25 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
6 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia osobowości
 Drukuj temat
strach przed samodzielną egzystencją w borderline
miniu89
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 10/09/2018 08:19
Rozgrzewający się


Postów: 41
Data rejestracji: 23.10.17

Wielu z Nas mając zaburzenia osobowości z pogranicza, odczuwa silny lęk przed odrzuceniem ze strony rodziny, bądź też partnera z jakim jest. Wiąże się to z tym, że osoby takie boją się samodzielnie egzystować w silnych emocjach, mając w sobie niepewność co do podejmowania decyzji, swoich życiowych planów. W dodatku jest też i tak, że odczuwa się pustkę i napięcie. Co można z tym zrobić? Jak sobie radzicie mając borderline.
Ja mam na to pewien sposób, który nie jest idealny ale pozwala mi nie myśleć o tym na co dzień. Żyję tym, co jest tu i teraz. Kosztowało mnie to i kosztuje mnóstwo pracy nad sobą, ale autoterapia bez psychoterapii taka właśnie jest...
Stosowałem ją jakiś czas temu, chociaż wywołała ona odwrotny skutek bo była to autosugestia pozytywna i negatywna. Teraz obecnie mając stany silnego lęku przed samodzielną egzystencją zaczynam sobie to wszystko porządkować w swojej głowie i nawet w chwilach tego obezwładniającego strachu zaczynam racjonalnie myśleć, że nie jest źle, i że było gorzej. Ja osobiście bałem się utraty rodziny, zwłaszcza mojej mamy w przyszłości. Myślałem i często myślę co ze mną będzie, jak zostanę sam? Teraz patrzę na to inaczej. Odwracam od tego uwagę, skupiając się na teraźniejszości...Nie oddalam się z myśleniem w przyszłość. Moja sytuacja egzystencjalna jest bardzo trudna. Ojczyma mam po dwu udarach, który leży w łóżku, małe dziecko, którym się wiele lat zajmuję( ojczyma córki syn). Jet mi ciężko zwłaszcza jeśli chodzi o podejmowanie własnych decyzji co do mojego życia. Nie mam swojego zdania, i mam ograniczoną wolę( nie jestem ubezwłasnowolniony ) ale tak się czuję nie mając prawa wyrazić do końca swoich emocji. Jak zaczynam coś mówić, to jest krzyk, ojczym się denerwuje i traktuje mnie wtedy z góry. Ja mam wtedy silne emocje nad którymi panuję co prawda ale kosztuje mnie to wielkiego wysiłku żeby nie wybuchnąć gniewem i nie zaostrzyć klimatu..Boję się odrzucenia i popadania w stany agresywne...Myślałem nawet nie tak dawno o domu opieki ale teraz nie chcę o tym myśleć i...chcę żyć jak każdy normalny człowiek...A jak zostanę sam to zacznę dopiero wtedy myśleć o swojej przyszłości bo teraz jestem na nią zablokowany....
Strach przed egzystencją może dotyczyć wielu osób z borderline i innymi zaburzeniami osobowości,zwłaszcza, że się ma świadomość swojego bytu.
Ważne jest jednak pozytywne myślenie, nieustanne, nawet wtedy kiedy jest źle z nastrojem....
Edytowane przez miniu89 dnia 22/09/2018 22:57
[url]https://pomiedzysztuka-a-pomyslem.blogspot.com/[/url]
 
https://pomiedzysztuka-a-pomyslem.blogspot.com/
Espresso27
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 08/12/2018 11:16
Awatar

Finiszujący


Postów: 233
Data rejestracji: 02.11.16

Autoterapia bez psychoterapii? Ty weź idź do tego terapeuty może bo ja ci w skrócie mogę już napisać jak to będzie dalej wyglądać jeżeli nic z tym nie zrobisz: Otóż najpierw będziesz się długo łudził że nie masz w ogóle problemów bo tych problemów nie będziesz chciał dostrzeć, później stwierdzisz że twoje problemy pochodzą z zewnątrz i to wszyscy wokół są zli i nie dobrzy, później jak już zostaniesz sam to po jakiemś czasie udrenki jednak stwierdzisz że coś jest nie tak po czym jak już to stwierdzisz zapali ci się lampka i tadaaam oto jestem na mam-efka i wpadam na genialny sposób samoleczenia chyba tylko po to żeby wykrzyczeć w ten sposób "RATUNKU TONE" po długim i bezowocnym wołaniu popadniesz w anhedonie, przygnębienie i bezsens po czym twoje smutne jestestwo będzie się kręciło w koło bez znacznych rezultatów i zmian co doprowadzi cię do marnowania lat życia na nierobieniu tego co mógłbyś robić i spełnianiu się w życiu osobistym.

A czas ucieka...
 
miniu89
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23/12/2018 11:29
Rozgrzewający się


Postów: 41
Data rejestracji: 23.10.17

Dziękuję Ci za odpowiedź. Masz rację że sama autoterapia niczego nie wnosi. Długo nie musiałem czekać na to aby myślenie negatywne o sobie powróciło ze zdwojoną siłą. Niby sobie radzę, ale tylko i wyłącznie w pewnym schemacie myślenia i to tworzy mój życiowy bezsens. Najgorsze jest to, że nie mam możliwości pójścia na psychoterapię, bo wszyscy są temu przeciwni, mówiąc, że psychoterapeuci to są delikatnie mówiąc głupi i tylko wyuczyli się tego z książek. Nie mam żadnego oparcia, a nie ma nawet mowy o jakimkolwiek wychodzeniu gdziekolwiek. Jest tylko domowy, męczący schemat, gdzie cały dzień zajmuje się dzieckiem i ojczymem chorym po udarach i leżacym w stylu wynieś, przynieś pozamiataj. Masz rację, że terapia by mi pomogła, ale najpierw musiałbym chyba uciec z domu na ulicę, bo mam tak silny afekt jak cokolwiek powiem rodzinie o tym co zamierzam że dałem sobie już z tym spokój i żyję carpe diem... Dziękuję stokrotnie za cenną uwagę.
[url]https://pomiedzysztuka-a-pomyslem.blogspot.com/[/url]
 
https://pomiedzysztuka-a-pomyslem.blogspot.com/
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
czy można rozładować ogromne napięcie w borderline? Zaburzenia osobowości 3 28/05/2021 13:44
Lęk przed dolegliwościami układu pokarmowego Zaburzenia odżywiania 6 28/02/2021 10:39
Borderline Zaburzenia osobowości 1 01/10/2019 17:43
Strach przed brakiem kontroli Schizofrenia 28 02/09/2019 10:03
Witam- borderline z ośrodka Bednarska w Warszawie Przedstaw się 8 22/11/2018 23:34

50,290,830 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024