20 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 dzień Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Pogadajmy sobie cz 4
Czader
Dodany dnia 01/10/2011 19:21
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]wyjdz może do ludzi w realu może będzie łatwiej?[/i]

Ha, zbieram siły na poniedziałek, od poniedziałku znów się zacznie "ludożerstwo" ;-) ciekawe ile tym razem wytrzymam Grin
 
martyna
Dodany dnia 29/10/2011 07:54
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

jak myślicie czy ktoś wyrządzając nam krzywdę będąc nieświadomym swojego postępowania , ponosi odpowiedzialność za to ? czy brak świadomości czynu/słów zwalnia kogoś z odpowiadania za nie?myśliciel
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Czader
Dodany dnia 29/10/2011 16:38
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

martyna nie chcąc się z Tobą kłócić w wątku "coś nas czeka" pozwolę sobie jedynie na szybki komentarz do Twojego [i]czekajac na cud możesz się nie doczekać.[/i]

Tak. Wiem. Mam tego pełną świadomość.

A teraz skupmy się na Twoim Pytaniu:

[i] czy ktoś wyrządzając nam krzywdę będąc nieświadomym swojego postępowania , ponosi odpowiedzialność za to ? czy brak świadomości czynu/słów zwalnia kogoś z odpowiadania za nie?[/i]

Trudne i złożone zagadnienie - no bo tak:
- jeżeli rzeczywiście jest "nieświadomy" to nie zdaje sobie sprawy z tego że "robi nam krzywdę" ale jeżeli "krzywda" podlega pod kodeks karny - może zostać skazany - o ile udowodni mu się winę.
- można oczywiście spróbować powiedzieć "robisz mi krzywdę" i uświadomić - ale nie można oczekiwać że "trafi"/dotrze
- "brak świadomości czynu" może (i zresztą jest w kodeksie karnym) wykorzystany być jako "usprawiedliwienie" (łagodny wymiar kary) - tak zupełnie i naprawdę to tylko my sami (przed sobą i innymi) odpowiadamy za swoje słowa/czyny. Nie mamy wpływu na świadomość innych. Są oczywiście zasady/regulaminy/kodeksy/przykazania. Prawa i Obowiązki. co niczego nie zmienia. Bo to że "my" czegoś przestrzegamy nie oznacza że "inni" będą tego samego przestrzegali w takim samym stopniu jak "my".

Ciekawe pytanie Smile
 
martyna
Dodany dnia 29/10/2011 16:46
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]martyna nie chcąc się z Tobą kłócić[/quote]
a ja wcale nie zamierzałam czy nie zamieram się kłócić czy to z Tobą czy nie. Po prostu przedstawiłam swój punkt widzenia .Wink


czyli dobrze rozumiem, skoro nie uświadomiony to =niewinny? nie ponosi odpowiedzialności? a jak nie chce zostać uświadomiony by nie ponosić konsekwencji?
to nic tylko czuć się " panem i władcą i tylko ja mówię" bo wtedy reszta nie może powiedzieć STOP to boli myśliciel
tak tylko głośno myślę.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Czader
Dodany dnia 29/10/2011 17:06
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]skoro nie uświadomiony to =niewinny? nie ponosi odpowiedzialności? a jak nie chce zostać uświadomiony by nie ponosić konsekwencji? [/i]

skoro nie uświadomiony to "nieświadomy" a to niekoniecznie oznacza "niewinny" ale trudno ponosić odpowiedzialność za coś czego się nie jest świadomym ?

[i]to nic tylko czuć się " panem i władcą i tylko ja mówię" bo wtedy reszta nie może powiedzieć STOP to bol[/i]

Jeżeli "pan i władca" zna pojęcie STOP i go ignoruje (sprawia ból) to mówimy już o świadomej premedytacji.
Ale co jeśli "reszta" nie uświadomiła "panu i władcy" że istnieje takie słowo jak STOP ?

Twoje Głośne Myślenie jest wybitnie Filozoficzne ;-)
 
martyna
Dodany dnia 29/10/2011 17:18
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

wydaje mi się ( albo i nie ) bo trudno mi to określić ale ta nieświadomość bywa pomocna by dalej trwać w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku nie zważając na innych nawet na STOP.
[quote]Twoje Głośne Myślenie jest wybitnie Filozoficzne ;-) [/quote]
eeeeeeeeeeee chyba nie Wink
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Czader
Dodany dnia 29/10/2011 17:34
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]nieświadomość bywa pomocna by dalej trwać w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku nie zważając na innych nawet na STOP.[/i]

Bajka o Obowiązkowym Mordercy
Pewien Morderca wymyślił sobie że w ramach "dobrze spełnionego obowiązku" będzie eliminował z Planety Ziemia jednostki stare, chore, słabe, chodził więc po planecie i zabijał wszystko "nie zważając" na słowa typu NIE/Proszę/STOP. Czuł się bardzo dobrze ze swoją świadomością "dobrze spełnionego obowiązku" , tego samego raczej nie miały ani rodziny ofiar, ani przedstawiciele prawa ścigający go po całym świecie.
 
martyna
Dodany dnia 29/10/2011 17:40
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

ło matko jaka bajka< sciana>!
nie nazwałabym tego kogoś mordercą nawet jak zdarza mu sie zabijać słowami . To za mocne słowa.
Ale nie mam już złudzeń , że coś się w tej materii zmieni Sad
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Czader
Dodany dnia 03/11/2011 12:03
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Wątek Pierdołowaty uważam za otwarty Pfft Grin

Life co tam ? ;-)
 
Life
Dodany dnia 03/11/2011 12:04
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

HeheGrinGrin

Ciężko- musze zając czyms umysl, by nie mysleć. Padło na ciebie Czader, wybaczZawstydzony
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Czader
Dodany dnia 03/11/2011 12:06
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Wybaczam Smile Trafiłaś idealnie , nie ma to jak skuteczne "odmóżdżenie" ;-)

A o czym nie chcesz myśleć ?
 
