29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
3 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Ciągle jeszcze ten świat jest piękny
Sonic
Dodany dnia 21/08/2014 20:24
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Hej gril Smile
Wzruszył mnie twój wątek, przeczytałem cały. Jesteś bardzo dzielna i waleczna !! Każdy z nas ma gorsze chwile, upadki. Postaraj się cieszyć z drobnostek dnia codziennego. Wierzę,że pozytywne posty jeszcze wrócą i to nie jeden Smile
Kibicuję Ci z całych sił, nie daj się chorobie Pocieszacz
Edytowane przez Sonic dnia 21/08/2014 21:36
 
girl interrupted
Dodany dnia 23/08/2014 21:38
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

świstak nie chorowałam, choruję jedynie na schizofrenię.

Porzucenie terapii nie było planowane, jak ostatnio widziałam się z terapeutką przez myśl przemknęło mi, że po wakacjach się nie pokażę no i mówisz masz heh. Nie wiem jeszcze, co planuję w związku z terapią, generalnie mało planuję w moim życiu. Planowałam wrócić od września do pracy, ale PFRON obciął dofinansowania do pracowników, mniej osób jest zatrudnionych i w związku z tym przyjęcia do pracy na razie są utrudnione. Planowałam wrócić do angielskiego, ale leń (objawy negatywne?) mi to utrudnia. Nie wiem, jak to się dzieje, ale generalnie jeśli sobie coś zaplanuję to istnieje duża szansa, że tego nie zrobię. Moje dni są jeden za drugim takie same, tak samo szare. Utrzymuję się na stałym poziomie funkcjonowania, a podobno zmiany zaczynają się poza strefą komfortu i stałego funkcjonowania.

Dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa, którymi ogrzewam siebie i które pomagają mi w tych trochę gorszych momentach, tzn. ja nie czuję aktualnie jakiegoś zakrętu życiowego - funkcjonuję bez euforii i bez depresji, w szarości dnia codziennego. Ktoś złośliwy zabrał mi kredki do kolorowania świata Wink Być może jest to pustka popsychotyczna, ale zdecydowanie wolę tę pustkę od urojeń, niestety częściowo jestem za nią odpowiedzialna, bo wykonuję za mało pracy nad sobą (nad tym, żeby czymś się zainteresować, gdzieś pójść, spotkać się ze znajomymi itp.)

Tak sobie myślę, że jednak kiepsko funkcjonuję społecznie, kiepsko jeśli chodzi o relacje z ludźmi. Niektórych odrzucam, niektórzy odrzucają mnie - tak jakbym podświadomie dążyła do społecznej samotności i alienacji, a nie jest to zdrowe.

Chciałabym wrzesień spędzić aktywnie na rowerze, ale nie planuję tego i nie obiecuję sobie. Uda się to dobrze, nie to trudno.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
ania35
Dodany dnia 23/08/2014 21:53
Awatar

Medalista


Postów: 640
Data rejestracji: 14.06.14

Hej girl, ja wierzę że odzyskasz swoje kredki i zacznie twoje życie nabierać kolorów Pocieszacz
 
swistak
Dodany dnia 23/08/2014 22:14
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

When I look at Your avatar, I see that You got Your crayons back.
Where did You get it from?

But go to bed now!
Edytowane przez swistak dnia 23/08/2014 22:37
 
Mina
Dodany dnia 24/08/2014 11:25
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 862
Data rejestracji: 18.05.12

co cię, Girl, powstrzymuje przed powrotem na terapię?
[color=#996600]"Jeżeli ktoś prosi o radę, podpowiedź, wskazówkę albo pomoc, to świetnie; podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ale jeśli zobaczysz, że ten ktoś tylko cię wysłuchał, pokiwał głową i nic nie zrobił, to daj mu spokój. On po prostu j
 
swistak
Dodany dnia 24/08/2014 18:54
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Dear Girl, the frog was so nice! Could You put it back?

EDIT: Well, it seems that You painted it on Your own (since it perfectly matches the background). I have never thought that You could paint so nicely!
Edytowane przez swistak dnia 24/08/2014 18:59
 
Misiu
Dodany dnia 24/08/2014 22:27
Awatar

Finiszujący


Postów: 231
Data rejestracji: 09.07.14

Swistak, czym się chcesz popisać? Z tego co wiem to Polskojęzyczne forum i piszemy tu w języku Polskim. Chyba, że się mylę. Jeśli tak to od dziś zanim dodam jakiegoś posta, najpierw przetlumacze go na język chiński, lub węgierski. Ciekawe, co na to nasi Moderatorzy?
Smile
 
swistak
Dodany dnia 25/08/2014 13:41
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

@Misiu,
Girl wiele razy pisała że bardzo lubi język angielski, np. tutaj:
[url]http://mam-efke.pl/articles.php?article_id=212[/url]

Chciałem jej po prostu sprawić przyjemność i jakoś zastąpić ten brak nauki.

