19 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
22:56:57 Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Dlaczego tu jesteście?
Olivia
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 20/10/2014 20:31
Awatar

Finiszujący


Postów: 299
Data rejestracji: 06.09.14

Jestem tu dlatego ,że wiem zbyt mało na temat depresji i nerwicy, szukam informacji potrzebnych do zaakceptowania mnie i tego jak żyć z chorobami psychicznymi. Ważne są dla mnie opinie innych chorych dlatego ,że w moim otoczeniu są wyłącznie osoby , które uwazaja że chory psychicznie = wariat zapięty w kaftan bezpieczeństwa , z pianą toczaca się z ust , ogólną agresją i myśleniem ,że jest się Jezusem albo Napoleonem. Środowisko , które mnie otacza zmusza mnie do szukania informacji i nie czucia się jak wariatka- w wirtualnym świecie.
[color=#669933]Everybody has someone that hates on you because you have something they want.[/color]
 
swistak
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 20/10/2014 21:01
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Gdyby nie to forum, to bym się prawdopodobnie pogrążył w antypsychiatrię - bez nadziei na leczenie.
 
Pogodna
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 20/10/2014 23:07
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Mimo dobrych psycznicznie czasow, w dalszym ciagu jestem tu, bo mam tu bardzo fajnych znajomych.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
birbantka
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 20/10/2014 23:44
Awatar

Finiszujący


Postów: 360
Data rejestracji: 31.08.14

Moja obecność na tym forum jest przede wszystkim próbą otwarcia się na innych ; pomocą w codziennych staraniach, aby mniej koncentrować się na sobie i zwracać większą uwagę na to co mają do powiedzenia inni ludzie. Uwielbiam zawierać nowe znajomości (nawet te wirtualne). Poza tym, to wspaniałe uczucie wiedzieć, że pomimo tylu dzielących nas rożnic, są również rzeczy które nas łączą czyniąc pulę naszych osobistych doświadczeń znacznie bogatszą. Są to przede wszystkim wspólne zmagania z chorobą lub zaburzeniami, małe, codzienne sukcesy, wielkie zwycięstwa, czasami również bolesne upadki - wszystkie te doświadczenia które wypełniają historie naszego życia i życia naszych przyjaciół, te które budują nasze człowieczeństwo i dają nam siłę by w pełni wartościowo przeżyć każdy następny dzień naszego życia.
Uważam, że obecność tutaj (obojętnie jak długo będzie trwała), jest dla mnie dużym krokiem na przód- w lepszą, świetlistą stronę mojej duszy.Smile
Dodałabym jeszcze, że interesują mnie wszelkie zagadnienia związane z psychologią, ale nie będę was dłużej zanudzać.
Życzę słodkich snów każdemu z Was, drodzy, kochani efkowicze.Kwiatek
[i][small][color=#006666]"Któż zaufa człowiekowi, który nie ma gniazda
i zatrzymuje się tam, gdzie go mrok zastanie?" (Syr 36, 27)[/color][/small][/i]
 
Alinka
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 28/03/2015 09:05
Rozgrzewający się


Postów: 24
Data rejestracji: 25.03.15

Sama nie wiem. Na psychoterapii usłyszałam że jestem zamknieta w sobie i chyba coś w tym jest.
 
Antonine M
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 28/03/2015 12:46
Awatar

Rozgrzany


Postów: 98
Data rejestracji: 02.03.15

Bo potrzebuję wymieniać się doświadczeniami z osobami, które mają podobne problemy co ja. Bo chcę służyć wsparciem i w razie potrzeby to wsparcie otrzymać.
Edytowane przez Antonine M dnia 28/03/2015 12:52
[i]If you're too big to follow rivers, how you ever gonna find the seas?[/i]
 
Energetyczna
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 28/03/2015 14:29
Awatar

Medalista


Postów: 542
Data rejestracji: 27.04.13

Byłam na różnych grupach i forach ,ale w przeciwieństwie do innych grup na tej grupie dużo osób się leczy.Na innych grupach na, których byłam ludzie diagnozowali się z ciocią wikipedią albo dawali złote rady typu -pomieszaj leki z alko.Myślę, że tutaj sporo osób ma poważne podejście do leczenia.Poza tym weszłam tutaj bo chciałam się dowiedziec coś więcej o borderline i PTSD-które mam, oraz innych zaburzeniach ,mój brat ma psychozę schizofreniczą a kilku znajomych schizofrenie lub CHAD.Chciałam zrozumieć siebie i innych.
" Ko­bieta jest or­ga­niz­mem ul­tra­dos­ko­nałym. Pot­ra­fi się re­gene­rować po ek­stre­mal­nie ciężkich doświad­cze­niach. Przet­rwa wszystko. "
 
jodie
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 07/11/2015 14:26
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 12.08.15

