28 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
koronawirus
Alia
Dodany dnia 01/11/2020 17:22
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Cóż, wesela na 300 osób na pewno nie pomogły, ale owszem, przede wszystkim rząd zmarnował letnie miesiące. I jak czytam, że minister niewłaściwy do spraw edukacji (przepraszam, taki nasz wewnętrzny żart) twierdzi, że teraz będzie się zajmował podstawą programową, a właściwie jeśli matury i egzaminy ósmoklasisty w 2021 pójdą źle, to jest to wina strajku nauczycieli w 2019, to mi wszystkie przyczłapy opadają.
 
Nieustraszona
Dodany dnia 01/11/2020 18:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

O ministrze niewłaściwym ds edukacji nic mi nie mow...
U nas twierdzi sie, że to jego hymn [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jIRLDTVV9pw[/youtube]
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Klara
Dodany dnia 05/11/2020 01:06
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

A te maseczki chyba jednak coś dają i to że chorzy ludzie muszą siedzieć w domu, bo przez całe życie chorowałam bardzo często, czasami co miesiąc, najrzadziej to chyba 2-3 miesiace przerwy. W marcu miałam gorączkę i kaszel, a od tamtej choroby nie byłam chora ani razu, poza takimi chwilowym stanem podgorączkowym i małym bólem gardła. A wcześniej chorowałam zawsze na zapalenia górnych dróg oddechowych. Takze jednak cos to wszystko daje, no nigdy nie mialam az tak dlugiego okresu bez zapalenia.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
ef
Dodany dnia 05/11/2020 17:40
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

wiecie co, ja serio nie wiem, czy się śmiać, czy płakać, czy co robić?

jestem w tej absolutnie, ale to absolutnie komfortowej sytuacji, w której mogę pracować oraz być nawet na płatnym urlopie w bezpiecznych warunkach. nie jest tak całkiem "bezpiecznie", bo ustawa covidowa wszystkie przywileje przewiduje dla pracodawców, a żadnego dla pracowników, ale póki co siedzę cicho i cieszę się z tego, co mam.

przyznaję, że o ile wcześniej jakoś mi sytuacja epidemiczna nie robiła zbyt wiele, tak teraz się o siebie i swoich bliskich obawiam bardzo. bo jak Nieustraszona zauważyła, wyrostek nie wybiera. wypadek nie wybiera, zawał, udar ani nowotwór. a ryzyko, że nie będzie miał mi kto pomóc na czas wzrasta codziennie. i to jest straszne.

i brak bliskości i samotność jest straszna. zgoda, straszniej byłoby chyba tylko wtedy, gdybym miała być cały czas z kimś na małej przestrzeni. ale widzę na filmach bliskość, dotyk, dobre relacje i sobie myślę: ale halo, nie wolno, korona!
i się okazuje, że mi tego brakuje, a perspektywa, żeby to dostać jest mizerna.

może chociaż przyroda od ludzi odpocznie.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Klara
Dodany dnia 05/11/2020 18:47
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

U mnie w miescie we wtorek bylo 94 przypadki na 100 tys mieszkancow, tak liczac to ze narodowa kwarantanna ma byc od 70 przypadkow na 100 tys.Ogolnie miasto ma 44 tys, tak jak pisalam i nie wiem skad tyle tych chorych sie bierze.

ef, ale z kim chcialas miec te bliskie kontakty? I na pewno nie mozesz?

Ja sie zaczelam cieszyc, ze nie mam zadnych bliskich starszych osob i chociaz o nie nie musze sie martwic.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Nieustraszona
Dodany dnia 05/11/2020 20:51
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Ja byłam głupia wczoraj i obejrzałam odpowiedź Morawieckiego i Niedzielskiego na pytanie internautów i się wkurwiłam. Szanowny Minister zdrowia na pytanie czy ktoś monitoruje liczbę samobójstw w związku z zamykaniem kolejnych gałęzi gospodarki zaczął polecać spacerek w lesie (nie to, że w marcu sami to zamkneli). I jasne ruch i higiena psychiczna są ważne, ale mówienie o tym osobie która bierze pod uwagę samobojstwo z powodów ekonomicznych jest śmieszne.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Klara
Dodany dnia 09/11/2020 20:23
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

[url]https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/zgony-w-pazdzierniku-w-13-wojewodztwach-o-co-najmniej-jedna-trzecia-wiecej,1037169.html[/url]


I na pewno to nie jest wina tylko covid, ale też innych chorób.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Diuna
Dodany dnia 01/12/2020 09:33
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Mam
Dosyć
Korony

Gdyby nie ten j...y, obmierzły, nędzny wirus moje życie wyglądałoby inaczej. To właśnie lockdowny, kwarantanny, żółte i pomarańczowe strefy przyczyniły się do mojej obecnej sytuacji. Nie znoszę korony, zdecydowanie bardziej preferuję naszą rodzimą, zwykłą grypę, albo swojskie przeziębienie niż ten nowoczesny, azjatycki wynalazek. Już biegunka jest fajniejsza, nawet w połączeniu z miesiączką.

