19 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 dzień Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Schizofrenia
 Drukuj temat
Strach przed brakiem kontroli
sigma
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 21/08/2019 16:52
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[quote]pani kierownik ma chyba regularny kontakt z osobami z problemami psychicznymi[/quote]
Osoby z niepełnosprawnością intelektualną to nie jest to samo, co osoby z problemami psychicznymi.

Poza tym to nie jest wątek do roztrząsania prawa pracy i zasad zatrudniania osób chorych.

karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Liana
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 22/08/2019 14:58
Awatar

Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 07.02.16

Kilka dni temu w nocy strasznie u nas padało, a miałam otwarte okno w sypialni. Ten szum deszczu wpłynął na mój sen. Śniło mi się, że mi coś szumi za plecami okropnie, że niemal czuje jak coś dotyka moich pleców i pomyślałam sobie w tym śnie, że znowu mam nawrót psychozy, że muszę poprosić moja lekarkę, by mi dała jakiś lek na takie nagłe sytuacje. Wtedy się przebudziłam i stwierdziłam, że wszystko ze mną w porządku, nie mam głosów, że to był tylko sen, a jedynie deszcz mi szumi głośno za oknem. Zamknęłam je i poszłam spokojnie dalej spać.
EDIT: czyżby to myślenie we śnie oznaczało, że mam jakąś świadomość na temat ewentualności nawrotu choroby?
Edytowane przez Liana dnia 22/08/2019 15:46
 
florris
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 01/09/2019 12:31
Startujący


Postów: 128
Data rejestracji: 22.10.18

[quote][b]Liana napisał/a:[/b]
Kilka dni temu w nocy strasznie u nas padało, a miałam otwarte okno w sypialni. Ten szum deszczu wpłynął na mój sen. Śniło mi się, że mi coś szumi za plecami okropnie, że niemal czuje jak coś dotyka moich pleców i pomyślałam sobie w tym śnie, że znowu mam nawrót psychozy, że muszę poprosić moja lekarkę, by mi dała jakiś lek na takie nagłe sytuacje. Wtedy się przebudziłam i stwierdziłam, że wszystko ze mną w porządku, nie mam głosów, że to był tylko sen, a jedynie deszcz mi szumi głośno za oknem. Zamknęłam je i poszłam spokojnie dalej spać.
EDIT: czyżby to myślenie we śnie oznaczało, że mam jakąś świadomość na temat ewentualności nawrotu choroby?[/quote]

Wydaje mi się że to nie jest nawrót choroby.Widać że jesteś świadoma swoich przewidzeń i masz zachowaną świadomość.

Ja mam nadal swoje lęki.Jak myślicie,czy pójście z tym do psychiatry jest dobrym rozwiązaniem?
 
swistak
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 01/09/2019 16:25
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote]Jak myślicie,czy pójście z tym do psychiatry jest dobrym rozwiązaniem?[/quote]
Trochę się zdziwiłem, że nie powiedziałaś jeszcze o tych lękach swojemu lekarzowi. Dlaczego miałabyś mu o nich nie mówić? Przecież może mieć to znaczenie dla diagnozy.

@Sigma: nie zauważyłem posta florris, w którym pisała, że pracuje z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.
Edytowane przez swistak dnia 01/09/2019 16:36
 
florris
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 01/09/2019 16:44
Startujący


Postów: 128
Data rejestracji: 22.10.18

[quote][b]swistak napisał/a:[/b]
[quote]Jak myślicie,czy pójście z tym do psychiatry jest dobrym rozwiązaniem?[/quote]
Trochę się zdziwiłem, że nie powiedziałaś jeszcze o tych lękach swojemu lekarzowi. Dlaczego miałabyś mu o nich nie mówić? Przecież może mieć to znaczenie dla diagnozy.

@Sigma: nie zauważyłem posta florris, w którym pisała, że pracuje z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.[/quote]

To znaczy wiem że te osoby są z niepełnosprawnością intelektualną,niektórzy mają niepełnospeawności sprzężone.To mi powiedziano.Podobno jak przyjdę na praktyki to powiedzą mi której osobie co dolega.

Jeśli chodzi o psychiatrę to mogę iść we wtorek.Lekarz do którego chodzę przyjmuje właśnie we wtorki prywatnie.Jest ordynatorem oddziału na którym byłam.Sam mnie tam kierował i miał udział w dopasowywaniu mi leczenia.Także zna mój przypadek.Szczerze to niestety cena jest trochę zaporowa i za każdym razem gdy muszę do niego iść jest to duży wydatek.Niestety nie przyjmuje na nfz.To znaczy przyjmuje w poradni leczenia uzależnień.Chyba że udam że mam z tym problem.Wink
Edytowane przez florris dnia 01/09/2019 16:48
 
swistak
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 01/09/2019 23:15
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Co jakiś czas do tego lekarza musisz jednak chodzić, żeby otrzymać receptę na leki. Ile się czeka u Ciebie na poradę z NFZ?

[quote]To znaczy przyjmuje w poradni leczenia uzależnień.Chyba że udam że mam z tym problem Wink [/quote] Takich rzeczy się po prostu nie robi.

I jak tam Twój terapeuta? Okres jego urlopu chyba się już skończył.
Edytowane przez swistak dnia 01/09/2019 23:15
 
sigma
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 01/09/2019 23:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Na jedynej w życiu wizycie u psychiatry byłam właśnie w poradni leczenia uzależnień Pfft Można tam było leczyć również inne problemy, choć informacji na ten temat prawie nigdzie nie dało się znaleźć. Tak tylko podpowiadam, bo może warto podrążyć Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
florris
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 02/09/2019 10:03
Startujący


Postów: 128
Data rejestracji: 22.10.18

U mnie na nfz czeka się 2-3 miesiące niestety.Co do wizyty w poradni leczenia uzależnień raczej nic z tego.W rejestracji są tak miłe panie że szkoda gadać.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Lęk przed dolegliwościami układu pokarmowego Zaburzenia odżywiania 6 28/02/2021 10:39
strach przed samodzielną egzystencją w borderline Zaburzenia osobowości 3 23/12/2018 11:29
lęk przed silnym stresem, dezorientacją i wyparcie... Zaburzenia lękowe 4 05/01/2018 09:56
Lęk przed grupą Zaburzenia lękowe 13 18/05/2017 11:27
Lęk przed psychozą Zaburzenia lękowe 10 16/04/2017 19:31

50,259,878 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024