24 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
5 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
O samobójstwie, destrukcji i forum
martyna
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:00
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

ja nie zamierzam nigdzie dzwonić bo dyspozytorka z pogotowia ostatnio mi powiedziała " to znowu pani" to już było 3 raz w tym tyg. A tak zupełnie serio, to bez sensu.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nadzieja
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:01
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

A teraz wypowie się ta co zawsze najwięcej namieszaPfft
Fakt ostatnio zawsze wyskoczę z czymś nieodpowiednim i wiem też, że to jest egoistyczne z mojej strony. Aczkolwiek, nie zawsze mogę zapanować nad moimi emocjami. Niestety moim problemem sa autodestrukcyjne zachowania i naprawdę, nieraz chciałabym coś napisać, dowiedzieć sie jak inni sobie z tym radzą??? Ale praktycznie jak mam to zrobić, jak wszystko co poruszam dla innych jest niewygodne i zabronione. Naprawdę, nie wiem jakich słów mam używać??? przeciez wiadomo, że anoreksja_bulimiczna wiąże się z pewnymi zachowaniami, z którymi ja sobie nie radzę??? To tyle na mój temat.

Jeżeli chodzi zaś o samobójstwo, to nie zwalajmy na innych odpowiedzialności,w wypadku tego forum na Makro głównie.
Szanujmy jego i innych, wiem, że nie jestem święta także w tym temacie. Lecz nie zgodze się z Tobą Kati, nie jest tak łatwo wyjąc ze śmietnika, tylko to co się chce???
Dla wyjaśnienia, ja nigdy nie uważałam tego forum za śmietnik!!!
Powtórzę słowa Martyny szanujmy się i wyłączmy emocje,które pojawiły sie przy okazji tego tematu.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:04
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

To lubię. Konkrety w ustanowieniach. Proponuję:
Jeżeli ktoś stwierdzi, że chce popełnić samobójstwo (tak napisze bezpośrednio lub tak wynika pośrednio jego postów):

1. Zawiadomić Policję ze wskazaniem adresu strony
2. Poinformować mnie lub Kati, aby móc przekazać Policji nr IP użytkownika.

Czasami zdarza się, że nie ma mnie i Kati - wtedy proponuję wysłać wiadomość do Perfidii.

@Gugu - nie mów mi proszę o obowiązkach. Sądzę, że wkładam wystarczająco pracy w rozwój. Nie rozumiem na czym ma polegać rozmawianie z potencjalnymi samobójcami na forum. Praktyczniejsze wydaje mi się wysyłanie pogotowia.
Edytowane przez Makro dnia 11/01/2010 22:09
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
@gnieszka
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:07
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 20.04.09

bezsensu juz lepiej sie w ogole nie odzywac
Edytowane przez @gnieszka dnia 11/01/2010 22:07
 
Nadzieja
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:07
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Co oznacza pośrednio????
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Kati
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:08
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

pośrednio - jak to sami mówicie, każdy ma swoje sitko. U mnie każdy alarm może być prawdziwy
 
@gnieszka
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:08
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 20.04.09

Nadi to znaczy, że jesli ktoś powie "Lepiej, żeby mnie nie było" a Makro albo Kati stwierdz że to sygnał chęci popełnienia s. to mogą dzonić juz na policje

Państwo policyjne wielki powrót
 
Kati
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:11
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Dzieki temu możecie pisać co chcecie - bez ryzyka, że Wam Makro wykasuje część posta. Napiszecie, będzie. A odpowiedzialność za słowa dobra rzecz. Ja też czasem wolę, żeby mnie nie było, a niekoniecznie od razu piszę "Idę się wieszać"
 
Makro
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:12
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Dlatego zwracałem uwagę na subtelność i problem wynikający z tego co jest na forum czasami pisane. "Pośrednio" nie jest precyzyjnym słowem, trudno jednak znaleźć bardziej pasujące.

W gabinecie siadam sobie z pacjentem i każde jego słowo mogę rozłożyć na czynniki pierwsze. Po godzinie wiem co i jak. I też nie mam 100% pewności.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nadzieja
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:13
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Wiecie co, to jest bezsensu. To mozecie wzywac policje bo ja dzis chodziłam i robiłam zdjecia na cmentarzu. Moje ulubione miejsce. Przyszły dom. Ludzie opanujcie sie. Mysli samobójcze to co innego, a uwierzcie jeżeli będę chciała to zrobić to na pewno się nie dowiecie.
Edytowane przez Nadzieja dnia 11/01/2010 22:15
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:15
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Nadzieja - ok, ty nie powiesz. Zagwarantujesz za innych? Jesteś w stanie oddzielić osoby które chcą zrealizować swoje myśli od tych, którzy tylko o tym piszą?
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
@gnieszka
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:17
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 20.04.09

WIesz co Makro nie, żebym nie rozumiała o co Ci kaman
ale to i tak beznadziejnie bedzie teraz
 
