29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Być zdrowym
Ravi
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25/12/2017 22:18
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 19
Data rejestracji: 22.12.17

Być zdrowym oznacza być przystosowanym do głęboko zaburzonego społeczeństwa.
Być zdrowym to pracować, zarabiać i wydawać zarobione pieniądze w galeriach handlowych na rzeczy, których się nie potrzebuje.
Być zdrowym to rozliczać się ze skarbówką, płacić podatki.
Być zdrowym to mieć telewizor i słuchać tych wszystkich mądrych głów, które zachęcają ze srebrnego ekranu co kupić, jak żyć i na kogo glosować.
Być zdrowym to mieć samochód. Im lepszy tym lepiej, bo świadczy o naszym statusie i o tym jak prezentujemy się przed innymi ludźmi.
Być zdrowym to wziąć ślub i założyć rodzinę. A także mieć dzieci, którym kupujemy IPady i smartfony. Dzieci, którym gotujemy przyszłość na Ziemi, którą wykorzystujemy i eksplorujemy, którą wyniszczamy.
Być zdrowym to spędzać czas ze smartfonem w ręce i pochylonym karkiem.

Na koniec małe pytanie. Ilu ludzi na Ziemi zachowało jeszcze umiejętność zdrowej refleksji i świadomość tego światowego szaleństwa w jakim żyjemy?
I tak sobie myślę, kto tu jest szalony i kto powinien się leczyć z ignorancji.
Tyle w temacie.
Dobranoc
[color=#0066ff]I'm not crazy. I just live in different reality[/color]

http://wolnyodschizofrenii.blogspot.com/
 
sigma
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25/12/2017 22:43
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Bardzo tendencyjnie spostrzegasz rzeczywistość.
Nie mam telewizora, nie mam samochodu, nie mam ślubu ani dzieci, przynajmniej na razie.
Czuję się zdrowa.
Bo przyjmuję życie takim, jakie jest, bo doświadczam całej gamy emocji, bo radzę sobie z rzeczywistością i nie muszę przed nią uciekać, bo potrafię tworzyć satysfakcjonujące mnie relacje, bo mam pracę, która daje mi poczucie spełnienia, bo mam zainteresowania, które rozwijam.
To jest moja definicja zdrowia.
A jaka jest twoja?
Taka, jaką opisałeś?
Czy tylko chciałeś coś zademonstrować?
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
swistak
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 25/12/2017 23:35
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Mi się wydaje, że Ravi pisał ironicznie, chociażby
[quote]Być zdrowym oznacza być przystosowanym do głęboko zaburzonego społeczeństwa.[/quote]
Jednak nawet odczytanie ironiczne tego wydaje mi się troszeczkę tendencyjne. Świat po prostu nie jest idealny.

[quote]Na koniec małe pytanie. Ilu ludzi na Ziemi zachowało jeszcze umiejętność zdrowej refleksji i świadomość tego światowego szaleństwa w jakim żyjemy?[/quote]
Myślę, że wielu.

[quote]Być zdrowym to pracować, zarabiać [...]
Być zdrowym to rozliczać się ze skarbówką, płacić podatki.[/quote] Nic w tym złego.

EDIT:
[quote]Być zdrowym oznacza być przystosowanym do głęboko zaburzonego społeczeństwa.[/quote]
Wydaje mi się, że społeczeństwo nie jest "głęboko zaburzone", po prostu istnieją różne problemy - na poziomie osobowym i społecznym - ale ogólnie nie jest bardzo źle.

Trochę piszesz tak, jakby osoby bez eFek były bardziej normalne od reszty społeczeństwa, a to nie jest według mnie prawda. Skłonność do podobnych refleksji nie jest chyba uzależniona od posiadania choroby psychicznej lub nie.

[quote]Być zdrowym to wziąć ślub i założyć rodzinę.[/quote]W sumie wydaje mi się, że zdolność do wzięcia ślubu i założenia rodziny (albo do spełniania równoważnej roli życiowej) jest istotnym elementem bycia zdrową osobą.
Edytowane przez swistak dnia 26/12/2017 00:25
 
Espresso27
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 04:28
Awatar

Finiszujący


Postów: 233
Data rejestracji: 02.11.16

[quote]W sumie wydaje mi się, że zdolność do wzięcia ślubu i założenia rodziny (albo do spełniania równoważnej roli życiowej) jest istotnym elementem bycia zdrową osobą. [/quote]

A no i tutaj świstak nie do końca się z Tobą zgodzę bo istnieje coś takiego jak różnorodność orientacji a jak powszechnie wiadomo żadna z tego typu odmienności nie jest chorobą. Czyli nie każda zdrowa osoba w naszym kraju weźmie ślub i będzie miała dzieci. Co do samego społeczeństwa to denerwuje mnie w nim owczy pęd i rozwój dużych korporacji i gigantów handlowych no ale to temat odrobinę idący w stronę polityczną. A z całą resztą to ilu ludzi tyle upodobań życiowych, musi tak być ponieważ każdy inny... :-)

