25 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
6 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Uzależnienia
 Drukuj temat
substancje psycho aktywne
martyna
Dodany dnia 14/02/2013 21:56
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

starałam się i wtedy kiedy już poluzowałam bo poczułam się bezpiecznie głuchło mentalnie na szczęście ale mam wrażenie że tylko na to czekało. Jadę na tak zwanym dupościsku tylko jak długo.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
fluorescent rabbit
Dodany dnia 14/02/2013 22:19
Awatar

Finiszujący


Postów: 376
Data rejestracji: 11.06.12

w końcu samo przejdzie
 
martyna
Dodany dnia 09/10/2013 20:31
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

refleksyjnie;
2 lata abstynencji,
czasami chwilę ciężkie
średnio co rok , jesienią bywa gorszy czas nakręcający, myślę że to przez ból, wiele razy działałam mechanicznie bolało-tab p/bólowe nie pomagały- znieczulenie.owszem nie czułam bólu, ale też doprowadzałam się do stanu że nie czułam i nie kontrolowałam tego co się dzieje.
Teraz znów boli i znów myśli krążą wokół jednego.
jak długo jeszcze?myśliciel
Rat nadal masz ochotę ...?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Rat
Dodany dnia 11/10/2013 15:09
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

[b]martyna[/b] niestety ,ale nadal ... ale to już jest jakby inaczej ... lżej przechodzę chęć wzięcia .
U mnie też są takie okresy w życiu , kiedy wszystko mi przypomina o braniu i wtedy jest najgorzej wytrwać .
martyna , na pewno nie będę pisała , byś zajęła się czymś , myśli odsunęła bo to nic nie daje . Tutaj chodzi o Ciebie i tylko Ty wiesz , że możesz się obejść bez wspomagaczy Smile

edit-----
Poza tym zapewne skończyło by się to braniem częstym , nie jak boli , tylko dla polepszenia nastroju etc.
Chyba nie warto ,tak mi się wydaję ... za długi masz już czas abstynencji by to zmarnować .
Edytowane przez Rat dnia 11/10/2013 15:11
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
martyna
Dodany dnia 11/10/2013 16:44
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Rat tylko ja brałam z 2 powodów ; bo przestawało boleć, bo chudłam i chciało mi się chcieć podejmować nowe wyzwania i mogłam np kosztem snu nauczyć się na egz. Oczywiście nie polecam.
Teraz podobnie mam, bez wspomagaczy że robię kilka rzeczy na raz załatwiam, pamiętam, piszę ... kupuje...
Za to znieczulanie się, zapłaciłam wysoką cenę, depresją z której nie wiele pamiętam, bardziej z opowiadań znajomych i MMN który mnie zawiózł do szpitala bo byłam poza zasięgiem rzeczywistości. Nie chciałabym by to kiedykolwiek wróciło.
Dlatego nie chcę wracać do tego co było, wiem że muszę i chcę przetrwać te kilka gorszych miesięcy.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Rat
Dodany dnia 25/09/2014 16:10
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

Nie zaglądam na forum , bo spieprzylam 6 lat abstynencji.
met feta poszła w ruch , w pracy lipa, nie chcę w takiej atmosferze pracować . Nie piszę na forum , bo moje wcześniejsze wpisy , że jest ok ... okazały się złudne , więc i "porady" będą mało wiarygodne .
6 lat ! Zalamka
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
ef
Dodany dnia 25/09/2014 16:22
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

Rat, co się stało? jak jest teraz?
wiesz, w byciu na forum nie chodzi o to, żeby było super...
napisz mimo wszystko...
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
swistak
Dodany dnia 25/09/2014 18:10
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

W każdym razie walczysz.
Dlaczego to się stało?

W każdym razie możemy się tutaj wzajemnie wspierać.
6 lat abstynencji to jest dla mnie kosmos (mam problem z oglądaniem P).
Edytowane przez swistak dnia 25/09/2014 18:11
 
modliszka
Dodany dnia 25/09/2014 20:03
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

RacikPocieszacz
Na grupach terapeuci cieszą się kiedy mimo złamania abstynencji ludzie jednak wracają więc po prostu.. FAJNIE ŻE JESTEŚ!Smile
Pouczać ani rozliczać Cię nie będę (wiem, że po takim czasie nie robi się tego 'bo tak'Wink ale myślę, że to dobrze, że Ci szkoda i, że nie przeszłaś nad tym do porządku dziennego.Wysuń wnioski z tego co się stało ale absolutnie nie karz siebie czy nie ograniczaj z tego powodu - forum jest na Ciebie otwartePfft
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
Perfidia
Dodany dnia 25/09/2014 20:36
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Bardzo się cieszę, że się odezwałaś. Nie załamuj się wpadką, walcz dalej! Wiem, że potrafisz Smile Pocieszacz
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Rat
Dodany dnia 25/09/2014 20:37
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

odpiszę już w swoim wątku
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
martyna
Dodany dnia 25/09/2014 21:20
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Rat wpadki sie zdarzaja, wazne by wyciagnac wnioski. Rat pisz jesli Ci to pomaga .Prosze Cie tylko sie nie zalamuj .
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
swistak
Dodany dnia 25/09/2014 21:20
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
ja nie mam tak dużego stażu jak Rat, ale poluzowałam swoje pilnowanie po tym jak przez rok skrupulatnie się pilnowałam do tego stopnia że w drugą stronę to przeszło, i teraz buum. Nie rozumiem - normalnie nie rozumiem dlaczego.[/quote]
W jaki sposób się pilnowałaś?
 
martyna
Dodany dnia 25/09/2014 21:32
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Swistak juz za kilka dni minie 3 lata, juz sie nie pilnuje po prostu inikam miejsc, klimatow wspomnien. A miejsce po nalogu zastapilam zdrowszymi rzeczami.Ci co znaja mnie dluzej wiedza ze wyspacerowywalam spokoj nawet do 20km w krytycznych chwilach.wypelnij czyms swoj czas i poszukaj awaryjnego wyjscia wtrudnuch chwilach
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
swistak
Dodany dnia 25/09/2014 21:37
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Cieszę się że jest tak dobrze u Ciebie.

