25 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
6 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Wybryki Lekarzy i Pacjentów ;-)
Czader
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 02/04/2011 09:53
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Polska Służba Zdrowia - temat w którym "i straszno i śmieszno"
A to się słyszy o chirurgu co się pomylił i obciął nie tą nogę co trzeba.
A to krążące karetki pogotowia z odpowiednim zapasem pavulonu.
Jak to zwiększenie poziomu żelaza w organiźmie pacjenta poprzez zaszycie jakiegoś narzędzia, czy też słynny nie działający numer 112.

A może by tak z "eFkowego" punktu widzenia podzielić się własnymi obserwacjami na ten temat ? Jakie wybryki widzieliście a może w jakich sami braliście udział ?

Czy da się / jak da się urządzić "Ucieczkę z Więzienia" czyli jak zwiać ze szpitala psychiatrycznego ? Czy "mokre wizyty" są przewidziane w rozkładzie dnia szpitala ? Ktoś się pomylił i po jakiś lekach były jakieś wizje ?
Jak na spowiedzi... interesuje mnie dokładnie wszystko Smile
 
Perfidia
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 02/04/2011 10:06
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Mój punkt widzenia jest dość specyficzny, ale i tak zdarza mi się być mimowolnym świadkiem różnych wybryków. W tym momencie kojarzę np. telefon do Makra, o 3 nad ranem z soboty na niedzielę, aby potwierdzić termin wizyty. Nie wiem czy do wybryków można też zaliczyć różne dziwne "dowody wdzięczności" w postaci np. fioletowego dinozaura (50cm wzrostu tak na oko), albo np. 5l baniak wina, albo np. gra "mały powstaniec".
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Makro
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02/04/2011 10:10
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Osoba mocno zdeterminowana i obdarzona intelektem zawsze może się ze szpitala ewakuować. Na całe szczęście dość często delikwenta później dowozi Policja na kontynuację leczenia.
Oczywiście piszę o pacjentach hospitalizowanych bez zgody - reszta może się po prostu wypisać.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
girl interrupted
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 02/04/2011 10:22
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Przez około 3 tygodnie hospitalizacji nie przyjmowałam leków (mimo, że teoretycznie byłam pilnowana by połykać hehe). Więcej grzechów nie pamiętam
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Alia
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 02/04/2011 10:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Ja tylko tak na marginesie - numer 112 działa jak najbardziej, byłam jakiś czas temu w takiej sytuacji, że przy jednym uchu słuchawka telefonu stacjonarnego na 999, a przy drugim komórka na 112 i operatorka 112 odebrała szybciej. I chyba nawet lepiej, bo od razu przysłała i pogotowie, i policję.

Z różnych numerów - rozwala mnie po prostu działalność lekarzy medycyny pracy. Jednej nawet nie chciało się mnie postawić na wagę, kazała mi się zadeklarować, po czym do karty wpisała pięć kilo mniej "bo pani tyle nie waży". Ze względu na pracę badania kontrolne mam regularnie - czasem któryś mi zajrzy do gardła albo zmierzy ciśnienie, ale w większości wypadków odpytuje mnie z listy niepokojących objawów, po czym wbija odpowiednią pieczątkę w książeczce zdrowia.
 
Rat
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 02/04/2011 10:48
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

[b]Czader[/b] za wspomnienie o pavulonie masz minus u mnie Pfft
nie mamy w karetce tego leku ( jest inny )
Z takich ciekawych - zgłoszenie , jedziemy stwierdzić zgon .
Na miejscu przybycia .. pacjenta nie było , oddalił się z miejsca hehe
Rodzina uznała ,że facet nie żyje a był pijany , przyjechaliśmy ale pacjent wcześniej sobie wyszedł ... nie wiadomo gdzie . Rodzina oczywiście nie zadzwoniła by poinformować ,że zgłoszenie nie aktualne .

[b]Perfidia[/b] i po co Makro podawał prywatny numer hehe Wink
Edytowane przez Rat dnia 02/04/2011 10:50
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Perfidia
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 02/04/2011 11:05
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Prywatny pacjent = prywatny numer Wink
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Kati
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 02/04/2011 11:26
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

[quote]Z różnych numerów - rozwala mnie po prostu działalność lekarzy medycyny pracy. [/quote]
Z tej działki pamiętam moje badanie laryngologiczne. Pani kazała mi odwrócić się do niej plecami i podejść do drzwi, po czym mówiła do mnie szeptem - a ja miałam powtarzać Grin
Z wyczynów, które mnie bulwersują - pani profesor, ordynator itede ma umówinioną pacjentkę na konkretny dzień i godzinę. Sprawa podobno pilna. Owa pacjenkta 4 godziny czeka pod drzwiami, po czym dowiaduje się, że pani profesor musiała pojechać na konsultację. Przypadek drugi: pan po zawale zarejestrował się we wrześniu do kardiologa na któregośtam lutego. Odczekał swoje, przyszedł w lutym... Dowiedział się, że pani lekarz nie pracuje już w tej przychodni od stycznia. Na pytanie, to kiedy wizyta - usłyszał odpowiedzź - a gdzieś tak w czerwcu, kolejki są długie. W obu przypadkach - po cholerę bierze się nr telefonu od pacjentów? W obu też - buntuję, żeby się odezwać. Ja bym zrobiła siarę. No ale to starsi i pokorni ludzie są. I tylko przy myślach s biorą bez kolejki....
 
