29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Schizofrenia
 Drukuj temat
Schizofrenia a szamanizm
Ravi
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25/12/2017 13:54
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 19
Data rejestracji: 22.12.17

Nie wiem czy ktoś z Was interesował się kiedyś szamanizmem.
Ja osobiście mało, ale zamierzam poczytać Carlosa Castanedę.

Mój przyjaciel kiedyś stwierdził, że osoby chorujące na schizofrenię są potencjalnymi szamanami.
Dzisiaj takie osoby określa się jako chore, a kiedyś w plemionach były one szamanami.

Jeśli ktoś coś wie lub czyta to będę wdzięczny za spostrzeżenia.
[color=#0066ff]I'm not crazy. I just live in different reality[/color]

http://wolnyodschizofrenii.blogspot.com/
 
Espresso27
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 04:54
Awatar

Finiszujący


Postów: 233
Data rejestracji: 02.11.16

Porównywać schizofrenie do praktyk szamanistycznych to tak jak porównywanie jej do opętania przez skrajnych katolików Shock
Osobiście w przypadku mojej dolegliwości która nijak nie porównuje do tej choroby ponieważ uczestniczę w życiu społecznym czyt.pracuje ciężko co w przypadku porównania z książkowymi przypadkami powinno mnie całkowicie wykluczać z tej grupy chorób. Ale problem jest mianowicie taki że doznaje sobie na dzień dzisiejszy wizji co jakiś czas. I śmiem sądzić, ba... Ja jestem tego pewna że to ma dużo wspólnego z jasnowidzeniem ale że nie jestem w stanie dowieść iż mają one pokrycie w rzeczywistości to po prostu sobie o nich milcze. Pokrycie mają to wiem na pewno. Raz miałam taką sytuację że pokazały mi morderstwo i to na dwa miesiące przed tym jak się wydarzyło. Pamiętam że strasznie tą sprawę później przeżyłam bo stwierdziłam że gdybym wiedziała o co w tym wszystkim wtedy chodzi to mogła bym zrobić cokolwiek. Dzisiaj wiem że to byłoby nie możliwe. Obecnie śledzę dość podobną sprawę tylko o trochę innym charakterze i w związku z nią zamierzam nawet wybrać się na urlop końcem wiosny do Gdańska. Tylko akurat tą sprawą interesuje się wiele ludzi i nawet sam Jackowski coś tam próbował. W związku z nią medytowałam kilkukrotnie nawet. A sama schizofrenia to choroba a że się do niej przy okazji przyczepia wszystko co dla nauki niezwykłe i nie zrozumiałe tak więc cóż. Samą psychoze endogenna jak najbardziej trzeba leczyć z związku z tym iż bezpośrednio zagraża życiu.

Pozdr.
Edytowane przez Espresso27 dnia 26/12/2017 05:23
 
swistak
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 11:17
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Dobrze Ci radzę: trzymaj się z daleka od tego. Z Szatanem nie ma żartów.
 
Ravi
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 11:42
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 19
Data rejestracji: 22.12.17

[quote][b]swistak napisał/a:[/b]
Dobrze Ci radzę: trzymaj się z daleka od tego. Z Szatanem nie ma żartów.[/quote]

Świstak.
Ale o co kaman? Pisałem o szamanizmie a nie o satanizmie.
Nie rozumiem, czemu Kościół Katolicki wszystko co niekatolickie wrzuca do jednego worka pod nazwą "okultyzm i satanizm". To czego nie znamy, o czym nie mamy pojęcia musi być od razu złe, groźne i niebezpieczne.
Czy tylko Kościół Katolicki ma monopol na prawdę?
[color=#0066ff]I'm not crazy. I just live in different reality[/color]

http://wolnyodschizofrenii.blogspot.com/
 
swistak
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 12:07
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote]Ale o co kaman? Pisałem o szamanizmie a nie o satanizmie.[/quote]
Wiem.

Z tego co czytałem, szamanizm polega na wchodzeniu w stan transu i kontaktowaniu się ze światem duchów.
To zaś może być niebezpieczne, bo trudno ustalić z kim się tak naprawdę wtedy komunikujemy - czy są to duchy złe, dobre, czy być może złe udające dobre.
 
Ravi
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 12:18
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 19
Data rejestracji: 22.12.17

Hmm, masz rację Świstak.
Z tym co napisałeś nasuwa mi się podobieństwo do chrześcijańskich wspólnot charyzmatycznych. Tam również wchodzi się w pewien stan, w którym kontaktujesz się z, hmmm... duchami?
Tak na prawdę nie wiadomo, jaki duch tam działa. Chodzi mi o te wspólnoty.
Wiem, bo należałem kiedyś do takiej.

