20 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 dni Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Psychoterapia
 Drukuj temat
Dzisiaj zrobiłam/em dla swojego leczenia
Makro
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2010 22:42
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Dużo ostatnio defetyzmu, bierności - mówię temu stanowcze stop. Znaczna część uczestników forum cierpi na zaburzenia, w których 10% zależy od pracy terapeutów, psychiatrów, a pozostałe 90% odpowiedzialności jest po ich stronie.

Zatem proszę Was o chwalenie się, prześciganie w aktywności, inicjatywach - posty "pro chorobowe" będą bezlitośnie kasowane, a te pozytywne nagradzane stosownym aplauzem. Chyba przyda się pozytywne wzmocnienie.
Edytowane przez Makro dnia 16/10/2010 22:45
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Mademoisellka
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2010 11:07
Awatar

Medalista


Postów: 583
Data rejestracji: 28.12.08

Bardzo mi się podoba Twój pomysł, mam tylko pytanie natury technicznej- gdzie mamy to robić?
W tym wątku czy w swoich?
[color=#336633]To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie.

Gabriel García Márquez
[i]Miłość w czasach zarazy[/i] [/color]
 
Makro
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2010 11:08
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Proponuję w tym wątku. Niech będzie optymistycznym akcentem.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Kati
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2010 15:12
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Dziś zrobiłam dwugodzinny spacer z wózkiem. Pierwszy od porodu. Wprawdzie dalej ledwo widzę na oczy z kataru i kaszlę tak, ze mnie panie w sklepie poznają i mówią "dzień dobry" nie patrząc, ale byłSmile Chcę wrócić do wielokilometrowych wędrówek, bo to mi służy. Może już wkrótce.
 
martyna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 18/10/2010 08:59
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

przetrwałam noc Wink
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Jaskolka
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 18/10/2010 18:16
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Kurczę, nie wiem czy to w tym wątku wystarczy, ale... zarejestrowałam się do psychiatry Smile
Jeśli od kilku lat już o tym myślałam, 11 miesięcy temu obiecałam kumplowi (któremu zwierzyłam się z problemów) że to zrobię po osiemnastce (którą miałam trochę ponad pół roku temu... ale przed to równałoby się obowiązkowo wiedza mamy, czego nie chciałam) a potem, no cóż, byłam z tym bardzo opieszała i się przeciągnęło aż do teraz... to chyba jednak dobrze zrobiłam, że w końcu się zdecydowałam. I jest to dla mnie to naprawdę wielki krok do przodu w naprawianiu sobie życia Smile
 
Artystyczna Dusza
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 18/10/2010 19:03
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Bardzo fajny pomysł Makro!
A ja?
-umyłam się
-ubrałam się
-wytrzepałam pranie
-opiekowałam się siostrzeńcem
-odpisałam na e-maile
Może to niewiele ale dla mnie to bardzo dużo.Aaaaa i tak jak Kati chciałabym wrócić do spacerów-tylko z psem Smile
 
http://monia-art.blogspot.com/
Nadzieja
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 18/10/2010 19:50
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Może nie dzisiaj, ale w sumie pomyślałam, że mogę to tu napisać. Przeczekałam niepożądane objawy zwiększonej dawki Neurotopu i nie zrezygnowałam z dodatkowej tabletki sama. Co u mnie niestety jest sukcesem, bo co jakiś czas eksperymentuję sama z lekami z czego mój lekarz niezbyt jest zadowolony.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
hadassa
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 18/10/2010 20:55
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

Ech...ja nawet założyłam sobie taki zeszyt, gdzie notuję swoje sukcesy i to co zrobiłam dla mojego zdrowienia. To zalecenie terapeutki z poradni. No i...czasem są dni, że nienapiszę nic, a jak już coś napiszę to są to dwie, może trzy rzeczy...Dlaczego tak trudno znajdować mi pozytywne i optymistyczne rzeczy w moim życiu?

A dziś?
-byłam na terapii grupowej
-spotkałam się z kolegą alkoholikiem na herbacie, taki mini-mitingWink
-nie wiem czy to się kwalifikuje, ale pomalowałam sobie paznokcie i w ogóle swojej urodzie poświęciłam dziś ze dwie godziny...Zawstydzony
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
Makro
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 18/10/2010 20:58
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Cieszę się, że część zrozumiała idee tego wątku. Powiem, że aż się miło czyta!

[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Kati
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 18/10/2010 21:54
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Umówiłam się dziś na spotkanie z moimi byłymi uczennicami. Nie widziałyśmy się sześć lat! Nie stchórzyłam, dałam radę w dwie godziny odgruzować chałupę i - warto byłoSmile Siedziałyśmy cztery godziny i nie mogłyśmy się nagadać. Umówiłyśmy się na następne spotkanie. Jestem zadowolona z dzisiejszego dnia, mimo potwornego zmęczenia.
 
