19 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
22:42:39 Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
koronawirus
rafa
Dodany dnia 13/08/2020 13:54
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Maseczki działają jako zwykła przeszkoda mechaniczna i nic więcej. Rozumiem Sigma, że ty nigdy błędu w pracy nie popełniłaś i zawsze podejmowałaś w 100% w każdej sytuacji decyzję najlepszą z możliwych?
Edytowane przez rafa dnia 13/08/2020 14:00
 
sigma
Dodany dnia 13/08/2020 14:07
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Gdybym popełniła tyle błędów o tak kluczowym znaczeniu, to zapewniam, że już dawno bym nie pracowała. I do nikogo bym o to pretensji nie miała.
Ja za swoje decyzje ponoszę odpowiedzialność.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
rafa
Dodany dnia 13/08/2020 14:22
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

I widzisz to jest tylko wyłącznie Twoje zdanie i jakiejś grupy osób, bo część osób uważa włącznie z lekarzami zakaźnikami, że o ile w pewnych dziedzinach przegięto to w innych poszło to zupełnie w drugą stronę -złą. Dobrze, że nie żyjesz w Chinach tam zamykano całe miasta i mogłabyś sobie protestować Smile.
Edytowane przez rafa dnia 13/08/2020 14:26
 
Nieustraszona
Dodany dnia 13/08/2020 14:27
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

[quote][b]rafa napisał/a:[/b]
U mnie w PZOZ-ie wizyty są zdalne głównie, w uzasadnionych przypadkach osobiste po wypełnieniu stosownych oświadczeń i pierwszej rozmowie telefonicznej a więc się da [/quote]

Wiec Chirurg onkolog miał Mi zmacać piersi przez telefon? Bo jak inaczej podjąć decyzje o tym czy usg jest pilne czy nie?
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
sigma
Dodany dnia 13/08/2020 14:28
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

A jak dobrze, że nie mieszkam w Zimbabwe albo Burundi! Shock
Argument nie do zbicia Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
rafa
Dodany dnia 13/08/2020 14:32
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Dobra ja też Ci pokażę język
Shock
Wyszła mina ;-)
Edytowane przez rafa dnia 13/08/2020 14:33
 
rafa
Dodany dnia 13/08/2020 14:40
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Przepraszam za post pod postem. Nieustroszona nie chirurg onkolog mógł Ciebie po rozmowie wstępnej zaprosić do gabinetu. W moim mieście się da i do specjalistów też dostać, jedno z największych miast Polski. Moja Żona miała robione USG z dwa miesiące temu w niedzielę żeby wyrównać "zaległości". Nie muszę mówić, że gabinet normalnie nie pracował w niedzielę, wszystko zależy więc od organizacji na dole.
Edytowane przez rafa dnia 13/08/2020 14:46
 
Alia
Dodany dnia 13/08/2020 18:46
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
Za to w śląskim - wzrost obłożenia żaden. Bo wszyscy bezobjawowi. Tacy nadludzie Smile Którym pozytywne wyniki testów wychodzą nawet wtedy, jak się na pobranie wymazów nie stawią. [/quote]

To też nie jest do końca prawda, moja znajoma lekarka POZ z Jastrzębia nie może się doprosić od sanepidu o testy dla swoich pacjentów, którzy mają klasyczne objawy Covid i dla ich rodzin. W Jastrzębiu w ogóle nie ma punktu poboru wymazów, więc jak ktoś nie ma własnego samochodu, to nie ma szans na wymaz, bo karetek wymazowych też nie wysyłają. Ona widzi u siebie raczej próbę zaniżenia liczby zakażonych (i to jak najbardziej objawowych) niż odwrotnie.
 
Nieustraszona
Dodany dnia 13/08/2020 19:58
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Chirurg nie miał mnie jak zbadać. Sorry, ale pierwszym przesiewowym badaniem profilaktycznym piersi jest badanie palpacyjne, nie wywiad. Nowotwory są tak groźne bo są długo bezobjawowe. Oczywiście badanie palpacyjne ma margines błędu, ale mniejszy niż wywiad!!!


