24 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
5 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia odżywiania
 Drukuj temat
Bulimia w związku.
Jaskolka
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 03/06/2015 15:55
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Chyba mniej więcej wiem, co czujesz w związku z powiedzeniem o Wyjątkowej jej bratu. Kiedyś znalazłam się w podobnej sytuacji, miałam podobne dylematy jak Ty. Sprawa dotyczyła planów samobójczych ważnej dla mnie osoby i po długim czasie, jak sama próbowałam ją przekonać, że to nie jest rozwiązanie, zdecydowałam się na rozmowę z jej bratem. I wiesz? Nie żałuję, ani wtedy, ani teraz, bo naruszyłam błędne koło, w którym tkwiła ta osoba. Nie wiem, jaka byłaby reakcja nawet teraz, po paru latach, gdyby się dowiedziała o moim "udziale" - nadal się tego trochę obawiam (a może wie lub podejrzewa, ale zrozumiała i nie wspomina?). W każdym razie wtedy na pewno jej pomogło to, że dostała od rodziny więcej wsparcia. Czując to wsparcie, sama się zdecydowała na szczerą rozmowę z nimi. Trochę się obawiam, że ze strony rodziny to był wtedy krótki zryw spowodowany strachem o nią, ale ważne, że w tamtym momencie był skuteczny - a terapii rodzinnej bądź co bądź im nie poprowadzę przecież i nie zmuszę do pójścia.

Trzymam kciuki, żeby Wyjątkowa też umiała poprosić rodzinę o pomoc, i najlepiej by taka poprawa w relacjach była już na stałe.
Edytowane przez Jaskolka dnia 03/06/2015 15:57
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
Eddard
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 03/06/2015 16:27
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 27
Data rejestracji: 12.05.15

Niestety się mocno zadurzyłem w Wyjątkowej i jak przy każdym takim rozstaniu będę się pewnie typowo zachowywał jak ktoś na odwyku i takie emocje się pojawią pewnie jeszcze kilka razy. Dobrze, że jej rodzina o wszystkim wie, bo znają ją całe życie, mają więcej świadomości oraz zachowają po tylu latach większy dystans.

Jestem pewien, że dla mnie ta historia przez całe życie pozostanie niezamkniętym rozdziałem, bo pewne pytanie nigdy mi nie dadzą spokoju, choć z pewnością je głęboko w sobie ukryję. Np. to czy ostatecznie wolała się rozstać ze mną niż bulimią? Czy też tak mocno mnie usunęła ze swojego świata, bo chciała mnie chronić?

A dziś ma swoją 18-stkę w klubie, tylko w sumie nie wiem po co o tym wspominam. Może boli mnie, że gdzieś tam wróciła do życia, bawi się jakbym nigdy nie istniał. Sad

Ciężkie to życie. Sad
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kompulsywne objadanie/Bulimia Zaburzenia odżywiania 3 09/07/2020 21:10
Jak sobie poradzić w związku z CHAD Przedstaw się 4 24/04/2020 19:04
Anoreksja, Bulimia, Ortoreksja, Jedzenie kompulsywne Przedstaw się 1 02/04/2018 15:32
Bulimia w związku, co robić? Zaburzenia odżywiania 4 08/01/2018 18:14
anoreksja/ bulimia błędne koło... Zaburzenia odżywiania 5 07/12/2017 21:47

50,284,637 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024