20 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 dzień Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Pomocy ! Odebrano mi rentę.
sylus3
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 22/09/2016 07:03
Rozgrzewający się


Postów: 10
Data rejestracji: 08.10.14

Pomocy !!!
Leczę się psychiatrycznie od 2008 roku. Mam stwierdzony CHAD. Trzy razy byłam na Oddziale Dziennym. Mam dzisiaj komisję ZUS. Miałam przyznaną rentę na rok czasu. Niestety teraz orzecznik ZUS stwierdził, że nie jestem niezdolna do pracy i rentę mi odebrano. Mam dzisiaj odwoławczą Komisję ZUS w Bydgoszczy. Proszę doradźcie, co ja mam tam mówić ... Na ostatnim wypisie mam napisane. "CHAD. Depresja o nasileniu lekkim". I właśnie teraz orzecznik przyczepił siędo tego lekkiego nasilenia. Czy mam jakieś szanse o dalszą rentę ?
 
martyna
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 22/09/2016 15:06
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

A dlaczego zalezy Ci na recie?to sa gowniane pieniadze. Nie lepiej pracowac?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Utracjusz
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 22/09/2016 19:21
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 39
Data rejestracji: 14.12.15

Zawsze możesz się odwołać, to wiadome. Ja byłem na świadczeniu rehabilitacyjnym rok, po czym wróciłem do pracy. Nie było łatwo, bo nie wierzyłem w siebie (jestem po ostrym epizodzie manii), ale udało się i funkcjonuję całkiem OK. Renta z jednej strony jest pomocą i daje względne poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej czymś, co rozleniwia i unieruchamia Cię na rynku pracy.
Nawet jeśli stracisz rentę, może spróbujesz jednak pójść do pracy, nawet najprostszej, żeby tylko wrócić do rytmu?
 
sylus3
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26/09/2016 13:00
Rozgrzewający się


Postów: 10
Data rejestracji: 08.10.14

Mam 3 synów: 13, 10 i 8 lat. Myślę, że nie dała bym rady pogodzić pracy z obowiązkami domowymi. Powiem więcej ja już teraz nie radzę sobie z obowiązkami domowymi. Od 3 lat toczy się moja sprawa rozwodowa. To ja złożyłam pozew z orzekaniem o winie. Toczy się też walka oto z kim będzie najstarszy syn. Mam, to szczęście, że teraz mam mądrego, spokojnego partnera, który mnie wspiera. Wcześniej życie mnie nie rozpieszczało, przemoc i wyzwiska ze strony ojca i męża. Na tą chwilę najstarszy syn przejął te wzorce. To bardzo przykre, ale potrafi do mnie powiedzieć k.rwo, dziw.o :-( Syn nie ma żadnych hamulców, wartości. Jego ojciec go buntuje, więc syn mi mówi, że jestem chora na łeb... Na szczęście, mój jeszcze mąż, to prymityw i nie wykorzystuje mojej choroby przy rozwodzie (chodzi mi o kwestię przyznania opieki nad dziećmi), tylko twierdz, że ja udaję, żeby jakieś pieniądze wyciągnąć. Średni syn choruje na ADHD, być może to CHAD, ale w Polsce rzadko kiedy stawia się tą diagnozę dzieciom. Wracając do wątku pracy, renty. Faktycznie sama renta, to marne grosze, w moim przypadku, to tylko 597 zł netto. No, ale biorąc pod uwagę moją sytuację życiową, posiadanie 3 dzieci. To renta, 500+, alimenty i zasiłek rodzinny. Daje w sumie całkiem niezłą kwotę. Mam dobre wykształcenie, ukończyłam rachunkowość na Uniwersytecie Gdańskim. Zdobycie pracy, to nie jest większy problem, ale jej utrzymanie już tak. Jestem osobą bardzo niezorganiowaną, więc spóźniłam się do pracy, przesiadywałam nadmiernie w internecie. Wydaje mi się, że praca ksíęgowej jest dla mnie zbyt wymagająca, narzuca tempo pracy i niezbyt miłe towarzystwo innych księgowych, które z reguły nie chcą pomóc, tylko patrzą jak się wywyższyć, a nowej osobie dokopać. Pracując jako księgowa nie mogę się przyznać do CHAD, bo raczej nikt by mnie wówczas nie zatrudnił, a nie daję sobie rady w konkurencji ze zdrowym. Też często się zastanawiam, gdzie jest granica między moim lenistwem, a objawami choroby ? To fakt będąc w domu, dużo czasu spędzam w łóżku i bijąc się ze swoimi pesymistycznymi myślami. Jednak jeśli podjęłabym pracę mogłabym strzelić sobie "samobója", bo wówczas musiałabym sobie radzić z pracą, obowiązkami domowymi i objawami choroby. A Wy co myślicie, czy w mojej sytuacji pójście do pracy miałoby sens ? Nie mam noża na gardle, ze muszę pracować, bo mi brakuje na życie. Mi sie wyda, że próba łączenia opieki nad 3 dzieci i pracy, powodowałoby nadmierny stres i przemęczenie, co nie wpływało by korzystnie na moje zdrowie.
 
martyna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26/09/2016 18:49
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Sama juz podjelas deyzje piszac ze " strzelisz samoboja " jak pojdziesz do pracy.
Czytajac Twoj post towazyszyło mi przeswiadczenie ze probujesz sie tlumaczyc ze nie pracujesz po czesci sama przed soba.Argument typu za duzo siedze w necie mnie nie przekonuje to zaden argument bo wiekszosc z nas ma takie ciagoty , tylko nie kazdy nie podejmuje przex to pracy.
Jak dla mnie za duzo probujesz tlymaczyc sie chorobą
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sylus3
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 30/09/2016 16:08
Rozgrzewający się


