka
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2011 18:37
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

jaka kobiecość?Pfft
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
Czader
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2011 19:04
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

to którego depilatora i farby mam użyć ? Pfft
 
Pogodna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2011 20:05
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

No właśnie nie wiem, chciałam posłuchać bardziej doświadczonych Grin
 
Perfidia
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2011 22:05
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Heh. Wypowiadam się tylko za siebie, więc to co napisze nie jest wiążące.

Osobiście bardzo mi odpowiada to, że na tym forum problemy typu farbowanie włosów, depilacja itepe. pojawiają się tylko okazyjnie. Tematy tego typu przewijają się wszędzie i szczerze mówiąc unikam ich jak ognia. Kobiece sprawy w postaci jakiej to ujęłaś są dla mnie całkowicie obce, ponieważ odmawiam ulegania propagandzie, wg której o tym jak bardzo jestem kobieca i atrakcyjna decydują pierdoły typu depilacja. Jestem kobieca, bo jestem kobietą. I tego będę się trzymać. Ha!
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Czader
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2011 22:29
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[b]Jestem kobieca, bo jestem kobietą. I tego będę się trzymać. Ha![/b]
Parafrazując jestem męski bo jestem mężczyzną ale jaki to ma związek z alfabetem kobiety nie mam pojęcia Pfft
Spamerki Shock
 
Perfidia
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2011 22:35
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

I kto to mówi Pfft Master Spamer Pfft
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
ef
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2011 23:22
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

ej, ej, ale to jest ważne!
pierwszy raz zetknęłam się ze stwierdzeniem, że to "propaganda". i myślę, że tak rzeczywiście jest. nie czytam takich rzeczy, ale jak czytam to niemal zawsze dochodzę do wniosku, że jestem niekobieca. że to nie mój świat. fakt, mam chłopięcy styl, ale nadal jestem kobietą... (?)
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
sigma
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 19/05/2011 02:03
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Mhm... też często o sobie mówię, że nie jestem kobieca.
Ale co to znaczy - niekobieca? Tylko tyle, że nie pasuję do stereotypu kobiecej kobiety...
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Czader
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 19/05/2011 07:17
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[b]mam chłopięcy styl, ale nadal jestem kobietą...
nie pasuję do stereotypu kobiecej kobiety...[/b]

Tak sobie czytam o poranku i tak mi się przypomina kiedyś dawno temu rozmowa jaką usłyszałem na przystanku autobusowym pomiędzy żulem płci męskiej z żulką płci damskiej.
Pozwólcie że zacytuję w maksymalnie ocenzurowanej wersji Smile
"cycki masz, c^^ę masz, znaczy kobietą jesteś"

Stereotyp jest taki: po przyrodzeniach nas poznacie Pfft

Szkoda że tak dużo mówi się o "cyckach, etc" a nie mówi o tym z czego kobiety powinny być dumne " o inteligencji kobiecej - oczywiście - macie wpadki typu - za dużo myślenia za mało działania (kobieta za kierownicą) ale gdzie by was nie posłać... dajecie radę...

Przysłowie: gdzie diabeł nie może tam babę pośle Pfft

 
Pogodna
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 19/05/2011 16:58
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

[quote][b]Perfidia napisał/a:[/b]
Heh. Wypowiadam się tylko za siebie, więc to co napisze nie jest wiążące.

Osobiście bardzo mi odpowiada to, że na tym forum problemy typu farbowanie włosów, depilacja itepe. pojawiają się tylko okazyjnie. Tematy tego typu przewijają się wszędzie i szczerze mówiąc unikam ich jak ognia. Kobiece sprawy w postaci jakiej to ujęłaś są dla mnie całkowicie obce, [b]ponieważ odmawiam ulegania propagandzie, wg której o tym jak bardzo jestem kobieca i atrakcyjna decydują pierdoły typu depilacja.[/b] Jestem kobieca, bo jestem kobietą. I tego będę się trzymać. Ha![/quote]


Ok, widzę, że wspólnego języka nie złapiemy..., nie miałam zamiaru szerzyć żadnej propagandy, idzie lato i nie chce mi się codziennie golić nóg maszynką to pytam się jak człowiek o depilator, nikt nie ma i nie potrafi mi powiedzieć czy warto kupić to ok, przecież się nie obrażam Smile
Pomyślałam tylko, że niektóre z nas mogą mieć też inne kółko zainteresowań i mogłyby się podzielić tym tu
 
Czader
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 19/05/2011 17:12
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[b]nie chce mi się codziennie golić nóg maszynką to pytam się jak człowiek o depilator, [/b]

Użyj wosku będzie na dłużej Smile
Ale podobno bardziej boli.
 
