19 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 dzień Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia lękowe
 Drukuj temat
Lęk przed bliskością
Artystyczna Dusza
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 03/08/2009 10:30
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

W moim życiu pojawił się mężczyzna.Póki co mamy kontakt internetowy i telefoniczny.Znajomość rozwija się powoli ale trwa to już jakiś czas.Próbowałam wypytać Go jakie kobiety Mu sie podobają ale nie dał jednoznacznej odpowiedzi.Nie powiedziałam Mu też że jestem gruba bo jakoś nie spytał.
Hmmm...Dostałam zaproszenie na spotkanie w środę jeżeli pogoda dopisze i co?Martwię się i boję się tego spotkania.Boję się że chociaż fajnie nam się rozmawia i On sprawia wrażenie miłego faceta - nie spodobam się mu kiedy mnie zobaczy bo??? - jestem za gruba.Shock Wiem że mężczyznom podobają się szczupłe kobiety i chcą mieć atrakcyjną szczupłą kobietę dlatego przypuszczam że to będzie kolejne spotkanie które zakończy się po pierwszej randce.Sad Jestem na to przygotowana Ehmm
Żałuję że nie jestem szczupła-na pewno nie miałabym problemów ze znalezieniem kogoś z kim chciałabym spędzić resztę życia.
Z drugiej strony nie wiem czy jestem gotowa ale zgodziłam się bo bez sensu to ciągnąć.Lepiej skończyć to szybko zanim się przyzwyczaję i przywyknę że w moim życiu ktoś jest.
Przeraża mnie spotkanie z Nim bo boje sie bliskości,boję się dotyku, boję się zaangażować.
Poza tym wiem że mnie nie da sie kochać.
Gdybym była szczupła na pewno byłoby mi łatwiej.
 
http://monia-art.blogspot.com/
Kati
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 03/08/2009 14:51
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

[quote]Poza tym wiem że mnie nie da sie kochać.
[/quote]
W zasadzie całej reszty mogłaś nie pisać, bo moim zdaniem tu jest sedno, a nie w wyglądzie. Jeśli Ty sama tak do siebie podchodzisz, to nawet jeśli ktoś Cię pokocha, czy mu uwierzysz? Jeżeli ktoś Ci powie, "podobasz mi się" uwierzysz mu?
Fiona, trzymam kciuki za udane spotkanie i więcej wiary w siebie. Napisz sobie - jeśli mogę Ci coś doradzić, tak nieśmiało pytam - trzy zdania, określające Twoje najmocniejsze punkty. "Jestem... hm.. inteligentna?" "Mam ... piękny uśmiech? ładne.... coś tam (dłonie? włosy? - coś, co szczerze w sobie lubisz)" "Ładnie.... coś tam.. robię (śmieję się?)" No - i powtarzaj sobie te zdania w kółko, żeby się wzmocnić, najlepiej patrząc na siebie w lustrze - o ile potrafisz, bo ja miałam taki czas, że dla mnie patrzenie na siebie w lustrze było niemożliwe. Teraz jest lepiej.
Jeszcze Ci napiszę, że na tyle, na ile Cię znam - jeśli facet Cię odrzuci po pierwszym spotkaniu, to znaczy, że nie jest Ciebie wart. I lepiej dla CiebieSmile Powodzenia FionaSmile
 
Nadzieja
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 03/08/2009 17:10
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Fiona jesteś wspaniałą i mądrą dziewczyną, wiem,że łatwo sie pisze jak sie komus radzi,ale pomyśl dobrze sie dogadujecie, facet już poznał,że jesteś mądra i inteligentną dziewczyną,chce sie z Tobą spotkać, dlatego nie przekreślaj siebie na wstępie, daj sobie szansę. Jeżeli potraktuje Ciebie źle tzn jego miarą dziewczyny będzie "jej "wygląd, a znajac zycie to zapewne przesadzasz z tą grubością, to znaczy, że on Ciebie nie jest wart jak napisała Kati.
Mam nadzieję,że wszystko będzie ok i że poznałas swojego księcia z bajki, głowa do góry nie ważne jak wygladasz ale co soba prezentujesz jako człowiek. Dla mnie jesteś super. Powodzenia Wink
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 04/08/2009 10:29
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Fionaa - nie każdy facet i nie każda kobieta szuka przede wszystkim atrakcyjności fizycznej. Jeżeli ty potrzebujesz miłości, akceptacji to może to jest właśnie to czego potrzebuje też druga strona.
Uciekanie od związków niekoniecznie Ci pomoże, raczej spowoduje że zainicjowanie kolejnego będzie dla ciebie coraz trudniejsze i wyzwalać jeszcze większą frustrację.

