28 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
[Artystyczna Dusza] Moje JA
teczacpt
Dodany dnia 26/09/2011 17:29
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

Duszyczko popatrz na swoje wpisy
8.09.2011

[b]Chociaż jestem już długi czas w terapii i chociaż wydawało mi się że już nie potrzebna mi terapia to stwierdzam że chyba mi jej brakuje[/b]

26.09.2011
[b]Póki co terapii nie mam, nie wiem czy chcę jeszcze terapii czy jest mi jeszcze potrzebna? [/b]

Te dwa wpisy pokazują w jakim jesteś rozproszeniu.Teraz sobie odpowiedz czy terapia jest Ci potrzebna
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
Czader
Dodany dnia 26/09/2011 17:33
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Tęcza: Absolutnie nie zamierzam sobie żartować, to nie jest temat do żartów, a ja wiedząc o swoich ograniczeniach i tym że poruszam się w "tym temacie" jak "słoń w składzie porcelany" z najwyższą delikatnością (bo mogę być źle zrozumiany/odebrany) staram się po prostu zrozumieć (na pytanie dlaczego odpowiem: nigdy wcześniej nie przyszło by mi do głowy że ilość posiłków (i jakość tych posiłków) jest taka ważna. Także przyjmuję bez jakichkolwiek wątpliwości to co napisała Perfidia. [i]Kluczem jest ilość posiłków, ilość kalorii w nich zawarta, a także ich skład.[/i]. To pokrywa się z tym co napisałaś Ty [i]ważne jest zbilansowanie-węglowodanów,tłuszczów,białka,elektrolitów,witamin....[/i]. Przy okazji dowiadując się że mam złe nawyki żywieniowe.

[i]Po raz kolejny pojawia się problem tego, że Czader nie do końca czai o co biega z ED. Nie wiem czy ktokolwiek podjąłby się wytłumaczenia tego w ramach jednego postu na forum.[/i]

Czader naprawdę bardzo rzadko wypowiada się w wątkach poświęconych ED. Z wielu powodów. Rozumiem że wytłumaczenie jest trudne, tym bardziej dziękuję za próbę, która, o dziwo, dotarła. I naprawdę nie szukajmy drugiego dna tam gdzie go nie ma.

[i]Polecam przestudiowanie problemu na własną rękę, bo nie istnieje definicja, która w sposób prosty i przystępny wyjaśniałaby w kilku zdaniach czym ED jest, a czym nie jest.[/i]

Przyznaję że próbowałem i jest to tak skomplikowany temat że "nie ogarniam", na szczęście udało się w prosty sposób wyjaśnić/pokazać/wytłumaczyć mi "o co chodzi".
Jeszcze raz dziękuję.
 
Makro
Dodany dnia 26/09/2011 22:05
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Artystyczna Dusza - z tego co wiem jesteś już w leczeniu przez jakiś czas. Zatem uznaję za mało prawdopodobne, abyś "lecząc się" nie wiedziała nic o zasadach odżywiania u osób z ED.
To co napisałaś o 2 posiłkach budzi we mnie pytanie - kogo i do czego chcesz przekonać? Może tylko wzbudzić zainteresowanie?
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
martyna
Dodany dnia 06/11/2011 21:08
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Duszko co u Ciebie?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 08/11/2011 10:24
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Czytam forum w miarę możliwości jednak nie jestem w stanie nic napisać.Nie mam ochoty na nic i wszystko jest mi obojętne.Mam wrażenie że depresja mi się nasiliła a może tylko sobie to wmawiam.Nawet to że wreszcie kogoś mam i nie jestem sama nie potrafi przegonić depresji.W Jego towarzystwie czuję się dobrze ale nie potrafię myśleć w kategoriach przyzłości.Cieżko układać i planować sobie życie z niewidomym.Nie wiem czy dobrze robięA może to moja wina?Może ja to robię specjalnie bo mi tak wygodnie?Raczej nie...
Najlepiej się czuję w nocy i w łóżku-tam jest najbezpieczniej.Leżę i odcinam się od rzeczywistości.Czuję się dziwnie-otępiała,głupia.Telewizji nie oglądam nic mnie nie interesuje ani książka ani ciekawy film ani wiadomości.
Martyna wiesz co ja chyba wegetuję.