Jedyne, co mnie w tej sytuacji cieszy, to fakt, że przebywam w dosyć ogarniętym kraju, jakby co - respirator dla mnie będzie. Co ciekawe, korona nie atakuje tutaj wielkich korporacji, takich jak ta, dla której pracuję. My jesteśmy zdrowi, karuzela dostaw i wysyłek się kręci, a my mamy pamiętać o social distancing, dezynfekcji dłoni i jakoś to będzie. Wspominałam już, że się bardzo zradykalizowałam w poglądach politycznych? Nie? To wspomnę, ale gdzie indziej.

Nie mogę się doczekać, aż "naukowcy coś wymyślą". Tym czymś będzie za pewne skuteczna szczepionka - zeusie olimpijski, jak ja się będę szczepiła!!!! Na skrzydłach polecę przyjąć mikroczip z podobizną Gatesa, byle tylko mieć spokój.

No i jest jeszcze kryzys ekonomiczny. W Polsce szaleje, moje, bogate europejskie państwo jako tako ogarnia, jednak poczucie zagrożenia jest. A co jeśli to wszystko je...nie? Ech, szkoda słów.
Srutututu, pęczek drutu
 
Alia
Dodany dnia 02/12/2020 19:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

O, przynajmniej jedna osoba, która chce się szczepić, a nie wymyśla jakieś bliżej nieokreślone zagrożenia, równie prawdopodobne co uderzenie komety, oraz sugeruje, że "izolacja i dbanie o siebie" wystarczą. Cóż, ja też czekam na szczepionkę, bo jak mi rząd każe wrócić do pracy w szkole, to żadne "dbanie o siebie" mi nie pomoże.
 
Klara
Dodany dnia 02/12/2020 20:01
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Ja pewnie też się zaszczepię, ale najpierw zrobię test na przeciwciała, bo jeśli chorowałam na covid bez diagnozy to nie będę się szczepić, tym bardziej że powtórne zakażenia są rzadkie.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
Dodany dnia 02/12/2020 20:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ja też się mogę zaszczepić. Za jakieś 10 lat, jak będziemy mieć jakiekolwiek pojęcie o długofalowych skutkach szczepionki Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
Dodany dnia 03/12/2020 08:03
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Ja nie planuje szczepienia nie ufam szczepionkom wymyslonym tak szybko. Polska to nie Szwecja ktora po szczepionce na H1N1do tej pory placi odszkodowania.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
Dodany dnia 03/12/2020 08:11
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

My już mamy zapis, że firmy wprowadzające na rynek szczepionki na covid nie będą ponosić odpowiedzialność za skutki uboczne...
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
Dodany dnia 03/12/2020 09:24
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Ja tez mam wątpliwości co do takiej szybkiej szczepionki...
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
rafa
Dodany dnia 03/12/2020 15:54
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Ja z rodziną się zaszczepię. Czy boję się tak szybkiej szczepionki, nie. Rzeczywiście dwie pierwsze zarejestrowane wykorzystują całkowicie nową metodę tworzenia szczepionki, ale uznawaną już wcześniej za obarczoną najmniejszym ryzykiem, mało było jednak firm które były w stanie naraz wyłożyć tak dużą ilość pieniędzy na taki projekt, pandemia zmieniła wszystko. Szczepionka Astry to metoda już znana i wcześniej stosowana. Podczas epidemii grypy Hongkońskiej w USA podano pod koniec lat 60 wogle nietestowaną szczepionkę dzięki czemu USA opanowano sytuacje. Obecnie o szczepionkach wiemy znacznie więcej. Z szczepionką na wirusa N1H1 z którą były potencjalne problemy to sprawa okazała się znacznie bardziej skomplikowana niż się na początku wydawało, szacowano ryzyko narkolepsji na 1 na 20000, później wykluczono że wpływa na dorosłych, zwiększone ryzyko u dzieci określono na 4 razy a później stwierdzono, że niektóre infekcje są również w stanie wywołać narkolepsję. Badania długofalowe trwają. Dodatkowo problem ze szczepionką przeciw N1H1 dotyczył tylko jednej szczepionki.
Edytowane przez rafa dnia 03/12/2020 20:06
 