Edit: jakoś Poradnie Zdrowia Psychicznego już pracują normalnie. A Chirurg nie. Gdzie sens gdzie logika.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 13/08/2020 20:03
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
rafa
Dodany dnia 13/08/2020 20:43
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Żona wpierw miała rozmowę, potem była zaproszona na badanie przez lekarza a później na usg czyli da się.
 
Nieustraszona
Dodany dnia 13/08/2020 20:48
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Super, ale nie zmienia to faktu, że Szumowski takie debilizmy umożliwił.


Ale Fakt skoro COVID może ma tym samym cmentarzu być groźny dla społeczeństwa, a dla Prezesa nie to cóż.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 13/08/2020 20:58
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
rafa
Dodany dnia 13/08/2020 21:38
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Niestety władza się w tym ostatnim wypadku nie popisała i co do tego nie ma wątpliwości. Ja się nie dziwię lekarzom, że próbują wypracować jakąś metodę redukcji ryzyka dla siebie, sam to robię.
 
Nieustraszona
Dodany dnia 13/08/2020 22:04
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Redukcja ryzyka są maseczki i rękawiczki, a nie odpierdalanie telewizyt w takich poradniach. A już szczytem skurwysyństwo jest brak informacji o tym przy rejestracji. Sorry pracownicy sklepów pracują, logopedzi pracują normalnie tylko w przyłbicy, nauczyciele przedszkola też, fizjoterapeuci też i nie jęczą. Pracują tylko dbają o zabezpieczenia.
PZP jakoś zaczęły działać, cud? Moja diagnostyka już trwa ponad 6 tyg (czekanie na wizyte).


Ludzie umierają, umierali i będą umierać i tak to straszne, Ale tak samo straszna jest każda śmierć.


Edit: Nie wiem czy to była decyzja lekarzy czy odgórna dyrekcji, ktora pacjenta widziala ostatni raz milion lat temu. Mojej koleżance dyrekcja kazala online diagnozowac zaburzenia rozwojowe u dzieci bo tak.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 13/08/2020 22:18
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
rafa
Dodany dnia 14/08/2020 07:36
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Wyjaśnię Ci Nieustraszona drugą stronę medalu.

1 "Ludzie umierają, umierali i będą umierać i tak to straszne, Ale tak samo straszna jest każda śmierć."
Nie nie każda śmierć jest taka sama, powolne duszenie się to najgorszy rodzaj, tu leki przeciwbólowe już nie pomagają.

2 Co do organizacji pracy to trudną z Tobą dyskutować, nawet jak coś się zmienia powinien być telefon z ich strony.

3 "Sorry pracownicy sklepów pracują, logopedzi pracują normalnie tylko w przyłbicy, nauczyciele przedszkola też, fizjoterapeuci też i nie jęczą. Pracują tylko dbają o zabezpieczenia."
Nie da się niestety postawić znaku równości. Lekarzy jest za mało o czym świadczą kolejki dla lekarzy, na studia medyczne dostają się najlepsi uczniowie (już są głosy, że należy zwiększyć nabór -obniżyć wymagania), kształcenie lekarza trwa dłużej (studia + specjalizacja), to się nazywa wartościowanie stanowisk może przykre ale prawdziwe. Nie będzie odkryciem, że do lekarzy częściej przychodzą ludzie chorzy /osłabieni a więc Ci, którzy mają większe ryzyko zachorowania, dodatkowo kontakt z pacjentem lekarza /pielęgniarki podczas badania, zabiegów jest zupełnie inny niż sprzedawcy z klientem w sklepie. Środki zabezpieczające redukują tyko ryzyko zakażenia. Pacjenci kłamią, że nie mieli kontaktów z osobami chorymi co kończy się pozwami (popieram). Wszystko sprowadza się więc do szacowania ryzyka, łączenia wizyt zdalnych a w razie konieczności wizyt u lekarza i zapewniam, Ciebie, że tak w wielu miejscach się dzieje, tak jak pisałem nawet w niedzielę. Służby medyczne są również bardziej narażone na skutki stresu i same też mogą wziąć L4, bycie pracownikiem medycznym nie zabezpiecza przed zaburzeniami psychicznymi.
Nie pozostaje nam nic innego jak zachować zdrowy rozsądek (ze strony pacjentów ale i służb medycznych), starać się bardziej zrozumieć drugą stronę no i stosować się do obostrzeń np. maseczek i zwracać uwagę innym.
Edytowane przez rafa dnia 14/08/2020 07:37
 
