25 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
6 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Wojna
Nieustraszona
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 08/03/2022 08:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Fajnie.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
sigma
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 08/03/2022 23:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Mój półtoraroczny syn. Nasza ukraińska koleżanka z placu zabaw w podobnym wieku. Jej mama, która żaliła się, że ludzie nie rozumieją, że nie chce posłać córki do żłobka i od razu iść do pracy, a jej przecież chodzi o dobro dziecka.
I półtoraroczny Kirill zabity kilkaset km dalej. I jego mama, głaszcząca go po głowie na pożegnanie...
Ta wojna będzie dla mnie już zawsze tym obrazem.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 09/03/2022 06:00
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Ten obraz tego dziecka też mi zawsze zostanie w pamięci.

Jest coraz więcej głosów, że Polska nie powinna przyjmować Ukraińców albo że nie powinna im nic dawać za darmo, a ciekawe czy ktokolwiek z tych osób by się z nimi zamienił dla tych "korzyści". Dla mnie to przerazające, to już skrajny egoizm. Nie rozumiem ludzi.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Nieustraszona
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 09/03/2022 07:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Taa wczoraj słuchałam takiego przygłupa... Dramat, bo Polacy w czasie II WŚ i komuny nie uciekali. Po drugie jak nie pomożemy Ukrainie to Putin może przyjść do nas.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
martyna
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 10/03/2022 09:35
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

nie ma dnia bym nie płakała, już nie chodzi nawet o wiadomości a o życie w realu jak widze tych ludzi. Próbuje ale nie potrafię .
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Diuna
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2022 20:48
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

[quote][b]Klara napisał/a:[/b]
Ten obraz tego dziecka też mi zawsze zostanie w pamięci.

Jest coraz więcej głosów, że Polska nie powinna przyjmować Ukraińców albo że nie powinna im nic dawać za darmo, a ciekawe czy ktokolwiek z tych osób by się z nimi zamienił dla tych "korzyści". Dla mnie to przerazające, to już skrajny egoizm. Nie rozumiem ludzi.[/quote]

I ci ludzie nie wstydzą się tego wypowiadać publicznie, co więcej, chcą by ich poglądy szanowano.
Srutututu, pęczek drutu
 
KingArthur
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 22/01/2023 19:50
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

[quote][b]Nieustraszona napisał/a:[/b]
Taa wczoraj słuchałam takiego przygłupa... Dramat, bo Polacy w czasie II WŚ i komuny nie uciekali. Po drugie jak nie pomożemy Ukrainie to Putin może przyjść do nas. [/quote]

Co innego pomagać a co innego mieszać się w konflikt, jestem zadania że PL nie powinno się mieszać w ten konflikt zbrojny, chociażby dla tego że nie ma niewiadomo jak licznej armi, druga sprawa jest skazywanie na śmierc ludzi w wojnie która nas oficjalnie nie dotyczy i kolejnym utrata przynależności do NATO, tylko dla tego Ruski jeszcze nas nie zaatakował od strony Białorusi za to Unia to bzdura, Niemiec zawsze paktował i handlował z Ruskim i to się nigdy nie zmieniło i nie zmieni. Początkiem tej wojny dawano Ukrainie 3 miesiace a walczą już ponad rok, więc jak widać osławiona Ruś wcale nie jest taka mocna jaką ją opisano. Rosja technologicznie siedzi w średniowieczu, boja sie ich tylko ze względu na atom.

Co do ludzi, to nikogo nie można zmusić do pomagania, jedni chcą to pomagają inni nie chcą to nie pomagają a tak naprawdę pojedyncze jednostki w ogóle nie mają wpływu na to jakie stanowisko nasz Rząd zamierza dalej pełnić w tej kwestii.

Inną sprawą jest że napływ kolejnych milionów wojennych uchodzcow pogłębi kryzys w Polsce, ale do tego był czas przywyknąć, tak jak zachodnia Europa ma uchodzcow zarobkowych i wielu klimatycznych tak my mamy wojennych, zaczyna się robić bardzo ciasno w UE i to nie pozostanie bez konsekwencji, jestem zdania że dobre czasy już minęły, klimat będzie się zaostrzał, niewolnictwo w krajach Afryki również a Europa może sobie nie poradzić z napływem kolejnych milionów uchodzców. Dla Polski dobre czasy wzrostu gospodarczego minęły wraz z pandemia i wojna na Ukrainie i to również będzie miało swoje konsekwencje. Ludzie w większości są przeciwni przyjmowaniu Ukrainy tylko z powodu obecnej sytuacji ekonomicznej w PL a dobra to ona nie jest, chociaż ci bogatsi mają złudzenie bezpieczeństwa ekonomicznego, ale to tylko iluzja powielana przez media głównego nurtu.
Osobiście staram się nie oskarżać ani nie oceniać pochopnie ani jednych ani drugich, chociaż prawda jest ze Dobrze to w tym kraju już było.
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
Przeskocz do forum:

50,288,084 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024