28 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
1 dzień Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
koronawirus
Nieustraszona
Dodany dnia 17/07/2020 03:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Wiesz jestem osobą dorosłą i ponoć mogę o sobie stanowić. I zamykają mi placówke i zabraniają przychodzić do pracy. Czy nadal mogę o sobie stanowic? Nie. Pozbawienie samostanowienia to ubezwlasnowolnienie. A jak na nie zasłuże? Nie wiem coś wymyśle, planuje rozpierduche Smile
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
nictakiego
Dodany dnia 18/07/2020 02:02
Rozgrzewający się


Postów: 47
Data rejestracji: 09.07.20

No tak, mozna oczywiscie tak na to patrzec. Chociaz moim zdaniem jestesmy czescia spoleczenstwa i za nie w pewnym stopniu odpowiedzialni, jesli to ma pomoc to powinnismy po prostu przeczekac.
 
sigma
Dodany dnia 18/07/2020 06:27
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

A ty jako część społeczeństwa jesteś odpowiedzialna za to, za co mają żyć ludzie, którzy będą tak zgodnie z kolejnymi oderwanymi od rzeczywistości wyłączeniami różnych fragmentów życia przeczekiwać?
Podpowiem - tarcze antykryzysowe wiele osób może sobie wsadzić tam, gdzie światło nie dochodzi.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
Dodany dnia 18/07/2020 13:01
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Łatwo mówić o przeczekaniu kiedy możesz stracic wszystko Z ostatnich 10 lat. Rozumiem, ze da osoby zagrozone, ale to one powinny być objete ochroną. Ja tez jestem czescia spoleczenstwa, a przez covidopanike w przyszlym roku bede zapierdalac 12 h/dziennie plus jakiś czas sobota. Nie wiem czy nie skonczy się to "wakacjami" na Koszt Panstwa w psychiatryku.




Poza tym można się t zarazic wszedzie tak jestem czesci spoleczenstwa I na wizyte w poradni przy centrum taka piersi czekam 6 tygodni. Moj przypadek nie jest grozny najprawdopodobniej, ale gdyby okazal się grozny to 6 tyg może przesadzic sprawe.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 20/07/2020 21:08
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Liana
Dodany dnia 20/07/2020 15:27
Awatar

Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 07.02.16

Ja nie mogę się dostać do przychodni na zastrzyk Fluanxolu. Chodzę do znajomej pielęgniarki. Do przychodni nie da się dodzwonić.
 
Nieustraszona
Dodany dnia 20/07/2020 21:07
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

I o tym też mowie...
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
nictakiego
Dodany dnia 24/07/2020 00:35
Rozgrzewający się


Postów: 47
Data rejestracji: 09.07.20

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
A ty jako część społeczeństwa jesteś odpowiedzialna za to, za co mają żyć ludzie, którzy będą tak zgodnie z kolejnymi oderwanymi od rzeczywistości wyłączeniami różnych fragmentów życia przeczekiwać?
Podpowiem - tarcze antykryzysowe wiele osób może sobie wsadzić tam, gdzie światło nie dochodzi. [/quote]
Jestem jedna z nich, stracilam prace przez korone.
 
Nieustraszona
Dodany dnia 24/07/2020 06:37
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Jeżeli uważasz, że to jest ok. to w porządku. Ja nie uwazam, ale pewnie dlatego, że sama się utrzymuje (w sensie wynajmuje mieszkanie itp.)
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
martyna
Dodany dnia 24/07/2020 11:05
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]sama się utrzymuje (w sensie wynajmuje mieszkanie itp.)[/quote]
jak większość tu obecnych.

Jestem w stanie zrozumieć Twój punkt widzenia, ale negowanie zdania innych osób, które w jakiś sposób próbują sobie radzić z zaistniałą sytuacją mnie wkurza.
Myślę, że sporo z nas poniosło lub ponosi konsekwencję covidu, tylko nie wszyscy emanują tym, to nie znaczy, że nie jest im równie ciężko, że nie stracili czegoś ważnego jak np.źródło dochodu.
Nie udzielam się tutaj jak i w innym wątku dotyczącym pandemii bo nie zamierzasz drżeć szat i licytować się kto ma gorzej.
Tak to widzę i tyle.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nieustraszona
Dodany dnia 24/07/2020 11:14
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Masz prawo tak to widzieć. Ja nie neguje, wyjaśniam swój punkt widzenia. I nadal uważam, że są tu osoby, które sporej części mogłyby uniknac.


I nie wszyscy wynajmują. Są tu osoby, które płaca rachunki, bo maja już mieszkanie (niekoniecznie w kredycie). Są tu osoby w związkach, które koszty dzielą na dwoje.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 24/07/2020 11:19
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
nictakiego
Dodany dnia 24/07/2020 23:50
Rozgrzewający się


Postów: 47
Data rejestracji: 09.07.20

Ale ja tez pracuje na swoje utrzymanie, wprawdzie maz pracuje ale jedna pensja to nieco za malo na czteroosobowa rodzine, tym bardziej ze moja corka wlasnie zaczyna szkole.. My tez wynajmujemy mieszkanie jak wiekszosc osob w kraju w ktorym zyje.
 
Nieustraszona
Dodany dnia 25/07/2020 09:17
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Cieszę się, sobie radzicie i podziwiam, serio.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 25/07/2020 09:17
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
nictakiego
Dodany dnia 29/07/2020 23:46
Rozgrzewający się


Postów: 47
Data rejestracji: 09.07.20

Trzeba. Ja tez zaciskam pasa, czasem sie dwoje i troje zeby wszystkiego wystarczylo.
 
