28 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Pogadajmy sobie cz 4
girl interrupted
Dodany dnia 27/05/2017 22:16
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Nie chcę zakładać osobnego wątku, ale chciałabym poruszyć ważną dla mnie kwestię: czym się kierujecie przy wyborze lekarza? Potrzebuję znaleźć dla siebie ginekologa, a jedyne, co mi przychodzi do głowy to szukanie przez znanylekarz.pl Sad Może jest to jakaś opcja? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Klara
Dodany dnia 27/05/2017 22:24
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Znanylekarz na pewno, możesz jeszcze potem wpisać w wyszukiwarkę imię i nazwisko i poszukać więcej informacji o danych lekarzu, innych opinii. Jest też rejestr lekarzy, gdzie można sprawdzić kiedy lekarz skończył studia i jak długo jest lekarzem.

Chociaż ja akurat do wszystkich lekarzy trafiałam przypadkowo, bo był do nich termin najszybciej, ale mieszkam w małym mieście i nie ma po prostu i tak żadnych opinii. A jak raz wybrałam lekarza kierując się informacjami o nim to trafiłam bardzo źle, więc i różnie bywa.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
Dodany dnia 28/05/2017 02:57
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Albo ktoś polecony przez znajomych, albo też googluję nazwisko i czytam opinie, zarówno na portalach typu znanylekarz, jak i na jakichś forach czasem
Oczywiście biorę poprawkę na to, że to jest internet i różnie z tymi opiniami bywa... ale ginekolog sobie tym sposobem znalazłam niezwykle sympatyczną, delikatną i empatyczną. Miała wyłącznie pozytywne opinie, zarówno jeśli chodzi o kontakt, jak i kompetencje Smile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
Dodany dnia 28/05/2017 12:25
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Mnie jest ciut łatwiej bo "znajomosci" w kregu medycznym sa lepsze. Bardziej pytam kogo by polecili, z ginekologirm akurat pracuje w jednej firnie. :-)
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Sandra
Dodany dnia 17/06/2017 12:17
Finiszujący


Postów: 296
Data rejestracji: 23.10.16

Czy z lęku wysokości można się wyleczyć, czy nie ? A jeśli się da to w jaki sposób ?
 
martyna
Dodany dnia 17/06/2017 12:47
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Mozna tylko po co?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
Dodany dnia 17/06/2017 12:51
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Może po to, żeby np. móc sobie umyć okno albo wymienić żarówkę? Mnie to przerasta.
Można, są takie behawioralne interwencje, choć nie wiem, czy ktoś w Polsce to robi.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Sandra
Dodany dnia 17/06/2017 14:44
Finiszujący


Postów: 296
Data rejestracji: 23.10.16

Mycie okien, malowanie sufitu, wkrecenie żarówki itd. Utrudnia to życie i to bardzo.
 