Postów: 10
Data rejestracji: 08.10.14

Znam już decyzję Komisji Odwoławczej ZUS, orzekli, że jestem zdolna do pracy. Na szczęście po rencie, przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych. Martyna czy Ty masz dzieci ?
 
sylus3
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 01/10/2016 14:33
Rozgrzewający się


Postów: 10
Data rejestracji: 08.10.14

Łatwo kogoś oceniać. Ja wiem, że życie mocno mnie doświadczyło. Ojciec o mąż stosujący przemoc. Teraz niestety agresywny w stosunku do mnie i swych młodszych braci, jest mój najstarszy syn. Rozwód, który trwa, aż 3 lata. Wczoraj siedziałam i ryczałam... No, ale łatwo jest kogoś ocenić, że się tłumaczy, bo pewnie się nie chce pracować. Nikt nie ma prawa oceniać, drugiego człowieka, bo nie siedzi w jego skórze.
 
sylus3
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 01/10/2016 14:35
Rozgrzewający się


Postów: 10
Data rejestracji: 08.10.14

Czuję się bardzo samotna, więc jeśli, ktoś ze mną popisze, to będzie mi miło :-)
 
sigma
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 01/10/2016 17:29
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[color=#ff0000]Proszę nie pisać kilku postów pod sobą. Do dopisków służy opcja "edytuj".[/color]
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
kwiatek4
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2016 15:35
Rozgrzany


Postów: 70
Data rejestracji: 06.01.15

Witaj Sylus!
Byłam żoną faceta z Chad ,obecnie wdowa (niedługo bedzie rok).Wydaje mi się ,ze chociaż trochę Ciebie rozumiem i zdaję sobie sprawę jak Ci jest ciężko ,dlatego postanowiłam napisać .żeby chociażby po to aby wesprzeć Cię mentalnie ...Mój śp.mąż też nie pracował,był na rencie ,w papierach miał zawsze wpisywane F.31 (chad) ..W zasadzie nie miał problemu z przedłużaniem swojej renty ,ostatnio dostał nawet na 3 lata ale wziął tylko 1 miesiąc i zmarł...Ale pamiętam jak przeżywał każdą komisję w Zusie... Ja akurat doskonale rozumiem ten problem ,że z diagnozą chad nie jest prosto utrzymać się na rynku pracy ....zresztą pierwszą bardzo poważną manię mój mąż miał właśnie w pracy ...potem długie zwolnienie i renta.Masz 3-ech synów tylko podziwiać ,że ich urodziłaś i wychowujesz .Ja mam jednego już studiujacego 19 latka i doskonale wiem ile trzeba wysiłku aby wychować dziecko..Także szacunek ,że masz trójkę Oklaski .Masz niewątpliwie dużo stresujacych sytuacji w życiu (rozwód to nieprzyjemne doświadczenie ) o agresji nie wspomnę ..Cóż mogę Cię wesprzeć tylko słownie ,żebyś była dzielna ,nie poddawała się pomimo wszystko i wierzyła ,że będzie dobrze ,co na pewno nie jest łatwe ! Jestem z Tobą Buziak i wspieram Ciebie bo rozumiem Twoje rozterkiSmile
A czy masz kogoś kto mógłby Cię wesprzeć w realu :Rodziców ,przyjaciółki.. o jest bardzo ważne ,żebyś nie była osamotniona w swoich problemach...Zgodzę się z Tobą nikt nie może a wrecz nie powinien oceniać postepowania drugiego człowieka ...Ja Cię rozumiem i wspieram ,Jesli choć trochę Ci pomogłam to dobrze ,goraco pozdrawiamBuziak
"Kochać kogoś ,to przede wszystkim pozwalać mu na to,żeby był,jaki jest."
 
Sandra
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 26/04/2017 13:19
Finiszujący


Postów: 296
Data rejestracji: 23.10.16

Dzisiaj 26.04.w papierowym wydaniu gazety wyborczej jest artykuł o zmianach w rentach i orzeczeniach o niepełnosprawności.
 
Utracjusz
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 16/05/2017 23:32
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 39
Data rejestracji: 14.12.15

[quote][b]Sandra napisał/a:[/b]
Dzisiaj 26.04.w papierowym wydaniu gazety wyborczej jest artykuł o zmianach w rentach i orzeczeniach o niepełnosprawności. [/quote]

Może wrzucisz tutaj skan albo zdjęcie? Ominęło mnie niestety, a chętnie uzupełniłbym wiedzę.
 
Sandra
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2017 10:34
Finiszujący


Postów: 296
Data rejestracji: 23.10.16

Nie kupiłam tej gazety, więc nie pomogę. Widziałam tylko tytuł na okładce. Myślę, że jeszcze pojawią się informacje na ten temat.
 
Jaskolka
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2017 13:53
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Można kupić wydanie cyfrowe GW (także pojedynczy egzemplarz)
Tu: [url]http://www.publio.pl/gazeta-wyborcza,p160616.html[/url]
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dobry wieczór , szukam pomocy Przedstaw się 7 30/07/2020 20:18
Hej wszystkim POTRZEBUJĘ POMOCY Przedstaw się 2 06/09/2016 23:21
Witajcie, też szukam pomocy Przedstaw się 3 18/10/2015 13:39
anoreksja, bulimia, depresja, alkoholizm POMOCY Zaburzenia odżywiania 11 09/06/2015 11:31
anoreksja, bulimia, depresja, alkoholizm POMOCY Przedstaw się 21 26/03/2015 16:53

50,263,016 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024