25 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
[publiczny] Góry, nasze góry
RedKate
Dodany dnia 12/02/2015 20:01
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Ja też nie chcę być bezczelna, ale kolejny raz złamałam zasadę, że więcej tu nie zajrzę, bo systematycznie mam ochotę walnąć czołem o klawiaturę... Walczę tu jak Don Kichot, choć widać, jak bardzo to do niczego nie prowadzi :/
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
ef
Dodany dnia 12/02/2015 20:14
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

o to, to. też mi się nie udaje tej zasady na sobie wyegzekwować.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Mina
Dodany dnia 12/02/2015 22:06
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 862
Data rejestracji: 18.05.12

[quote][b]RedKate napisał/a:[/b]
Ja też nie chcę być bezczelna, ale kolejny raz złamałam zasadę, że więcej tu nie zajrzę, bo systematycznie mam ochotę walnąć czołem o klawiaturę... Walczę tu jak Don Kichot, choć widać, jak bardzo to do niczego nie prowadzi :/[/quote]

Mam wątpliwości, czy to w ogóle jest realistyczne oczekiwanie, by do czegoś konstruktywnego prowadziło, bo widać jak mocno zapętlony jest Świstak w swoich sposobach myślenia i funkcjonowania, zmienianie utartych schematów nie przychodzi przecież lekko nawet w terapii, więc tym bardziej w wyniku rozmów na forum.
[color=#996600]"Jeżeli ktoś prosi o radę, podpowiedź, wskazówkę albo pomoc, to świetnie; podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ale jeśli zobaczysz, że ten ktoś tylko cię wysłuchał, pokiwał głową i nic nie zrobił, to daj mu spokój. On po prostu j
 
swistak
Dodany dnia 12/02/2015 22:17
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]RedKate napisał/a:[/b]
Znaczy, że Twoja mama poszła do psychiatry rozmawiać o Twoich problemach?? Nie ogarniam tej patologii Boisie[/quote]
Nie, spokojnie. Tylko poprosiła o polecenie innego psychiatry dla mnie.
(Mówiła o swoich problemach i dlatego musiała powiedzieć też o moich, bo są powiązane. Jednak to nie był cel wizyty.)

[quote][b]RedKate napisał/a:[/b]
Znaczy, że mówisz mamie, że ma czegoś wobec Ciebie nie robić a ona ma o to żal UZASADNIONY? Aha. Shock[/quote]
Nie, nie tak, chodziło o zupełnie inną sytuację niż sobie wyobrażasz.

Ostateczną ocenę czy jest to przemoc emocjonalna czy nie, zostawię terapeucie. W każdym razie wiem, że wiele w moich relacjach z mamą i babcią oraz w moim zachowaniu jest nie tak.

[quote][b]RedKate napisał/a:[/b]
Ja też nie chcę być bezczelna, ale kolejny raz złamałam zasadę, że więcej tu nie zajrzę, bo systematycznie mam ochotę walnąć czołem o klawiaturę... Walczę tu jak Don Kichot, choć widać, jak bardzo to do niczego nie prowadzi :/[/quote]
Pewne rzeczy już widzę inaczej. Dziękuję Wam bardzo za wsparcie.
Edytowane przez swistak dnia 12/02/2015 22:18
 
martyna
Dodany dnia 13/02/2015 06:22
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

A ja zapytam ef dlaczego zamykać wątek?
skoro nie złamał regulaminu, a widocznie świstakowi pomaga takie pisanie. Jeśli kogoś irytuje jego pisanie to nie musi czytać.Moderatorzy owszem, ale to wiązało się z objęciem funkcji.
Boję się, że jak tak będą eliminowane osoby to nie przyniesie to dobrego skutku dla nich ani dla forum bo stanie się tylko dla wybranych.

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
swistak
Dodany dnia 13/02/2015 10:39
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
A ja zapytam ef dlaczego zamykać wątek?
skoro nie złamał regulaminu, a widocznie świstakowi pomaga takie pisanie. Jeśli kogoś irytuje jego pisanie to nie musi czytać.Moderatorzy owszem, ale to wiązało się z objęciem funkcji.[/quote]
Dziękuję za wsparcie Smile Kwiatek

Wydaje mi się, że ef (oraz RedKate niżej) chodziło o to, że nie reaguję na to, co użytkownicy piszą w moim wątku odnośnie zależności od mamy i podobnych spraw i ciągle zachowuję się tak samo. Nie jest to prawda, po prostu wczoraj niewyraźnie napisałem pewnych sprawach w moim poście.