Ravi co do Twojego mniemania to nie wiem w jaki sposób nakładłeś sobie takich rzeczy do głowy. Ale uwierz mi są błedne i jest dużo osob na świecie które nie uważają aby normalność opierała się na wyżej wymienionych przez Ciebie rzeczach.
Edytowane przez Espresso27 dnia 26/12/2017 04:30
 
sigma
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 10:09
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[quote]Czyli nie każda zdrowa osoba w naszym kraju weźmie ślub i będzie miała dzieci. [/quote]
Oczywiście, że nie. Poza różnymi różnymi orientacjami są też po prostu różne priorytety, celibaty itd.
Toteż żadna ze znanych mi definicji zdrowia nie zakłada ślubu i dzieci. Zdolność tworzenia bliskich relacji - owszem.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
swistak
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 10:22
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

No i właśnie dlatego dodałem "do spełniania równoważnej roli życiowej", żeby nie prowokować dyskusji na ten temat. Kapłani też się nie żenią.
 
Ravi
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 11:31
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 19
Data rejestracji: 22.12.17

Oczywiście, że mój tekst miał charakter sarkastyczny.

Może faktycznie trochę uogólniłem, ale myślę, że większość ludzi utożsamia normalność właśnie z tym co opisałem.
Żyjemy w epoce konsumpcjonizmu, w której ludzie zatracili się i utracili zdolność do refleksji.
Wyścig szczurów, walka o status społeczny. Wszystko to kosztem matki Ziemi i tych najbiedniejszych.
Ciekawe, że 20% społeczeństwa zużywa 80% zasobów Ziemi. 80% ludzi na Ziemi żyje biednie lub na granicy ubóstwa.

Moja sąsiadka kiedyś zapytała się mnie czy mam pracę, czy mam dziewczynę. Jakby to było wyznacznikiem normalności.

Ludzie już nie potrafią nacieszyć się pięknem przyrody, księżyca, zachodów Słońca. Zamiast tego robią im zdjęcia smartfonem i wrzucają na fejsbuka.

Wiem, że generalizuję. Zgadzam się, że wszystko jest dla ludzi. Samochody, smartfony itp.
Chodzi mi o to, aby w tym szaleństwie konsumpcjonizmu nie zatracić zdolności do refleksji i przede wszystkim być świadomym.
[color=#0066ff]I'm not crazy. I just live in different reality[/color]

http://wolnyodschizofrenii.blogspot.com/
 
sigma
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 16:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Jak ktoś zaczyna zdanie od "wszyscy" albo "ludzie", to najczęściej w dalszej części kłamie :P
Nie znoszę takich generalizacji i stawiania siebie ponad tych złych, płytkich, konsumpcjonistycznych "ludzi".
Mnie jakoś otaczają osoby z zupełnie innym systemem wartości.
Rzeczywistość jest tym, co sami sobie stwarzamy. Jeśli chodzi ci o refleksję i świadomość - to bądź refleksyjny i świadomy. I otaczaj się takimi ludźmi.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Ravi
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 17:16
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 19
Data rejestracji: 22.12.17

Napisałem tak, bo to miał być pisemny stand up.
[color=#0066ff]I'm not crazy. I just live in different reality[/color]

http://wolnyodschizofrenii.blogspot.com/
 
swistak
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 21:36
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote]Ciekawe, że 20% społeczeństwa zużywa 80% zasobów Ziemi. 80% ludzi na Ziemi żyje biednie lub na granicy ubóstwa.[/quote]
Skąd wziąłeś takie dane? Bo ja szukałem i niczego podobnego nie znalazłem.
 
Ravi
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 21:44
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 19
Data rejestracji: 22.12.17

Film "HOME". Wrzucam Ci linka do oglądnięcia filmu w całości, bo warto!

[url]https://youtu.be/jqxENMKaeCU[/url]
Edytowane przez Ravi dnia 26/12/2017 21:46
[color=#0066ff]I'm not crazy. I just live in different reality[/color]

http://wolnyodschizofrenii.blogspot.com/
 
Dunkelheit2
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2017 02:08
Awatar

Startujący


Postów: 138
Data rejestracji: 11.11.17

[url]https://www.oxfam.org/en/research/economy-99[/url]
"eight men own the same wealth as the poorest half of the world."
Do pobrania są szczegółowe raporty. Przerażające.
Szukałem słów. Znalazłem ciszę. Nawet lepiej.
[url]https://youtu.be/xAMgQQMZ9Lk[/url]
ora pro nobis lucifer
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Czy z diagnozą F20 można być szczęśliwym ? Schizofrenia 34 06/07/2021 06:05
Czy utrudnienie wpadki podczas brania próchów może być objawem głodu narkotycznego Uzależnienia 7 27/02/2016 13:25
Czy to może być związane z ChAD? Choroba afektywna dwubiegunowa 3 18/01/2016 02:47
Czy to moze byc chad? Choroba afektywna dwubiegunowa 5 04/01/2016 21:31
Czy wystarczy urodzić się dziewczynką by być kobietą? Znalezione w sieci 7 03/04/2013 20:31

50,117,087 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024