29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
3 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Depresja
 Drukuj temat
Depresja ? Czy aby tylko ?
Skyler
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 22/11/2013 15:53
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 7
Data rejestracji: 22.11.13

Witam ! Mam 22 lata i od dłuższego czasu towarzyszy mi depresyjny nastrój. Na początku myślałam że może to przez stres czy przez to że miałam trochę zawirowań w życiu ale teraz wszystko się uspokoiło a ja nadal jestem smutna , apatyczna, po prostu dół. Co gorsze pomimo tego że teraz większość rzeczy w moim życiu się ułożyło ja nagminnie praktykuję czarnowidztwo , ciągle wydaje mi się że moje szczęście i spokój zaraz się skończy , że zaraz będzie źle że wszystko się posypie. Mam ciągłe lęki o przyszłość, o to że nie dam rady skończyć studiów, rzuci mnie facet a ja na zawsze utknę w rodzinnym mieście i nie będę miała pracy. Dokucza mi też poczucie winy , że coś zrobiłam źle albo czegoś nie zrobiłam dość dobrze itp. Często jestem senna , boli mnie głowa. Nie jest to jakaś wielka depresja bo daje rady wstać z łóżka , sprzątać , gotować , wychodzić z domu no ale jednak te czarne myśli i apatia odbierają mi chęć życia. Chciałam pójść do lekarza choćby najpierw rodzinnego po skierowanie do psychiatry i opowiedzieć o tej depresji ale kilka razy zaobserwowałam coś dziwnego. Kiedy mój dół osiąga apogeum na dzień lub kilka dni wpadam w stan jakiejś takiej bardzo podwyższonej radości . Nie jest to taka zwykła radość , czasem bez powodu staję się nakręcona , pełno we mnie energii , po prostu mam taki mega napęd ! Wszystko wtedy wydaje mi się możliwe , ja sama wydaje się sobie bardzo atrakcyjna i fajna , wszystkie lęki znikają . Potrafię nie spać pół nocy i coś tworzyć (moje hobby –pisanie wierszy i opowiadań) a potem rano nie widać ani śladu po nieprzespaniu , jestem jeszcze bardziej nakręcona. Nie mogę wtedy opanować mówienia , co w sercu to i na języku , mam natłok myśli , 1000 pomysłów na minute jeden lepszy od drugiego i wydaje mi się że wszystko jest możliwe. Najgorsze że mogę wtedy podejmować jakieś nieprzemyślane decyzje których potem żałuję. Ale złapałam się na tym że lubię ten nastrój , czuję się jakbym wypiła butelkę szampana , taka bezpodstawna radość , taka lekkość na duszy . Jednak potem ten mega radosny nastrój przechodzi w złość , dużo rzeczy doprowadza mnie do irytacji , czuję wrogość do świata , wszyscy mnie denerwują. No i potem znów wracam do swojego smutku który trwa znów długo długo długo gdy znów nie wiadomo kiedy wpadam w tą dziwną radość. Wcześniej nie miałam świadomości tego radosnego stanu dopóki nie poczytałam co pod wpływem tej „radości” pisałam w pamiętniku . Przestraszyłam się bo to było takie dziwne takie nakręcone.
Co to może być ? Ciągle myślałam że mam depresje ale chyba w depresji jest się ciągle smutnym prawda ? Nie ma takich skoków w góre jak u mnie ?
 
Yasmin
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 22/11/2013 17:50
Awatar

Startujący


Postów: 154
Data rejestracji: 07.11.13

Takie objawy moga wskazywac na pewne zaburzenia, ale nie bede sie wypowiadac, gdyz absolutnie nie jestem kompetentna. Najlepiej byloby, gdybys mozliwie szybko wybrala sie do specjalisty (psychiatry lub psychologa) i szczegolowo o tym opowiedziala. Mysle, ze szukanie 'diagnozy' u osob, ktore same rowniez sa chore nie jest najlepszym rozwiazaniem. Ale dobrze, ze dostrzegasz problem i zycze Ci, abys znalazla fachowa pomoc.
[small]Choć ludzi coraz więcej i więcej...
o człowieka coraz trudniej...
coraz ciężej...[/small]
 
Alia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2013 09:25
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Popieram Yasmin - tylko lekarz może Cię kompetentnie zdiagnozować i warto, żebyś umówiła się do niego jak najszybciej.
 
Panna De
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24/11/2013 20:03
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 19.09.13

Do psychiatry nie potrzebujesz skierowania.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Depresja i dziwne zachowania Depresja 7 30/12/2021 13:07
czy po ed można się odchudzać? Zaburzenia odżywiania 12 06/09/2021 20:51
Czy z diagnozą F20 można być szczęśliwym ? Schizofrenia 34 06/07/2021 06:05
czy można rozładować ogromne napięcie w borderline? Zaburzenia osobowości 3 28/05/2021 13:44
Schizoafektywna i nie tylko Przedstaw się 10 04/05/2020 11:52

50,118,235 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024