A jednak coś udało mi się sklecić-zmusiłam się
Martyna miło że zapytałaś co u mnie-czytam Twójk wątek ale nie staćmnie na to żeby napisac cokolwiek sensownego.NiestetyZalamkaZalamkaZalamka
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 24/11/2011 10:36
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Po wczorajszej wizycie u lekarza:
- ma pani objawy klasycznej depresji
- skierowanie na badania krwi
- najmocniejszy lek przeciwdepresyjny
- skontaktować się w prypadku pojawienia się hypomanii
- do kontroli za miesiąc

Jakoś mnie to nie dziwi bo od dłuższego czasu nie czułam się dobrze.Czułam że mam depresję ale nie sądziłam że aż taką silną.Nauczyłąm się rozpoznawać jej objawy ale nie potrafiłam nic zrobić by sobie pomóc.Mam nadzieję że ten nowy lek mi pomoże i wreszcie poczuję się lepiej.Bardzo bym tego chciała bo czasami tonie mam już sił.
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Czader
Dodany dnia 24/11/2011 13:55
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Artystyczna Duszko jak fajnie że się jednak "zmusiłaś" Smile

[i]W Jego towarzystwie czuję się dobrze ale nie potrafię myśleć w kategoriach przyzłości.Cieżko układać i planować sobie życie z niewidomym.[/i]

Chyba się mylisz że chyba wegetujesz bo kto wegetujący znajduje sobie chłopaka ? I w jego towarzystwie czujesz się dobrze.

Daj temu lekowi przeciwdepresyjnemu czas aby zadziałał ( w sumie chłopakowi też daj czas żeby też działał) i informuj na bieżąco Smile

Pozdrowienia Kwiatek
 
Nadzieja
Dodany dnia 24/11/2011 14:24
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Duszko fajnie, że się pokazałaś Smile Przykro mi, że czujesz się coraz gorzej, mam nadzieję, że nowy antydepresant zadziała właściwie. I pisz nie uciekaj od nasPocieszacz
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
martyna
Dodany dnia 24/11/2011 18:30
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Duszko może w końcu nastaną te lepsze dni Pocieszacz
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 30/11/2011 10:53
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

No niestety jeszcze wczoraj było całiem fajnie a dzisiaj On zerwał ze mną.Przykro mi ale ulżyło mi że nie musiałam robić tego ja, bo bardzo mnie o to prosił.Boję się że w moim wieku nie spotkam już nikogo fajnego.
A codzienność nie jest łatwa.Dużo śpię, prawie nic nie robię, w pracy wpatruję się bezmyślnie w monitor.Trochę czasu musi upłynąć jak wezmę się za pracę.W domu nie jestem w stanie nic zrobić.Nic mi się nie chce i nie mam ochoty nawet się zmuszać.Nawet umycie się i ubranie czy rozebranie sprawiają kłopot.I izoluję się od ludzi.W pracy spotykam ich masę ale są dla mnie jacyś dziwni i najlepiej byłoby gdyby zostawili mnie w spokoju i się nie odzywali.W domu zamykam się w swoim pokoju i śpię i wtedy jest mi najlepiej.W łóżku czuję się bezpiecznie, tam jest mi dobrze.
Smutno mi ale to nic dziwnego przecież jest jesień a za niedługo już zima.
Pozdrawiam wszystkich którzy czytają i komentują mój wątek.
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Czader
Dodany dnia 30/11/2011 11:32
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]Boję się że w moim wieku nie spotkam już nikogo fajnego.[/i]

E tam, 7 miliardów ludzi na planecie, 40mln w tym kraju, no naprawdę, bez przesady, tu się nie ma co bać. Ale samo do tego łóżka nie przyjdzie.
Trzeba się ruszyć i poszukać. Zwłaszcza że zima idzie i taki dodatkowy grzejnik będzie jak znalazł ;-)

Uszy do góry. Będzie dobrze.
 
tajfunek
Dodany dnia 30/11/2011 14:09
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

[quote]W łóżku czuję się bezpiecznie, tam jest mi dobrze.[/quote]\
pamiętaj, że łóżko to fałszywy przyjaciel....nic nie daje z siebie-słowa moje lekarza, ale jakże prawdziwe.
Przykro mi, że tak się stało. Mam, nadzieję, że z czasem wrócisz do równowagi. Daj sobie czas i bądź dla siebie dobra oraz wyrozumiała.
 
Perfidia
Dodany dnia 30/11/2011 16:58
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

[quote]Boję się że w moim wieku nie spotkam już nikogo fajnego.[/quote]

Nie wiem czy to Cie pocieszy Duszo, ale mój ś.p. pradziadek poznał miłość swojego życia (nie lubię szafować tego typu określeniami, ale w tym przypadku jakiekolwiek inne określenie byłoby obrazą dla tego związku) mając ponad 70 lat Smile
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 15/12/2011 10:38
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[b]Perfidia[/b] dzięki - pocieszające to co pisesz.
[b]Tajfunek[/b] - wiem doskonale że łózko to fałszywy przyjaciel
[b]Czader[/b] - do łóżka nie przyjdzie wiem ale i tak mnie jest ciężko kogokolwiek poznać.