Jeśli chodzi o sam szamanizm to za mało jeszcze wiem. Jednak będę ostrożny.
Dzięki Świstak za info!
[color=#0066ff]I'm not crazy. I just live in different reality[/color]

http://wolnyodschizofrenii.blogspot.com/
 
swistak
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 13:43
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote]Z tym co napisałeś nasuwa mi się podobieństwo do chrześcijańskich wspólnot charyzmatycznych. Tam również wchodzi się w pewien stan, w którym kontaktujesz się z, hmmm... duchami?
Tak na prawdę nie wiadomo, jaki duch tam działa. Chodzi mi o te wspólnoty.
Wiem, bo należałem kiedyś do takiej.[/quote]
Wszyscy modlą się do Boga, więc można zakładać, że to On odpowiada.

Też byłem kiedyś na spotkaniach wspólnoty charyzmatycznej, byłem świadkiem glosolalii. Jednak później niestety nie mogłem się w to angażować ze względu na przeprowadzkę, czego żałuję. A Ty, jakie masz doświadczenia z tymi wspólnotami?
Edytowane przez swistak dnia 26/12/2017 13:46
 
Ravi
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 15:13
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 19
Data rejestracji: 22.12.17

Wiesz,
za dużo tam emocji i wielkich uniesień.
Słyszałem, że zdarzały się osoby, które z tych wspólnot trafiały do psychiatry.
Dla mnie osobiście to wielka zagadka. Te wszystkie dary, proroctwa, mówienia językami.
Nie wiem Świstak. Należałem do jednej w czasie studiów. Potem się rozchorowałem i nie przychodziłem już na spotkania.
Jeżeli komuś odpowiada tak przeżywana wiara to okay.
[color=#0066ff]I'm not crazy. I just live in different reality[/color]

http://wolnyodschizofrenii.blogspot.com/
 
Dunkelheit2
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 20:18
Awatar

Startujący


Postów: 138
Data rejestracji: 11.11.17

Świstak szatan jest spoko typem. Lucifer is my homeboy. Co do szamanizmu, poszerzę horyzonty. PS Świstak nie wciskaj swojego boga obcym ludziom w gardło. To odrzucające. Starałem się być miły, zmieniłem avatar który ci przeszkadzał. Koniec z tym. Ty nie potrafisz trzymać swoich wymyślonych przyjaciół w strefie prywatnej, więc ja polecę tu całą najbardziej bluźnierczą demonologią. Nie potrafisz uszanować tego, że twoje bajki to tylko bajki dla części z nas więc ja dowalę z pełną mocą.
Szukałem słów. Znalazłem ciszę. Nawet lepiej.
[url]https://youtu.be/xAMgQQMZ9Lk[/url]
ora pro nobis lucifer
 
swistak
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2017 21:07
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Nikomu nie wciskam mojej wiary na siłę.
BTW, ostatnie zdanie Twojego podpisu IMHO podpada pod Polskie prawo.
 
Dunkelheit2
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2017 01:13
Awatar

Startujący


Postów: 138
Data rejestracji: 11.11.17

Wszędzie wciskasz swojego boga. Wierzysz, spoko twój wybór. Jednak przejrzyj swoje posty i sprawdź sam. Wyskakiwałeś tu nawet z jakąś teologią.
Chyba, że masz jakieś zaburzenia na tle religijnym- wtedy ruszaj do specjalisty.

Cytując internetowy klasyk "Fajnie, że masz penisa, ja też go mam, ale nie wpycham go obcym ludziom do gardeł (chyba, że scenariusz tego wymaga.)."


Aha mój podpis. Skąd wiesz, że nie lubił?
Pozwij mnie.
Edytowane przez Dunkelheit2 dnia 27/12/2017 01:22
Szukałem słów. Znalazłem ciszę. Nawet lepiej.
[url]https://youtu.be/xAMgQQMZ9Lk[/url]
ora pro nobis lucifer
 
sigma
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2017 02:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[quote]ostatnie zdanie Twojego podpisu IMHO podpada pod Polskie prawo[/quote]
Nie bardziej, niż utożsamianie szamanizmu z satanizmem i wciskanie ludziom swoich wierzeń jako faktów.
Nie tylko katolicy mają uczucia religijne.

