19 Stycznia 2021
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
< 5 min 5 min
martyna martyna
00:25:47 Offline
Nieustraszona Nieustraszona
00:35:18 Offline
swistak swistak
01:16:25 Offline
sigma sigma
04:30:37 Offline
Ostatnio zarejestrował się: daniel36W...
Ogółem Użytkowników:2,156
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

15/01/2021
"koronawakacje" trwają - nie byłam w pracy tak naprawdę od listopada Sad

14/01/2021
dobranoc Smile Dziś weny do pisania brak, ale i pora jest na pisanie dość późna myśliciel

10/01/2021
Dziękuję Girl Wink

10/01/2021
a wszelka pomyślność Was nie opuszcza. Do siego roku Kwiatek

10/01/2021
witajcie w Nowym Roku Smile Niech spełniają się w nim Wasze marzenia Smile

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
koronawirus
rafa
Dodany dnia 10/08/2020 11:35
Rozgrzany


Postów: 89
Data rejestracji: 16.04.16

Sigma rzeczywiście historia zna takie "praworządne" narody gdzie wytłumaczeniem było, że ja tylko wykonywałem rozkazy ale i zna takie w których imperia upadały właśnie przez samowolę i złotą wolność.
Sam wielokrotnie korzystam z badań naukowych i wiem jak z nich korzystać, wiem również, że nawet bez złej intencji można podjąć złą decyzję choćby na podstawie tego, że istnieje coś takiego jak poziom ufności i zazwyczaj przyjmuje się go na poziomie 95% a więc w jednym przypadku na 20 można podjąć złą decyzję co do interpretacji, nie mówiąc o złym doborze próbki itp. źródłach błędów. Czy potrafisz podać wyniki badań podważające sens noszenia maseczek w prestiżowych czasopismach medycznych, aktualnych zaleceniach WHO (które też zmieniały się w czasie ale i zmieniały się na podstawie zdobytej wiedzy)? Pamiętajmy sam slogan nie starcza i zdanie Pana Jasia nie jest równoważne iluś wynikom badań, obserwacji grup, sytuacji gdzie szybko udało się podjąć skuteczne działania. Ja mówię z maseczkami o sklepach, autobusach gdzie i tak jest formalny nakaz bez względu na strefę noszenia maseczek poza pewnymi wyjątkami a nie z chodzeniem z maseczką wszędzie nawet w lesie.
Edytowane przez rafa dnia 10/08/2020 11:37
 
sigma
Dodany dnia 10/08/2020 13:26
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 11970
Data rejestracji: 12.02.11

Jeśli korzystasz z badań naukowych, to z pewnością znajdziesz i jedne, i drugie. Nie wiem, czy w prestiżowych czasopismach medycznych. Zależy, na co mogą sobie pozwolić w kwestii niezależności. Ja badań nie kolekcjonuję, żeby w razie potrzeby linkować. Ale jeśli je widziałam, to są.
A aktualne zalecenia WHO są w Polsce stosowane tylko w tych przypadkach, w których komuś akurat jest to na rękę. Inną sprawą jest dość luźny związek aktualnych zaleceń WHO z najnowszą wiedzą. Nie tylko w kwestii koronawirusa. Wielu lat WHO potrzebowało chociażby do zaktualizowania swoich zaleceń dotyczących długości karmienia piersią, mimo że wyniki badań były w tej kwestii od dawna jednoznaczne.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
Dodany dnia 10/08/2020 13:39
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 5741
Data rejestracji: 03.04.10

