20 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 dzień Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: O komputerach
 Drukuj temat
Netbooki
martyna
Dodany dnia 16/01/2013 07:54
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Kate a co sądzisz o firmie Dell ? Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
RedKate
Dodany dnia 16/01/2013 07:55
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Poza tym, że wybudowali mi wielką fabrykę w miejscu, gdzie miałam pola i las tuż za osiedlem (bandyci! Grin) to nie mam zdania, bo nigdy nie używałam Smile.

P.s. Ale kiedyś podpytywałam, o ile kojarzę, to w porządku, w każdym razie nie słyszałam żeby były kiepskie. Być może dlatego właśnie, że składane w Polsce (nie wiem czy nadal, ale kilka lat temu na pewno).
Edytowane przez RedKate dnia 16/01/2013 07:57
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
martyna
Dodany dnia 16/01/2013 08:03
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

przyjmij kondolencję za te pola i las Pfft ale mimo tego jestem zadowolona z jego funkcjonowania Grin
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
RedKate
Dodany dnia 16/01/2013 08:33
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Dziękuję bardzo Grin
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Karol
Dodany dnia 16/01/2013 09:52
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1156
Data rejestracji: 23.06.12

Na zdrowie. Nie łapię tego "pi..." myśliciel

HP się znacznie poprawił pod kątem grzania. Mają teraz jakąś swoją apkę Cool Sense, która naprawdę działa i lepiej w środku chyba poumieszczali części.
Edytowane przez Karol dnia 16/01/2013 09:54
[i]The barbarians come out at night.[/i]
 
sigma
Dodany dnia 16/01/2013 16:39
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

ocenzurowalam zaproszenie na piwo i zastąpiłam bezpieczniejszym soczkiem Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Karol
Dodany dnia 16/01/2013 16:51
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1156
Data rejestracji: 23.06.12

Aha... no nie załapałem. Soczek lepszy Pfft
[i]The barbarians come out at night.[/i]
 
Karol
Dodany dnia 14/02/2013 12:13
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1156
Data rejestracji: 23.06.12

[quote][b]RedKate napisał/a:[/b]
[quote]Podstawa to porządna optymalizacja systemu i wsio.[/quote]

Takich stwierdzeń to nawet ja się boję Shock[/quote]

Taaak... Z tym też trzeba uważać, bo może skończyć się formatem, który zajmie łącznie 2 dni... A wliczając czas na próby odkręcania to nawet i 4... Pfft
[i]The barbarians come out at night.[/i]
 
RedKate
Dodany dnia 14/02/2013 14:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Popsułeś Wink?
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Karol
Dodany dnia 14/02/2013 16:46
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1156
Data rejestracji: 23.06.12

Zaraz tam zespułem. Zaczął mi się biesić po prostu... Pfft.
[i]The barbarians come out at night.[/i]
 
sigma
Dodany dnia 28/02/2013 00:22
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

heh... mój laptop ma dwa porty usb. Jeden jest blisko gniazda słuchawek/głośników, a drugi - zasilania.
A że modem do internetu jest nieco szerszy niż samo wejście usb, to okazuje się, że albo nie mogę jednocześnie korzystać z zewnętrznych głośników/słuchawek i mieć internetu, albo - mieć podłączonego zasilania i internetu.
Taaa... no na to bym nie wpadła, żeby kupując laptopa sprawdzać odległości między różnymi wejściami Grin
Podstawka chłodząca działa też co prawda jako hub, ale modemu się w taki sposób nie da podłączyć, bo wariuje i komputer go co chwilę przestaje widzieć.

karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Sonic
Dodany dnia 14/12/2014 23:06
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Może ktoś poleci mi laptop/notebook do amatorskiej obróbki filmów FULL HD ? Głównie chodzi o łączenie części filmów, beż żadnych efektów specjalnych.

[color=#336600]Łączę - Temat o notebookach i laptopach już jest, nie ma żadnego powodu, żeby zakładać kolejny. [/color]
Edytowane przez sigma dnia 14/12/2014 23:17
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
Espresso27
Dodany dnia 21/02/2017 23:21
Awatar

Finiszujący


Postów: 233
Data rejestracji: 02.11.16

W testach znajomego z Neonet
Wykonanych na moją prośbę :-)

HP OMEN 15-ax052nw WIN10
VS.
MSI GP62 6QF-1487PL i7-6700HQ 8GB 1TB GTX960 WIN10



Z czystym sumieniem mogę powiedzieć iż wygrał
HP OMEN
Można Spokojnie Polecić ;-)
Edytowane przez Espresso27 dnia 21/02/2017 23:23
 
sigma
Dodany dnia 22/02/2017 00:06
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[color=#003300]Przenoszę do istniejącego wątku, nie mnożymy niepotrzebnie wątków na ten sam temat. [/color]
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
Dodany dnia 12/03/2018 00:05
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Zachorowałam ostatnio na małego laptopa konwertowalnego...
I tak parę tygodni chorowałam, męczyłam eM porównywaniami, analizowałam... i w końcu wczoraj kupiłam. W bardzo korzystnej cenie jak na jego parametry, którą jeszcze zbiłam o 150 zł (i dostałam gratis torbę wartą kolejne 50), bo ma malutkie pęknięcie obudowy Smile
I jaram się dotykowym ekranem, trybem tabletu i namiotu, pierwszy raz od niepamiętnych czasów widzę efkę inaczej, niż na telefonie...