Kasiu, jeśli nie chcesz czytać mojego wątku, to nie musisz. Będę przestrzegał regulaminu, jakbym go przekroczył drastycznie, to ktoś to zgłosi.
Edytowane przez swistak dnia 13/02/2015 10:50
 
sigma
Dodany dnia 13/02/2015 11:00
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[quote]a widocznie świstakowi pomaga takie pisanie[/quote]
To, że ktoś lubi coś robić, niekoniecznie znaczy, że mu to pomaga.


[quote]Kasiu, jeśli nie chcesz czytać mojego wątku, to nie musisz.
[/quote]
A przepraszam bardzo, skąd ty wiesz, co RedKate musi robić jako moderator?
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
Dodany dnia 13/02/2015 11:25
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

z jakiegos powodu tutaj pisze wiec skad pomysl ze nie pomaga
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
RedKate
Dodany dnia 13/02/2015 12:06
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Świstak, to nie jest tak, że nie chcę Cię czytać, tylko nie chcę się wkurzać. A wkurzam się, jak w kółko powtarzasz rzeczy, które mi się w głowie nie mieszczą. A potem piszesz, że wcale nie o to Ci chodziło, tylko o coś innego. I tak w kółko Shock

[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
ef
Dodany dnia 13/02/2015 12:58
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

Martyna, wiem, że świstak nie złamał regulaminu i że nie ma podstaw do zamknięcia jego wątku.
wyraziłam swoją frustrację.
tak, wiem, nie muszę tego czytać, but still...
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
martyna
Dodany dnia 13/02/2015 14:35
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

ef mnie tylko chodzi o to że jesteśmy różni i wydaje mi się, że znajdzie się tu miejsce dla wszystkich, którzy chcą tutaj pisać nie łamiąc regulaminu
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
swistak
Dodany dnia 13/02/2015 14:55
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]RedKate napisał/a:[/b]
Świstak, to nie jest tak, że nie chcę Cię czytać, tylko nie chcę się wkurzać. A wkurzam się, jak w kółko powtarzasz rzeczy, które mi się w głowie nie mieszczą. A potem piszesz, że wcale nie o to Ci chodziło, tylko o coś innego. I tak w kółko Shock [/quote]
Przepraszam za nieporozumienie. Muszę zwracać większą uwagę przy pisaniu postów.

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
[quote]a widocznie świstakowi pomaga takie pisanie[/quote]
To, że ktoś lubi coś robić, niekoniecznie znaczy, że mu to pomaga.
[/quote] Ja widzę, że mi to pomaga. Pewne rzeczy już inaczej rozumiem. Chociażby idę do psychologia + psychiatry.

Przed chwilą zarejestrowałem się do tego psychologa poleconego przez panią dr. - na 4 marca.
 
sigma
Dodany dnia 13/02/2015 15:45
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

A ja widzę, że wykorzystujesz forum po pierwsze do zwracania na siebie uwagi, a po drugie do stwarzania (chyba przed samym sobą?) pozorów, że coś robisz w kierunku swojego leczenia.
A póki co fakty są takie, że jesteś tu od sierpnia, mamy luty, a ty nie dotarłeś jeszcze ani do psychiatry, ani do psychologa. I właśnie odwołujesz umówioną wizytę u psychiatry. Na rzecz dalszego mydlenia sobie oczu, że coś robisz i się rejestrujesz gdzieś. Tyle że rejestrowanie się i pisanie o tym nie ma właściwości leczących.

A inną jest sprawą, że mam poważne wątpliwości, jak twoja postawa wobec leczenia wpływa na innych użytkowników forum. Nawet nie chcę sobie wyobrażać, co by było, gdyby każdy się "leczył" tak jak ty - międląc przez pół roku kolejne "jednak".