Mam olbrzymią nadzieję, że poznasz faceta o dużej wrażliwości, który pomoże ci zaakceptować siebie.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Artystyczna Dusza
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2009 07:44
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[b]Kati[/b] [b]Nadi [/b]i [b]Makro[/b] dziękuję że przypominacie mi o tym co jest dla mnie ważne, że przypominacie mi o tym jaka jestem wyjątkowa.
Mimo wszystko chciałam uciec - zrezygnować ze spotkania ale ten mężczyzna mi na to nie pozwolił.
Czasami zastanawiam się jak On wytrzymuje te moje zmienne nastroje?Myślę że chyba potrzebuję właśnie takiego kogoś przy kim będę mogła żyć i spełniać się i poczuć spokój.Smile
 
http://monia-art.blogspot.com/
barbarajan
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2009 12:17
Rozgrzany


Postów: 73
Data rejestracji: 03.08.09

powodzenia Fionaa trzymam kciuki napewno mu się spodobasz a jak nie to nie jest Ciebie wart.pozdrawiam cieplutko B
 
Artystyczna Dusza
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2009 13:55
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Dziękuję wszystkim za wsparcie.I proszę trzymać za mnie kciuki.Wink
Idę dziś na spotkanie.Po wczorajszej rozmowie z kolegą mam nadzieję że będzie udane.A jak nie teraz to może innym razem się uda.Smile
 
http://monia-art.blogspot.com/
Perfidia
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2009 15:12
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Powodzenia fionaaa Smile

A co do atrakcyjności - są różni faceci, i nie każdy szuka w kobiecie szczupłej sylwetki. Gusta są różne, a poza wyglądem zewnętrznym ważne jest to jaką jest się osobą, co ma się do powiedzenia. Jesteś w stanie zaoferować komuś dużo więcej niż tylko ciało, jakie by ono nie było.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Artystyczna Dusza
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13/08/2009 10:21
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Jak widać trochę czasu minęło a randki jak nie było tak nie ma.Ten mężczyzna chciał się spotkać wczoraj ale pogoda znów pokrzyżowała nam plany.W sumie to on nawet chciał się spotkać w tą brzydką pogodę ale ja oczywiście zadecydowałam za nas oboje i powiedziałam że nie mogę się spotkać wcześniej niż po 20 sierpnia.A dlaczego?Dlatego bo zależy mi na tym aby jak mnie pierwszy raz zobaczy nie przeraził się moim wyglądem.Zależy mi na tym aby kiedy mnie zobaczy mógł mnie pozytywnie ocenić.
Pomyślałam sobie, że chociaż o fryzurę zadbam skoro nie mam za wielkiego wpływu na sylwetkę. Ehmm
 
http://monia-art.blogspot.com/
Nadzieja
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 13/08/2009 15:14
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Myslę Fiona, że na pewno by się nie przeraził. Wiesz co Ci powiem, że jesteś bardzo inteligentną i wrażliwą dziewczyną, a to sprawia,że jesteś bardzo piękna, bo tak naprawdę to sie liczy w człowieku. Wiem, wiem sobie też powinnam to powtarzać jednak my "żywieniowcy", że tak powiem już tak mamy, nie umiemy uwierzyć w to piękno które jest w nas, dlatego uwierz bo jestes najpiekniejszą kobietą pod słońcem,powtarzaj to sobie i odrzuć od siebie te wszystkie obawy. Oczywiście zadbanie o siebie,tutaj wspomniana przez Ciebie fryzura, jeżeli ma Ci dodać pewności siebie to jak najbardziej. Jednak myślę,że ta zmiana na pewno nie jest aż tak konieczna. Fiona ten facet już Cię poznał widzi to piękno o którym wczesniej pisałam. Dlatego umów sie z nim, zapewne on ma takie same obawy jak Ty, przecież nie wiesz jak wyglada, a mimo tego chcesz się z nim spotkać,zastanów sie teraz - oczekujesz od niego wyglądu modela!!! na pewno nie, liczy sie dla Ciebie jaki jest w środku na tyle go trochę poznałaś. Pomysl,on ma takie same oczekiwania jak Ty. Powodzenia Smile [color=#66cc00]JESTEŚ PIĘKNA[/color]
Edytowane przez Nadzieja dnia 13/08/2009 15:18
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Perfidia
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 13/08/2009 16:09
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Bardzo podoba mi się to co napisała Nadzieja. Nic dodać, nic ująć. Nadziejo powinnaś napisać coś takiego do siebie samej Smile
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Nadzieja
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 13/08/2009 17:04
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Dzięki Perfidia, wiem tylko niestety ciężko mi w to uwierzyć i widzieć w sobie. W Fionie po prostu to wszystko widzę i pisze prawdę,a w sobie ciężko mi to zobaczyć,chciałabym to zobaczyć,tak bardzo...
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Perfidia
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 13/08/2009 18:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Może dla odmiany powinnaś zaufać w tej sprawie komuś innemu? Pokazał nam niejeden raz, że jesteś osobą kreatywną, potrafisz świetnie wczuć się w czyjeś problemy. Masz dużo do zaoferowania Smile Uszy do góry.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Nadzieja
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 13/08/2009 19:34
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Dzięki Perfidia,to naprawdę o mnie ja tylko staram się pomagać tak jak umiem najlepiej.
Dziekuję Wam, że jesteście tak się cieszę,że istnieje to forum ta strona, tak bardzo mi pomagacie.Wiele dla mnie znaczycie.Dzięki temu,że kiedyś na mojej drodze pojawił się Makro,zaczełam walczyć o siebie. Jesteście ze mną od pierwszego dnia mojego leczenia, które podjełam dzięki Wam, wiecie o mnie bardzo dużo, z Wami przechodzę trudy choroby i w Was mam wsparcie.Dziekuję jestescie wielcyWink
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Artystyczna Dusza
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 16/08/2009 17:23
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Bardzo dziękuję Nadi za te słowa które napisałaś do mnie.To jest jak poezja.Jak słusznie zauważyła Perfidia to jest również notka o Tobie. Smile
Ja niestety po rozmowie z bratem nadal czuję lęk przed spotkaniem z tym facetem.Nie wiem...Może to wynika z niepewności, że wydaje mi się że jednak wygląd zewnętrzny się liczy.Ale piękno to rzecz względna.Jednemu coś się podoba innemu nie...Zobaczymy jak to będzie.Spotkanie ma się odbyć po 20 sierpnia.Shock
 
