29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Ciche ofiary koronawirusa
martyna
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 15/10/2020 18:19
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Wiosną rzadzacy bali sie tego co obecnie sie dzieje, czyli tego ze ochrona zdrowia nie udzwignie pandemii.
Skonczyly sie oklaski zaczely sie oskarżenia pana Sasina, gdzie za rozprzestrzenanie sie pandemi sa winni niezaangazowani medycy. Sytuacja jest trudna, proba sklocenia naszego srodowiska raczej sie nie udaje takie rzeczy nas na szczescie jednoczą. W sierpniu przeglosowano by karac medykow karą bezwzglednego wiezienia za nieumyslny blad. To generuje kolejny stres, wiec obecnie nie ryzykuje nawet jakby byl tylko 1%na niepowodzenie, odmawiam. Jest mi przykro, wzruszaja mnie lzy ale nie moge inaczej.
Moje wojewodztwo nazywaja włoską Lombardią, nie ma tygodnia by u mnie nie bylo pacjenta dodatniego, gdzie dowiadujemy sie o tym juz po kontakcie.
Obecnie jestem na kwarantannie.
Chca zrobic szpital polowy, nie maja personelu, w gre wchodza przymusowe oddelegowania na wyznaczone miejsce a nie stawienie sie grozi kara finansową.
Nie wiem po co to pisze, moze po to powiedziec to co juz wiecie, ze nie jest dobrze.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nieustraszona
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 15/10/2020 19:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Jest fatalnie i po czesci to skutek samego COVIDU, po części LAT zaniedbań. Nie wiem czego bardziej.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
sigma
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 15/10/2020 20:35
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Co prawda nie śledzę tematu już dawno, do tego stopnia, że nawet nie wiem, w jakiej strefie mieszkam, ale coś mi się obiło o uszy, że Szwecja nie notuje wzrostu zachorowań? Wink

To jest naprawdę niesamowite, w jakim stopniu media nasze postrzeganie rzeczywistości kreują. Wyłączyłam się na wszelkie informacje na ten temat i nagle się okazuje, że mogę prawie nie pamiętać, że jest jakaś epidemia. Chodzę z dzieckiem na rehabilitację do ośrodka pełnego innych dzieci, chodzę na kontrolne badania, na szczepienia, że nie wspomnę o zakupach i knajpach... i mamy się całkiem dobrze.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 15/10/2020 21:10
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Eh... A ja łamie to co podpisałam, bo w prywatnej Poradni gdzie robie wwrd mam zakaz wpuszczania rodziców... Na bank zostane sama z dwulatką, która mnie pierwszy raz widzi na oczy.

Publiczna jest rozsadniejsza. Rodzic albo jest w gabinecie albo przed Poradnią. Nie ma siedzenia w środku.


Co do epidemii to jasne ze jest i że Państwo sobie z nią nie radzi, ale to kumulacja lat zaniedbań.

Edit musze poszukać info o Szwecji.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 15/10/2020 21:12
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Klara
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 15/10/2020 21:29
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Szwecja ma mało mieszkancow i mala gestosc zaludnienia. W tych krajach ktore maja wielu mieszkancow albo/i duzo ludzi na m2 jest teraz duży wzrost. Poza tym w Polsce przez ostatnie 2 miesiace tez nie bylo jakiegoś specjalnego zamykania czegokolwiek, wlasciwie dlugo jedyne co to te maseczki.

A ja od początku trwania epidemii żyłam normalnie, pracujac, chodzac gdzie chce itd, nigdy nie miala na mnie wielkiego wplywu, nawet to ze sledze informacje nic nie zmieniało w mojej codzienniosci. Gdyby nie maseczka to bym w ogole nie pamietala.

Ale sledze blogi, profile osob lekarzy, ratownikow i pielegniarek i juz jest strasznie jesli chodzi o szpitale, ale to wlasnie lata zaniedban.
Edytowane przez Klara dnia 15/10/2020 21:32
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
rafa
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2020 07:24
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Szwecja notuje wzrost zachorowań. Mieli nawet zmniejszyć niedawno ograniczenia a je przedłużyli. Od początku mają też ograniczenia, że nie może spotykać się więcej niż 50 osób a szkoły ponadpodstawowe mają naukę zdalną, zalecają osobom starszym izolację. Polska ma około 38mln mieszkańców, zachorowało 150 tyś, zmarło 3300; Szwecja 10,2 miliona, zachorowało 102 tysiące; zmarło 5900. Mają w Polsce wprowadzić ustawę, że za błędy popełnione w walce z covid nieumyślne się nie odpowiada -wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy, ja bardzo chciałbym zobaczyć w ramach równowagi, że za błędy urzędnicze idzie się do więzienia. Rząd chwali się, że teraz organizuje kursy ze szkolenia respiratorów, było na to całe lato.
Edytowane przez rafa dnia 16/10/2020 07:25
 