girl interrupted
Dodany dnia 21/06/2017 18:39
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Jakie są Wasze ulubione szczoteczki do zębów - zwykłe, elektryczne czy soniczne? A może płyn do płukania zębów Listerine? Chciałabym uratować swoje zęby od zagłady (uznałam, że mogą się jeszcze w życiu przydać), a zwykła szczoteczka się nie sprawdza, bo jest narzędziem tortur Wink więc dlatego pytam, jakie szczoteczki używacie... Smile może ktoś mnie zainspiruje do zmiany zwykłej szczoteczki? Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Jaskolka
Dodany dnia 21/06/2017 20:58
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Girl, ale co to znaczy, że zwykła jest narzędziem tortur? Może masz nieprawidłową technikę czyszczenia zębów? Ja do mniej więcej do liceum bardzo lubiłam myć zęby, tyle że... robiłam to zupełnie źle, bo jeździłam szczoteczką tylko w poziomie (do tego mocno i intensywnie), co bardzo niszczy szyjki i w efekcie w końcu zaczęło powodować ból przy myciu... Przy jednej z wizyt kontrolnych dentystka powiedziała "a proszę pokazać, jak pani myje zęby... aha... no to wszystko jasne". I dopiero wtedy się dowiedziałam, że te koliste ruchy, o których coś tam mówili w podstawówce, są istotne...
Do tego ruch "wymiatający" - jeśli dobrze rozumiem, on troszkę naciąga dziąsła na szyjki podczas mycia, dzięki czemu mniej boli. Ja w każdym razie przy naprawdę silnym bólu przez parę dni czyszczę tylko tak (+ płyn) i jakoś wraca do normy.
Może też masz zbyt twardą szczoteczkę? I jeszcze jest jakiś czynnik w pastach, ich powiedzmy "współczynnik tarcia" - tyle że zazwyczaj tej informacji nie ma podanej na opakowaniu albo jest jakoś zakamuflowana... W każdym razie wtedy dentystka poleciła mi zielony(!) Elmex, bo ma ten współczynnik niski. I teraz rzeczywiście go używam (do tego ten sam płyn) i jest ok, w przypadku innych past też jest tak, że po kilku dniach z niektórymi znów pojawia się nadwrażliwość, a przy innych nie, więc coś w tym może być. Płyn Listerine dla mnie jest obrzydliwy w smaku, więc nie wiem, jak by działał Dobani

Natomiast co do szczoteczki elektrycznej - stosuję dopiero od 2,5 miesiąca i nie odczuwam różnicy (może jest polecana ze względu na to, że sama wykonuje ten kolisty ruch, o którym nie każdy pamięta?), natomiast dentystka powiedziała, żebym i tak używała szczoteczki elektrycznej na zmianę ze zwykłą, bo jednak elektryczna też mocno działa na szkliwo. Np. co drugi dzień albo rano jedna, wieczorem druga, albo nawet po parę dni... Nie wiem, na ile to jej obserwacje, na ile badania naukowe, ale dentysta mojej mamy mówił jej to samo, więc coś w tym może być.

Niestety, co do sonicznej mogłabym tylko teoretyzować.

Może warto dentystę podpytać, co dla Twoich zębów jest najlepsze? Jeśli to rzeczywiście problem z szyjkami, to wiem, że można robić ich osłony, jak są bardzo starte - trochę na takiej zasadzie jak wypełnienie.
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
girl interrupted
Dodany dnia 22/06/2017 21:40
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Hej Jaskolka Smile

Jest tak, jak piszesz - mam nieprawidłową technikę mycia zębów tylko co z tym fantem zrobić? Poza tym myję je nadmiernie i trochę pościerałam szkliwo szyjek do szarości. Jeśli jakoś nie zadziałam w ciągu następnych miesięcy to boję się, że sobie zniszczę zęby... tylko co robić? Znaleźć mądrego dentystę, który mnie nauczy myć poprawnie zęby? No i do tego pracować terapeutycznie nad przyczyną nadmiernego szorowania. Gdy tak patrzę na swoje działanie z lotu ptaka to pachnie mi to autodestrukcją i masochizmem... brawo ja heh. Byłoby o niebo lepiej gdybym zaakceptowała i pogodziła się z przeszłością, a nie odgrywała się na swoich zębach. Ostatnie zdanie takie enigmatyczne, ale przyczyna szorowania jest dość osobista i trudno mi o niej pisać publicznie.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Jaskolka
Dodany dnia 22/06/2017 22:14
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Z tym, co w głowie, to niestety nie pomogę, ale wierzę, że ogarniesz Smile
A w kwestii czysto technicznej - no nic innego się nie da z tym fantem zrobić niż zmienić technikę. Można ewentualnie znielubić mycie zębów Wink Ale tu nie ma dużo do uczenia: robisz szczoteczką takie kółeczka na zębach, żeby całe się zmieściły, o. Czyli malutkie. A potem pionowo po zębie, od dziąseł ku końcom. Wyszukaj choćby na YT, o tu fajnie widać:
[youtube]vwFs_hh4M5Y[/youtube]
Wierzę w Ciebie Buziak
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
Espresso27
Dodany dnia 29/06/2017 17:41
Awatar

