19 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
14:40:49 Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
O samobójstwie, destrukcji i forum
anima
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 14/01/2010 20:49
Startujący


Postów: 157
Data rejestracji: 25.03.09

hm. Dużo mnie ominęło - co się ostatnio często zdarza. ja się tylko zastanawiam, czy to jest możliwe w ogóle, żeby policja zareagowała na telefon z informacją, że ktoś na forum internetowym pisze, że chce się zabić? Ja sobie tego nie wyobrażam, ale może się mylę. Nasza polica na prawdę tak działa?
 
Makro
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 14/01/2010 21:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Policja woli dmuchać na zimne. Z mojej wiedzy zawsze reagują i to bardzo starannie. Wyobrażasz sobie szum medialny, gdyby nie zareagowali na taką informację i doszłoby do samobójstwa?
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
tajfunek
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 16/01/2010 22:09
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

[quote][b]Makro napisał/a:[/b]
Policja woli dmuchać na zimne.?[/quote]

Z tym bym się do końca nie zgodziła. Parę lat temu była u mnie wielka awantura. Rodzice byli pijani, wyzywali mnie, bili się między sobą itp. Byłam wyczerpana psychicznie. Bardzo mi naubliżali i wzięłam za dużo leków, potem, jak się opamiętałam wezwałam policję do rodziców i przy nich przyznałam się do przedawkowania leków, a oni nawet nie zareagowali na to tylko zwinęli mamę na izbę wytrzeźwień, a ja potem i tak znalazłam się w szpitalu bo sama poszłam prosić o pomoc na pogotowie. Tak więc moje zaufanie to tego typu służb jest zerowe...
 
martyna
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 17/01/2010 17:06
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]Nawet nie wiecie przez co przechodzi osoba, która nie śpi po nocach, tylko się zamartwia, czy osoba, która piszę, że chce się zabić, mówi tym razem na poważnie, czy może te jej słowa oznaczają tylko, że się jej nudzi z powodu braku zainteresowania przez innych.
Wiecie co się dzieję z osobą, która musi zdecydować czy to już kwalifikuję się do interwencji policji, czy może nie...??!! Nie życzę nikomu, żeby był postawiony w takiej sytuacji...Sad
To co mamy robić?? Jak to co? Z myślami i zamiarami samobójczymi przez internet mogę wam tylko tyle poradzić: nic albo wezwać policję.[/quote]
niestety wiem przez co przechodzi. Myślę, że każdy kto przeszedł coś takiego sam nie będzie czegoś takiego pisać.
I masz rację Czerń forum nie jest od decydowania, dołożyłabym też, że sms czy telefon o 3 w nocy wybudzający kogoś to też nie najlepszy sposób by powiedzieć komuś
" właśnie to zrobiłam".
Zalamka chyba muszę lepiej dobierać przyjaciół
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
cisza
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 21/02/2010 10:54
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 39
Data rejestracji: 20.02.10

I na czym w końcu stanęło? Wink
a tak serio-bywałam już na paru forach o tematyce depresji/nerwicy i mogę powiedzieć, że posty typu "czuję się beznadziejnie, chyba się zabiję" są baaardzo częste jak ktoś ma kryzys i nie bardzo wie jak z niego wyjść, natomiast siedzi i siedzi przed tym komputerem... raz wezwano, tzn admin wezwał do takiej osoby policję, to był post bardzo alarmujący, ta osoba napisała o swoim zamiarze samobójczym i wyłączyła telefon, komputer, zero kontaktu. Policja przyjechała, okazało się że owszem, dziewczyna zamknęła się w pokoju itp, ale żadnej próby nie było. Więc można się zastanawiać - a co gdyby naprawdę ktoś inny na drugim końcu miasta potrzebował pomocy, bo akurat byłby w trakcie próby? a z drugiej strony co gdyby ta dziewczyna naprawdę miała zamiar to zrobić. Pamiętam że była niezła afera na forum, dziewczyna potem przeprosiła, powiedziała że nie spodziewała się że ludzie tak zareagują.
Szczerze mówiąc ciężko taką sytuację rozwiązać. Nie wiem jak tutaj jest z kontaktem, czy macie swoje numery telefonów Smile ale może próba skontaktowania się z kimś po jego rozpaczliwym niepokojącym poście jest lepszym rozwiązaniem, niż od razu wzywanie Policji.
 
Kati
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 21/02/2010 11:37
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Na czym stanęło? Że póki co nikt nie zgłaszał chęci zlikwidowania siebie. Ja wierzę, że czasem po prostu wystarczy się zastanowić, po co piszę/mówię takie rzeczy? Co chcę osiągnąć. I czy aby nie tylko zaintresowanie moją osobą. A skoro tak, to może lepiej zainteresować sobą w inny, mniej niepokojący sposób? Niekonieczine muszę się zabijać, żeby sprawdzić, czy jestem dla kogoś ważna.
 
