24 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
6 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
WItam :)
Liana
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 07/02/2016 16:53
Awatar

Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 07.02.16

Witam na forum, chciałabym się przedstawić, zanim zacznę na dobre korzystać z forum. SmileW grudniu 2013 przy kolejnym pobycie w szpitalu psychiatrycznym zdiagnozowano u mnie F.20.0 schizofrenię paranoidalną i F32.2 epizod depresyjny. Przyjmuję Fuanxol Depot 20 mg co dwa tygodnie, nie mam żadnych objawów, czasem tylko budzę sie w nocy no i musze kontrolować wagę. Jestem tu, ponieważ chciałabym się dowiedzieć więcej o mojej chorobie.
 
Dziamalena
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07/02/2016 21:27
Rozgrzany


Postów: 54
Data rejestracji: 09.06.15

Witaj Liana, miło Cię poznać :-) Dobrze trafiłaś, to bardzo przyjazne miejsce i wielu tu sympatycznych i inteligentnych ludzi :-) Może napisalabyś coś więcej o sobie: czym się interesujesz, co lubisz robić?
"Lęk przed smiercią w rzeczywistości jest lękiem przed życiem. Innymi słowy: im bardziej nieprzeżyte życie, im więcej straconych szans i goryczy niespełnienia, tym bardziej obawiamy się śmierci."
 
Liana
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 07/02/2016 22:12
Awatar

Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 07.02.16

Znalazłam się tu, bo chciałabym porozmawiać z kimś, chociaż wirtualnie, kto choruje na schizofrenię. Moja choroba zaczęła się nagle 5 lat temu i jak sądzę jej początek miał związek z traumatycznymi przeżyciami w życiu osobistym. Od tej pory byłam hospitalizowana kilka razy, ostatni raz w 2013 roku. Na początku stawiano różne diagnozy, za każdym razem inną, zmieniano mi leki, odstawiano je nawet. Aż w końcu usłyszałam diagnozę schizofrenia paranoidalna. Nigdy, jak tylko brałam leki nie miałam żadnych objawów, objawy raz się pojawiły po tym, jak po pierwszym rzucie choroby psychiatra odstawił mi leki, a potem drugi raz jak byłam głupia i odchudzałam się zakazanymi środkami. Teraz też nie mam żadnych objawów, dlatego zaczęłam się zastanawiać, czy diagnoza, którą mi postawiono, nie jest na wyrost, ale jednocześnie boję się odstawić leki, bo może nastąpić nawrót psychozy. Wszędzie czytam, że moja choroba przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu nawet przy braniu leków, a u mnie tak nie jest, więc chciałabym się dowiedzieć, co jest prawdą o tej chorobie, a co fikcją. Raz zapytałam moją lekarkę, to mi odpowiedziała tylko, że schizofrenia to worek chorób i wypisała kolejną receptę. Od kogo mam się dowiedzieć czegoś więcej? Jak porównać doświadczenia?
Na codzień pracuję zawodowo, bardzo lubię moje zajęcie, wychowuje samotnie dzieci (jestem po rozwodzie). W wolnym czasie lubię sobie poprzeglądać fora, poczytać książki, posłuchać muzyki, zrobić jakiś zabieg pielęgnacyjny dla ciała czy choćby pooglądać telewizję z dziecmi.
Poprzeglądałam już trochę to forum, zamówiłam na allegro polecaną tu książke o schizofrenii, mam nadzieję też, że wymienię się z innymi chorymi swoimi doświadczeniami.
Edytowane przez Liana dnia 07/02/2016 23:14
 
sigma
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 07/02/2016 23:22
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Witaj,
możesz pisać w innych działach forum.

A co do przeszkadzania w funkcjonowaniu - na pewno jest tak, że schizofrenia miewa bardzo różny przebieg. Miałam okazję poznać zarówno takie osoby z tą diagnozą, które były kompletnie niezaradne życiowo i uzależnione we wszystkim od pomocy albo rodziców, albo opieki społecznej, jak i takie, które kończyły studia, pracowały zawodowo i zakładały rodzinę.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Witam Przedstaw się 5 30/12/2021 13:00
Witam Przedstaw się 3 18/02/2020 21:21
Witam magnolkowo :) Przedstaw się 7 08/11/2019 20:01
witam Przedstaw się 4 20/07/2019 17:43
Witam wszystkich Przedstaw się 7 27/05/2019 21:10

50,286,703 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024