24 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
5 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Otępienie
 Drukuj temat
Tytułem wstępu
Makro
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01/04/2011 09:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Z powodu obowiązków zawodowych mam styczność z osobami z otępieniem oraz ich opiekunami. Pozwoliło to mi poznać skalę problemu, codzienne trudności osób, które są opiekunami. Pewnie nie przesadzę, jeżeli napiszę że takie rzeczy jak frustracja, złość, bezsilność są pospolite wśród osób, które podjęły się takiego zadania.
Do tego dochodzi wiele problemów począwszy od organizacyjnych, kończąc na prawnych. Zatem zapraszam osoby poszukujące wiedzy czy wsparcia do tego działu.
Edytowane przez Makro dnia 01/04/2011 09:39
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Czader
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 01/04/2011 09:48
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[b][i]Dział przeznaczony dla opiekunów osób z zaburzeniami pamięci[/i][/b]

Pozwolę sobie dodać coś od siebie Smile

Występują u mnie "zaburzenia pamięci" - chodzę do Neuropsychologa - pracuję nad tym choć wyniki mam coraz gorsze - spotykam się tam z ludźmi róznymi - a to starszy pan przyprowadzony przez małżonkę - a to młoda dziewczyna przyprowadzona przez rodziców - do zaburzeń pamięci dochodzi z różnych powodów - spróbuję namówić swojego Neuropsychologa aby może coś napisała na "stronę eFki" ? - Może Ojciec-Dyrektor wyrazi na to zgodę i umieści ? Wink Zapytam we wtorek.

Z rozmów wiem że neurony w mózgu wymagają stymulacji, ale potrafią się odbudowywać nawet w późnym wieku - to nie jest tak że mózg nam umiera - mózg wymaga odpowiedniej stymulacji.
Są odpowiednie badania prowadzone w tym kierunku.
 
Makro
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 01/04/2011 10:16
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Ten twój "Ojciec-Dyrektor" wywołuje u mnie jakieś złe skojarzenia, ciekawe dlaczego?
Jeżeli znajdziesz chętnych do pisania, proszę bardzo. Sam też postaram się coś popełnić.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nadzieja
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2011 20:31
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Makro, a możesz mi powiedzieć odnośnie utraty pamięci po zatruciu lekami. Czy zawsze tak jest, czy tylko po konkretnych lekach. Ja po ubiegłorocznej p. s miałam bardzo dużą utratę pamieci, nawet nie pamietałam osób, które miałam zapisane w telefonie, wydarzeń np, że była katastrofa lotnicza w Smoleńsku, dosłownie prawie nic. Miałam ogromną dziurę w pamięci. Oczywiście większość rzeczy po dłuższym czasie wróciła, ale do tej pory niektórych rzeczy dokładnie nie pamiętam, ktoś mi coś mówi, a ja jakbym słyszała to pierwszy raz w życiu. Od tego zdarzenia 20 kwietnia minie rok. Czy to jest uszkodzenie pamięci już raczej trwałe, czy z biegiem czasu wróci?
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2011 20:58
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

No nie, zaczęło się Wink Nadzieja, nie wiem - nie spotkałem się, co nie oznacza że to jest wykluczone. Pytanie chyba jednak nie do tego działu.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nadzieja
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2011 21:06
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Przepraszam nie przeczytałam dokładnie myślałam, że chodzi o zaburzenia pamięci, tzn o osoby, które tego doświadczyły, a nie tylko ich opiekunów i o każde zaburzenie pamięci chodzi. Pytania nie było.
Makro naprawdę to nie było specjalnie. Moja nieuwaga i nie przeczytanie dokładnie tekstu. PrzepraszamProsiZawstydzony

[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Słowem wstępu.. Przedstaw się 10 16/11/2012 22:27

50,283,050 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024