Nie czuję się na siłach rozsądzać, czy podpis narusza prawo i tym samym regulamin forum.
Natomiast proszę o dostosowanie długości podpisu do dozwolonych czterech wersów.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Espresso27
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2017 04:34
Awatar

Finiszujący


Postów: 233
Data rejestracji: 02.11.16

Tak czytam i czytam hm... Wy w ogóle macie pojęcie jakiekolwiek o wyżej przez was wymienionych religiach i ideologiach?
Szamanizm nigdy nie leżał i nie będzie leżał razem z szatanizmem na jedenej półce chociaż traktuję się go jak okultyzm. Szaman czyli ktoś kto odprawił obrzadek religijny mnie oni kojarzą się bardziej z indianami oraz z ludami odległej Syberii takimi jak Tatarzy czy z plemionami Majów :-) Szaman pełnił funkcję trochę jakby księdza na dzień dzisiejszy przedstawiła bym go jako połączenie trzech zawodów zielarza, jasnowidza i przywódce duchowego pełnił również funkcję doradzcy. Mieli oni swoje obrzadki ale w kościele chrześcijańskim też je mają.
W każdym razie szamanizm nie został stworzony w celu czynienia zła i walki z dobrem czy Bogiem lecz w celach leczenia doradzania i prorokowania czy przepowiadania przyszłości.
Natomiast cała wiedza o Szatanizmie jaką dzisiaj mamy zawiera się w 4 tomach Biblii Diabła i Wikipedia twierdzi że jest ona:
[quote]przewodnikiem ludzkiej natury i interpretacją ludzkiego ego, ujętego przez pryzmat ogólnego, psychologicznego profilu ludzkości i wpływu wiary na jego wykreowanie.[/quote]

Można w niej znaleźć "klucze henochiańskie" które służą do odprawiania rytuałów i są do ich odprawiania niezbędne. Co więcej można ją sobie kupić na allegro za jakieś hm... 50zł chyba :-P
Niegdyś satanizm był łączony z tarotem a w mojej racji nie powinien. Karty tarota zostały przez Kościół okrzyknięte szatańskimi i wielu ludzi przez to spalono na stosach.
W moim mniemaniu zabobon choć faktycznie karty te zawierają w sobie pewien rodzaj obłędu, ale jest to obłęd geniuszu matematyczny. Najprawdopodobniej karty te zostały stworzone przez matematyka na wzór kart do gry naib :-) za ciekawostke podam że rozpoczęła się nadobre era karcianego nałogu i hazardu przez nie :-P
[url=http://ctud.blox.pl/2006/06/Historia-tarota.html]Link -historia tarota[/url]
No i szatanizm powstał w celu służenia złu upadku ludzkości i triumfu byłego Lucyfera czyli (tego który niósł światło) więc raczej z szamanami ma to mało wspolnego.

Natomiast o chrześcijaństwie chyba nie muszę się rozpisywać chociaż też ma swoje tajniki jak np. wciąż powtarzającą się liczbę nr 3 która ma duże powiązania z godziną 3:00 :-) A i jak wiadomo Kościół ten ma na sumieniu od lat duża liczbę ofiar zamordowanych straszliwą śmiercią pod hasłem wypedzania zła ze świata podczas której niewinni ludzie byli po prostu bezkarnie mordowani.

Wink
 
swistak
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2017 13:40
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
[quote]ostatnie zdanie Twojego podpisu IMHO podpada pod Polskie prawo[/quote]
Nie bardziej, niż utożsamianie szamanizmu z satanizmem i wciskanie ludziom swoich wierzeń jako faktów.[/quote]
Nie utożsamiałem szamanizmu z satanizmem - nie podejrzewałem nikogo o wielbienie Szatana. Jeśli kogoś przez to uraziłem, to przepraszam.

A jeśli chodzi o drugi zarzut, to cóż: po prostu każdy twierdzi na ten temat coś innego. Ja twierdzę, że Bóg jest, ty - że Boga nie ma.
Edytowane przez swistak dnia 27/12/2017 13:43
 
Dunkelheit2
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2017 14:02
Awatar

Startujący


Postów: 138
Data rejestracji: 11.11.17

@Ravi
„Szamanizm i archaiczne techniki ekstazy”
PDF w którym znajdziesz odpowiedzi
[url]http://www.broniszow.freehost.pl/sz.pdf[/url]

@Espresso27
Biblia Szatana LaVeya to kolejna bzdura, może szokować tylko dewotki. "Czcij siebie, naturę i bądź okrutny dla wrogów, nie ma ani boga ani szatana, instynkty są ok" Łap streszczenie. Reszta to bełkot.
I nie jest to jedyne źródło. Jest jeszcze Aleister Crovley i kikoro innych których nie przytoczę.
Ja lubię Lucyfera jako ikonę popkultury. Typa który wiedział, jakie konsekwencje poniesie, ale żył w zgodzie ze sobą. Pierwszy Anarchista Wink
Edytowane przez Dunkelheit2 dnia 27/12/2017 14:04
Szukałem słów. Znalazłem ciszę. Nawet lepiej.
[url]https://youtu.be/xAMgQQMZ9Lk[/url]
ora pro nobis lucifer
 
Espresso27
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2017 14:28
Awatar

Finiszujący


Postów: 233
Data rejestracji: 02.11.16

[quote]Biblia Szatana LaVeya to kolejna bzdura, może szokować tylko dewotki.[/quote]
Tak wiec jeżeli ją czytałeś i wiesz to przytocz z niej jakiś znany Ci cytat. To jest jeden a dwa jeżeli myślisz że w ogólnodostępnej wersji jest podane wszystko to co w oryginale to się bardzo mylisz. Tak samo z testamentu.
 
