29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
3 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
kinomaniacy
martyna
Dodany dnia 07/02/2016 20:39
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Oglądam [b]Fotografa[/b] świetny film, bije się we mnie wzruszenie ze złością.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
Dodany dnia 07/02/2016 23:02
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Zjawę widziałam, parę postów wyżej o niej pisałam Wink

A Fotograf jest genialny! Planuję go na pewno za jakiś czas jeszcze raz zobaczyć Smile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
Dodany dnia 20/02/2016 02:24
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Hmm, co to ja ostatnio oglądałam...

The Boy - nie wiem, czemu to sobie zrobiłam Pfft To znaczy wiem... nie znoszę horrorów, ale film w wielu miejscach był opisywany jako horror i thriller psychologiczny. I horror miał być kiepski, ale thriller dobry, o wychodzeniu z traumy... no i się skusiłam. I cóż... horror to był denny, straszenie najbardziej oklepanymi popkulturowymi chwytami. A thrillera... nie było. Był potencjał w tym kierunku, dałoby się zrobić z tego filmu coś psychologicznego, ale nic z tego potencjału nie wynikło. Szkoda.

Planeta singli - jak na polską komedię nawet niezłe Wink nie żeby się zachwycać, ale dla rozrywki - daje radę.

Na granicy - jak oglądałam trailery, to aż się dziwiłam, że to nie Smarzowski zrobił ten film. Klimat przywoływał mi na myśl Dom zły. Po obejrzeniu filmu już wiem, że to Smarzowski na pewno nie był Wink Choć był ten specyficzny klimat - Bieszczady, opuszczona szopa, zło... ale jednak w porównaniu z wrażeniem z trailerów klimat był trochę... rozcieńczony.
Niby dobry film, i Chyra gra, i Dorociński... i nic nie mam do zarzucenia nawet, ale jednak... czuję, że dałoby się z tego tematu wycisnąć więcej, mocniej.

A teraz czekam baardzo na premierę Pokoju. Pisałam w zeszłym roku o tej książce, która spore wrażenie na mnie zrobiła. I niezwykle rzadko mi się to zdarza, ale jak ją czytałam, to myślałam sobie, że te historia jest tak filmowa, że ktoś to powinien nagrać... no i ktoś nagrał! Smile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ef
Dodany dnia 20/02/2016 11:10
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

widziałam Syna Szawła ostatnio. nie wiem co myśleć. nie w kategoriach dobry/zły, ale po wyjściu z kina absolutna pustka, nic, weź spróbuj sformułować jakąś myśl. każda jest bez sensu.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Junk Head
Dodany dnia 20/02/2016 13:04
Startujący


Postów: 193
Data rejestracji: 11.04.15

Ef, od dłuższego czasu się zabieram za ten film i jakoś zawsze zapominam, ze chciałam go oglądnąć... ale skoro piszesz, że miałaś po nim w głowie pustkę, znaczy że jest warty uwagi : )
 
Klara
Dodany dnia 20/02/2016 20:32
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

O, a Pokój oglądałam, ale z napisami Smile
Edytowane przez Klara dnia 20/02/2016 20:33
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
ef
Dodany dnia 20/02/2016 23:42
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

?? jak to: ale z napisami?

ja Pokój chcę obejrzeć w kinie na nocy oskarowej, o. kiedyś, kiedyś zrobiłyśmy sobie jeszcze z A. taki maraton przed Oscarami, 2 noce w kinie. piękna sprawa. w tym roku mam zamiar to powtórzyć, przynajmniej jedną noc.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
sigma
Dodany dnia 21/02/2016 01:42
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Piracką wersję z pirackimi napisami, jak sądzę?
Polska premiera filmu będzie za tydzień i to oczywiście będzie wersja z napisami, jak prawie wszystkie filmy w kinie...
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ef
Dodany dnia 21/02/2016 10:33
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

no właśnie to "ale" mnie zastanowiło, bo to mi się wydaje oczywiste (chyba, że Klaro oglądasz filmy w oryginale), abstrahując od kwestii piractwa.

mam nadzieję, że dziś uda mi się pójść do kina na Na granicy.

