28 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
kinomaniacy
sigma
Dodany dnia 23/04/2012 00:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Lęk wysokości obejrzany - dobry film. O relacji syna z chorującym na schizofrenię ojcem. Na kolana nie rzuca, ale dobry.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
Dodany dnia 23/05/2012 10:50
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

film " Szamanka" trochę mną wstrząsną swoją brutalnością [small]po co ja to oglądam?![/small]
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
martyna
Dodany dnia 30/05/2012 14:53
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

pozwolę sobie wkleić bo dokument mnie przeraził...
[youtube]3d8QmJ9dZ0c[/youtube]
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Rat
Dodany dnia 26/06/2012 20:10
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

oglądał ktoś film Projekt X ? komedia , nie wiem ,czy warto tracić na ten film czas .


edit - odpowiem sobie sama ... zdecydowanie nie warto
czas zmarnowany .
Chyba ,że ktoś lubi przez ponad godzinę oglądać szaloną ( szalona to może za słabe słowo Wink ) imprezę amerykańskich dzieciaków .
Nie wiem czemu jest to w kategorii komedia . Nie zaśmiałam się chyba ani razu .
Edytowane przez Rat dnia 27/06/2012 11:30
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
sigma
Dodany dnia 11/07/2012 02:27
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Erratum obejrzałam.
Trochę mi się z Lękiem wysokości skojarzył. Film dobry, ale ja się trochę w motywacjach bohaterów gubiłam... no ale to pewnie kwestia mojej chorej głowy, że nie rozumiem do końca zachowań ludzi, którzy po latach mają przymus odnawiania relacji z rodziną tylko dlatego, że to jest rodzina.
I o ile niedopowiedzenia w trakcie filmu lubię, to jak one nie zostają do końca wyjaśnione, to mnie to frustruje Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
Dodany dnia 03/08/2012 18:40
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Modlitwy za Bobbiego - film o nietolerancji młodego chłopaka, który jest homoseksualistą. Wewnętrzna walka zakończona tragicznie.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Rat
Dodany dnia 07/08/2012 18:27
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

[b]martyna[/b] właśnie będę oglądać Smile

ps - piękny film .
Edytowane przez Rat dnia 07/08/2012 20:44
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
martyna
Dodany dnia 21/08/2012 11:34
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

obejrzałam w końcu " Lek wysokości " z Dorocińskim
wróciły wspomnienia.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
martyna
Dodany dnia 02/09/2012 12:09
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[i]Temple Grandin[/i] wzruszający film o autyzmie.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Alia
Dodany dnia 02/09/2012 14:15
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Dla odmiany, gdyby ktoś miał ochotę na bezpretensjonalną, niewymagającą myślenia rozrywkę i dużo śmiechu - "Niezniszczalni 2" dają radę. Choć wymagana jest znajomość kina akcji lat 80. i 90. A Van Damme w roli tego złego imieniem Vilain jest naprawdę świetny.
 
martyna
Dodany dnia 25/09/2012 10:35
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

na dziś polecam dwa filmy:

[b] Całkiem zabawna historia[/b] o 16 letnim chłopcu który zgłasza się do szpitala psychiatrycznego i chce pozostać na oddziale, o tym jak rzeczywistość można budować.... polecam.
A drugi to [b]Wszystko za życie[/b] opowieść o młodym człowieku który rzuca wszystko by spełnić marzenia i dojść na Alaskę.
Wzruszający i ciepły.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
Dodany dnia 04/10/2012 00:23
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Obejrzałam Jesteś Bogiem.
Na początku trochę męcząco było, zwłaszcza jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękowa, bo ja takiej muzyki nie słucham... gwary młodzieży z blokowisk też do końca nie rozumiałam Pfft No i bohaterów nie odróżniałam, to jest akurat mój częsty problem, jak aktorzy są za mało charakterystyczni i podobne fryzury np. mają Pfft Ale potem się wkręciłam w historię. W sumie film mniej więcej taki, jak się spodziewałam - arcydzieło to dla mnie nie jest, ale warto zobaczyć. Tylko liczyłam, że trochę więcej choroby psychicznej w tym będzie Wink

A przy okazji zobaczyłam zapowiedź Obławy i już wiem, na co w najbliższym czasie do kina idę.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
LaVidaLoca
Dodany dnia 04/10/2012 01:27
Awatar

Startujący


Postów: 115
Data rejestracji: 05.09.12

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
Obejrzałam Jesteś Bogiem.
Na początku trochę męcząco było, zwłaszcza jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękowa, bo ja takiej muzyki nie słucham... gwary młodzieży z blokowisk też do końca nie rozumiałam Pfft No i bohaterów nie odróżniałam, to jest akurat mój częsty problem, jak aktorzy są za mało charakterystyczni i podobne fryzury np. mają Pfft Ale potem się wkręciłam w historię. W sumie film mniej więcej taki, jak się spodziewałam - arcydzieło to dla mnie nie jest, ale warto zobaczyć. Tylko liczyłam, że trochę więcej choroby psychicznej w tym będzie Wink

