19 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
22:43:07 Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Uzależnienia
 Drukuj temat
substancje psycho aktywne
martyna
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 06/04/2011 11:47
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

miesiąc i 3 dni, i wcale nie jest łatwiej niz na początku niestety. Sad
A tak dla zainteresowanych:
Sejm znowelizował ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii

Zmieniona ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje możliwość odstąpienia od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków. Za nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii było 258 posłów, przeciw głosowało 159, sześciu wstrzymało się od głosu.

Według nowelizacji przygotowanej w resorcie sprawiedliwości, w pewnych okolicznościach prokurator, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Chodzi o przypadek, gdy dana osoba posiada nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek i nie jest dilerem.

Głosowanie poprzedziła kilkudziesięciominutowa burzliwa dyskusja. Przeciwko ustawie byli posłowie PiS. - Ta ustawa jest bardzo szkodliwa dla naszych dzieci, nie idźcie w zaparte - apelowała Beata Kempa (PiS). - Panie ministrze, nie odpowiedział pan na fundamentalne pytanie wszystkich Polaków: którą mafię pan dzisiaj poparł? - pytała posłanka PiS.

Iwona Arent (PiS) mówiła z kolei, że zmiany w ustawie przyczynią się do rozprzestrzeniania narkomanii, a osoby zatrzymane przez policję z niewielką ilością narkotyków będą bezkarne.

Posłanka twierdziła także, że nowe przepisy doprowadzą do zmiany taktyki wśród dilerów. - W razie wpadki będą mówić, że to na ich własny użytek. I nie łudźmy się, że będzie współpraca z policją - powiedziała Arent. I dodała: - Ta ustawa jest groźna. Legalizuje bowiem niewielką ilość narkotyków.

Po tym stwierdzeniu Arent zwróciła się do premiera Donalda Tuska i zapytała, jak mają się te poprawki do niedawnego zapewnienia szefa rządu, że nigdy nie zgodzi się na legalizację narkotyków?

W obronie nowych przepisów wystąpił minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski: - Mam wrażenie, że posłowie, którzy krytykują ustawę, nie czytali jej. Posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest karalne.

Według Kwiatkowskiego "nowelizacja da skuteczne narzędzia do ścigania dilerów i leczenia osób uzależnionych". Minister dodał, że ustawa w żadnym stopniu nie oznacza legalizacji narkotyków.

Wcześniej posłowie odrzucili zgłoszone przez PiS wnioski mniejszości w sprawie wykreślenia najbardziej kontrowersyjnych zapisów oraz wniosek o odrzucenie ustawy w całości.

Oddalone zostały też poprawki zgłoszone przez SLD dotyczące m.in. kwestii dookreślenia pojęcia "nieznacznej ilości narkotyków". - Naprawdę nie widzę powodów dla których minister sprawiedliwości w porozumieniu z ministrem zdrowia, nie mógłby tej nieznacznej ilości dla określonych miękkich narkotyków wyznaczyć - mówił Ryszard Kalisz (SLD).

Eugeniusz Kłopotek (PSL) zwrócił się do Kwiatkowskiego: - Legalizacja, dopuszczenie posiadania nieznacznej ilości narkotyków zwiększy liczbę osób posiadających narkotyki. Po drugie nie wierzę w to, że podniesienie kary o dwa lata odstraszy dilerów. Naprawdę, nie mam sumienia głosować za taką ustawą.

Po głosowaniu Kwiatkowski zapewnił raz jeszcze, że każda, nawet najmniejsza ilość narkotyków, nadal podlega odpowiedzialności karnej i jest nielegalna. - Nakładamy na policję i prokuraturę obowiązek szczegółowej analizy sytuacji w związku z zatrzymaniem, nie będzie tak, że obecnie właściwie jest automat - pierwsze zatrzymanie ze "skrętem" to wyrok w zawieszeniu, drugie - bezwzględna kara pozbawienia wolności - mówił minister dziennikarzom.

