28 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
kinomaniacy
martyna
Dodany dnia 15/03/2016 21:10
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Widzialam NIEWINNE i jakos bez rewelacji to odebrałam.świat klasztorny jest mi bliski bo kiedys chcialam tam wstapic ale od dawna już wiem ze to nie dla mnie.W kazdym razie nie spiełam sie jak kiedys.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
ef
Dodany dnia 20/03/2016 09:42
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

obejrzałam Pokój i mając porównanie z książką brakowało mi tylu wątków, tylu spojrzeń...
jutro czeka mnie rozmowa z kumplem na ten temat, czekał aż obejrzę i zobaczymy jak bardzo różnił się nasz odbiór przez to, że mam też w głowie obraz z lektury.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
sigma
Dodany dnia 24/03/2016 02:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Wstrząs - spodziewałam się trochę innego filmu, bardziej dynamicznego, trzymającego w napięciu i skoncentrowanego na walce człowieka z systemem... a tymczasem ta walka niby gdzieś tam była, ale jakoś tak mało wyraziście zaznaczona... bardziej to odebrałam jako film o wewnętrznych rozterkach głównego bohatera i kompleksie Ameryki... ale w sumie oglądało się to nieźle. A Will Smith mówiący z nigeryjskim akcentem mnie rozbroił Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
Dodany dnia 12/10/2016 18:27
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Widział ktoś Ostatnią rodzinę? Jakie wrażenia?
Mnie ten film trochę rozczarował. Dużo sobie po nim obiecywałam, bo była obok Wołynia najbardziej przeze mnie wyczekiwana premiera tej jesieni. A tymczasem ten film jest jakiś taki... płaski. Brakuje mi w nim głębi, brakuje próby znalezienia przyczyn tego, co się działo. Bohaterowie nie wzbudzają we mnie żadnej empatii, współczucia... spodziewałam się czegoś więcej.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
Dodany dnia 15/10/2016 02:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

No i zobaczyłam Wołyń...
Dawno mną nic tak nie wstrząsnęło.
Choć znam historię, moja rodzina zza Buga pochodzi, moja babcia opowiadała, jak było... ale i tak. Po seansie się nie mogłam pozbierać, siedziałam skamieniala.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
Dodany dnia 15/10/2016 18:31
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Ja ostatnio potrzebowałam resetu i byłam na B. Jones 3 uśmiałam się aż tak że rozmazany tusz do rzęs miałam na szyi Grin
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
martyna
Dodany dnia 24/10/2016 20:50
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Byłam na chłamie w kinie "szkoła uwodzenia czesława m" zasnełam . Po 20 min mialam ochote wyjsc,ale nie bylam sama i zdazylam zasnac. Kto wymyslil scnariusx tego filmu?jakiś oszołom bez talentu.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Alia
Dodany dnia 01/11/2016 19:59
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

W ramach odpoczynku obejrzeliśmy "Doktora Strange'a". Pięknie zrealizowany, warto zobaczyć w 3D (choć w scenie ryzykownej jazdy samochodem miałam odrobinę zawrotów głowy, później już nie), dobre aktorstwo. Polecam dla rozrywki, bez zastanawiania się nad głębszymi sensami, bo nie o to chodzi.
 
ef
Dodany dnia 05/11/2016 14:12
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

bardzo podobał mi się Doktor Strange! świetna zabawa, zupełnie oderwałam się od tego, co oglądam zazwyczaj. Genialne poczucie humoru, Benedict jak zwykle, wizualnie też jest przepiękny, acz faktycznie można dostać zawrotu głowy nawet oglądając w 2D. i co najważniejsze dla mnie: można go oglądać jako niezależną całość, nie znając całegouniversum.

wczoraj za to widziałam Wołyń. jest bardzo, bardzo trudny, ciężki.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Alia
Dodany dnia 20/11/2016 19:03
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

"Nowy początek" (Arrival). Bardzo dobry film na podstawie świetnego opowiadania Teda Chianga (tak je cenię, że kiedy Chiang był w Polsce, poprosiłam o autograf właśnie na nim, nie na początku całego zbioru). Wydawało mi się, że tego tekstu nie da się zekranizować, a jednak. Owszem, film odchodzi od treści oryginału, ale zachowuje jego ducha, wymowę i klimat - a jednocześnie działa jako film. Mój mąż opowiadania nie znał, a filmem był zachwycony.
 