na obie noce filmowe wygląda na to, że uda mi się iść, bo są od 22, a nie od 20, ale właśnie się zorientowałam, że jednym z filmów jest Syn Szawła właśnie, przeoczyłam to... Sad
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Klara
Dodany dnia 21/02/2016 13:45
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Ja nie wiedziałam, że to nie są oryginalne napisy, bo nie patrzyłam na daty premier.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
Dodany dnia 22/02/2016 23:51
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ojcowie i córki - mnie się naprawdę rzadko zdarza płakać na filmach, a już w kinie to w ogóle... a na tym się popłakałam. Choć chyba nie w tych momentach, które były najbardziej nastawione na wyciskanie łez Pfft
Bardzo osobiście ten film odebrałam, trafił mi w kilka różnych czułych punktów, z różnych stron. I choć filmowi można sporo zarzucić (choćby właśnie granie na emocjach i wyciskanie łez, i trochę zbyt dużą dosłowność momentami), to mnie bardzo subiektywnie się jednak podobał.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ploion
Dodany dnia 23/02/2016 00:34
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

Piracki... a wy nigdy nie ściągałyście filmów z internetów? Smile

Widzieliście tego nowego Małego Księcia. Kiedyś widziałam trailer, miałam pójśc i.... zapomniałam Smile
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
sigma
Dodany dnia 23/02/2016 00:43
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Przed premierą - nigdy Smile (no dobra, raz... ale nie miałam pojęcia, że to jest nowy film i nie miał polskiej premiery jeszcze... i bardzo głupio mi było, jak pół roku później go zaczęli w kinach studyjnych grać...)
Krótko po premierze - niezwykle rzadko. Jeśli ściągam coś z internetu, to najczęściej są to stare filmy, sprzed co najmniej kilku lat, zwykle grane już w tv (nie mam telewizora, więc to, co ludzie oglądają w tv, ja ściągam z internetu).
Nowości oglądam w kinie albo nie oglądam wcale.
Edytowane przez sigma dnia 23/02/2016 00:44
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
Dodany dnia 25/02/2016 21:50
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Na "ojcowie i corki" mialam ochote pojsc ale poplakalam sie na zwiastunie przed innym filmem Smile
Dzis bylam na planecie singli i usmialsm no i poplakalam bylysmy we 2 na cale kino lzawe Grin
Chcialabym isc na NIEWINNE.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
Dodany dnia 25/02/2016 22:07
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

A po co?
Z tego, co pamiętam, filmy o tej tematyce zawsze potem odreagowywałaś na sobie.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
Dodany dnia 28/02/2016 17:11
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Już na szczęście tak nie jest.
Ciekawi mnie ta tematyka dlatego chciałabym pójść i zobaczyć.
Próbowałam ogarnąć film " Demon" ale to nie dla mnie.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Alia
Dodany dnia 28/02/2016 19:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

"Ave Cezar". Doskonały film na poprawę nastroju, świetnie obsadzony, uroczo absurdalny i prześmieszny. A mimo iż bracia Coenowie z kina się wyśmiewają, to widać przy tym, że kochają je bardzo. Polecam.
 
sigma
Dodany dnia 01/03/2016 00:43
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Doczekałam się w końcu na "Pokój".
Świetny, poruszający. Mimo że znałam już tę historię, to i tak się wzruszałam do łez chwilami.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
Dodany dnia 06/03/2016 20:00
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Zgadzam się z Tobą sigma co do " Pokoju".
Natomiast uważam, że " Zjawa" jest mocno przereklamowana i ciężko mi bylo usiedzieć tyle czasu w jednym miejscu.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
Dodany dnia 14/03/2016 00:36
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Widziałam Niewinne.
Bardzo dobry film. Choć dla mnie realia zupełnie kosmiczne, nie rozumiem takiego sposobu myślenia, postępowania... ale chyba o to właśnie chodziło w filmie, żeby pokazać rzeczy trudne do zrozumienia.

A że kiepsko się czuję i weekend w łóżku spędziłam, to jeszcze:
Sędzia - nawet niezły. Zapowiadał się na przeciętny amerykański filmik o karierowiczu z prowincji, który się rozlicza z przeszłością... ale jednak coś w tym filmie było więcej. Całkiem ciekawa psychologia rodziny.

i Plemię - strasznie dziwny, przygnębiający, trudny film. Historia głuchoniemego chłopaka, który trafia do szkoły z internatem i dopasowuje się zasad panujących w grupie... wymowa przypomina mi Władcę much.
A niezwykła specyfika filmu wynika choćby z tego, że wszyscy bohaterowie są głuchoniemi, więc... w filmie nie pada ani jedno słowo. Oni między sobą oczywiście migają, ale nie jest to celowo w żaden sposób tłumaczone. A do tego bardzo długie, statyczne ujęcia... dość trudno się to ogląda, ale warto.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:

50,118,274 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024