Według noweli w pewnych okolicznościach prokurator, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Chodzi o przypadek, gdy dana osoba posiada nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek i nie jest dilerem. Ponadto, gdy osoba uzależniona podda się leczeniu prokurator będzie mógł wobec niej zawiesić postępowanie, jeśli osobie tej nie zagraża kara wyższa niż do pięciu lat więzienia. W przepisach podniesiono też maksymalny wymiar możliwej kary za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających z 10 do 12 lat więzienia. Natomiast za posiadanie znacznej ilości środków odurzających miałoby grozić do 10 lat więzienia, gdy obecnie grozi za to do ośmiu lat.

Według noweli nie będzie też można reklamować środków spożywczych lub innych produktów (tzw. dopalaczy) poprzez sugerowanie, że posiadają one działanie podobne do substancji psychotropowych lub środków odurzających, a ich użycie, nawet niezgodne z przeznaczeniem, może powodować skutki takie jak wspomniane substancje i środki. Ponadto jednostki administracji rządowej, Żandarmerii Wojskowej, Służby Celnej będą mogły konfiskować substancje psychotropowe lub środki odurzające w ilości niezbędnej do przeprowadzenia badań potwierdzających popełnienie przestępstwa. Chodzi o to, aby po zatrzymaniu tych produktów, służby te mogły przechowywać próbki, na podstawie których określą, czy mają do czynienia z przestępstwem.


Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
modliszka
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 06/04/2011 11:51
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

gratulacje z okazji tego miesiąca i 3 dniOklaski
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
Artystyczna Dusza
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2011 10:14
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Gratuluję wytrwałości MartynaSmile
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
martyna
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2011 10:26
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

dziękuję ale to jest jeszcze bardzo mały wynik poczekamy na większe wyczyny Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
ef
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2011 11:43
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

[quote]Chodzi o przypadek, gdy dana osoba posiada nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek i nie jest dilerem.[/quote]
no dobrze, wszystko fajnie (fajnie?), ale skoro można posiadać małe ilości narkotyków, to skądś je trzeba brać. a jak wiadomo, bierze się je od dilerów, których to działalność jest już zabroniona.
nie rozumiem.

[b]martyna[/b], wynik mały jak mały. dla Ciebie mały, mi wydaje się czymś niesamowitym. trzymam kciuki, żeby było więcej, żeby już zawsze tak było Smile
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Czader
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2011 12:18
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]no dobrze, wszystko fajnie (fajnie?), ale skoro można posiadać małe ilości narkotyków, to skądś je trzeba brać. a jak wiadomo, bierze się je od dilerów, których to działalność jest już zabroniona.
nie rozumiem.[/i]

eF prosty przykład:
Masz małą ilość narkotyków. Łapią Cię.
W starej ustawie - idziesz siedzieć.
W Nowej - możesz iść siedzieć ale nie musisz - a idąc na współpracę - mówisz od kogo kupiłaś - puszczają Cię wolno i nie ma śladu w papierach Smile

Chodzi o to aby wsadzać nie użytkowników, ale dystrybutorów (dilerów, handlarzy, przemytników, etc)
 
martyna
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2011 12:20
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Czader wierzysz w to że będzie ktoś kto wsypie dilera będąc uzależnionym?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
ef
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2011 12:22
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

chyba myślę bardzo jednowymiarowo i idealistycznie...
no ale ok, niech będzie.
zmniejszy się liczba dilerów, to może jakimś cudem zmniejszy się liczba narkomanów. albo i nie.
ceny pewnie wzrosną, ale jak ktoś musi, to chyba przeskoczy tą przeszkodę...
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
musta
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 11/04/2011 20:52
Awatar

Finiszujący


Postów: 323
Data rejestracji: 25.03.11

teraz dilerzy będą mieli przy sobie małe ilości...
Nie koniecznie na własny użytek..
Poza tym niestety jest tak, że jak wsadzą jednego dilera na jego miejsce jest już dwóch następnych...
[center][i]Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś..[/i][/center]
[center][b]Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.[/b]
[/center]
[center]Hell is empty, and all the devils are here...[/center]
 
musta
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 11/04/2011 20:54
Awatar

Finiszujący


Postów: 323
Data rejestracji: 25.03.11

Martyna Gratuluje! To naprawdę WIELKI KROKSmile Życzę Ci bardzo, bardzo wielu kolejnych takich kroków... Kwiatek
[center][i]Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś..[/i][/center]
[center][b]Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.[/b]
[/center]
[center]Hell is empty, and all the devils are here...[/center]
 
