29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Witam wszystkich ;)
Rose21
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25/09/2016 18:00
Rozgrzewający się


Postów: 13
Data rejestracji: 25.09.16

Cześć,

Jestem tu bo pomyślałam sobie że w gorszych czasach, warto miało by mieć oparcie w kimś kto przechodzi przez to samo co ja.

Z moją diagnozą nie poszło szybko Smile od dziesięciu około lat (aktualnie mam 28)w okresie jesienno- zimowym miewałam depresje, nie zauważając skoków dobrego nastroju i braku snu w okresie wiosenno-letnim. Przeszłam wiele ciężkich chwil i dużo utrat w rodzinie, więc też tłumaczone to było wydarzeniami zewnętrznymi. Kiedyś nawet trafiłam na określenie depresji dwubiegunowej, ale z olbrzymiego strachu i chęcia wyparcia tego nie przyznawałam się sama przed sobą skazując się na być może dłuższe cierpienie.

Moja dwubiegunowość nie jest ekstremalna (zostala zdiagnozowana jako lagodniejsza odmiana CHAD), objawia się tym, że w okresie jesienno-zimowym popadam w depresję, mam trudnosci z koncenracją, popadam w marazm, jestem płaczliwa i czuję przeraźliwą pustkę w głowie.

Z kolei na wiosnę, lato siły witalne mi wzbierają.Jestem twórcza, często nie ś pię od wczesnego ranka 6,7 (jestem śpiochem normalnie Smile i organizuje sobie czas. Tryskam humorem i jestem bardziej pracowita niz zazwyczaj. Odczuwam tez zwiekszony poped seksualny..

Przytoczyłam ogólny przebieg bo interesuje mnie czy ktoś jeszcze z osób tu obecnych cechuje akurat taka dwubiegunowosc, zlewajaca sie z porami roku.

Jakiś niecały rok temu dostałam te diagnozę i jestem na licie (1000 mg dziennie) plus ketrel w namniejszej dawce na sen...mozna powiedziec ze to pierwsza jesien na licie bedzie i czuje ogromny stres czy LIT zadziala Smile
Na gorki mysle ze zadzialal bo nie mialam juz tak szalonych pomysłow ani biegu mysli.

A osobiscie...jestem 28 letnia kobieta pracujaca (od prawie 4 lat) w jednej z korporacji. Od malej dziewczynki spiewam. Zaliczylam kilkuletnie wystepy w krakowskich teatrach (poezja spiewana), czasem tez pisze wiersze. Polaczenie branzy finansowej i artystycznej hehe.

Staram sie jakos sobie radzic. Do niedawna korzystalam z terapii indywidualnej z ktorej z pewnych przyczyn musialam zrezygnowac.

Jesli ktos mialby ochote poagadac, zapraszam Smile

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
 
Alia
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25/09/2016 21:09
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Witaj, od tej pory możesz pisać w innych dostępnych miejscach na forum.
 
RedKate
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 25/09/2016 21:21
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Cześć, Rose! Moje problemy może nie są zupełnie analogiczne do Twoich, ale czytając ten post odniosłam wrażenie, że są mi bardzo bliskie. Też zmagam się z ChAD, leczę się od kilku lat, szczęśliwie los obdarował mnie także jego łagodniejszą odmianą, choć w cięższych czasach przeklinałam, że chrzanię taką łagodność. Wink
Witaj na forum.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Rose21
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 25/09/2016 22:21
Rozgrzewający się


Postów: 13
Data rejestracji: 25.09.16

Cześć RedKate,

Bardzo mi miło. I wiem o czym mówisz Smile lżejsza wcale nie znaczy taka z którą można dać sobie radę i mieć kontrolę w zupełności...bo właśnie wtedy ją tracimy i walczymy resztkami sił Smile

Nie jestem/Nie jesteś sama jak widać. Nikt nie zrozumie lepiej od osoby przechodzącej przez to samo.

Jeśli mogłabym służyć pomocą/radą, oferuję się!

Pozdrawiam!
 
martyna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 25/09/2016 22:37
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Hej :-) ja też ponoć mam Chad za świeza diagnoza by sie z nia bezkrytycznie zgodzić, czas zweryfikuje.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Witam Przedstaw się 5 30/12/2021 13:00
Witam Przedstaw się 3 18/02/2020 21:21
Witam magnolkowo :) Przedstaw się 7 08/11/2019 20:01
witam Przedstaw się 4 20/07/2019 17:43
Witam wszystkich Przedstaw się 7 27/05/2019 21:10

50,116,877 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024