martyna
Dodany dnia 20/11/2016 20:31
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

PITBUL Niebezpieczne kobiety. Hmmm Ostaszewska świetna, poza tym mam mieszane uczucia. Trup się ściele równo z całym uposażeniem pokazane są szczegóły i to jeszcze do przełknięcia, gorzej że samobójców też jest kilku i też jest to pokazane w całej okazałości. I to jednak było ponad to co chciałam zobaczyć. Być może to nie mój czas na ten film.
Ktoś widział?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
Dodany dnia 20/11/2016 21:06
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Czytałam gdzieś w internetach taką świetną recenzję i dyskusję na temat Arrival, że aż przez chwilę miałam ochotę zobaczyć ten film. Tyle że ja nie znoszę sci-fi, więc chyba jednak mimo ciekawej dyskusji film mógłby mi się nie spodobać.

Przedni pitbull był tak paskudnie seksistowski, że na kolejną część już się raczej nie wybiorę.

Za to na pewno pójdę jutro na Plac zabaw. Film jest nagrywany w moim rodzinnym mieście, jedna scena wręcz pod moim domem, obserwowałam przez okno, jak ją kręcili... więc muszę to zobaczyć Smile choć film recenzje ma bardzo różne, podobno jest mocny... w kinach jest od 18 lat. Ale nie wiem, czemu, celowo unikam jakichkolwiek szczegółów.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Alia
Dodany dnia 21/11/2016 09:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Arrival to s-f, ale bardzo nietypowe, bo choć cała akcja zaczyna się od pojawienia statków Obcych, to główna bohaterka jest lingwistką, a część fabuły opiera się na teorii Sapira-Whorfa.
 
sigma
Dodany dnia 21/11/2016 11:17
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Właśnie ten lingwistyczny problem sprawił, że w ogóle przyszło mi do głowy, żeby pójść na ten film Smile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
Dodany dnia 22/11/2016 00:48
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Chciałam tylko powiedzieć, że moja kamienica wraz z okolicą bardzo ładnie wyszła na filmie Grin
A sam film jest... dziwny Pfft Bardzo powolny, bardzo skupiony na szczegółach, na pokazywaniu codzienności... i chyba właśnie przez tę atmosferę zwyczajności, która towarzyszy wszystkim wydarzeniom, również tym złym, film jest od lat 18.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nadzieja
Dodany dnia 13/01/2017 14:48
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Wczoraj obejrzałam "Granice bólu" nic nowego bo z 2012 roku jednak ten film i samo zakończenie pozostawiło we mnie dziwne uczucie trudne do nazwania... Niby ciężki i trudny temat, okrucieństwo z jakim spotkały dzieci, z jednej strony film mocno zadziałał emocjonalnie, zwłaszcza sceny przemocy z drugiej coś mu zabrakło... Teraźniejszość pomieszana z przeszłością dość okrutną, a samo zakończenie science fiction takie nie realne. Jednym słowem coś w tym filmie dla mnie zabrakło, chociaż sam temat filmu daje duży potencjał wojna, okrucieństwo w szpitalu psychiatrycznym i w końcu realność : poszukiwanie własnych korzeni i odkrycie strasznej historii swojej rodziny do czego zmusza głównego bohatera choroba.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
martyna
Dodany dnia 27/02/2017 21:12
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Bylam ma POKOCIE świetna gra aktorska, fabułe znałam z ksiąžki, dla mnie zbyt okrutne zdjecia zwierzat.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
Dodany dnia 27/02/2017 22:00
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Tak, świetna gra, przepiękne zdjęcia (zwłaszcza że prawie wszystkie miejsca z tego filmu znam doskonale Wink ), niezwykle plastyczny obraz... rzadko zachwycają mnie ekranizacje książek, które znam, ale w tej niczego bym nie zmieniła.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Olena
Dodany dnia 02/03/2017 21:45
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 12.02.15

Oglądałam niedawno "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" i gorąco polecam. W sam raz na odprężenie. Film wciągający i nieco przewrotny.
 
Espresso27
Dodany dnia 12/03/2017 18:41
Awatar

Finiszujący


Postów: 233
Data rejestracji: 02.11.16

Ciekawe filmy krótkometrażowe dla zabicia czasu :-)

[url=https://www.youtube.com/watch?v=uKbuFYd468w]Legendy Polskie. Film Jaga. Allegro[/url]
 
Przeskocz do forum:

50,115,231 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024