Makro
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 21/02/2010 12:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Ja przypomnę, że istnieją telefony zaufania - tam są osoby przygotowane do radzenia sobie w takich sytuacjach, a nie przypadkowe osoby czasami nie gotowe do obciążaniem siebie rozwiązywaniem takich problemów innych osób.
Edytowane przez Makro dnia 21/02/2010 12:44
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
martyna
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 21/02/2010 13:11
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

a czy forum ma spełniać funkcje wzajemnie adorowania i ratowania od samobójstwa?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
verdemia
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 15/03/2010 20:55
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

Pytanie a propos wzywania policji: czy jeżeli dzwoni do mnie ktoś kto grozi, ze zaraz się zabije, ale nie określa dokładnie, że teraz już natychmiast i że robi to tak a tak tylko raczej tak luźno opowiada, ale da się wyczuć ze jest w dość cięzkim stanie psychicznym to czy już wtedy mam prawo zgłosić to na policję i policja zajwi się u niego z psychiatrą? czy jakoś inaczej to wyglada? czy trzeba mieć poważniejsze powody do wezwania?
 
Helga
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 15/03/2010 21:19
Startujący


Postów: 175
Data rejestracji: 25.01.10

[b]Verdemia [/b]nikt od Ciebie nie ma prawa w takiej sytuacji wymagać jakiś "dowodów" i nie ma znaczenia co tamta osoba mówi - liczy się Twoja ocena sytuacji. Jeśli uważasz, że dana osoba ma poważne plany samobójcze i w danym momencie może to zrobić, to powinnaś zadzwonić.
[i][b][color=#990033]vanitas vanitatum, et omnia vanitas[/color][/b][/i]
 
martyna
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 15/03/2010 21:36
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]policja zajwi się u niego z psychiatrą?[/quote]
policja jeśli uzna, że sama nie da rady wezwie pogotowie.
A tak się zastanawiam dlaczego tylko policja ma prawo siłą pacjenta wprowadzić do karetki, dla mnie to trochę bezsensu, ale to nie o tym wątek Wink
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
weronika
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 07/07/2010 22:06
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 856
Data rejestracji: 10.08.08

Nawiązując do wątku-sama przeszłam na własnej skórze taka sytuację z policją. Owszem reagują i to nader szybko(u mnie pojawili się w 10minut jadąc z drugiego końca miasta na sygnale)
Tylko co z tej ich interwencji wniknęło? Ano NIC. Policja jest mało przeszkolona do reagowania w takich sytuacjach. Ograniczyli się do zapakowania mnie do radiowozu i przesłuchania na komendzie. Nikt tam nie umiał podjąć konstruktywnej decyzji aby wezwać karetkę i nie pytać mnie o zdanie czy mi się to podoba czy nie. Nie wspomnę już o ich braku wyobraźni co potencjalny samobójca może zrobić-w ciągu ok.3 godz spędzonych w towarzystwie funkcjonariuszy miałam co najmniej 4 okazję na dokonanie próby mimo, że byli tuż obok. Reasumując-warto wezwać policję niż nie zrobić nic ale trzeba mieć nadzieję że dana osoba trafi na policjantów z większą wyobraźnią niż mnie się przytrafiło.
 
http://tailtu.blox.pl
Innocentia
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 29/09/2014 07:05
Awatar

Medalista


Postów: 694
Data rejestracji: 14.09.14

Sorki, że odgrzewam stary temat ale natrafiłam na niego przypadkiem i chciałabym się wypowiedzieć.

Uważam, że wszystko co wydaje się zagrożeniem dla życia powinno być zgłaszane pod 112. Czyli wypowiadanie się o samobójstwie.
Makro, wiem jaka duża odpowiedzialność na Tobie ciąży. Moderuję pewne forum o podobnej tematyce. I naprawdę, ciężko odróżnić czy ktoś się chce wygadać czy na serio to zrobić. Nie chciałabym mieć samobójcy na sumieniu. Więc uważajmy na to co piszemy. Zamiast pisać wszystko co przyniesie ślina na język, zastanówmy się 2 razy jak to może się skończyć. Rozumiem, że takie pisanie rozładowuje napięcie ale rozmowa o tym z kimś bliskim jest o wiele lepsza. Albo ze specjalistą, który oceni jak duże jest prawdopodobieństwo samobójstwa.
Jeżeli coś takiego zauważę na pewno zgłoszę odpowiednim osobom na forum.
Edytowane przez Innocentia dnia 29/09/2014 10:25
[b][i]"Zdolność człowieka do dawania siebie innym ludziom jest poezją w prozie życia." - Zygmunt Freud[/i][/b]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Forum o Nerwicy Natręctw - Pomoc, wzajemny szacunek Ogłoszenia 10 07/03/2023 15:53
Przyszłość forum Regulamin i zagadnienia porządkowe 73 19/10/2021 09:11
Problemy techniczne forum Porozmawiajmy 10 08/12/2014 14:08
Pierwszy raz na forum :) Przedstaw się 11 25/08/2014 17:11
Zbyt duża kontrola na forum... Regulamin i zagadnienia porządkowe 18 22/12/2012 21:41

50,256,600 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024