Czader
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 11/04/2011 21:00
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
Czader wierzysz w to że będzie ktoś kto wsypie dilera będąc uzależnionym?[/quote]

Bardziej wierzę w ludzką inteligencję, zmieniający się klimat, i przydomowe "hodowle roślin" Smile
 
agama
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2011 15:48
Rozgrzewający się


Postów: 23
Data rejestracji: 14.04.11

Martyna zazdroszcze abstynencji i gratuluje!!,obecnie tez nad nia pracuje ale zdarzaja mi sie podkniecia,tak by przetrwac.Od czego?duzo by wymieniac,próbowalam wszystkiego od p/bólowych do nakotyków twardych...,niby nie mam juz codziennych ciagów,ale to jeszcze nie to...próbuje...to jak walka z wiatrakami.
I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I'm out of control and at times hard to handle,but if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best...
 
martyna
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2011 20:22
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Agama sama wiesz ze to jeszcze żadna abstynencja, ale więcej nie tknę tego ( i akurat tutaj jestem uparta na maxa) .
Hmmm jak bym nie nazwała tego walki z wiatrakami jak wiem, że nie chce więcej czuć się zerem leżąc na podłodze pół nocy, nie pamiętając co sie działo i gdzie się było... jak sie pamięta taki stan i spojrzy sie na siebie na drugi dzień to jednak motywuje.
Agama a " obracasz" sie w środowisku " znajomych" ? czy zerwałaś kontakty?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
agama
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2011 23:07
Rozgrzewający się


Postów: 23
Data rejestracji: 14.04.11

Kontaktów czesc zerwalam,ale niektóre utrzymuje,ale jestem ostrozna,juz,troche pózno... .Czasami jak jestem w POlsce to nocuje u niektórych znajomych.Tez chce juz z tym skonczyc...
I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I'm out of control and at times hard to handle,but if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best...
 
agama
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 15/04/2011 00:11
Rozgrzewający się


Postów: 23
Data rejestracji: 14.04.11

no wlasnie jak jestem w polsce,kafejke zamykaja i spadam do nich....bo kochana siostra jak wyszlam z oddzialu nie chce mnie do siebie bo problemy stwarzam....nie ma to jak sms od kochanej siostzyczki....
I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I'm out of control and at times hard to handle,but if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best...
 
martyna
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 15/04/2011 08:09
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Agama pewnie zdajesz sobie sprawę że pierwszym krokiem do jakiejkolwiek abstynencji to powiedzenie do widzenia temu światu znajomym i wszystkiemu co ma z tym wspólnego. Nie ma wyjątków, wtedy istnieją jakieś realne szansę na to by poradzić sobie z uzależnieniem. Życzę Ci powodzenia i właściwych decyzji.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
agama
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 15/04/2011 08:49
Rozgrzewający się


Postów: 23
Data rejestracji: 14.04.11

Tak zdaje sobie sprawe...dlatego podjelam decyzje o powrocie do siebie.Skoro skreslili mnie z listy oczekujacych na leczenie HCV to moze bede mogla uniewaznic zwolnienie I wrocic do pracy,do codziennosci I normalnosci.Tez nie chce sie juz bawic w chemie,dlatego chce zaczac od nowa.
Powodzenia dla Ciebie w walcze o siebie.
I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I'm out of control and at times hard to handle,but if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best...
 
Rat
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 19/04/2011 11:11
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

co do zerwania kontaktów z osobami ... wiadomo jak jest , nie zawsze będzie pstryk i każdy znika . Na początku na pewno najlepiej omijasz szerokim łukiem osoby "kuszące" telefonu nie odbierać , juz sam ten fakt jest krokiem do ... zdrowienia .
[b]martyna [/b] jako ,że nie gratulowałam to przyłączam się do reszty , choć wiem , że uważasz to za mało Oklaski
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
martyna
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 30/04/2011 15:49
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

prawie 2 miesiące abstynencji choć wczoraj tak się " ślizgnęłam" by się nie znieczulić.Sad
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nieustraszona
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 30/04/2011 19:24
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Fajne są te dwa miesiace Smile
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
animacja jak działąją różne substancje [ENG] Uzależnienia 1 16/05/2011 19:34

50,259,253 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024