Jestem tu, dlatego, że liczę na pomoc i wsparcie, myślę, że ja też mogę pomóc komuś tutaj, wesprzeć.
 
mosia
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 07/11/2015 23:36
Awatar

Rozgrzany


Postów: 69
Data rejestracji: 08.10.15

Jestem tu by czuć się gdzieś swojo, pomoc innym, sobie...
 
girl interrupted
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 25/11/2015 22:14
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Jestem tu, bo lubię klimat tego forum i jestem ciekawa, w jaki sposób będzie ono funkcjonowało np. za 5 lat. Za klimat uważam też oczywiście ludzi, stałych bywalców Smile Poza tym czuję, że zapuściłam tu korzenie, dobrze mi tutaj i jest to dla mnie forma wsparcia. Nie lubię nagle znikać z internetowych przestrzeni, więc jestem i pozwalam sobie być, jak jest gorzej i jak jest dobrze. Jest to dla mnie również forma rozwoju emocjonalnego przeczytać coś, co pisałam kilka lat temu i zobaczyć, czy mój stosunek do danej sprawy się zmienił i w jaki sposób. Forma przekazania swoich zawiłych emocji, pochylenia się nad sobą, autoterapii Smile

Dziękuję, że jesteście i że mogę być tutaj.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
sigma
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 30/11/2015 13:23
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Mam ostatnio sporo wątpliwości dotyczących mojego dalszego bycia tutaj... więc się nimi podzielę.

Forum jest przeznaczone dla osób leczących się psychiatrycznie i ich bliskich... ja swój okres leczenia się właśnie kończę, od terapeutki od paru już miesięcy regularnie słyszę, że jestem zdrowa. I czuję się zdrowa, problemy psychiczne, które miałam, są dla mnie coraz bardziej wspomnieniem.
I zastanawiam się w związku z tym, czy i w jakiej formie zostać na forum po zakończeniu terapii.

Z jednej strony - jestem z tym miejscem bardzo zżyta, kawał swojego życia tu zostawiłam, towarzyszyliście mi przez cały okres leczenia, dużo wsparcia od was dostałam i na pewno trudno by mi było tak nagle to wszystko zakończyć.
Myślę też o tym, że jak zaczynałam swoją przygodę z tym forum, to zawsze trochę mnie to irytowało, a trochę smuciło, że tak mało jest tu narracji tych, którym się udało pokonać swoje zaburzenia... że ludzie są tu i czerpią, jak jest im źle, a jak poczują się lepiej, to znikają. A ja te 4-5 lat temu bardzo potrzebowałam zobaczyć, że z tego miejsca, w którym jestem, można dojść do normalnego, względnie szczęśliwego życia.

A z drugiej strony - mam coraz częściej poczucie, że ze swoimi postami o mojej codzienności, rozwijaniu się, rozrywkach i drobnych problemach, coraz bardziej tu nie pasuję. Że zwyczajnie nie trafiam już w tematykę forum i w to, o czym ludzie chcą tutaj rozmawiać. Że moje pisanie o kolejnych warsztatach, treningach, grupach rozwojowych itp. nie jest nikomu do niczego potrzebne, bo nie o tym jest to forum.
I że nawet jeśli mam jakieś problemy (wiadomo, że zawsze jakieś będę miewać), to one nie są już tak dramatyczne, poważne i głębokie, żeby mogły być ważne.

I tak się waham od jakiegoś już czasu - co z tym dalej zrobić?
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
RedKate
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 30/11/2015 16:37
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

No przecież ktoś tu musi świecić przykładem, nie Wink?
Ja nie mam żadnych wątpliwości co do Twojej obecności tutaj, jest wiele powodów, dla których obecność ta jest cenna:
1. Znasz się na tematyce forum, masz doświadczenie zawodowe i osobiste.
2. Jesteś fantastycznym przykładem na to, jak solidną pracą na terapii można uzyskać wspaniałe efekty.
3. Jesteś bardzo dobrym moderatorem.
To te obiektywne, z subiektywnych:
Trudno mi sobie wyobrazić MamEfkę bez Sigmy. Pfft
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
sigma
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2015 02:24
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Dzięki, RedKate Kwiatek
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Makro
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2015 03:55
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Zupełnie zgadzam się z RedKate. Niestety, większość osób po "wyzdrowieniu" wraca do codzienności, nie traci czasu na istnienie na forach dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Czemu się akurat nie dziwię.