Dunkelheit2
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2017 14:41
Awatar

Startujący


Postów: 138
Data rejestracji: 11.11.17

[quote][b]Espresso27 napisał/a:[/b]
[quote]Biblia Szatana LaVeya to kolejna bzdura, może szokować tylko dewotki.[/quote]
Tak wiec jeżeli ją czytałeś i wiesz to przytocz z niej jakiś znany Ci cytat. To jest jeden a dwa jeżeli myślisz że w ogólnodostępnej wersji jest podane wszystko to co w oryginale to się bardzo mylisz. Tak samo z testamentu. [/quote]

Dobrze więc, piszesz, że jest jeszcze jakaś "nieogólnodostępna wersja" . Znam jedną i na stronie oficjalnego sklepu organizacji Laveya jest dostępna również jedna wersja.
I teraz z pamięci (nie sądziłem, że będą testy Panie Profesorze xD)
"Niech będą błogosławieni silni albowiem do nich będzie należeć ziemia." Coś tam coś tam.
O co chodzi Ci z testamentem? Wybacz nie rozumiem.
BTW Wątek był o szamanach. Jeśli masz zamiar mnie egzaminować ze znajomości dziwnej literatury zrób to gdzie indziej. PS Jeśli wygram w teście liczę na jakiś dyplom czy coś Grin
Szukałem słów. Znalazłem ciszę. Nawet lepiej.
[url]https://youtu.be/xAMgQQMZ9Lk[/url]
ora pro nobis lucifer
 
Espresso27
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2017 14:45
Awatar

Finiszujący


Postów: 233
Data rejestracji: 02.11.16

Bo najnormalniej w świecie prowokujesz sytuacje potencjalnie konfliktowe.
 
Dunkelheit2
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2017 17:00
Awatar

Startujący


Postów: 138
Data rejestracji: 11.11.17

Czy dyskusja jest konfliktowa? Jeśli tak, od takich spraw są moderatorzy.
[quote]Tak wiec jeżeli ją czytałeś i wiesz to przytocz z niej jakiś znany Ci cytat. To jest jeden a dwa jeżeli myślisz że w ogólnodostępnej wersji jest podane wszystko to co w oryginale to się bardzo mylisz. Tak samo z testamentu.[/quote] Odbieram TO jako prowokowanie konfliktu. Zero rzeczowej odpowiedzi, jedynie czepialstwo bez podania źródeł czy czegoś.
Ja wyraziłem swoje zdanie zarówno na temat wątku(i uważam, że przytoczony artykuł świetnie tu pasuje) jak i rzeczowo odpowiedziałem na temat Satanizmu.
A jeśli chodzi o mój podpis to wyraz solidarności z Panem z tego artykułu [url]https://www.usatoday.com/story/news/nation-now/2017/12/18/gay-priest-comes-out/961960001/[/url]
Edytowane przez Dunkelheit2 dnia 27/12/2017 17:03
Szukałem słów. Znalazłem ciszę. Nawet lepiej.
[url]https://youtu.be/xAMgQQMZ9Lk[/url]
ora pro nobis lucifer
 
swistak
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2017 17:10
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote]Szamanizm nigdy nie leżał i nie będzie leżał razem z szatanizmem na jedenej półce chociaż traktuję się go jak okultyzm.[/quote]
satanizm != okultyzm, to są AFAIK różne prądy kulturowe.

[quote]W każdym razie szamanizm nie został stworzony w celu czynienia zła i walki z dobrem czy Bogiem lecz w celach leczenia doradzania i prorokowania czy przepowiadania przyszłości. [/quote]
Trochę trudno mówić o "stworzeniu" szamanizmu, to jest po prostu pierwotna religia różnych ludów. Z resztą zdania się mniej więcej zgadzam, chociaż jest to IMHO duże uproszczenie.


[quote]A jeśli chodzi o mój podpis to wyraz solidarności z Panem z tego artykułu http://www.usato...961960001/[/quote]
Ksiądz opisany w tym artykule mówił, że zamierza zachować celibat.
Edytowane przez swistak dnia 27/12/2017 17:23
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Żyję normalnie ze schizofrenią Przedstaw się 1 13/08/2023 14:47
Schizofrenia a język Schizofrenia 16 24/10/2021 21:14
Trening metapoznawczy dla pacjentów ze schizofrenią Schizofrenia 5 25/06/2021 00:37
Schizofrenia prosta - przemyślenia, spekulacje, wasze zdanie... Czym ona jest według was samych??? Schizofrenia 14 17/08/2020 20:46
Schizofrenia a rodzina Schizofrenia 41 24/07/2020 15:04

50,117,363 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024