martyna
Dodany dnia 03/12/2020 20:52
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Rafa skad wiadomo ze nowa szczepionka nie bedzie jak Pandemrix? Teraz tez bedzie kilka i skad wiadomo, ktora to jest ta wlasciwa?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
rafa
Dodany dnia 04/12/2020 07:35
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Jesteśmy bogatsi o wiedzę wiemy, że z Pandemrix-em jeśli już były winne (a w tej chwili wiemy, że napewno wstępne podejrzenia były mocno przesadzone) to nie szczepionka a zastosowane adiuwanty. Ta sama szczepionka w Azji z innymi adiuwantami nie wywołała problemów. Ryzyko narkolepsji i to tylko dla dzieci a nie dorosłych bo tam wpływ w końcu wykluczono było 1/20000 to jednak znacznie mniej niż dla COVID-u. Dla mnie to kalkulacja ryzyka, ja się z rodziną szczepię, ale każdy ma prawo własnego wyboru.
 
Alia
Dodany dnia 04/12/2020 20:05
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Tu jest bardzo ciekawy artykuł mojego znajomego naukowca (choć na blogu pisze anonimowo) na temat różnych zarzutów wobec szczepionki: [url]https://biokompost.wordpress.com/2020/12/02/grupa-polskich-naukowcow-protestuje/[/url].
Oraz bardzo wiele osób boi się potencjalnych, bliżej nieokreślonych efektów ubocznych, których prawdopodobieństwo jest bardzo liczne. Tymczasem choć wiele osób przechodzi covid bezobjawowo, nikt z nas nie ma gwarancji, że nie będzie jednym z tych, którzy nie dość, że chorowali tygodniami, to przez kolejne miesiące nadal nie mogą wrócić do pełni zdrowia.
I jeszcze jedno - ja nie mam luksusu izolowania się i stosowania dystansu społecznego. Jeśli rząd każe mi wrócić do szkoły, będę miała kontakt z 800 uczniów i 70 nauczycielami (nie wspominając o dojazdach komunikacją publiczną). Naprawdę, naprawdę marzę o szczepionce.

Edit: I tak sobie jeszcze myślę. Wiele osób jest przeciwnych maseczkom, bo są niewygodne, wywołują grzybicę płuc i w ogóle nie działają. Jest przeciwnych lockdownom, bo szkodzą gospodarce i pogarszają nasz stan psychiczny. Jest przeciwnych szczepionce, bo jest niesprawdzona. To przepraszam, jak mamy zapanować nad tą pandemią?
Edytowane przez Alia dnia 04/12/2020 20:07
 
Diuna
Dodany dnia 04/12/2020 21:59
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

[quote][b]Alia napisał/a:[/b]

Edit: I tak sobie jeszcze myślę. Wiele osób jest przeciwnych maseczkom, bo są niewygodne, wywołują grzybicę płuc i w ogóle nie działają. Jest przeciwnych lockdownom, bo szkodzą gospodarce i pogarszają nasz stan psychiczny. Jest przeciwnych szczepionce, bo jest niesprawdzona. To przepraszam, jak mamy zapanować nad tą pandemią?[/quote]

Wcale. Kto umrze, to umrze.

Covid się stał, musimy z tym żyć, nie uciekniemy. Jako osoba ukierunkowana mocno Proscience po prostu płynę z prądem, słucham doniesień nauki, bez emocji noszę maskę, dezynfekuję ręce, social distancing bardzo sobie cenię bo nikt na mnie nie włazi.Ile emocji mniej!!!
Srutututu, pęczek drutu
 
sigma
Dodany dnia 04/12/2020 22:53
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ależ ja nie jestem przeciwna szczepionce. Przeciwna będę dopiero wtedy, jak ktoś będzie chciał na mnie wymusić przyjęcie jej. Póki eksperymenty będą się odbywać na ochotnikach, to cóż mnie do tego?
A jeśli wprowadzenie do użytku szczepionki będzie związane z zakończeniem tego całego cyrku z zanykaniem losowych gałęzi gospodarki, to jestem jej wielką zwolenniczką. Tyle że ja sobie poczekam. Albo i nie, bo w sumie z dużym prawdopodobieństwem ja już to przeszłam bezobjawowo.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:

50,114,081 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024