Maseczki maseczkami, mogę nosić w pomieszczeniach. Nie robi mi to (tego, że Państwo dopuszcza apaszkę komentować nie będę.) To nie jest pierwszy przypadek fałszywie dodatniego testu. Ile takich było? Nie wiem. Obecnie robi sie więcej testów to jest więcej zakazen, ale nie rośnie obciążenie szpitali. jednym miejscu pracuję w przyłbicy i luzik.Wychodzi bardzo Polska bylejakość.. Jak ufać wytycznym gdy przy kilkudziesięciu zarazeniach dziennie zamykają lasy, a przy setkach otwierają szkoły (jestem za otwarciem całą sobą. Uważam, ze nauka online to krzywda uczniów). Chodzi mi o hipokryzję. Już nie mówiąc o idiotyzmach pt "brak odwiedzin w hospicjach". Bo co? Bo pacjent chory terminalnie jak bedzie w samotności pożyje tydzień dłużej? W lęku, ze świadomością, że umiera w samotności i nie pozegna się z najbliższymi?
Edytowane przez Nieustraszona dnia 10/08/2020 13:42
To co Ty mówisz o mnie, mówi więcej o Tobie niż o mnie.
 
rafa
Dodany dnia 10/08/2020 14:11
Rozgrzany


Postów: 89
Data rejestracji: 16.04.16

Sigma odpowiem Ci tak, nie widziałem żadnych poważnych wyników badań podważających skuteczność maseczek, a tylko je potwierdzające. Poszperałem sobie. Jeśli coś znajdziesz podlinkuj. Co do przestrzegania zaleceń to wina jest w nas a nie w innych

 
Nieustraszona
Dodany dnia 10/08/2020 14:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 5741
Data rejestracji: 03.04.10

Rafa, ale zalecenia muszą być spójne. Np przylbicę niby zasłaniają nos i usta, a jednocześnie jest zapis, ze w przyłbicy można pracować tylko za plexi. Szumowski mówi, ze można, tylko to co gada Szumowski na konferencjach źródłem prawa nie jest.
To co Ty mówisz o mnie, mówi więcej o Tobie niż o mnie.
 
rafa
Dodany dnia 10/08/2020 15:17
Rozgrzany


Postów: 89
Data rejestracji: 16.04.16

Wiem Nieustraszona i masz rację. Ja nie bronię Szumowskiego ale warto słuchać zakaźników, wirusologów bo oni mają doświadczenie największe. Oni mówili wprost że zakaz wyjść do lasu to była głupota, tak jak nienoszenie maseczek gdzie istnieje ryzyko potencjalnego kontaktu z osobą zakażoną. Z drugiej strony nie sposób wydając zarządzenia na gorąco, przy niskim poziomie wiedzy o chorobie nie popełnić błędów, "przedobrzyć". Ważne jest czy to się koryguje a nie trwa w tym co się powiedziało. Warto sobie również zadać pytanie ile sami błędów popełniliśmy w naszej pracy i czy przez to jesteśmy złymi pracownikami ;-) Ważne są proporcje plus wyciąganie wniosków.
Edytowane przez rafa dnia 10/08/2020 15:19
 
Nieustraszona
Dodany dnia 10/08/2020 21:29
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 5741
Data rejestracji: 03.04.10

Wiesz ja swoje błędy w pracy naprawiam (tu rozporządzenia nie zostały zmienione). Prof. Tomasz Dzieciatkowski (witusolog) od samego początku mówił o tym, ze bardziej należy się obawiac gospodarczych niż zdrowotnych skutków pandemii. A Ty wyjasnia czemu on sie nie boihttps://www.faceb...304720983/. Daleko mi do stwierdzenia że korony nie trzeba sie obawiac, jednak zgadzam sie ze zrobiono z tego psychozą. Oczywiście należy chronic osoby szczególnie narażone, czy dbać o dezynfekcje, ale u nas robi sie z tego psychozę. Włochy i Hiszpania nie miały masowego SZCZEPIENiA na gruźlicę. Jak pokazują badania na terenach gdzie było masowe szczepienie przeciw gruźlicy jest mniejsza śmiertelność i zachorowalnosc na covid.
To co Ty mówisz o mnie, mówi więcej o Tobie niż o mnie.
 