Kati
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:18
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Ależ Nadi, szukamy praktycznych, wymiernych rozwiązań na wypadek naglych sytuacji, a nie łopatki do zabawy na co dzień. Jak napiszesz na forum "właśnie się truję" chciałabym mieć w ręce narzędzie, żeby powiadomić kogo się da, a nie wyłączyć kompa, powiedzieć "aha" i pójść zjeść obiad do lokalu. Czy Wy wszystkie zapatrzone w siebie panienki nie widzicie, ze to jest troska o Wasze czasem w kryzysie tyłki?.... Po to, by potem łatwiej było z niego wyjść? O bezpieczeństwo admina też - bo co, jak tutaj będzie fascynująca dyskusja o sposobach zarzynania się, a potem faktycznie okaże się, że ktoś coś sobie zrobił i że o tym wcześniej pisał. Spojrzyjcie raz trochę poza czubek własnego noska, nie wiem, czy o tej porze upudrowanego...
 
Nadzieja
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:20
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Nie, nie jestem, pewna. Chodzi mi tylko o to, że jeżeli ktoś zamieści cytat o smierci, to nie odrazu to musi oznaczać idę sie zabić. Fakt tak sie szuka pomocy. Nie to jest kompletnie poplątane i niewytłumaczalne???
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:23
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Nie musi, ale może. Nie umiem czytać w myślach. Nie mogę też do każdego dzwonić czy rozmawiać na GG godzinami.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nadzieja
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:23
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Przesadziłaś Kati.Nie jestem panienka zapatrzoną w czubek własnego nosa. Wybacz!!!!
Po drugie wcale nie jestem za tym żeby tworzyć dyskusje na temat sposobów zabicia się itp.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Kati
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:29
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

No i super. Teraz wyladujcie się na mnie i wszystkim ulżySmile
/po 15 minuGrintach/ czekam na zjebkę - uwielbiam to
Edytowane przez Kati dnia 11/01/2010 22:40
 
Nadzieja
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 11/01/2010 22:40
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Kati nie zamierzam się wyładowywać na Tobie, ani z Tobą kłócić, ani się obrażać. Po prostu napisałam tylko to, że nie podoba mi się jakich słów przy tym użyłaśSmile
Edytowane przez Nadzieja dnia 11/01/2010 22:41
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
szara
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 12/01/2010 01:57
Awatar

Startujący


Postów: 124
Data rejestracji: 11.11.09

To i ja się wypowiem. Mam ambitny zamiar z nikim się tutaj nie popsztykać. Ha, próbujemy. To jest, mimo różnych trudnych tematów, miejsce spotkań towarzyskich, a nie telefon zaufania. To nie fair traktować "jakichś ludzi w necie" jak wiadro na odpadki, że wszystko wolno tu wrzucić, a my się mamy zastanawiać, o co chodziło. Krótko mówiąc, to, że ktoś napisał gdzieś w internecie, że chce się zabić, znaczy że powinniśmy powiadomić odpowiednie służby, ale w żaden sposób nie jesteśmy zobowiązani do przegadania z "samobójcą" całej nocy na gg i zaprzyjaźnienia się- bo to prawdopodobnie nikomu nie pomoże.
I skoro Makro ma trudności z odróżnianiem na podstawie postów, czy ktoś może targnąć się na swoje życie, czy nie, śmiesznie brzmią wypowiedzi laików, przekonanych, że to proste i oczywiste sprawy.
Niestety w sprawie "jak rozpoznać potencjalnego samobójcę na forum internetowym" niewiele pomogłam. Kati, mówisz, że u ciebie wszystko może być takim sygnałem. Ale czy jeśli zobaczylibyśmy jakiś subtelniejszy sygnał, jakieś "lepiej jakby mnie nie było", czy coś podobnego, to mamy dzwonić na pogotowie? Bo o takich sytuacjach mówimy...
 
Kati
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 12/01/2010 11:14
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Jasne, Szara, tak jak już wspomniałam też sama często twierdzę, że lepiej jakby mnie nie było. Jednak moim zdaniem jest fair, jeśli zaistnieje informacja, że coś takiego jak wizyta policji może się zdarzyć, skoro się zadeklarowało chęć zabicia siebie. To jest gra w otwarte karty. Każdy z nas będzie miał prawo zadecydowania, le chce powiedzieć, a również roztrzygnięcia we wlasnym sumieniu, ile potrafi przyjąć na klatę, bez konsekwencji w postaci niepokoju, wyrzutów sumienia i tak dalej. Myśle, że to zdrowszy układ niż kasowanie autodestrukcyjnych postów przez Makro lub przeze mnie, żeby nikomu isę krzywda nie stała. Piszcie co chcecie, licząc się z ewentualnymi konsekwencjami.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Forum o Nerwicy Natręctw - Pomoc, wzajemny szacunek Ogłoszenia 10 07/03/2023 15:53
Przyszłość forum Regulamin i zagadnienia porządkowe 73 19/10/2021 09:11
Problemy techniczne forum Porozmawiajmy 10 08/12/2014 14:08
Pierwszy raz na forum :) Przedstaw się 11 25/08/2014 17:11
Zbyt duża kontrola na forum... Regulamin i zagadnienia porządkowe 18 22/12/2012 21:41

50,283,388 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024