A przy okazji zobaczyłam zapowiedź Obławy i już wiem, na co w najbliższym czasie do kina idę. [/quote]

Interesuje sie tą muzyką od dziecka i słucham Kalibra i Paktofonikii już kilka dobrych lat,byłem na tym filmie w kinie w tamtym tygodniu film bardziej odwzorował postać Magika niż całej Paktofonikii,reżyser w niektórych momentach filmu troszke pozmieniał fakty a ściślej mówiąc ich kolejność bo Magik i Fokus poznali sie przed technikum...jak dla mnie film rewelacyjny,końcowa scena z otwartym oknem i postacią Magika leżącego na chodniku...ujęło mnie to strasznie...a jeszcze bardziej jego notesik i napis w nim "musiałem wyjść nie poddawajcie sie"
[color=#0000ff][b]Say hello Loca[/b][/color]
 
martyna
Dodany dnia 05/10/2012 08:11
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

wybieram się właśnie na ten film czyli polecacie ? czy raczej odpuścić
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
LaVidaLoca
Dodany dnia 05/10/2012 23:52
Awatar

Startujący


Postów: 115
Data rejestracji: 05.09.12

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
wybieram się właśnie na ten film czyli polecacie ? czy raczej odpuścić [/quote]

Jeśli interesuje Cie to jak wyglądały początki rapu w Polsce to polecam,ja osobiście jestem fanem...i ten film do mnie przemówiłSmile
[color=#0000ff][b]Say hello Loca[/b][/color]
 
martyna
Dodany dnia 06/10/2012 09:21
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

dzięki Smile pójdę na film, osoba z którą idę też nie odpuszcza Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
LaVidaLoca
Dodany dnia 06/10/2012 10:06
Awatar

Startujący


Postów: 115
Data rejestracji: 05.09.12

[quote][b]LaVidaLoca napisał/a:[/b]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Magik_%28raper%29

Przeczytaj to jeśli masz czas,lepiej zrozumiesz film[/quote]

Wypowiedż o śmierci jego kumpla z Paktofoniki

"Magik należał do osób, które bardzo dużo myślą o życiu. To po pierwsze... Po drugie – nałożyła się na to sprawa dotycząca jego powołań przez Wojskową Komisję Uzupełnień. Miał już wtedy żonę i dziecko, a ponadto był to okres, gdy wreszcie chcieliśmy nagrać krążek. I Magik zaczął tak kombinować, że sobie zszargał psychikę. Obrał taktykę udawania osoby kompletnie niepoczytalnej. Dwa razy go odraczali, ale tylko na rok. To wmawianie sobie, że ma świra, że nic mu nie wychodzi, doprowadziło do tego, iż przemęczył organizm. Gdzieś w podświadomości zakodował sobie, że jest źle i to doprowadziło do osłabienia psychiki. Powiedział mi kiedyś: "Rahim, wiesz co? Przez to WKU pojebało mi się. To, co sobie kiedyś wmawiałem, żeby tylko grać niepoczytalnego przed komisją, teraz mną zawładnęło. Czuję, że kompletnie świruję"
[color=#0000ff][b]Say hello Loca[/b][/color]
 
martyna
Dodany dnia 06/10/2012 12:01
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

LaVidaLoca myślisz że da się tak z symulowania choroby psychicznej ześwirować? wydaje mi się, że to tylko wyzwoliło chorobę która już istniała zważając na to że Jego życie skończyło się śmiercią samobójczą.
Swoją drogą mam znajomych, którzy migali się od służby wojskowej i wybierali raczej inne metody niż udawania chorego psychicznie.
A na film ide w przyszłym tygodniu Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
LaVidaLoca
Dodany dnia 06/10/2012 12:15
Awatar

Startujący


Postów: 115
Data rejestracji: 05.09.12

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
LaVidaLoca myślisz że da się tak z symulowania choroby psychicznej ześwirować? wydaje mi się, że to tylko wyzwoliło chorobę która już istniała zważając na to że Jego życie skończyło się śmiercią samobójczą.
Swoją drogą mam znajomych, którzy migali się od służby wojskowej i wybierali raczej inne metody niż udawania chorego psychicznie.
A na film ide w przyszłym tygodniu Smile[/quote]

Martyna dokładnie to samo powiedziałem mojemu koledze ostatnio,że myśle ze ta choroba gdzieś głęboko w nim juz istniała i poprzez wkręcanie sobie tego pozwolił jej sie uwolnic.Takie jest moje zdanieSmile
[color=#0000ff][b]Say hello Loca[/b][/color]
 
sigma
Dodany dnia 06/10/2012 22:59
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Dzisiaj polecam: Céline Sciamma - Tomboy (Chłopczyca).

Film o dziewczynce, która chciałaby być chłopcem i udaje, że nim jest. Taki bardzo prosty, bez głębokiego wnikania w psychikę, ale to nie razi, bo film jest z perspektywy dziecka opowiedziany. Wybory i dramaty też z dziecięcego świata - obiektywnie nic wstrząsającego, ale w tym filmie poruszają.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:

50,113,863 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024