Nieustraszona
Dodany dnia 08/08/2020 18:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

[url]https://kobieta.wp.pl/koronawirus-sanepid-zostawil-wymaz-u-pacjenta-wynik-i-tak-wyszedl-pozytywny-6539876278115264a[/url]

Polska Moj Kraj taki piękny.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
rafa
Dodany dnia 10/08/2020 08:35
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Nieustraszona, zwyczajny ludzki błąd który może się zdarzyć każdemu (a pewnie kumulacja kilku), stres, zmęczenie, upały. Sami nieraz popełniamy błędy. Mnie najbardziej irytuje brak dbałości o innych, nienoszenie maseczek w sklepach, komunikacji miejskiej co mi tam ja mam prawo, sklepowa opowiadała jak 7 latek twierdził, że ma prawo nie nosić maseczki i nikt go nie może skontrolować bo nie ma prawa. Później ponosimy konsekwencje tego wszyscy, również finansowe. Kolega pisał jak rozwoził przyłbice do domów pomocy społecznej z osobami starszymi, 5 osób było w szpitalu wróciło z negatywnym wynikiem na koronawirusa, ale w ciągu kilku miesięcy 4 osoby z tych 5 już nie żyją, wirus spustoszył tak ich organizm, że mimo iż nie był bezpośrednią przyczyną ich śmierci to te osoby zmarły. Dbajmy więc o siebie i o innych.
 
sigma
Dodany dnia 10/08/2020 09:02
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Tych "błędów" są setki. Co najmniej.
Jeśli ktoś walkę z epidemią zaczyna od zamknięcia lasów, to trudno się dziwić, że ludzie tracą wszelkie zaufanie do kolejnych decyzji i potem już mają w dupie wszystkie zalecenia.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
rafa
Dodany dnia 10/08/2020 09:09
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Sigma wiem, że to było głupie z tymi lasami. Sam regularnie do lasu chodziłem ale mam psa (brałem samochód). Pies był w tym czasie jedynym "wygranym" epidemii. Z drugiej strony prosto nam jest teraz oceniać i krytykować mając wiedzy którą mamy teraz. Dobrze, że wyciągnięto z tego wnioski ale też ważne by egzekwować ustanowione prawo a to leży (chodzi o noszenie maseczek np. w miejscach publicznych).
 
sigma
Dodany dnia 10/08/2020 10:22
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Naprawdę ogromnej wiedzy to wymagało, żeby wpaść na to, że koronawirus nie przenosi się przez korony drzew wbrew nazwie Grin
A teraz mamy dalszy ciąg równie sensownych przepisów - powiaty będące czerwonymi strefami. Na przykład jedno miasto w środku aglomeracji śląskiej. Bo wiadomo - mieszkańcy miasta na pewno nie wyjdą poza jego granice, jak im zamkną kino w ich mieście, to nikt nie wpadnie na to, żeby pojechać do sąsiedniego, do którego zresztą często ma bliżej. W jednym mieście po ulicach należy chodzić w maseczkach, a że czasem sami mieszkańcy nie są pewni, gdzie przebiegają granice miast dokładnie, to tam szczegół.
I można by tak przykłady mnożyć. Mogłabym poopowiadać dużo choćby o tym, jak wyglądają wybiórcze procedury bezpieczeństwa w szpitalu, w którym jestem, i jakie to ma konsekwencje.
Mamy masę bezsensownych, irracjonalnych przepisów, nierzadko wzajemnie się wykluczających. Zaufanie do instytucji publicznych praktycznie nie istnieje. Doniesienia o badaniach nad skutecznością maseczek są sprzeczne. Więc czemu oczekiwać, że akurat tego przepisu ludzie będą przestrzegać?
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
rafa
Dodany dnia 10/08/2020 10:53
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Bo badania nad skutecznością maseczek potwierdzają je a "podważają" je głównie ruchy "wolnościowe". Swego czasu problem ten rozwiązało wzorcowo BBC, kiedyś jak prowadziło program na dany temat zapraszało np. szczepionkowców, antyszczepionkowców, różnego rodzaju ruchu i naukowców zajmujących się daną dziedziną wiedzy. Od dłuższego czasu uznano inaczej po prostu, że pewne osoby nie mają wiedzy i kompetencji na ten temat i zwyczajnie nie są zapraszane a zapraszani są naukowcy mający też różne poglądy na tę sprawę. Podział na strefy o różnym poziomie zagrożeń to też moim zdaniem dobra sprawa, ja np. mieszkam w sporym mieście i wiem jaki mam adres a nawet dzielnicę. Tutaj więc nie przesadzajmy a reszta to kwestia egzekwowania prawa i nic więcej no i uświadamiania. Jako naród mamy bunt wpisany w geny.
Edytowane przez rafa dnia 10/08/2020 10:53
 
sigma
Dodany dnia 10/08/2020 11:03
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Nie, badania jednoznacznie niczego nie potwierdzają. To znaczy jedne potwierdzają, a inne nie.
Chyba nie masz za bardzo pojęcia, jak wygląda i funkcjonuje Śląsk. Ja wychodząc z domu już po trzech minutach nie mam pewności, w jakim jestem mieście, o ile nie idę główną drogą i nie mijam tablicy. Że nie wspomnę, że bardzo często granica między miejscowościami wygląda tak, że po jednej stronie ulicy jest jedno miasto, a po drugiej - drugie. Więc obowiązek noszenia maseczek zależy od tego, czy się nieopatrznie w poszukiwaniu cienia na złą stronę nie przeszło. Ale oczywiście zawsze można stwierdzić, że prawo to prawo i należy go przestrzegać, bez względu na sens. Historia zna takie praworządne narody.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:

50,112,834 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024