Proszę cię - świeć przykładem Grin
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
RedKate
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2015 16:55
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Miewam raz na jakiś czas taki moment, że potrzebuję się odciąć od wszystkiego co "chorobowe". Nie myśleć o tym, nie czytać, w ogóle się nie zastanawiać i żyć, jakby choroby nie było. Wtedy muszę na Efce na trochę zamilknąć. Ale to nie trwa długo. Raz, że choroba tak zupełnie o sobie zapomnieć nie da, dwa, że nie ma takiego innego miejsca w świecie (wirtualnym i nie tylko) gdzie w tych kwestiach nie muszę się chować przed nikim za żadnym chorobowym tabu.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
ef
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2015 21:07
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

ja z racji tego, że nie mam siły na dłuższą wypowiedź zgodzę się tylko z tym, co napisali Kate i Makro. jak najbardziej zrozumiałe jest to, że po wyzdrowieniu chorobowe myślenie i tematy u innych są nie po drodze (miewam podobnie jak Kate), a z drugiej strony: ok, tematyka forum - leczenie psychiatryczne, ale oprócz tego są takie normalne rzeczy, tematy, wszystko. i Twoje warsztaty, związek, planszówki i nowa sukienka się w to wpisują. tak myślę.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
sigma
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 02/12/2015 23:29
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Dzięki Wam Smile

Wątpliwości mam nadal (nie wiem, czy ja chcę być takim świecącym przykładem Pfft), ale dobrze wiedzieć, jak to widzicie Wy Smile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Sandra
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 08/11/2016 10:22
Finiszujący


Postów: 296
Data rejestracji: 23.10.16

Jestem tutaj, żeby dowiedzieć się w jaki sposób ludzie radzą sobie z chorobą na co dzień.
 
girl interrupted
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 01/11/2017 21:03
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Jestem tutaj dla siebie. Przeczytałam swoje poprzednie wpisy w tym temacie i pod częścią moich wypowiedzi nadal się podpisuję, ale tylko pod częścią Wink Zauważyłam, że bez forum jest mi trochę trudniej w życiu, panuje w nim większy emocjonalny chaos. Dlaczego więc rezygnować całkowicie z czegoś, co pomaga? Oczywiście dalej traktuję forum i pisanie jako swoistą formę wsparcia mimo że jest to wsparcie wirtualne. Bardzo by mnie cieszyło, gdyby na forum panował trochę większy ruch i większa wymiana zdań, ale mam na to średni wpływ myśliciel Chciałabym też podzielić się swoim doświadczeniem w walce ze schizofrenią, bo 14 lat chorowania to kawałek czasu, a jeśli pomogę choć jednej osobie tutaj to będę naprawdę szczęśliwa. Czasem się zastanawiam - większość osób milczy na forum, czy więc to miejsce nadal żyje? Jeśli większość osób milczy milczę i ja, ale czasem męczy mnie to milczenie, więc postanawiam się trochę tu rozruszać, dla siebie. Dla autoterapii. A jeśli komuś się zechce skomentować, to będzie mi bardzo miło. Bo choć to wirtualny świat to ludzie żywi Wink
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
kinpump
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 07/12/2017 22:06
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 40
Data rejestracji: 07.12.17

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]

Oczekiwania? Chyba nie oczekuję niczego konkretnego... może tylko tego, że będę się tu mogła wygadać i nie zostanę za to zjedzona. [/quote]

O to, to. Jestem tutaj, bo szukam nowych znajomości, szukam (czasem rozpaczliwie, przyznaję) kontaktu z ludźmi, bo z mojego, niegdyś bogatego grona znajomych, ostało się kilka osób...

I właśnie mam nadzieję, że będę mogła się wygadać i że nie zostanę tu "zjedzona" - lepiej bym tego nie ujęła...

Zachęcam jednocześnie do pisania do mnie wiadomości prywatnych - w takim kontakcie łatwiej mi idzie otworzenie się i mówienie o sobie...
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
dlaczego ja? CHAD Przedstaw się 4 21/05/2018 20:40
Dlaczego zaczęliście brać leki? Choroba afektywna dwubiegunowa 2 22/05/2015 22:55
Dlaczego akurat jedzenie? Zaburzenia odżywiania 13 13/08/2013 15:50
Dlaczego Zaburzenia lękowe 4 30/07/2013 08:54
Dlaczego w moim domu nie ma luster? Porozmawiajmy 34 03/06/2011 23:53

50,259,320 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024