Chyba pogodziłam się już z rozstaniem.Nie ma we mnie żadnych emocji ani dobrych ani złych.Jest za to obojętność.
Nie wiem czy mogę to zaliczyć - w sensie ten związek jako jedno z doświadczeń życiowych.W końcu czegoś się nauczyłam i coś zrozumiałam dzięki tej relacji, więc chyba tak.
A u mnie dużo lepiej.Nowy lek bardzo dobrze na mnie działa.Chociaż wciąż uciekam do łóżka to udało mi się zrobić sałatkę.Mam nadzieję że na święta też uda mi się zrobić sałatki czy upiec jakieś ciasta.Chciałabym mieć w sobie siłę.
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Czader
Dodany dnia 15/12/2011 14:59
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]ale i tak mnie jest ciężko kogokolwiek poznać.[/i]

Poznać to jedno, zatrzymać to drugie Smile
Ale witaj w klubie ;-)
[i]
w sensie ten związek jako jedno z doświadczeń życiowych.[/i]

O tak... nie ma to jak zbieranie doświadczeń życiowych ;-)

[i]udało mi się zrobić sałatkę[/i]

Jaką sałatkę ? Z czym ?

Fajnie że się odezwałaś Smile
 
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 16/12/2011 10:17
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

A pyszną sałatkę.Wink
Dla zainteresowanych podaję składniki:
Kurczak w przyprawie podsmażony na patelni
Makaron w kształcie ziarenek ryżu - ugotowany oczywiście
Kukurydza konserwowa
Ananasy pokrojone w kawałki
Dodajemy majonez sól, pieprz i mieszamy i sałatka gotowa.

Od stycznia zaczynam znów chodzić na terapię,będę kontynuować to co przerwałam.Nie wiem jak to będzie.Czy mam jeszcze nad czym pracować?Nie wiem.myśliciel
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Nadzieja
Dodany dnia 16/12/2011 12:41
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Duszko sałatka pewnie pyszna mi tylko jeden składnik nie pasuje majonez zamieniłabym go na jogurtWink

Fajnie, że będziesz chodzić na terapię. Do tego samego terapeuty?
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
martyna
Dodany dnia 16/12/2011 17:16
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Duszko ciesze się że leki działają i masz więcej energii Smile i zazdroszczę że umiesz sobie radzić z czymś takim jak rozstanie, ja ciągle nie potrafię, nawet mówić.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 19/12/2011 10:28
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[b]Nadzieja [/b]zamaist majonezu może być jogurt.Jest też majonez o obniżonej zawartości tłuszczu.Nie wiem czy nie byłby lepszy ale jak wolisz jogurt to myślę wystaczy odpowiednio doprawić i sałatka też będzie smaczna.
[b]Martyna[/b] otóż ja wcale sobie nie radzę z rozstaniem.W tym przypadku sobie poradziłam bo ja chciałam tego rozstania tylko nie chciałam żeby to wyszło ode mnie, żeby nie urazić drugiej osoby.
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 04/01/2012 12:57
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Wczrajsza wizyta u psychologa odbyła się pomimo lęku,że mogę pójść sobie z kwitkiem bo skierowanie jest nieważne a nowego nie miałam.Na szczęście dla mnie po trzymiesięcznej przerwie miałam sesję i cieszę się bo porozmawialiśmy i trochę się uspokoiłam.Jedyne z czym sobie nie mogę poradzić to myśli o śmierci rodziców jak sobie poradzę kiedy zostanę sama.Chciałabym być na to gotowa a tak się nie da.
Nowe tabletki działają lepiej niż stare ale nadal nie jestem w stanie wziąć się za pracę twórczą.Nie mam siły i nie wiem dlaczego jej nie mam.
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dusza - to co czuję i myślę Porozmawiajmy 920 04/06/2022 20:06
moje hobby W wolnym czasie 93 28/11/2021 11:31
Moje lekarstwa Leki 2 04/08/2018 08:55
wiecznie powtarzające się wczoraj-moje spojrzenie na bordeline Nasze wątki - część otwarta 2 16/06/2016 17:36
Moje dzieła sztuki xD Nasze wątki - część otwarta 5 29/02/2016 14:15

50,113,030 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024