Nieustraszona
Dodany dnia 10/08/2020 22:27
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 5741
Data rejestracji: 03.04.10

Kolejny kwiatek https://tvn24.pl/...zlPO-j7CuY
To co Ty mówisz o mnie, mówi więcej o Tobie niż o mnie.
 
rafa
Dodany dnia 11/08/2020 07:44
Rozgrzany


Postów: 89
Data rejestracji: 16.04.16

Nieustraszona jedna z ostatnich wypowiedzi wspomnianego przez Ciebie wirusologa:
"Z punktu widzenia epidemiologi, wirusologii, jak i zdrowia publicznego, nic nie wskazuje na to, żeby poluzowanie obostrzeń miało jakiekolwiek przesłanki medyczne. Jest to wybieganie przed orkiestrę. Zmiana dystansu społecznego z 2 na 1,5 metra jest niewielka. Należy przestrzegać noszenia maseczek. W tej chwili staje się to martwą literą prawa. Ludzie podchodzą do tego lekkomyślnie. Nie noszą maseczek albo noszą je nieprawidłowo."
Pamiętajmy ochrona osób starszych polega głównie na tym że chronimy siebie i nie roznosimy patogenów. Rozporządzenia zostały zmienione, lockdown zniesiony. Decyzje o takich a nie innych działaniach podjęto wcześniej na podstawie tego co działo się na terenie Włoch, decyzje, które podjeliśmy nie różnią się specjalnie od podjętych przez inne kraje europejskie, łącznie ze znoszeniem obostrzeń. Wnioski zostały wyciągnięte, my jednak nie przestrzegamy obowiązujących zaleceń. Z doświadczenia wiem, że błędy pojawiają się tam gdzie jest wymiana informacji między kilkoma osobami. Szczepienie na gruźlice jest rzeczywiście uważane za prawdopodobny czynnik który powoduje lżejsze przechodzenie COVID-u na zasadzie odporności nieswoistej tym niemniej nie zabezpiecza przed powikłaniami i śmiercią. Są mocne przypuszczenia na podstawie badań genetycznych że również pewne mutacje powodują bardzo ciężkie przejście COVID-u u ludzi młodych. Bardzo jestem ciekaw wyników pokazujących długotrwałe skutki zdrowotne w tym śmiertelność po upływie pewnego czasu, z obecnych danych wygląda to nieciekawie
Edytowane przez rafa dnia 11/08/2020 07:55
 
Nieustraszona
Dodany dnia 11/08/2020 09:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 5741
Data rejestracji: 03.04.10

Rafa my mieliśmy czas, żeby się na COVID przygotować wcześniej. Nie zrobiono tego, a wręcz przeciwnie wyprzedane za grosze maski z rezerw materiałowych bo miały datę ważności do konca 2020r. Zrobiono to w lutym, kiedy wiadome było, ze do nas dojdzie to cholerstwo. Co do ochrony osób starszych to wybacz, Ale dla mnie to nie usprawiedliwia pozbawienia obywatelów srodkow do życia. Druga sprawa jest taka, ze duża część osób starszych sama łamie zasady i to koncertowo, więc moze najpierw edukacja? Z punktu widzenia medycznego może nie ma, ale gospodarczego zdecydowanie jest. Małe i średnie firmy to 50% PKB, jeżeli chociaż połowa z nich padnie to gospodarczo znikamy z mapy, a Niemcy budują u nas domki letniskowe. Kopalni, które gospodarczo są nierentowne, a teraz jest mnóstwo ognisk wśród górników nie zamknęli. Czemu? Bo górnicy by zrobili jesień średniowiecza. Szkoły zamknęli, restauracje zamkneli. Gdzie sens, gdzie logika? Jak tu wierzyć w decyzje rządu?