Finiszujący


Postów: 233
Data rejestracji: 02.11.16

[quote][b]girl interrupted napisał/a:[/b]
Jakie są Wasze ulubione szczoteczki do zębów - zwykłe, elektryczne czy soniczne?[/quote]
Braun Oral-B Vitality - nie była droga a działa c.dobrze, używam jej już od dłuższego czasu i jeszcze nie miałam żadnych problemów.
Używam do tego roztworu pasty z firmy "Ajona". (Nie zawiera fluoru więc jest zdaje się bardziej bezpieczna dla dziąseł)
I teraz zbieram na wybielanie strasznie to drogie ale muszę bo od fajek zęby żółkną a że pale jak smok to hm...
Edytowane przez Espresso27 dnia 29/06/2017 17:45
 
Jaskolka
Dodany dnia 29/06/2017 19:53
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

O, muszę rzucić okiem na to "Ajona" - był czas, że od fluoru porobiły mi się bardzo białe plamy na zębach i miałam zaleconą pastę bez fluoru, ale jedyne, jakie byłam w stanie znaleźć w normalnych sklepach, to były pasty o smaku gumy balonowej albo coli dla dzieci poniżej 6 r.ż. Pfft Teraz wprawdzie ten problem zniknął, ale na wszelki wypadek na przyszłość...


EDIT
Popatrzyłam i przy okazji zobaczyłam, co to za współczynnik "tarcia" - nazywa się RDA, fakt, że nie brzmi obco, musiałam zapomnieć Wink I ta pasta posiada 30, podobno zielony Elmex też ma tyle... serio muszę wypróbować, dzięki, Espresso Smile
Edytowane przez Jaskolka dnia 29/06/2017 19:58
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
Espresso27
Dodany dnia 29/06/2017 20:31
Awatar

Finiszujący


Postów: 233
Data rejestracji: 02.11.16

Nom... jest dobra. Wiem że tej pasty nie kupisz w takim normalnym sklepie, musisz pytać w aptekach najlepiej zielarskich albo zamówić przez neta. Jest antybakteryjna przez co usuwa nieprzyjemny zapach z ust w przypadku chorób dziąseł i aft. Produkt Niemiecki.
 
Jaskolka
Dodany dnia 29/06/2017 21:41
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Już namierzyłam, gdzie prawdopodobnie będzie, i to całkiem niedaleko mnie Smile
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
Sandra
Dodany dnia 15/08/2017 13:52
Finiszujący


Postów: 296
Data rejestracji: 23.10.16

Czy możecie polecić jakiś dobry peeling do ciała?
 
girl interrupted
Dodany dnia 01/11/2017 21:13
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Szukam tematu o szeroko pojętym dbaniu o siebie. O wkładaniu rękawiczek zimą. Myślę, że dbanie o siebie jest bardzo ważne w procesie zdrowienia, więc jeśli nie było jeszcze takiego tematu to planuję założyć, a jeśli był to poproszę o linka, bo jakoś nie mogę znaleźć, a nie chcę dublować. Z góry dziękuję Smile
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
sigma
Dodany dnia 01/11/2017 21:46
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Załóż Wink

edit: wątek, nie rękawiczki Grin
Edytowane przez sigma dnia 01/11/2017 21:49
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Jaskolka
Dodany dnia 02/11/2017 12:28
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Rękawiczki też załóż Smile
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
jak sobie radzicie z m.s ? Depresja 80 23/03/2022 06:54
Niebezpieczni, nieprzewidywalni, z rozdwojeniem jaźni. Tak wyobrażamy sobie schizofreników Schizofrenia 12 24/10/2021 01:01
Jak sobie radzicie z chorobą? Schizofrenia 19 24/07/2020 18:49
Jak sobie poradzić w związku z CHAD Przedstaw się 4 24/04/2020 19:04
radzenie sobie z diagnozą Ogólnie o psychiatrii 50 15/01/2017 09:57

50,115,011 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024