sigma
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 02/04/2011 13:51
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Moja koleżanka na początku ciąży poszła do ginekologa. Ginekolog po badaniu stwierdził, że z ciąży nic nie będzie, bo nie ma ciałka ciążowego (? tak to się nazywa?) i wystawił skierowanie na usunięcie ciąży ze wskazań medycznych.
Koleżanka dla pewności poszła do innego ginekologa najpierw. Dziecko niedługo skończy rok...
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 02/04/2011 15:50
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Co do wybryków pacjentów to chyba bunt przeciw rehabilitacji miedzy 14 rokiem zycie trwajacy do teraz Smile

No i kilka par niedozwolonych butow chociaz i tak juz ze mna lepiej pod tym wzgledem Smile

Co do psychiatry to dlugi brak zaufania i zajtajanie prawdy.

Lekarze u mnie ciagly ich wybryk to dawanie i zabieranie nadziei. No i ciagle obarczanie mnie 14 letniej dziewczyny za stan zdrowia mojego kregoslupa i calej reszty ciala. Nie wspominajac juz o tym ze nie mozna u mnie wymagac takiej sprawnosci jak u osoby zdrowej bo to nie mozliwe.


Wpadka pielegniarki gdy sie urodzilam i lezalam 7 tyg w inkubatorze. Mama nie mogla mnie odwiedzac wiec dzwonila dowiedziec sie co u mnie w jakim jestem stanie ect.
W odpowiedzi usłyszala jeszcze zyje. Nie ma to jak empatia

@Makro podziwiam ze nie zatlukłeś pacjenta - podziwiam naprawde. Perfidie tez
Edytowane przez Nieustraszona dnia 02/04/2011 15:52
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
teczacpt
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 18/04/2011 14:11
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

A co powiecie na butelkę alkoholu na zakończenie terapii odwykowej?Wink
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
modliszka
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 18/04/2011 14:34
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

teczacpt rozbroiłaś mnieGrin
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
gigi
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 18/04/2011 15:19
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 40
Data rejestracji: 30.10.09

Co do mokrych wizyt to byłem świadkiem odwiedzin połączonych z wizytą w toalecie.
A tak na poważnie to wydaje mi się że od strony prawnej to jeżeli nie ma zakazu w regulaminie porządkowym szpitala zatwierdzonym przez radę społeczną szpitala i dyrekcję oraz organ założycielski to nie widzę problemu.
Ewentualne zarządzenia((w tym pseudoregulaminy oddziałowe niespełniające wymogów jak wyżej) ordynatora zakazujące seksu nie mają (jeżeli nie są podyktowane względami medycznymi w indywidualnie rozpatrywanych przypadkach) podstawy prawnej gdyż mogą one służyć tylko i wyłącznie realizacji regulaminu porządkowego w jego granicach.
Spotkałem się z zapisami regulaminu że pacjenci nie mogą uprawiać seksu między sobą wobec czego po zastosowaniu wykładni a contrario należy wywieść wniosek że z osobami odwiedzającymi mogą.
W relacjach pacjenci personel jest to wykluczone ze względu na ewentualne złamanie zasad etyki zawodowej (chyba że pacjent jest małżonkiem bądź konkubentem) .
Innym zagadnieniem jest ewentualna odpowiedzialność karna z art 198 i 199 KK ale dotyczy ona wybranych pacjentów (zawsze można uzyskać opinie lekarza).
Jeszcze inną kwestią jest sianie publicznego zgorszenia (kodeks wykroczeń) oraz publiczna prezentacja (art 202 KK) i tu pomocna byłaby sala jednoosobowa (nie mylić z izolatką bo tej nie można wykorzystywać w innym celu niż zastosowanie środka przymusu bezpośredniego), jednakże z salami jednoosobowymi jest problem bo oddziały nie posiadają z reguły takowych gdyż NFZ nie chce płacić za hospitalizację na takich (Np tworki mają problem z nowo otworzonym oddziałem piątym gdzie są sale jednoosobowe i na razie przyjmuje się tam pacjentów prywatnych).
Sprawę troszeczkę praktycznie rozwiazują neuroleptyki (które można podawać tylko i wyłącznie w celach medyczno terapeutycznych wyłącznym wskazaniem nie może być obniżenie libido no chyba że mamy do czynienia z parafiliami czy psychopatologiczną hiperseksualnością np w stanach manii itp) też same objawy niektórych chorób często rozwiązują problem.
Kiedyś powszechną praktyką było zbiorowe podawanie bromu pacjentom ale ze względów jak wyżej oraz wysokiej toksyczności teraz sie tego nie robi (prawda makro ?)
Edytowane przez gigi dnia 18/04/2011 15:37
 
Sandra
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 08/12/2016 22:10
Finiszujący


Postów: 296
Data rejestracji: 23.10.16

W 2015 r. byłam na oddziale neurologii. I nie zabrałam sztućców ze sobą. Do głowy mi nie przyszło, że mam je wziąć ze sobą. Na drugi dzień rodzina mi je dostarczyła. Pozostali pacjenci mieli własne sztućce, ale to stali bywalcy szpitali byli, więc wiedzieli co i jak.
 
martyna
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 10/12/2016 16:47
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

I ?jaki jest sens tego posta do tematu wątku ?bo nie łapię
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Trening metapoznawczy dla pacjentów ze schizofrenią Schizofrenia 5 25/06/2021 00:37

50,288,410 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024