Zalecenia? Spoko mogę ich przestrzegać, Ale niech będą logiczne!
Edytowane przez Nieustraszona dnia 11/08/2020 09:25
To co Ty mówisz o mnie, mówi więcej o Tobie niż o mnie.
 
rafa
Dodany dnia 11/08/2020 10:43
Rozgrzany


Postów: 89
Data rejestracji: 16.04.16

Pamiętaj takie decyzje podjeła duża część krajów Europy nie tylko my, to znaczy, że duża część Europy to głupcy? Nikt nie mówi o zamykaniu firm tylko o przestrzeganiu zasad higieny. Na służbę zdrowia pieniądze pieniądze są skądś potrzebne. Dlaczego kopalni nie zamknięto mimo prób wyjaśnił mi Kolega górnik, ryzyko zalania kopalń, samozapłonu węgla itp, tam potrzebne są służby utrzymania. Szkoły powinny być otwarte ale z obostrzeniami i tak planuje rząd, a prof Dzieciatkowski mówi o potrzebie noszenia przyłbic w szkołach co rząd ma gdzieś. Zmiany więc są. Nieprzestrzeganie higieny spowoduje kwarantanne kolejnych firm czy to ma sens ekonomiczny? To musi być wyważenie obu spraw. Mamy mieć kolejne Bergamo? Co do osób nieprzestrzegających zaleceń to prosta sprawa od tego jest ludzki rozsądek i mandaty. U mnie w sklepie osiedlowym pacjenci bez maseczek są nieobsługiwani, są rękawiczki, jest płyn dezynfekcyjny i dlatego robię w nim chętnie zakupy mimo, że jeswyraźnie droższy niż np. Auchan. To jest właśnie wspieranie polskiego biznesu i małych przedsiębiorców. To jest moja ostatnia wypowiedź na ten temat. Warto jednak wykonać taki test założyć że się mylę i spróbować udowodnić przeciwną tezę do założeń do ciekawych wniosków można dojść
Edytowane przez rafa dnia 11/08/2020 10:49
 
Alia
Dodany dnia 11/08/2020 14:02
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2795
Data rejestracji: 01.09.09

Jak na początku nie byłam zwolenniczką maseczek, tak teraz czuję się przekonana, że ich noszenie w przestrzeniach zamkniętych ma sens. WHO owszem, zmieniało zdanie w różnych kwestiach, ale w przypadku maseczek jest w tej chwili sporo badań różnych niezależnych instytucji, które potwierdzają ich rolę w ograniczeniu liczby zakażeń.
Natomiast uważam za absurd zezwolenie na organizację dużych wesel. Naprawdę, bez nich gospodarka nie upadnie. A według badań to idealne miejsce do powstawania nowych ognisk choroby - zamknięta przestrzeń, ludzie, którzy pod wpływem alkoholu zaczynają ignorować zasady, a do tego jeszcze się przekrzykują. Podobnie zresztą dzieje się w klubach i na koncertach.
 
Nieustraszona
Dodany dnia 11/08/2020 18:06
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 5741
Data rejestracji: 03.04.10

Do maseczek nic nie mam, nosze. I sorry ale nie zgodzę się ze nikt nie mowi o zamykaniu firm, bo to właśnie zrobiono w marcu!!!! Zamknięto mnóstwo firm prowadzących zajęcia dla dzieci w przedszkolach. Padły też niektóre przedszkola prywatne, restauracje. Nie wspomnę o s Górnictwo w ogole nie powinno istnieć, bo pochłania więcej kosztow nich przynosi zysków. Z tego powodu w Niemczech zamknięto je w latach 70. U nas tego nie zrobią bo wiedzą że górnicy się wkurwia. Jakoś przedsiebiorcow można było zamknąć jak się wkurwili....
Co do wesel się zgadzam, ze powinno to byc inaczej robione.

I znowu co do przestrzegania przepisów. Będę przestrzegać zalecen jeżeli będą spójne, a nie są... Idealnym przykładem są przylbicę.

A co do skutków to zacytuję prof Filipiaka (4 specjalizacje) o tym czy lepsza była drogą Szwecji i Holandii czy reszty Europy dowiemy się jak epidemia sie skończy, bo możliwe, że ofiar będzie tyle samo tylko będą rozłożone w czasie.