Jeszcze inną - że mnie czytanie ciebie bardzo nie służy, biorąc pod uwagę, że jestem na etapie pracowania nad swoim obrazem męskości i kobiecości. I całe szczęście, że akurat w ostatnich miesiącach miałam okazję poszerzyć grono znajomych o kilku normalnych, rozsądnych, samodzielnych, odpowiedzialnych mężczyzn, bo gdyby nie to, to moje wyobrażenie o mężczyznach zostałoby zrewidowane dokładnie w przeciwną stronę.
Ja mam mocno zniekształcony obraz mężczyzn, ale jednak czegoś takiego, o czym ty piszesz, nawet ja nigdy nie wymyśliłam.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
swistak
Dodany dnia 13/02/2015 16:57
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
A ja widzę, że wykorzystujesz forum po pierwsze do zwracania na siebie uwagi, a po drugie do stwarzania (chyba przed samym sobą?) pozorów, że coś robisz w kierunku swojego leczenia.[/quote] Samo pisanie i czytanie tutaj wiele mi daje, jest czymś w rodzaju nieudolnej namiastki psychoterapii. Chociażby się uczę kontaktów z innymi ludźmi, z czym miałem (i mam) kłopoty.

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
A póki co fakty są takie, że jesteś tu od sierpnia, mamy luty, a ty nie dotarłeś jeszcze ani do psychiatry, ani do psychologa. I właśnie odwołujesz umówioną wizytę u psychiatry. Na rzecz dalszego mydlenia sobie oczu, że coś robisz i się rejestrujesz gdzieś. Tyle że rejestrowanie się i pisanie o tym nie ma właściwości leczących.[/quote] Nie odwołałem tej wizyty u psychiatry. Pisałem wczoraj tylko, że się zastanawiam nad odwołaniem; po Waszych odpowiedziach zmieniłem zdanie. Nie widzę żadnych powodów, dla których moja wizyta u psychologa miałaby się nie odbyć (innych niż mało prawdopodobne przypadki losowe).
Edytowane przez swistak dnia 13/02/2015 16:58
 
tajfunek
Dodany dnia 13/02/2015 17:15
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Tu chyba brakuje świadomości, że ludzie są bardzo różni i mają różne problemy, własne historie zyciowe, które spowodowały takie a nie inne problemy.
Ocenianie czy kogoś po drugiej stronie monitora coś robi czy nie jest bardzo dziwne, bo nie ma nas z tą osobą, nie znamy jej, nie wiemy ile ją kosztują pewne rzeczy, jaka walkę toczy w sobie itp.
Edytowane przez tajfunek dnia 13/02/2015 18:29
 
swistak
Dodany dnia 18/02/2015 17:28
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Byłem dzisiaj na USG, wyszło mi, że mam "gruczoł krokowy o niejednorodnych cechach" (chociaż nie jest on powiększony) Ehmm Jutro idę do urologa (prywatnie).

Wczoraj rozmawiałem z mamą nt. mojej piątkowej wizyty u psychiatry. Mama rozmawiała o nim [url=http://mam-efke.pl/forum/viewthread.php?thread_id=2415&rowstart=500#post_118291]ostatnio[/url] z innym lekarzem psychiatrą, który z nim pracuje. P. psychiatra usilnie odradzała wizytę u niego, opowiadała o nim różne rzeczy (że np. jest zdziwaczały, szef się zastanawiał czy go nie zwolnić, itd.), więc będę miał problem, żeby mu zaufać.

Wczoraj wieczorem mama "bardzo intensywnie" przekonywała mnie do tego, żebym odwołał tę wizytę. Nawet padały hasła w kategoriach życia na własny rachunek. Myślałem, że prawdopodobnie nie pójdę w piątek. że tę wizytę odwołam (tym bardziej, że uznałem, że jest bez sensu) jednak po przeczytaniu postu sigmy powyżej myślę, że chyba jednak nie.

W sumie przez pójście nic nie tracę, ocenię na miejscu wiarygodność lekarza. Mama się powoli "przyzwyczaja" do większej samodzielności u mnie. Jednak z drugiej strony jestem bardzo zadowolony z faktu, że przekonała mnie do wyboru innego lekarza rodzinnego.

