18 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
6 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Cześć!
Ala96
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05/07/2018 02:44
Rozgrzewający się


Postów: 1
Data rejestracji: 05.07.18

Mam nadzieję, że to forum jeszcze żyje? Dopiero tu trafiłam i powoli się odnajduję. Postanowiłam napisać, a nuż coś dobrego z tego wyniknie.
Alicja, lat 22, studentka (jeszcze). Świeżo po wizycie u psychiatry, diagnoza- reakcja na ciężki stres i zaburzenia adaptacyjne, aka f43. Dostałam skierowanie na psychoterapię, pierwsze spotkanie mam już 13. lipca. Biorę lamotryginę, narazie 25mg i mam zwiększać dawkę co tydzień.
Ze swoim problemem jestem praktycznie sama (nie licząc przyjaciela, który stara się pomóc, jednak chyba nie do końca rozumie co się ze mną dzieje). Jest to też pierwsza dla mnie sytuacja tego typu (jakikolwiek psychiatra/psycholog, problemy ze sobą). Chociaż mieszkam z rodziną nie wiedzą oni nic, boję się rozpocząć ten temat.
Problemy zaczęły się 2 lata temu wraz ze sporą niedoczynnością tarczycy i towarzyszącym temu wiecznemu zmęczeniu. Przestałam wtedy radzić sobie ze studiami, które kiedyś były moim marzeniem i nie przysparzały problemów. Branie hormonów nie pomogło. Do niemożności zrobienia czegokolwiek doszedł całkowity brak motywacji, zobojętnienie przeplatane atakami paniki, straszny wstyd wynikający z konieczności proszenia ludzi o litość, tłumaczenia się, dezaprobaty w oczach innych (tzw. ''wyścig szczurów'' na kierunku).
Dzisiaj jestem chodzącym kłębkiem nerwów, po kilku epizodach samookaleczania. Nie panuję nad stresem, mam wrażenie, że jeśli w moim życiu stanie się jeszcze cokolwiek złego to nie będę w stanie tego znieść. Zerwałam kontakt ze wszystkimi znajomymi. Każde błahe złe wydarzenie wywołuje u mnie wybuch płaczu. Straciłam zainteresowanie czymkolwiek, rzadko wychodzę z domu. Czuję dyskomfort w otoczeniu obcych, ich oceniający wzrok na sobie. Myślę wciąż o tym, jak bardzo przytyłam i jak ciamajdowato wyglądam nie wiedząc co ze sobą zrobić i gdzie skierować wzrok, czuję jak inni oceniająco się mi przyglądają.
Piszę, bo nie wiem co ze sobą zrobić. Bezczynność mnie dobija, a jednocześnie walczę ze sobą by rano wstać i by wyjść na zewnątrz, napisać głupiego maila czy wykonać telefon. Powinnam zostać na razie w domu czy mimo wszystko przemóc się i poszukać jakiegoś zajęcia? Czy ktoś ma lub miał podobne problemy i może coś poradzić?
 
sigma
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 05/07/2018 08:02
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Witaj,
możesz pisać w pozostałych działach forum.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Life
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 06/07/2018 08:26
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

Witaj Smile
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Dunkelheit2
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 06/07/2018 13:48
Awatar

Startujący


Postów: 138
Data rejestracji: 11.11.17

CześćWink
Szukałem słów. Znalazłem ciszę. Nawet lepiej.
[url]https://youtu.be/xAMgQQMZ9Lk[/url]
ora pro nobis lucifer
 
martyna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 06/07/2018 15:15
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Wtaj Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
rafa
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 06/07/2018 21:05
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Cześć Smile
 
pumpkin
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 27/07/2018 15:12
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 37
Data rejestracji: 23.07.18

[quote][b]Ala96 napisał/a:[/b]
Problemy zaczęły się 2 lata temu wraz ze sporą niedoczynnością tarczycy[/quote]

Hej Ala96, witaj!
Forum żyję i ma się (chyba) dobrze, z tego, co zdołałam się zorientować.
Znam temat niedoczynności tarczycy, chorowałam kilka ostatnich lat. Miałam też na niej guzy, które podejrzewano o złośliwość. Dziś jestem po operacji na (nie ukrywajmy) gigantycznej dawce hormonu i wiesz co? Czuję się lepiej, niż przed tyreoidektomią na małej dawce hormonu! Owszem, jestem też często senna w ciągu dnia, zwłaszcza po posiłku, ale wiążę to bardziej z lekami od lekarza psychiatry i spowolnionym przez nie metabolizmem. Biorę się wtedy jakoś w garść, bo pracuję i mam zamiar pracować, ale wiem, że w takich chwilach bywa ciężko. Sztucznie stymuluję się wtedy "małą czarną" i po godzinie-dwóch senność przechodzi.
Co do wagi [hide]w ciągu 2 lat, również z powodu leków, z rozmiaru XS przesiadłam się do L.[/hide] [color=#ff0033](ciach)[/color] Wiem, że to trudne, dla mnie na tyle, że rozmawiam o tym głównie ze swoim terapeutą.
Mimo wszystko nie tracę ducha - i Ty nie trać!
"Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie".
Edytowane przez sigma dnia 27/07/2018 15:54
time for dusk
dust in eyes
 
sigma
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 27/07/2018 15:56
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[color=#ff0000] regulamin!
Nie piszemy na forum o wadze, rozmiarach, wymiarach itp.[/color]
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
pumpkin
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 27/07/2018 16:13
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 37
Data rejestracji: 23.07.18

Ok, Sigma, przepraszam.
Tak mi się właśnie zdawało, ale zasugerowałam się słowami Ali:
>Myślę wciąż o tym, jak bardzo przytyłam

i myślałam, że może coś się zmieniło w regulaminie.

Temat działa na mnie jak wytrych otwierający puszkę Pandory... Przepraszam, postaram się o tym pamiętać.
time for dusk
dust in eyes
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Czesc Przedstaw się 2 27/11/2023 23:01
Cześć Przedstaw się 2 24/10/2023 17:03
Cześć Przedstaw się 6 27/02/2022 16:04
Cześć Przedstaw się 4 20/07/2019 17:42
Cześć Przedstaw się 4 26/01/2019 00:29

50,252,273 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024