Nieustraszona
Dodany dnia 14/08/2020 09:16
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Rafa, a czy ktoś rozumie mnie? To, że moje obawy zostały kurewsko wydłużone? Wszyscy mnie przekonujecie, że to dobre rozwiązanie, a nikt nie powiedzial: "przykro mi". Po to żeby odpowiedziec sobie na pytania o wiek, wywiad w kierunku nowotworu w rodzinie, porodu, antykoncepcję.

I nie zgodzę się z tą dostępnością, spróbuj znaleźć terapeute dla dzieckaz zaburzeniami rozwoju (i to prywatnie-wiem ilu dzieciom odmawiam, bo nie rozciągnąć doby). Psychoterapeuty pracującego z dziećmi z zaburzeniami zachowania (czyli np 5latkiem, który rzuca telewizorem jak się wkurzy).

Co do umierania to nie wiem, nie umierałam, Ty chyba też nie. Jednak zapewniam mamy wiele rodzajów śmierci, w których medycyna system sa bezsilne jeżeli chodzi o cierpienie. W przypadku bólu nowotworowego sesje się pacjenta podobnie jak do respirators. Poparzenia dużej powierzono ciała gdzie jak piszą lekarze nie istnieje zaporowa dawka morfiny. Nowotwory z przeczytania do mózgu kiedy człowiek ma objawy wytworcze trudne do opanowania. Wreszcie śmierci samobójcze np pod kołami pociągu (niestety teraz będzie tego więcej).

Maseczki noszę!!!!!!! Uczepiles się ich jak rzep psiego ogona.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 14/08/2020 09:17
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
rafa
Dodany dnia 14/08/2020 10:17
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Tak doskonale rozumiem Ciebie i wiem, że masz prawo być wkurzona, nigdy tego nie negowałem. Piszę jednak, że wszystkiego nie da się uregulować zarządzeniami, dyktatami, potrzebna jest pewna elastyczność i dostosowanie się do zaistniałej sytuacji każdej ze stron. Tu błędy są i były popełniane też na dole i nie wiem czy nie większe niż na górze np. na poziomie dyrekcji placówek.
Z umieraniem to sama napisałaś, że każda śmierć jest taka sama. Nie, nie umierałem ale widziałem osoby umierające i śmierć.
Z maseczkami nie mówię, że ich nie nosisz. Wkurza mnie tylko to, że widzimy błędy u innych, na górze, ale to tak naprawdę od nas głównie zależy jak to wszystko się potoczy. Sama doskonale wiesz, że nawet na tym forum są osoby mające zupełnie różne zdania na temat covid-u i zabezpieczeń ;-).
Trochę przeredagowałem, na spokojnie tekst.
Jeśli poczułaś się urażona to przepraszam i życzę Tobie zdrowia.
Edytowane przez rafa dnia 14/08/2020 10:59
 
Nieustraszona
Dodany dnia 14/08/2020 11:21
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Ok, Też widziałam osoby umierający i to w cierpieniu, mimo tego ze medycyna robiła co mogła. O błędach wybacz, Ale to kaskada błędów. Ja bym wyleciała z pracy za to. I uwierz mi że gdyby nie objawy to bym to odsunęła w czasie.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 14/08/2020 12:38
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Nieustraszona
Dodany dnia 18/08/2020 20:11
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

No to szumowski zresygnował. Komu ja wyślę słoik z gównem.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Nieustraszona
Dodany dnia 20/08/2020 14:10
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

[url]https://kadry.infor.pl/wiadomosci/4664973,Ostatnie-2-tygodnie-na-wniosek-o-dodatek-solidarnosciowy.html[/url]


Moze sie komus przyda.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Nieustraszona
Dodany dnia 29/08/2020 19:05
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

[url]https://www.facebook.com/56024223012/posts/10159049924373013/[/url]


Polska moj kraj, taki piękny.....
Edytowane przez Nieustraszona dnia 29/08/2020 19:06
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Przeskocz do forum:

50,259,252 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024