Ale od wczoraj niewiele czasu udało mi się na nim spędzić. Bo najpierw zauważyłam, że strasznie się grzeje i zżera mnóstwo procesora nawet jak prawie nic na nim nie robię. eM odkrył, że trzeba system zaktualizować... Trwało to pół dnia, ciągle jakieś problemy były, ale w końcu się udało. Po aktualizacji laptop się zaczął kompletnie zamulać i w dodatku przestał działać sklep z aplikacjami i same pobrane wcześniej aplikacje. Coś tam eM z nim robił przez cały dzień, w końcu poradził sobie z grzaniem i muleniem (choć po drodze bootował mi już z pendrivea Ubuntu Pfft ), ale sklep z aplikacjami nie działa nadal. Udało mu się tylko facebooka jakoś naprawić, inne aplikacje też nie działają...
Problem podobno jest z systemem, a nie ze sprzętem, na Ubuntu wszystko działało świetnie... ale na razie mam bardzo mieszane uczucia i nie wiem jeszcze, czy polecam taką zabawkę... mimo że ekran fajnie się maca Wink

Ech, a ja chciałam mieć tu dwa systemy albo przynajmniej emulator androida... a na razie to nawet jeden działa bardzo średnio Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Jaskolka
Dodany dnia 12/03/2018 07:32
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Pamiętam, że jest jakaś kolejność stawiania dwóch systemów, zdaje się, że linuks powinien być pierwszy, bo inaczej coś windowsowi wyżera Pfft (profesjonalizm mojej wypowiedzi mnie powala zacieszacz ) Może to się dzieje? I wtedy netbook czy cokolwiek innego ma problemy Wink
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
sigma
Dodany dnia 12/03/2018 10:37
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

eM u siebie na pewno ma Linuxa stawianego po Windowsie, i działa Wink Chyba trudno to zrobić inaczej na laptopach z preinstalowanym Windowsem myśliciel
Zresztą na razie u mnie nie było jeszcze nawet próby zainstalowania dwóch systemów, drugi działał tylko z pendrivea albo jako emulator. A problemy z Windowsem były od samego początku.

karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
Dodany dnia 14/03/2018 01:45
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Po dwóch kolejnych dniach walki z Windowsem (wgranie systemu od nowa nie rozwiązało problemu) dałam sobie zainstalować Ubuntu i zaczelam z niego korzystać Shock
Ja, która tapetę na pulpicie zmieniam raz na trzy lata może, bo mnie każda zmiana na komputerze wkurza... oto co mieszkanie pod jednym dachem z informatykiem-programistą robi z ludźmi Pfft
Btw: eM twierdzi, że właśnie taka kolejność instalowania jest jedyną sensowną Wink Ale ja się nie znam, ja próbuję tylko nie dostać palpitacji na widok każdej kolejnej nowej rzeczy Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Jaskolka
Dodany dnia 14/03/2018 03:43
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

A, czyli odwróciłam pewnie "jak to ma być" Smile Pamiętam, że koleżance się straszny syf zrobił przez złą kolejność i wtedy w ogóle usłyszałam o jakiejkolwiek kolejności, ale właśnie wydawało mi się, że fabrycznie na nowym lapku miała Windę, a potem doinstalowywała jakiegoś Linuksa. No ale to ona się męczyła, nie ja, to mogłam pomieszać Pfft

Pamiętam, jak bardzo czułam się zagubiona przy pierwszej styczności z Linuksem. A potem zetknęłam się z Win10 na komputerach uczelnianych... Shock Za pierwszym razem nawet nie umiałam wyłączyć komputera Ehmm Nienawidzę kafelków. Pfft



Edit
Dobra, już wiem, tam był w ogóle problem z pewnym środowiskiem programistycznym. I nie chodziło o żarcie się Windy i Linuksa, a o to, że po postawieniu Linuksa i próbie uruchomienia środowiska pod Windowsem zrobił się kepisz. I to też dziwna sytuacja była, ale mądrzejsi od nas nie mogli zaradzić nawet... Dlatego ta kolejność mi się miesza Wink Kończę offtopować Grin
Edytowane przez Jaskolka dnia 14/03/2018 09:50
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
sigma
Dodany dnia 14/03/2018 11:02
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ja mam Win 8 na głównym laptopie, więc do kafelek się już przyzwyczaiłam. 10 miał być fajny, bo poza kafelkami ma też ponoć świetne menu start... same najlepsze cechy 7 i 8 łączy. Tiaaa...
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:

50,263,593 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024