http://monia-art.blogspot.com/
Kati
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 16/08/2009 17:39
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Który to ten Twój brat? Osobiście dam mu w nosWink
A jak już się w końcu spotkasz ze swoim "mężczyzną", to kochana, bez wirtualnego szampana nie wracajWink
Czy zauważyłaś Fionaa, że jeszcze tylko krok i w końcu się uda? Trzymam kciukiSmile
 
Nadzieja
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 16/08/2009 19:03
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Ja też Fiona trzymam kciuki, a to co mysli Twój brat to jest jego problem i tylko jego. Dobrej zabawy Ci życzę,cieszę się już na tego szampana.Wink
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Artystyczna Dusza
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2009 10:33
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

No i w końcu doszło do spotkania.Facet okazał się nie wart mojego zainteresowania.Gadał o głupotach -mało znaczących sprawach.Nie omieszkał dodać że w sumie to: "wcale nie chciało mu się przychodzić na spotkanie".To po co proponował po co pisał sms-y i dzwonił?Nie rozumiem.Ja jakoś szybko się zreflektowałam i chociaż miałam tego Mu nie mówić ale odpłaciłam Mu "pięknym za nadobne".A co jak ktoś mnie obraża to niby dlaczego mam przyjmować wszystko na siebie?Wiem jedno nie miał prawa się tak zachować.

Równocześnie w tym samym czasie poznałam innego mężczyznę z Warszawy i chociaż mało brakowało abyśmy nawet nie zamienili słowa przez GG to jednak wszystko się poukładało a ja czuję się z tym bardzo dobrze.Powiedziałam Mu nawet o swoich problemach psychicznych.

W niedzielę odezwał się do mnie inny chłopak z tym że z mojego miasta.Martwił się że nie będę chciała z Nim rozmawiać jako że jest po rozwodzie.Ja jednak stwierdziłam i powiedziałam Mu że każdy zasługuje na szansę.Przed tym mężczyzną jednak nie potrafiłam się tak otworzyć jak przed tym z Warszawy.Nie wiem może to kwestia czasu...

Tak więc nie wiem co z tego wszystkiego wyniknie.Obecnie mam dwóch facetów którzy uważają mnie za atrakcyjną i dla których nie jest ważny wygląd a raczej liczy się wnętrze i wartość człowieka.Oboje są fajni.Dzięki Nim dowiaduję się o sobie wiele miłych rzeczy których ja w sobie nie dostrzegam.Dobrze się z tym czuję-czuję się doceniona.Jest jednak coś co sprawia że próbuję zniechęcić ich do siebie-z marnym skutkiem oczywiście.O ile ten z Warszawy jest świadomy swojej wartości to ten drugi (też dobry i wartościowy-tak mi się wydaje chociaż nie mogę mieć 100%-wej pewności) wydaje mi się być troszkę zakompleksiony i nie wierzący w siebie.
Jak nie było mężczyzn tak teraz mam takie powodzenie że sama jestem zaskoczona.I w dodatku mam problem...Dwóch facetów którzy mnie lubią i chcieliby ułożyć sobie ze mną życie.Hmmmm...
Mam poznawać obojga jednocześnie???
 
http://monia-art.blogspot.com/
Perfidia
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2009 10:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

A dlaczego nie? Chyba, że obiecałaś im wyłączność.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Nadzieja
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2009 11:02
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Pewnie sprawdź ich najpierw a potem się zdecydujeszWink
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Lęk przez psychozą Zaburzenia lękowe 5 24/10/2021 18:29
Lęk przed dolegliwościami układu pokarmowego Zaburzenia odżywiania 6 28/02/2021 10:39
Strach przed brakiem kontroli Schizofrenia 28 02/09/2019 10:03
strach przed samodzielną egzystencją w borderline Zaburzenia osobowości 3 23/12/2018 11:29
lęk przed silnym stresem, dezorientacją i wyparcie... Zaburzenia lękowe 4 05/01/2018 09:56

50,261,190 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024