Edit. A propos niespojnosci przepisow na jutro mam wizyte w pewnej Poradni. Czekałam na nią 6 tygodni w tej Poradni telewizyta jest niemozliwa (t.j badanie przez nią). Dla smaczku dodam że to poradnia jest w strukturach Poradni onkologicznych. Dziś dostałam smsa, że mam czekać na telefoniczne wezwanie przez poradnie, bo inaczej będzie telewizyta. O takiej opcji nie mówili jak się rejestrowalam 6 tygodni temu.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 11/08/2020 18:41
To co Ty mówisz o mnie, mówi więcej o Tobie niż o mnie.
 
Nieustraszona
Dodany dnia 12/08/2020 11:13
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 5741
Data rejestracji: 03.04.10

No to okazało się, że będzie telewizyta. Nadal uważacie, że rozwiazania wprowadzone przez Państwo nie są idiotyczne? Jeżeli wyjdzie rąk, w co wątpię to pójdę do Sądu.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 12/08/2020 11:13
To co Ty mówisz o mnie, mówi więcej o Tobie niż o mnie.
 
nictakiego
Dodany dnia 13/08/2020 05:43
Rozgrzewający się


Postów: 47
Data rejestracji: 09.07.20

Ja mysle ze pretensje to do spoleczenstwa ktora sie zalecen nie trzyma. Ponadto wiadomo ze trzeba bylo zamknac, no kurde, jest pandemia Pfft Przeciez to oczywiste ze trzeba bylo rozne rzeczy ograniczyc i to dosc konkretnie. Ucierpialy miliony, owszem, ale jak niby to mialo byc inaczej rozwiazane? Jakby wycielo polowe przez koronawirusa to moze faktycznie byloby gospodarczo lepiej, no masz racje Pfft

Ech. Ja sobie porownuje dzialania w PL i dzialania w DE i powiem szczerze, ze PL bardzo szybko i solidnie zareagowala. I nie przekonuje mnie zdanie "bo wiemy, ze nie mamy miejsca w szpitalach", jak priorytetem jest zdrowie ludzkie to juz wiele znaczy..

Jakie rozwiazania zaproponowalabys w takim razie? Bo jestem serio ciekawa.
 
Nieustraszona
Dodany dnia 13/08/2020 06:31
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 5741
Data rejestracji: 03.04.10

Zamknięcie granic i obowiązkowa kwarantanna po powrocie, jak tylko to gówno dotarło do Europy i to z takimi obostrzeniami jak na Tajwanie (powrót z lotniska/dworca prywatnym samochodem albo specjalną taksówką, którą w przypadku długiej podróży dofinansowuje Państywo. Musieli by wspomóc finansowo tylko dwie gałęzie gospodarcze. Ewentualnie jakieś pozwolenia jeżeli chcesz wyjechac w zwiazku z pracą. I tak to zrobiono, ale za późno.

W moim województwie jest niewiele zakażeń. I co dlatego mam być niezbadana z niepokojącymi objawami? W poradni onkologicznej? Naprawdę?

Co do Niemiec mają przesiewowe testowanie i to ich duzy atut.

To co myśle o ludziach, którzy jechali w Alpy w lutym to tak uważam, że to idioci.

Kurde, a gdzie Ci ludzie co nie przestrzegają zalecen? Jeżeli są mozliwe do utrzymania. Bo kwadraty 2X2 cieżko rysowac na plazy, ale w transporcie jak wczoraj jechalam wszyscy mają maski i to na nosie i ustach.