[quote]wypelnij czyms swoj czas i poszukaj awaryjnego wyjscia wtrudnuch chwilach[/quote]Znam to od dawna, a jednak muszę Ci podziękować za przypomnienie. Odkryłaś to na nowo.

Mam pomysł: nie moglibyście zgłosić dilera (lub dilerów) i w ten sposób odciąć się od źródła?

EDIT: Na swoim laptopie nie mam możliwości zbytnio, jedyne co mogę to na laptopie od siostry / na komórce od mamy.
(ale nie proście mnie o przyznanie się i prośbę o zahasłowanie)

Niestety nie mam takich możliwości często żeby wypełnić czymś swój czas.
Edytowane przez swistak dnia 25/09/2014 21:47
 
martyna
Dodany dnia 26/09/2014 06:01
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

W moim przypadku trudno mowic o dilerze ale to inna historia o ktorej nie chce pisac.
Swistak zajecie czasu to cos co odwoci twoja uwage od P.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
swistak
Dodany dnia 26/09/2014 09:27
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

I najważniejsze:

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
Swistak juz za kilka dni minie 3 lata, [...] A miejsce po nalogu zastapilam zdrowszymi rzeczami.[/quote]
Jestem dumny z Ciebie. Oklaski
Edytowane przez swistak dnia 26/09/2014 09:30
 
martyna
Dodany dnia 26/09/2014 16:38
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Świstak nie mam powodów do dumy, zawsze będę tą, która musi być czujna, to nie tak że minęła ochota by wyłączyć się na chwilę, by wziąść zwłaszcza w trudnych okresach życia. Nie wiem czy kiedykolwiek to minie.
Chciałabym byś mógł napisać że ty masz x czasu w zdrowy sposób- mogę liczyć że 6 grudnia mi napiszesz że od 2 mies jest ok ?Prosi
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
swistak
Dodany dnia 26/09/2014 17:42
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

*26 listopada

Dziękuję Kwiatek
2 miesiące jeszcze nigdy nie byłem wolny, więc to byłby dla mnie straszny przełom.

Ja mam takie okresy że w ogóle nie jestem zbytnio zainteresowany oglądaniem P, choćbym miał nie wiadomo jaką możliwość, to nie zacznę.
U mnie jest taki cykl:
upadek
-> ciężka walka (b. często nie występuje, wtedy zaraz jak przestanę oglądać / czytać przechodzi mi ochota w dużej mierze)
-> spokój, brak większych pokus
-> zaczynam o tym myśleć (znaczy się myśleć świadomie, tak że jest w tym udział woli)
-> upadek

Trwa on już od 3-4 lat (zdziwiłem się teraz że tak długo).
Kiedyś (ze 2 lata temu) taki cykl trwał miesiąc, teraz nie wiem, nie śledzę tego, ale być może podobnie, ew. krócej.

2 miesiące oznaczałyby wyjście z tego cyklu.

Te problemy mi będą w zasadniczy sposób przeszkadzać w pracy zawodowej, jeśli będę miał samodzielne stanowisko / odpowiednio odwrócony monitor.

- dobra, współuzależnienie: oglądanie stron internetowych,

Ten ostatni upadek był jak miałem poważne pokusy, a mimo to starałem się zmuszać do pisania pracy (co mi szło kiepsko).


[quote]Świstak nie mam powodów do dumy, zawsze będę tą, która musi być czujna, to nie tak że minęła ochota by wyłączyć się na chwilę, by wziąść zwłaszcza w trudnych okresach życia. Nie wiem czy kiedykolwiek to minie. [/quote]
(nie odpowiadaj jeśli nie chcesz) Nie możesz w jakiś sposób utrudnić sobie powrotu, tak że nie będziesz w stanie do tego wrócić / będzie to wymagało dużego wysiłku?
Jakby co, poproś Policję. Wiesz, że sieje to tyle zła, że nie warto mieć względu na osoby, w ten sposób zresztą dajesz im okazję do poprawy.
Edytowane przez swistak dnia 26/09/2014 18:02
 
martyna
Dodany dnia 26/09/2014 20:42
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]Nie możesz w jakiś sposób utrudnić sobie powrotu, tak że nie będziesz w stanie do tego wrócić / będzie to wymagało dużego wysiłku?
Jakby co, poproś Policję. Wiesz, że sieje to tyle zła, że nie warto mieć względu na osoby, w ten sposób zresztą dajesz im okazję do poprawy.[/quote]
nie zrozumiałam co ma do tego policja. Powrót zależy ode mnie samej chyba nie istnieje coś takiego jak "utrudnienie sobie" a może się mylę?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
animacja jak działąją różne substancje [ENG] Uzależnienia 1 16/05/2011 19:34

50,290,192 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024