martyna
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2020 11:34
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Szczerze mam w poważaniu teraz szkolenia z obsługi respiratorów. Widzisz by decydował o parametrach tak delikatnych np reumatolog? psychiatra? okulista? czy dermatolog?
Wczoraj w jednym ze szpitalu w moim mieście do końca msc pracuje 8 anestezjologów, którzy złożyli wypowiedzenia we wrześniu, jest duże prawdopodobieństwo , że wojewoda da im nakaz powrotu do pracy i to jest zgodne z prawem.- niewolnictwo.
Medycy są już naprawdę zmęczeni pracą a dodatkowe utarczki z urzędnikami i politykami nie pomagają. Praca za 18 zł /h za taką odpowiedzialność to śmiech na sali.
Nie interesuje mnie Szwecja, Włochy czy inne państwo bo funkcjonować muszę tutaj, nie tam. Mam też dość czytania wszystkich pseudo expertów od covida- rzygać mi się już tym chce.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nieustraszona
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2020 12:21
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Martyna każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Dopoki przestrzega obowiazujacych przepisow nic nam do tego. To co dzieje sie w ochronie zdrowia to skutki zaniedbań przez ostatnie lata. A Pastwo stosuję zasłonę dymną zamiast armaty.


Zeby była jasność COVID jest groźny, ale mam wrażenie ze za to co się dzieje odpowiada w najmniejszym stopniu.

Edit: Rafa bardzo był chciała, żeby urzędnicy odpowiadali za swoje błędy. W sejmie by się przewietrzyło.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 16/10/2020 12:56
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
ploion
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2020 12:47
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

Tutaj są sami eksperci od covida, martyna. Co Ty tam wiesz Wink Pewien lekarz nazywa tych ekspertów foliarzami, nie bez przypadku.
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
rafa
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2020 13:38
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Martyna nie nie widzę by osoba bez przeszkolenia obsługiwała respirator. Ale czasu sobie nieco kupiliśmy na okres wakacyjny -drogo. Naprawdę dało się go lepiej wykorzystać i w zakresie podstawowej obsługi przeszkolić i wiem, że to rząd powinien za ten czas szkolenia zapłacić a nie służba zdrowia powinna robić to w czynie społecznym. To nie jest tak że przy covi-d wykorzystuje się wszystkie tryby pracy respiratora. Podałem Szwecję bo ktoś chciał sprawdzić i wiedzieć jak w Szwecji jest "dobrze". Jest tak "dobrze", że w ciągu pandemii mają największą ilość zgonów od 150 lat. Zawsze na tym forum pisałem, że zapłacimy za nie noszenie maseczek, mycia rąk itp a konsekwencję poniosą osoby starsze i najbardziej narażone -pracownicy służby zdrowia oraz osoby chore w tym na inne choroby. Mało kto zauważa, że lekarz, pielęgniarka który leczył inne choroby po zetknięciu się z covid może być na kwarantannie i być wykluczony z opieki nad chorymi. A że nie wszystko też w służbie zdrowia zagrało, wszędzie to również fakt, choć powiem szczerze rozumiem w tej sytuacji zarówno osoby chore jak pielęgniarki i lekarzy którzy chcą chronić siebie /swoje rodziny.
Edytowane przez rafa dnia 16/10/2020 13:40
 
Nieustraszona
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2020 16:23
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Ja co do postepowania lekarzy w przychodniach, nie mowię o osobach chrych czy pracujacych w jednoimiennych. Mozna sie zabezpieczyc. Ja pracuje mimo tego, ze zawod wymaga ode mnie pracy tylko w przyłbicy, a dziecko nawet jej nie ma, w dodatku siedze blisko, bo muszę.
Odwoływanie operacji do ktorej mozna pacjenta przebadac to idiotyzm. Chyba ze chodzi o miejsca to OK.

I bede powtarzać do znudzenia wychodzą LATA zaniedban, w moim odczuciu to bardziej odpowiada za stan szpitali i medykow niz COVID.

Ale juz rozmawialismy, ze dla Ciebie lekarze sa wazniejsi niz reszta spoleczenstwa. Masz do tego prawo.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 16/10/2020 16:30
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
rafa
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2020 18:21
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Nieustraszona widzisz z każdej strony, Ty że źle, Martyna że też źle. Nie dla mnie są wszyscy tak samo ważni, Lekarz, Pielęgniarka też człowiek i ma się prawo bać. Oczywiście moim zdaniem z odwoływaniem operacji masz rację, po to są testy, ja tego nie neguję, sami lekarze mówili, że to był błąd -z drugiej strony mieliśmy doniesienia z Chin i Włoch, nikt nie był w stanie przewidzieć jaka będzie śmiertelność, postępowaliśmy na podstawie jakichś fragmerantycznych danych. Jeśli już jestem zły to najbardziej na tych którzy mając dany czas zmarnowali go -rządzący całe lato mogli zająć problemem -epidemiolodzy mówili jasno o jesieni, za to, że pozwalało niektórym posłom jawnie lekceważyć zalecenia (Konfederacja), za to, że pozwalało zorganizować zgromadzenia "antycovidowe" gdzie łamano istniejące przepisy, sądom które potrafiły ukarać sprzedawcę za to, że nie chciał obsłużyć klienta bez maseczki i odwoływać mandaty (oczywiście z wyłączeniem sytuacji absurdalnych), dla społeczeństwa które pisało o mediawirusie i miało gdzieś gdy wirusolodzy ostrzegali, za to, że ludzie mają gdzieś osoby starsze (sam nie jestem seniorem).
Edytowane przez rafa dnia 16/10/2020 18:25
 