Firmy edukacyjne zamknięto prewencyjnie zanim powstały zalecenia co do maseczek itp. więc o jakim przestrzeganiu zaleceń mówisz?
To co Ty mówisz o mnie, mówi więcej o Tobie niż o mnie.
 
sigma
Dodany dnia 13/08/2020 06:33
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 11970
Data rejestracji: 12.02.11

Nie, to nie jest oczywiste, że trzeba było cokolwiek ograniczyć. Pozamykano wszystko przy kilkuset potwierdzonych przypadkach, pootwierano przy kilkudziesięciu tysiącach. Trudno tu mówić o jakichkolwiek oczywistościach. I dziwnym trafem mimo że ludzie masowo podróżują, leżą na plażach jeden na drugim i w dupie mają obostrzenia, to jakoś nadal nie wycięło połowy Pfft W województwach, w których był rzekomy lawinowy wzrost zakażeń, jakoś się nie zwiększyło nawet obłożenie szpitali.
Taki magiczny ten wirus, zabijał nas w pustych lasach i na spacerach bez celu (jak był uzasadniony cel, to już nie), ale omija plaże. Dziesiątkuje wesela, ale nie ruszył wieców wyborczych. Jest śmiertelnie niebezpieczny, ale raczej go przejdziemy bezobjawowo. A jeśli ktoś jest do tego górnikiem, to bezobjawowy będzie na 99%.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
Dodany dnia 13/08/2020 06:36
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 5741
Data rejestracji: 03.04.10

Zapomniałaś, że COVID był na cmentarzach, ale nie dotykał Prezesa ani Boru zacieszacz
To co Ty mówisz o mnie, mówi więcej o Tobie niż o mnie.
 
rafa
Dodany dnia 13/08/2020 13:06
Rozgrzany


Postów: 89
Data rejestracji: 16.04.16

Miałem nie pisać ale cóż nieprawdą jest to co pisze Sigma.
1 "W województwach, w których był rzekomy lawinowy wzrost zakażeń, jakoś się nie zwiększyło nawet obłożenie szpitali."
- np. w małopolskim wzrost obłożenia bardzo duży, przy tym wzroście szacują, że niedługo nie będą mieli wolnych miejsc i mówią o potrzebie wspomożenia ich innymi szpitalami
2 W Anglii okazało się, że zmniejszyła się wyraźnie śmiertelność na covid po prostu zmieniono definicje, jeśli zmarłeś po 28 dniach od wykonania testu i pozytywnym wyniku to już nie na covid, dzięki za taką statystykę, powinna być obserwowana też śmiertelność długoterminowa
3 To w olbrzymiej części my odpowiadamy za rozwój pandemii swoimi zachowaniami. Za wizyty zdalne itp. w dużej mierze odpowiadają dyrektorzy placówek a nie rząd. U mnie w PZOZ-ie wizyty są zdalne głównie, w uzasadnionych przypadkach osobiste po wypełnieniu stosownych oświadczeń i pierwszej rozmowie telefonicznej a więc się da a, że lekarze i pielęgniarki się chcą chronić jest to dla mnie oczywiste.
4 Dokonano niesamowitego odkrycia naukowego przy okazji covid-u, że ryzyko chorób roznoszonych drogą kropelkową zmniejszają maseczki, rzeczywiście podważa to wszelkie fundamenty wiedzy medycznej, rewolucja w medycynie Nobel jak nic
5 Co do śmieszków z COVID-u i ryzyka zakażenia to warto sobie przypomnieć nieco podstaw matematyki
Edytowane przez rafa dnia 13/08/2020 13:09
 
sigma
Dodany dnia 13/08/2020 13:42
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 11970
Data rejestracji: 12.02.11

Za to w śląskim - wzrost obłożenia żaden. Bo wszyscy bezobjawowi. Tacy nadludzie Smile Którym pozytywne wyniki testów wychodzą nawet wtedy, jak się na pobranie wymazów nie stawią.
A niesamowitego odkrycia naukowego rzeczywiście dokonano. Zwłaszcza jeśli chodzi o cudowne właściwości bawełny, wiskozy i podobnych tkanin.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:

38,123,893 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

©Paweł Chludziński 2008 -2021. Kopiowanie bez zgody lub podania źródła zabronione.