25 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
6 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
kinomaniacy
sigma
Dodany dnia 08/10/2014 23:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

"Bogowie" obejrzani.
Trudno mi ten film ocenić w kategoriach sztuki filmowej, bo ja do niego mam dość emocjonalny stosunek. Nie tylko dlatego, że 1/3 życia spędziłam na Śląsku i regularnie bywam na ulicy Religi Wink
Przede wszystkim dlatego, że miałam kiedyś przyjaciela, który w czasie, w którym się przyjaźniliśmy i byliśmy blisko, czekał na przeszczep serca. I teraz żyje dzięki temu przeszczepowi, i on, i jego brat.
Więc tak dość osobiście ten film przeżywałam... zresztą chyba podobnie, jak większość osób w kinie (a była pełna sala, tylu ludzi na filmie chyba jeszcze nie widziałam).
Ciekawa jestem tylko bardzo, w jakim stopniu ten film jest oparty na faktach...
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
Dodany dnia 09/10/2014 06:21
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Sigma wybieram się na ten film i też mam emocjonalny do niego stosunek. Zamówiłam też książkę Smile

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
swistak
Dodany dnia 09/10/2014 08:43
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]Olivia napisał/a:[/b]
Czy może ktoś polecić film - trudny ,że nawet po 5 -15 obejrzeniu nadal się ma pewne wątpliwości czy wszystko zostało wychwycone? Po wczorajszej sieczce pt. słaby horror, muszę coś ambitnego zobaczyćSmile[/quote]
Pancernik Potiomkin?
Tylko to nie jest dla wszystkich, ale jak lubisz horrory Smile

Jest dostępny za darmo w Internecie (prawa autorskie wygasły):
[url]https://archive.org/details/BattleshipPotemkin[/url]

W każdym razie uznawany za najwybitniejszy film w historii kina.
 
Sonic
Dodany dnia 09/10/2014 09:03
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Chciałbym pójść na "miasto 44" Smile
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
Sonic
Dodany dnia 11/10/2014 08:14
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Komedia "bed boys"
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
sigma
Dodany dnia 12/10/2014 23:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Pojechałam sobie tak bardzo spontanicznie do kina dzisiaj wieczorem... bo mamy festiwal filmowy, który akurat dzisiaj się kończy, mignęła mi na fb informacja, że zwycięski film będzie dzisiaj grany i że zwycięzcą jest "A jeśli bóg jest?" Przeczytałam krótką notkę o filmie i pomyślałam, że chcę go zobaczyć, więc pojechałam.
No i sobie zobaczyłam...
Film jest przerażający, wstrząsający, z trudem powstrzymywałam w pewnym momencie odruch wymiotny, a i tak na samo wspomnienie do tej pory mi niedobrze...
Chętnie bym powiedziała, że reżyser musiał być psychopatą, tylko że... to jest film na faktach.
I jest świetny... ale nie poleciłabym go nikomu.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
birbantka
Dodany dnia 13/10/2014 10:07
Awatar

Finiszujący


Postów: 360
Data rejestracji: 31.08.14

[b]sigma[/b] sądząc po zwiastunie i opisach film zapowiada się znakomicie! Przypuszczam, że to prawdopodobnie coś pomiędzy "Kłem" a "Funny Games"? Baaardzo chciałabym go zobaczyć, ale z info na filmwebie wynika, że polska premiera dopiero w styczniu 2015 r. Ehmm
[i][small][color=#006666]"Któż zaufa człowiekowi, który nie ma gniazda
i zatrzymuje się tam, gdzie go mrok zastanie?" (Syr 36, 27)[/color][/small][/i]
 
Sonic
Dodany dnia 13/10/2014 10:38
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Polecam z całego serca serial "czas honoru".
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
sigma
Dodany dnia 13/10/2014 11:46
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Nie oglądałam ani Kła, ani Funny Games, ale sądząc po opisach - blisko.
Z tą zasadniczą różnicą, że film jest na faktach... a wiedząc to, nawet nie zwracałam za bardzo uwagi na jakieś metafory, konwencje i przekaz...
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
Dodany dnia 16/10/2014 20:40
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

byłam na " Bogowie" i czuję nie dosyt bo równolegle czytam tez książkę i jest bardzo dobra. Kot zarąbiście zagrał Religę był niesamowity. Historia opisana w filmie mi uświadomiła, że na moją wadę serca ludzie umierali w tych latach gdzie zabiegi były pionierskie czyli lata gdzie zalecali mi zabieg. Świadomość, że po latach życia z wadą mam jej konsekwencję a gdyby mnie zoperowali być może nie przeżyłabym zabiegu tak jak serialowa Ewa. Wiem, było mineło ale świadomość boli.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
birbantka
Dodany dnia 19/10/2014 15:19
Awatar