BTW, zwracam uwagę że podpis jest tutaj do 4 linijek.
Edytowane przez swistak dnia 25/08/2014 13:42
 
sigma
Dodany dnia 25/08/2014 13:57
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Btw od zwracania uwagi są tu moderatorzy, więc proszę nie wchodzić w nieswoją rolę.
I zgadza się, to jest forum polskojęzyczne, a wpisy mają być zrozumiałe dla wszystkich uczestników.

karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
swistak
Dodany dnia 25/08/2014 14:28
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

@sigma, przepraszam.

Poza tym, jest tutaj jakiś wątek z cytatami (nie potrafię teraz znaleźć) i wiele tam jest po angielsku i nie przetłumaczonych.

W każdym razie tłumaczę:
[quote][b]swistak napisał/a:[/b]
When I look at Your avatar, I see that You got Your crayons back.
Where did You get it from?

But go to bed now![/quote]
"Kiedy spojrzałem na Twój awatar, widzę że odzyskałaś swoje kredki.
Gdzie go znalazłaś?

Ale idź teraz do łóżka!"

[quote][b]swistak napisał/a:[/b]
Dear Girl, the frog was so nice! Could You put it back?

EDIT: Well, it seems that You painted it on Your own (since it perfectly matches the background). I have never thought that You could paint so nicely![/quote]
"Droga Girl, ta żaba była taka sympatyczna! Czy mogłabyś dać ją z powrotem?

EDIT: Wydaje mi się że sama ją narysowałaś (ponieważ jej tło zgadza się z kolorem tła). Nigdy nie sądziłem że potrafisz tak ładnie rysować!"
Edytowane przez swistak dnia 25/08/2014 14:32
 
Misiu
Dodany dnia 25/08/2014 16:37
Awatar

Finiszujący


Postów: 231
Data rejestracji: 09.07.14

Ja też przepraszam, bo się zapędziłem.
Smile
 
girl interrupted
Dodany dnia 01/09/2014 00:10
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

[quote][b]Mina napisał/a:[/b]
co cię, Girl, powstrzymuje przed powrotem na terapię?[/quote]

A czy Twoim zdaniem Mina powinnam wrócić? Najbardziej chyba brak chęci do kontynuacji... bo aktualnie mam tych chęci mało. Nie wiem, być może to sprzeczne i ambiwalentne z tym sypaniem gromów na siebie, ale tak właśnie to czuję...
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Mina
Dodany dnia 01/09/2014 18:20
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 862
Data rejestracji: 18.05.12

Girl, nie wiem co powinnaś zrobić, myślę, że ważne jest przede wszystkim co TY chcesz Smile
piszesz, że funkcjonujesz w szarości, a pragniesz kolorować swój świat, chcesz się rozwijać w różnych dziedzinach - języki, rower, relacje z ludźmi, praca nad sobą. Jeśli, samej jest ci trudno ogarnąć to wszystko pomyśl czy nie chcesz skorzystać z pomocy terapeutki w uporządkowaniu uczuć, myśli, pragnień, planów, motywacji, wiary w swoje możliwości ... jesteś po trudnych doświadczeniach, odpoczywaj, w swoim tempie nabieraj sił, a gdy poczujesz sie na to gotowa - zdecydujesz co dalej z terapią, pamiętam, że wcześniej dawała ci dużo radości zadowolenia i satysfakcji.
[color=#996600]"Jeżeli ktoś prosi o radę, podpowiedź, wskazówkę albo pomoc, to świetnie; podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ale jeśli zobaczysz, że ten ktoś tylko cię wysłuchał, pokiwał głową i nic nie zrobił, to daj mu spokój. On po prostu j
 
swistak
Dodany dnia 03/10/2014 09:06
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Cześć,
[b]Obudź się w końcu![/b]
Coś widzę, że popadasz w marazm, postaraj się z niego wyjść.
 
girl interrupted
Dodany dnia 06/10/2014 23:28
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Witajcie Smile

Mam jeden problem aktualnie: powinnam zmusić się do wykonania jednego telefonu ws. pracy, a ciągle to odwlekam. Trochę wygląda to tak, jakby mi nie zależało, jakbym chciała już do wieku emerytalnego chorować na rentozę (pobierać rentę), jakby to było jakieś ekstremalnie trudne. Urasta to do rangi dużego problemu, a tak naprawdę chyba nie jest to problemem. Trochę chyba nie chce mi się zmieniać mojej obecnej sytuacji i spania do 12, ale z wrześniowej rozmowy z psychiatrą zrozumiałam, że jeśli nie będę próbowała znaleźć pracy i pracować to moje samopoczucie może się pogarszać. Obiecałam, że coś w tej sprawie ruszę i od miesiąca kompletnie nic nie zrobiłam, chciałabym sobie samej wyznaczyć jakiś termin końcowy zadzwonienia, może do końca tego tygodnia, tj. do 10.10?