Mademoisellka
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2010 14:54
Awatar

Medalista


Postów: 583
Data rejestracji: 28.12.08

Ja dziś wstałam raniutko, wyszykowałam się na zajęcia i...przez cały dzień byłam optymistką (swoją drogą -cholernie męczący ten optymizm, nie ma czasu nawet zatrzymać się i ponarzekaćSmile). Przez cały dzień nie dawałam się czarnym myślom, starałam się rozbudzić w sobie motywację do nauki, a z konkretów- cóż, pozwoliłam sobie pójść na kawę do uroczej kawiarenki i kupiłam sobie luksusowy (jak na kieszeń studenta) magazyn, zgodny z moimi zainteresowaniami . O, tyle. Może dla większości to mało, dla mnie ogromny krok w stronę lepszego życia.
[color=#336633]To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie.

Gabriel García Márquez
[i]Miłość w czasach zarazy[/i] [/color]
 
Alia
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2010 17:20
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

A czy mogę w tym wątku wpisać, co zrobiłam dziś dla siebie, nawet jeśli niekoniecznie jest to element mojej terapii (której nie mam)? Otóż dziś powiedziałam wicedyrektorce, że nie podoba mi się jej pomysł i wybroniłam rozwiązanie, które było dla mnie wygodniejsze. To było trudne, bo ja z reguły nie umiem sprzeciwiać się przełożonym i w efekcie zawsze jestem jak ten wielbłąd przytłoczony dodatkowymi obowiązkami.
 
Kati
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2010 17:32
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Alia, przeciwstawienie się przełożonym, to według mnie zdecydowanie zrobienie czegoś dla siebie. Choć czasem jest to robienie sobie kuku Grin Oba warianty przepracowałam na sobie.
 
Nadzieja
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2010 21:05
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

A ja mimo potwornego nastroju i rezygnacji pojechałam dzisiaj na terapię, chociaż to nie wiem czy jet to coś wielkiego, bo ja jestem uzależniona od mojej psychoterapeutki i terapii, a spotkania i tak mam wyznaczone, więc... No,ale napisałam i już...
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2010 21:23
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Nadzieja - udała ci się niezwykła sztuka - niby coś zrobiłaś, a i tak to jest do niczego. Przyznaję, że bije pesymizmem.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nadzieja
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 20/10/2010 15:59
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

tak jakoś wyszło...
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Mademoisellka
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 20/10/2010 18:13
Awatar

Medalista


Postów: 583
Data rejestracji: 28.12.08

Ja dziś zjadłam pyszne frytki. I też nie wiem czy to było pozytywne (wskazuje niby na 'normalne' odżywianie, zero odchudzania) czy negatywne (bo niezdrowe i w ogóle wywołało we mnie dziwne wspomnienia za czasów chudości, kiedy to frytki były dla mnie abstrakcją).

[color=#336633]To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie.

Gabriel García Márquez
[i]Miłość w czasach zarazy[/i] [/color]
 
hadassa
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 20/10/2010 21:18
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

Byłam dziś na terapii indywidualnej, była to owocna sesja. Znowu dowiedziałam się czegoś o sobie.
Napisałam też dwa długaśne maile, jeden do przyjaciólki, drugi do kolegi. Obydwa ważne i obydwie znajomości też dla mnie ważne.
No i w ogóle jakoś tak mi dziś dobrze...No ale tego już sama nie zrobiłam...Jakoś się tak zrobiło...Smile
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
Greta
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 20/10/2010 21:30
Rozgrzewający się


Postów: 14
Data rejestracji: 02.07.10

Dzisiaj poszłam na spotkanie ze znajomym. Mimo wielkich obaw i złego samopoczucia, [b]poradziłam sobie[/b]. Mogłam się trochę wygadać. Jestem z siebie prawie dumna Wink
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
smutno mi dzisiaj Porozmawiajmy 6 03/03/2022 21:44
Trójmiasto:Poszukiwana Grupa wsparcia dla partnerów osob z Chad Przedstaw się 9 22/08/2021 22:21
Trening metapoznawczy dla pacjentów ze schizofrenią Schizofrenia 5 25/06/2021 00:37
Prezent dla dziecka 12-13 lat Dzieci 11 01/01/2021 16:44
Prośba o pomoc, ankieta dla osób z zaburzeniem odżywiania Ogłoszenia 1 14/05/2019 18:20

50,265,618 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024