Finiszujący


Postów: 360
Data rejestracji: 31.08.14

Bogów jeszcze nie widziałam i chyba z tym trochę poczekam...Natomiast w zeszłym tygodniu dałam się wyciągnąć do kina na "Zaginioną dziewczynę" . Mam właściwie mieszane uczucia - z jednej strony fajna, wciągająca intryga kryminalna, z drugiej lekkie rozczarowanie jeśli chodzi o ukazanie relacji między dwojgiem bohaterów - bardzo sztuczne dialogi, gesty i wręcz nieprawdopodobne reakcje...nie będę może spoilerować, ale film pod względem psychologii postaci mnie zawiódł. Zabrakło chyba jakiegoś zwykłego "brudu" codzienności, codziennej szamotaniny, konfliktów, sekretow wreszcie monotonni i znudzenia sobą. Jeśli ktoś już szuka filmowego portretu socjopaty, to te bardziej przystające do rzeczywistości znajdzie w filmach "Simon zabójca" [url]http://www.filmweb.pl/film/Simon+zabójca-2012-608319[/url] albo "Internetowy zabójca" [url]http://www.filmweb.pl/film/Internetowy+zabójca-2011-608678[/url](mimo, że ten ostatni nakręcony dosyć przeciętnie) Smile
Edytowane przez birbantka dnia 19/10/2014 15:24
[i][small][color=#006666]"Któż zaufa człowiekowi, który nie ma gniazda
i zatrzymuje się tam, gdzie go mrok zastanie?" (Syr 36, 27)[/color][/small][/i]
 
Sonic
Dodany dnia 23/10/2014 14:20
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Oglądałem "ostatni brzeg" mega film. Polecam ! Smile
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
RedKate
Dodany dnia 23/10/2014 19:02
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Sonic, która wersja? Ta z 1964 czy remake? Oglądałam obie, i obie mnie troszkę zawiodły, chociaż jest klimat niezły. Najlepszy chyba jednak jest pierwowzór, czyli książka.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Izolda
Dodany dnia 26/10/2014 16:39
Awatar

Finiszujący


Postów: 372
Data rejestracji: 18.10.14

Już wiem że pójdę na film Magdaleny Piekorz "Zbliżenia" Z Joanną Orleańską w roli głównej.

37 letnia córka i jej więź z matką jest myślą przewodnią filmu.
Córka przy każdej decyzji potrzebuje aprobaty matki.

( Co u mnie w rodzinie np. mamy siostry akurat działa).
Myślę, że konflikt zaczyna się jak matka nie daje tzw " błogosławieństwa" córce.

Ciekawa jestem puenty filmu i przesłania.
[i]Był las nie było nas, będzie las nie będzie nas [/i]cyt z serialu" Na dobre i na złe"
 
sigma
Dodany dnia 26/10/2014 17:25
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Na Zbliżenia pójdę najpewniej w środę, czekam na ten film od dawna.

A dzisiaj - Dziewczyna z szafy. Dziwny film, smutny, choć z humorystycznymi elementami. Ale dobry.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Sonic
Dodany dnia 27/10/2014 09:33
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

[b]Redkate[/b] oglądałem remake. Jak dla mnie film był mega Smile
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
birbantka
Dodany dnia 27/10/2014 13:29
Awatar

Finiszujący


Postów: 360
Data rejestracji: 31.08.14

Ja chyba skuszę się na "Gościa" (The Guest [url]http://www.filmweb.pl/film/Gość-2014-707107[/url]) pod koniec tygodnia Smile
[i][small][color=#006666]"Któż zaufa człowiekowi, który nie ma gniazda
i zatrzymuje się tam, gdzie go mrok zastanie?" (Syr 36, 27)[/color][/small][/i]
 
Sonic
Dodany dnia 28/10/2014 20:41
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Idę w piątek na noc filmów grozy. Zaczynają grać o. 22.00 do 6.00. Niemogę się doczekać Smile
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
Sonic
Dodany dnia 29/10/2014 10:59
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Widziałem zapowiedź polskiej komedi "obywatel" bardzo mi się podobał. Zaczynają grać w kinach od 7 listopada Smile
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
sigma
Dodany dnia 30/10/2014 00:10
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Zbliżenia - świetny, bardzo psychologiczny film.
I przez cały czas szlag mnie trafiał... ale to chyba dobrze, gorzej, jakbym uznała to, co widzę, za normalne Pfft
Film o bardzo silnej, uzależniającej, naduwikłanej relacji matki z córką... problem zupełnie nie mój, ale wkurzałam się i tak Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:

50,289,099 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024