Nieustraszona
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2020 18:27
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

[url]https://mam-efke.pl/forum/viewthread.php?thread_id=3280&rowstart=220#post_142157[/url]

Twoje słowa o tym, że między kasjerkami, a lekarzami nie można postawić znaku równości.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
martyna
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2020 22:28
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Od poczatku pandemii jesli robie zakupy to w jednym osiedlowym sklepiku, od jakiegos czasu Panie tam sprzedajace naleza do antymaseczkowcow wierzace w teorie spiskowe jak ta ze podpisujesz ze masz covid w szpitalu zanim cie przebadaja i tak powstaja statystyki a to byl zwykly wywiad epodemiologiczny jakich wiele w kazdej placowce nawet u mojego fryzjera takowy jest.
Nie mialam sil po 12h dyzurze im tego tlumaczyc bo po co? Jak jedna uslyszala to od sasiadki, ktorej kolezanka miala kuzynke, ktora byla z synem na sorze z nota bene kleszczem.
Osobiscie bardzo sie boje, nie tak o siebie jak o swoich bliskich, to ze zachoruja to wiem, tylko by starczylo rąkby im pomoc. Czuje sie strasznie bezsilna wobec systemu a przeciez jestem tylko trybikiem.

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nieustraszona
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2020 23:01
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Rozumiem bezsilność. Jak nie mają maseczek to proponuję zmienić sklep i tyle. Swpje zdanie co do tego co może zminimalizowac lęk juz kiedys wyrazilam. Powtarzac sie nie bede.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Klara
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2020 23:12
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Ja w ogole nie lapie jak mozna byc antycovidowcem, tak samo jak antyszczepionkowcem, ludzie jednak potrafią naprawdę być dziwni.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Nieustraszona
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2020 23:26
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

To praqwda z drugiej strony rząd strasznie miesza... Ja wczoraj smiałam się, że COVID w knajpach do 21 jest nieaktyny, a po 21 zaczyna atakować Pfft Jest jeszcze kilka takich przykładów. zobacz co mówił duda i górniakowa o szczepionkach niestety celebryci są czesto wazniejsi niz eksperci.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
rafa
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2020 07:56
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Jasne, że masz rację Nieustraszano, że nie napisałem, że nie można postawić znaku równości ale napisałem również dlaczego, cytuję:
"Nie będzie odkryciem, że do lekarzy częściej przychodzą ludzie chorzy /osłabieni a więc Ci, którzy mają większe ryzyko zachorowania, dodatkowo kontakt z pacjentem lekarza /pielęgniarki podczas badania, zabiegów jest zupełnie inny niż sprzedawcy z klientem w sklepie. Środki zabezpieczające redukują tyko ryzyko zakażenia. Pacjenci kłamią, że nie mieli kontaktów z osobami chorymi co kończy się pozwami (popieram). Wszystko sprowadza się więc do szacowania ryzyka, łączenia wizyt zdalnych a w razie konieczności wizyt u lekarza i zapewniam, Ciebie, że tak w wielu miejscach się dzieje, tak jak pisałem nawet w niedzielę. "
Edytowane przez rafa dnia 17/10/2020 07:56
 
Nieustraszona
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2020 08:13
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Sprzredawcy moze tak, ale nauczyciela w przedszkolu z dzieckiem już nie. Fizjoterapeuty i logopedy także. Do przedszkoli tez czesto przychodza dzieci, ktore po kilku godzinach odsyla sie chore do domu (jak rodzic z łaski swojej odbierze telefon). Co do sprzedawców to ludzi w sklepie w ciagu dnia jest znacznie więcej niż w przychodniach.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
martyna
Dodany dnia 17/10/2020 10:03
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]Ja wczoraj smiałam się, że COVID w knajpach do 21 jest nieaktyny, a po 21 zaczyna atakować Pfft [/quote]
Wyobraź sobie, że w knajpach ruch zaczyna sie dopiero po 21.00, kluby działają do późnych godzin nocnych. A kawiarnie często mają krótsze godziny niż do 21.00. Dlatego nie rozumiem co Cię tak rozśmieszyło ale ok.

Nieustraszona nie umniejszam Twojej pracy w żaden sposób ale popatrz na to inaczej jeśli zachoruje np sprzedawca, logopeda to nic się nie stanie przez potencjalnie 10 dni gdy ta osoba wypadnie z systemu. Natomiast jak zachoruje medyk to jest to jedna osoba mniej do opieki nad innymi chorymi. Nie chciałabym dożyć sytuacji gdzie nie przyjedzie do mojej osoby bliskiej ZRM bo cała stacja pogotowia jest na kwarantannie- a tak bywało już w niektórych miejscach.
Chciałabym zwyczajnie czuć się w miarę bezpiecznie i nie okłamywana przez nieodpowiedzialne społeczeństwo..
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
ofiary mody Znalezione w sieci 8 19/06/2011 00:12

50,116,892 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024