martyna
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 20/05/2011 07:52
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Zgadzam się z sigmą że kobieta to jedno a czuć się kobieca to drugie.
Tak się zastanawiam dbanie o siebie to nie nie jest propaganda. Czasem depilacja jest wskazana choćby z uwagi na higienę osobistą, że tak powiem Smile
Myślę, że każda kobieta powinna znaleźć swój własny sposób by poczuć sie zadbaną kobietą.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Perfidia
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 20/05/2011 12:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

[quote][b]Ifona napisał/a:[/b]

Ok, widzę, że wspólnego języka nie złapiemy..., nie miałam zamiaru szerzyć żadnej propagandy, idzie lato i nie chce mi się codziennie golić nóg maszynką to pytam się jak człowiek o depilator, nikt nie ma i nie potrafi mi powiedzieć czy warto kupić to ok, przecież się nie obrażam Smile
Pomyślałam tylko, że niektóre z nas mogą mieć też inne kółko zainteresowań i mogłyby się podzielić tym tu[/quote]

Dramatyzujesz. Wspólny język nie wynika z tego jak często odczuwamy potrzebę depilacji itp., nie skreślaj kogoś, tylko dlatego, że nie depiluje nóg Pfft Nie zarzucam Ci też szerzenia propagandy. Nikt Ci nie broni założenia wątku o depilacji, woskowaniu i co tam jeszcze. Będziesz miała okazję zobaczyć kto podziela Twoje zainteresowania w tym temacie.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Pogodna
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 20/05/2011 13:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Perfidia, nikogo nie skreślam.
Zdumiewające jest dla mnie to, że nikt nie ma w tej kwestii nic do powiedzenia, może to specyfika kobiet mających efki, i nie chodzi mi tu o ten stereotypowy [b]depilator[/b], musiałabym chwilę dłuższą nad tym pomyśleć - może refleksje zostawię dla siebie.
Sama robię dla siebie kosmetyki z produktów naturalnych, i nie uważam tego jako wyznacznik mojej kobiecości, sama też robię sobie płyn do czyszczenia kibla, nie mam sprawdzonego sposobu na pofarbowane stopy od balerinek- a przecież niby są ze skóry. Każda z nas jest żoną , gospodynią, matką i o tych różnych naszych patentach chciałam porozmawiać, dla mnie to przyziemne sprawy. Może dlatego, że wywodzę się z patologicznej rodziny, gdzie matka-kobieta zdrowych wzorców mi nie przekazywała, badam rzeczywistość jak to robią inne kobiety.

Nie dramatyzuję, wiem, że mogę założyć osobny wątek, tylko po co jak będę w nim prowadzić monolog sama ze sobą Smile
Jak dla mnie to się nie sprawdzi, więc nie zakładam, ale warto było spróbować Grin
 