EDIT: [b]I tak zamierzam iść do psychiatry[/b] w najbliższej przyszłości (miesiąc - dwa). Poproszę tego psychologa o polecenie.
Edytowane przez swistak dnia 18/02/2015 17:44
 
sigma
Dodany dnia 18/02/2015 18:31
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[quote]P. psychiatra usilnie odradzała wizytę u niego, opowiadała o nim różne rzeczy (że np. jest zdziwaczały, szef się zastanawiał czy go nie zwolnić, itd.)[/quote]
A bierzesz pod uwagę to, że twoja mama mogła nic takiego nie usłyszeć i sama sobie to wymyślić, żeby za wszelką cenę nie dopuścić do podjęcia przez ciebie samodzielnej decyzji?
Ja naprawdę bardzo wątpię, żebyś żył w świecie, z którym taka sama patologia dotyka jednocześnie i twoją rodzinę, i lekarzy (a tak by było, gdyby jeden psychiatra rzeczywiście wypowiadał się w takich słowach o drugim).
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Diuna
Dodany dnia 18/02/2015 18:33
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Świstak, jak chcesz, mogę polecić Ci fantastycznego psychiatrę, w którym podkochiwało się kiedyś pół oddziału Smile Niestety, możesz mieć do niego za daleko, bo to drugi koniec Polski.

[quote]Nawet padały hasła w kategoriach życia na własny rachunek[/quote]
A to pomaga. Przełom u mnie nastąpił, gdy spakowałam się i wybyłam na drugi koniec Europy. Co prawda nie każdy ma ochotę na tak drastyczne posunięcia, ale samodzielność bardzo się przydaje- i mobilizuje. Zastanawiające, jak wiele człowiek potrafi zdziałać, gdy jest zdany tylko na siebie.
Srutututu, pęczek drutu
 
RedKate
Dodany dnia 18/02/2015 18:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Twoja mama szantażuje Cię tym, że przestanie Cię utrzymywać, jeśli pójdziesz do lekarza, do którego ona nie chce żebyś poszedł, bo się rzekomo martwi o Ciebie?
Czy Ty Świstak nie widzisz jaki to jest obłęd? I nie wierzę, aby jeden lekarz oczerniał drugiego. Zwyczajnie nie wierzę.

[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
swistak
Dodany dnia 18/02/2015 19:25
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]Diuna napisał/a:[/b]
Świstak, jak chcesz, mogę polecić Ci fantastycznego psychiatrę, w którym podkochiwało się kiedyś pół oddziału Smile Niestety, możesz mieć do niego za daleko, bo to drugi koniec Polski. [/quote]
Dr Curyło? Jednak nawet o nim słyszałem złe opinie (wniosek: należy mieć dystans do opinii o lekarzach).

[quote]Czy Ty Świstak nie widzisz jaki to jest obłęd? I nie wierzę, aby jeden lekarz oczerniał drugiego. Zwyczajnie nie wierzę.[/quote]
Czytałem, w Kodeksie Etyki Lekarskiej jest to ograniczone (art. 52):
[quote]1. Lekarze powinni okazywać sobie wzajemny szacunek.> Szczególny szacunek i względy należą się lekarzom seniorom, a zwłaszcza byłym nauczycielom.

2. Lekarz powinien zachować szczególną ostrożność w formułowaniu opinii o działalności zawodowej innego lekarza, w szczególności nie powinien publicznie dyskredytować go w jakikolwiek sposób. Lekarz wszelkie uwagi o dostrzeżonych błędach w postępowaniu innego lekarza powinien przekazać przede wszystkim temu lekarzowi.[/quote]
Jednak spotkałem się z krytyką niektórych lekarzy przez pielęgniarki (zasadniczo pośrednio - np. babcia dzwoniła do znajomej i pytała się jej kogo by poleciła).
Edytowane przez swistak dnia 18/02/2015 19:30
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Nasze FOTO W wolnym czasie 409 21/10/2021 21:41
2013 nasze marzenia, nadzieje, plany Porozmawiajmy 62 17/01/2021 18:00
Nasze pupile ^^ W wolnym czasie 59 17/07/2020 07:58
Góry Porozmawiajmy 11 10/03/2016 19:15
Moje góry i doliny... Nasze wątki - część otwarta 1 09/08/2015 20:33

50,292,770 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024