Life
Dodany dnia 03/11/2011 12:09
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

Wiesz co,, jestes bezlitosnyPfft
Ja tam nie chce o tym mysleć, a co dopiero gadać. Porozmawiajmy może o pogodzie albo o dupie maryny jak woliszWink
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Czader
Dodany dnia 03/11/2011 12:12
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Jestem bezlitośnie kochany, wspaniały i cudowny Pfft i właśnie dlatego chcę usłyszeć co Cię męczy. Wrzuć mi na klatę ;-)
A pogoda jak widać. Do dupy. A dupa maryny jak widać. Mglista.

Maleńka, bez ściemniania mi tutaj, ;-)
 
Life
Dodany dnia 03/11/2011 12:14
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

Obiecałam w swoim wątku, że nie będę narzekać na swój bezlitosny los dopóki moje myslenie się nie zmieni. Więc nie wydusisz ze mnie ani jednej literkiWink

A muszę z kims pogadać o pierdołach by odmóżdżyć mózg, bo sie juz przelewa...

Coś ciekawego w świecie??
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Czader
Dodany dnia 03/11/2011 12:21
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]nie będę narzekać na swój bezlitosny los dopóki moje myslenie się nie zmieni.[/i]

Life to nie los jest bezlitosny, to Ty jesteś bezlitosna dla swojego losu ;-)
Wiesz doskonale że się nie zmieni, dopóki sama nie będziesz chciała żeby się zmieniło ;-)

[i]Coś ciekawego w świecie?? [/i]

Nie wiem nie bywam ;-)

Podobno jakiś Boeing wylądował bez podwozia na Okęciu (220 pasażerów przeżyło) co spowodowało pojawienie się wpisów typu: jakim cudem oni żyją a Tu-154M rozleciał się w drobny mak. A;e to "temat zastępczy"
Co poza tym ? Kryzys w Grecji ( powinni ją wykopać ze strefy euro a nie pompować w nią pieniądze) I chyba nic więcej. Fala protestów "niezadowolonych" się już chyba skończyła. A nie mówiłem...
I to chyba wszystko.
 
Life
Dodany dnia 03/11/2011 12:28
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

To, że ja jestem bezlitosna dla swojego losu, to już wszyscy tutaj daliśmy się o tym przekonać. a moje myślenie się nie zmieni dopóki ja nie będę tego chciała. A na razie nie chcę. NIE CHCĘ.

w świecie nie dzieje się nic, czego bym nie wiedziała. NUDY... dla mnie uratowanie istnień ludzkich to nudy, super... Powoli zbliżam się chyba do niepoczytalności albo do stanu "obłąkania". Dlaczego mnie to nie martwi...myśliciel jednym słowem superaście jestDobani
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Czader
Dodany dnia 03/11/2011 12:31
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]dla mnie uratowanie istnień ludzkich to nudy, super... [/i]

Wyobraźmy sobie kilka spektakularnych eksplozji, atak terrorystyczny, masakrę, wypadek stulecia, albo chociażby morderstwo ;-)
 
Life
Dodany dnia 03/11/2011 12:33
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

eeeeeeeeeee.....
nie robi, to na mnie już wrażenia. Kompletnie. Wszystko, co się wiąże z tymi sytuacjami tyle razy już przerabiałam na sobie ( w sensie emocji), że teraz to po mnie spływa niczym wiosenny deszcz....
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Czader
Dodany dnia 03/11/2011 12:37
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]tymi sytuacjami tyle razy już przerabiałam na sobie ( w sensie emocji)[/i]

Dobrze, dla ułatwienia, wymień wszystkie sytuacje których na sobie nie przerabiałaś.
 
Life
Dodany dnia 03/11/2011 12:39
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

po co...
K***a czuję, że gadam bez sensu, byle kogoś tylko wkurzyć... Life ogarnij się w końcu ...
Nawet zwykłej rozmowy już nie umiem ciągnąć bez destrukcji w kieszeniZalamka
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
jak sobie radzicie z m.s ? Depresja 80 23/03/2022 06:54
Niebezpieczni, nieprzewidywalni, z rozdwojeniem jaźni. Tak wyobrażamy sobie schizofreników Schizofrenia 12 24/10/2021 01:01
Jak sobie radzicie z chorobą? Schizofrenia 19 24/07/2020 18:49
Jak sobie poradzić w związku z CHAD Przedstaw się 4 24/04/2020 19:04
radzenie sobie z diagnozą Ogólnie o psychiatrii 50 15/01/2017 09:57

50,263,517 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024