Perfidia
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 20/05/2011 14:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Wiesz, o depilatorach to nie mam zbyt wiele do powiedzenia. Ale ten domowy środek do czyszczenia kibla mnie zainteresował Grin Napisz coś więcej!
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Pogodna
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 20/05/2011 16:12
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Ok,
Jestem zmuszona stosować różne zamienniki zwykłej chemii, bo mam atopowe zapalenie skóry, uczula mnie prawie wszystko, pewnych rzeczy nie da się wyeliminować jak np. metalowe klamki, sztućce, drobne pieniądze itp ale chemicznie nie trzeba się zatruwać ponad normę Smile
wklejam Wam zastosowania sody oczyszczonej, naprawdę jest świetna !
Tu macie zastosowanie w sprzątaniu:
* czyszczenie kuchenki – wierzch kuchenki: czyścić pastą z sody za pomocą gąbki, przypalone resztki namoczyć wodą, a następnie dokładnie posypać sodą i po chwili usunąć brud; wnętrze piekarnika: czyścić pastą z sody przy użyciu gąbki, szybę w klapie piekarnika posypać sodą, przykryć mokrym ręcznikiem papierowym, po chwili usunąć ręcznik, a szybę wytrzeć wilgotną gąbką; ruszt z piekarnika (i z grilla): szorować pastą z sody przy użyciu gąbki, po kwadransie dokładnie spłukać (UWAGA! ruszt od grilla wypalić przed kontaktem z żywnością)
* czyszczenie kuchenki mikrofalowej – wodę z dodatkiem kilku łyżeczek sody gotować w kuchence około cztery minuty, następnie wytrzeć ścianki kuchenki gąbką lub papierowymi ręcznikami; gdy kuchenka nie jest używana, można w niej trzymać miseczkę z sodą do pochłaniania zapachów
* usuwanie spalenizny z garnków – na dno garnka nalać wody, zagotować, wyłączyć, wsypać pół szklanki sody i zostawić na noc, a rano wodę wylać i wypłukać garnek
* mycie butelek po oleju i occie – wsypać sodę na dno butelki, potrząsnąć i zostawić do wchłonięcia przez pozostałości, a następnie wypłukać butelkę
* usuwanie osadu z kawy i herbaty – zabrudzone miejsca na dzbankach i naczyniach wyczyścić gąbką pastą z sody
* usuwanie zapachów z lodówki – łyżkę sody wsypać do miseczki, zalać taką ilością wody, aby soda się rozpuściła, i włożyć miseczkę do lodówki na kilka godzin
* usuwanie zapachu z pojemników do żywności – pojemnik napełnić bardzo gorącą wodą, wsypać łyżkę sody, dolać łyżkę octu i kilka kropli detergentu, zostawić na co najmniej pięć minut, a w razie potrzeby nawet na całą noc, następnie pojemnik dokładnie wypłukać
# czyszczenie kafelków – posypać kafelki sodą i wyszorować szorstką stroną gąbki; dla wzmocnienia efektu można dodać odrobinę płynu do czyszczenia łazienek
# czyszczenie kabiny prysznicowej – spryskać drzwi octem, po kilku minutach wyszorować gąbką z sodą, następnie spłukać
# czyszczenie sedesu – zasypać muszlę sodą i wyszorować szczotką; efekt można wzmocnić dodając do sody octu
# usuwanie kamienia ze słuchawki prysznicowej – do plastikowej torebki wsypać ćwierć szklanki sody i wlać szklankę octu, do środka włożyć słuchawkę, torebkę zawiązać, po godzinie torebkę zdjąć, a słuchawkę opłukać
# czyszczenie sreber, zapalniczek, fug, armatury, naczyń, urządzeń – nasypać sody na wilgotną ściereczkę lub szczotkę i pocierać do usunięcia osadów
# odrdzewianie śrubek – zardzewiałe miejsca posypać sodą i polać octem, a kiedy mieszanka przestanie bulgotać, wyszorować szczoteczką
# czyszczenie biżuterii srebrnej – wymieszać pastę z sody z odrobiną delikatnego środka myjącego (np. szamponu, płynu do mycia naczyń), nałożyć mieszankę na biżuterię i czyścić,pocierając szmatką lub szczoteczką
# czyszczenie biżuterii złotej – posypać biżuterię sodą, polać octem i wypłukać (UWAGA! ten sposób nie jest odpowiedni do czyszczenia kamieni jubilerskich i sztucznych pereł)
# wybielanie ubrań lub wzmacnianie kolorów – dodać pół szklanki sody do płynu do prania (UWAGA! sposób nie działa podczas prania w proszku)
# zastępowanie płynu do płukania tkanin – zamiast płynu wsypać pół szklanki sody
# usuwanie z tkanin plam z potu i smoły – w zabrudzone miejsca wetrzeć pastę z sody
# usuwanie z tkanin plam z krwi – w namoczoną plamę wetrzeć pastę z sody
# usuwanie z tkanin plam z soków i wina – posypać plamy sodą, a następnie zalać je wrzątkiem
# odświeżanie dywanów i wycieraczek – równomiernie posypać sodą dywan lub wycieraczkę, zostawić na noc, rano powierzchnię odkurzyć
# usuwanie zapachu z obuwia – wsypać sodę do butów na całą noc, rano wysypać, buty wyczyścić
# usuwanie zapachu z rur kanalizacyjnych – wsypać sodę i zalać wrzątkiem
# odtykanie rur kanalizacyjnych – do odpływu wsypać szklankę sody, zalać ją szklanką gorącego octu i spłukać po kilku minutach litrem gorącej wody, w razie potrzeby czynności powtórzyć
# usuwanie z podłogi plam z oleju samochodowego – polać plamę rozcieńczalnikiem i posypać sodą, zostawić na noc, rano zmieść sodę
# usuwanie rozcieńczalnika z narzędzi – namoczyć narzędzia w roztworze sody
# usuwanie zapachu z kompostownika – posypać odpadki sodąSmile
 
sigma
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 20/05/2011 18:56
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[quote]Zdumiewające jest dla mnie to, że nikt nie ma w tej kwestii nic do powiedzenia, może to specyfika kobiet mających efki[/quote]
Ciekawy wniosek... efki są tak różne, dotyczą tak różnych obszarów, poziomów itp, że trudno mi sobie wyobrazić, żeby fakt posiadania efki mógł aż tak ujednolicić grupę Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 20/05/2011 19:13
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Kobiecość to dla mnie dbanie o Swoje ciało. Długie włosy, ktorych za Chiny ludowe nie chce scinac. Kobiecość to biust i talia, kobiecość to umiejetnosc rozlożenia rak i powiedzenie nie umiem. Kobiecość to łzy i siła.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
o tym, że psychiatra nie gryzie Znalezione w sieci 1 06/09/2020 22:43
w tym swiecie jestem jeszcze ja Przedstaw się 4 23/07/2020 18:12
wiertarka, męskość, piłka i tym podobne Porozmawiajmy 19 22/09/2019 23:20
O szukaniu męża / żony i podobne sprawy Znalezione w sieci 3 04/10/2014 10:05
Brak empatii i tym podobne. Zaburzenia osobowości 21 22/09/2014 13:54

50,115,748 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024