Jutro mam do załatwienia trzy sprawy na mieście i jest mi to dużo łatwiej ogarnąć niż wziąć telefon i zadzwonić. Czuję się dość dobrze, nie eksperymentuję z lekami, bo nie warto. O powrocie na terapię w ogóle nie myślę, na razie cieszę się jak potrafię codziennością i przerwą od analizowania siebie. Chciałabym do początku listopada zadzwonić o tę pracę, bo będzie mi głupio za siebie na następnej wizycie u psychiatry Shock

Serdecznie pozdrawiam, girl.

P.S: Nie czuję się jakbym była w marazmie albo swój marazm wypieram, ale naprawdę nie jest ze mną tak źle (to do Ciebie swistak głównie).
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
swistak
Dodany dnia 06/10/2014 23:47
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Cieszę się, że napisałaś.
Będę Cię tutaj tak męczył z tym telefonem, że zadzwonisz duużo przed końcem tygodnia. Smile

Mail nie wystarczy?
 
Sonic
Dodany dnia 07/10/2014 07:27
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Gril trzymam za Ciebie kciuki by się udało z pracą i ogólnie w życiu Smile
Edytowane przez Sonic dnia 07/10/2014 07:28
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
Mina
Dodany dnia 07/10/2014 17:38
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 862
Data rejestracji: 18.05.12

Girl, życzę ci, żeby ci się chciało chcieć i odwagi do podjęcia decyzji o zmianie, piszesz, że chcesz to zrobić, by nie było ci głupio przed psych, ok, kazdy powód dobry, skoro cię motywuje Smile myślę, że tak czy inaczej, zrobisz to przede wszystkim dla siebie, dla swojego dobra, skoro taki kierunek sugeruje psych Smile Powodzenia!
[color=#996600]"Jeżeli ktoś prosi o radę, podpowiedź, wskazówkę albo pomoc, to świetnie; podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ale jeśli zobaczysz, że ten ktoś tylko cię wysłuchał, pokiwał głową i nic nie zrobił, to daj mu spokój. On po prostu j
 
swistak
Dodany dnia 07/10/2014 18:38
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]swistak napisał/a:[/b]
Będę Cię tutaj tak męczył z tym telefonem, że zadzwonisz duużo przed końcem tygodnia. Smile[/quote]
Zadzwoniłaś już? Smile
Edytowane przez swistak dnia 07/10/2014 18:39
 
swistak
Dodany dnia 13/10/2014 23:01
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]girl interrupted rzekła w [url]http://mam-efke.pl/forum/viewthread.php?forum_id=18&thread_id=170&pid=111285#post_111287[/url]:[/b]
swistak na pewno psychoza przebiega u każdego inaczej, ale ja do tej pory bardzo wstydzę się mojego ostatniego epizodu, tego, co pod jego wypływem nawyrabiałam, bo postronni ludzie zobaczyli, jaka jestem. I rzeczywiście, kiedy już nie mogłam ze sobą wytrzymać, skierowałam się do miejsca, gdzie poczułam się bezpiecznie. Nie wiem, z czym konkretnie się nie zgadzasz, to są osobiste doświadczenia Elyn i moje i można by o tym długo rozmawiać, ale to chyba nie jest odpowiednie do tego miejsce i zaraz się stworzy off-topic.[/quote]

W sumie też kojarzę u siebie ucieczkę do "bezpiecznego" (w innym sensie) miejsca (toaleta?) gdy zachodziło ryzyko ujawnienia się manii - tam po prostu mogłem lepiej nad sobą panować.

Naprawdę nie musisz się tego wstydzić, bo przecież za to nie odpowiadasz.
Edytowane przez swistak dnia 13/10/2014 23:02
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jeszcze żona chłopaka z chad Przedstaw się 4 05/11/2020 18:48
Schizofrenia prosta - przemyślenia, spekulacje, wasze zdanie... Czym ona jest według was samych??? Schizofrenia 14 17/08/2020 20:46
w tym swiecie jestem jeszcze ja Przedstaw się 4 23/07/2020 18:12
czy depresja jest uleczalna? Depresja 78 16/04/2020 12:11
A na nerwicę najlepsza jest... Przedstaw się 14 01/01/2020 14:02

50,118,149 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024