28 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
1 dzień Offline
Nieustraszona Nieustraszona
1 dzień Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Ogłoszenia
 Drukuj temat
Szukam osób z anoreksją-dokument fotograficzny
Karolinas
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 09:20
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 19.10.13

Witam,
Jestem fotografka dokumentalistka. Poszukuje kobiet oraz mężczyzn zmagających się z anoreksja, których mogłabym sportretować. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem ugryzienia tego tematu w sferze fotograficznej. Nie bez powodu, sama zmagam się od urodzenia z pewnymi zaburzeniami odżywiania. Myślę, że skonfrontowanie doświadczeń pomoże zarówno mnie w zrozumieniu Waszych problemów jak i w przełamaniu bariery zaufania między nami. Chciałabym pokazać projekt, który ukazałby szerzej problem osób z zaburzeniami żywieniowymi w naszym kraju, skale jego istnienia oraz zwrócić uwagę na trudności z leczeniem takich osób. Dokument tego typu mógłby pomóc w uświadamianiu społeczeństwa, że takie choroby występują oraz są realnym zagrożeniem życia. Dlatego że jedną sprawą jest wiedzieć a inną zobaczyć na własne oczy. Mam nadzieję że znajdę tu osoby które będą chciały porozmawiać, ewentualnie się spotkać oraz zgodzą się na sfotografowanie. Proszę o kontakt info@karolinasekula.com
Pozdrawiam ciepło
Karolina
 
martyna
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 10:09
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

po moim trupie,
nie lubię być fotografowana, uciekam przed aparatem i zdjęcia osób chorujących do społeczeństwa nie przemówią chyba żeby drwiny, słowa typu ' o matko jaki kościotrup " itp to takie wystawianie się ludziom na tacy by mogli się pośmiać.
Po za tym nie wiem jak u innych, ale ja wśród własnego otoczenia raczej ukrywam swoją chorobę niż nią epatuję.

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Pogodna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 10:25
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Martyna [b]nie rozumiem Twojego oburzenia[/b], przecież nikt Ciebie nie namawia, dziewczyna ma pomysł na coś i szuka chętnych nie jesteś chętna to przecież obejdzie się bez Ciebie.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
martyna
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 11:31
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

nie będziesz rozumieć bo nie jestem oburzona. To jest moje zdanie na ten temat, zupełnie na spokojnie.Smile po prostu mi się taki pomysł nie podoba i już.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Pogodna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 12:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Widocznie wydźwięk "po moim trupie" jest przeze mnie inaczej interpretowany niż na spokojnie. Jeśli chcesz podyskutować na ten temat to zawsze możesz podjąć trud w "porozmawiajmy".
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
martyna
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 13:25
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

sama z sobą nie będę dyskutować Smile a moje zdanie na temat powyższy znacie więc bez sensu powielać posty.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Animariim
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 14:42
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 19.10.13

[quote][b]Karolinas napisał/a:[/b]
Chciałabym pokazać projekt, który ukazałby szerzej problem osób z zaburzeniami żywieniowymi w naszym kraju, skale jego istnienia oraz zwrócić uwagę na trudności z leczeniem takich osób. Dokument tego typu mógłby pomóc w uświadamianiu społeczeństwa, że takie choroby występują oraz są realnym zagrożeniem życia. Dlatego że jedną sprawą jest wiedzieć a inną zobaczyć na własne oczy. [/quote]
Powstały już tysiące takich projektów... Ludzie na każdym kroku widzą na własne oczy ten problem. Główny problem polega na tym, że nikt nie tworzy tak, żeby zmusić ludzi do osobistego zastanowienia nad tematem anoreksji. Wszystko co powstaje jest zupełnie bezdyskusyjne lub nie mówi zupełnie nic...
Edytowane przez Animariim dnia 19/10/2013 14:42
 
sigma
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 15:49
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

To może stwórz własny projekt, zamiast negować to, co ktoś zamierza zrobić?

edit: Ok, widzę, że swój projekt masz. Choć nie dostrzegam, w czym on ma być lepszy o tych, które już istnieją, i od tego, o którym tutaj jest mowa.
Z każdego projektu każdy wyciągnie to, co chce.
Edytowane przez sigma dnia 19/10/2013 15:51
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Animariim
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 18:42
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 19.10.13

Masz do tego pełne prawo. A poza tym nie stwierdziłam, że mój projekt jest lepszy Smile Jest tylko inny. Ten pomysł krytykuje po prostu jako potencjalny odbiorca. Argument nie robisz, nie krytykuj, to nie argument - krytycy filmowi też filmów nie kręcą...
Większość tego typu projektów fotograficznych to po prostu epatowanie czyjąś chorobą z tym samym przekazem - "Anoreksja to straszna choroba. Uważajcie na anoreksję". Za dużo tego i tyle...
 
RedKate
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 19:29
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Bo anoreksja to straszna choroba. I nie uważam że powinno się ja pokazywać w jakimkolwiek innym świetle.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Karolinas
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 20/10/2013 15:45
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 19.10.13

Anoreksja to choroba umysłu, duszy i ciała, bezdyskusyjnie śmiertelna. I żaden tzw projekt nie jest w stanie nikogo zmusić do zmiany postrzegania i myślenia. Może, ale wcale nie musi. Nie mam zamiaru się z nikim licytować czyj pomysł jest lepszy i czy do kogokolwiek trafi, to nie o to chyba w tym chodzi... Doskonale również rozumiem, że osoby chore to ukrywają. Nie chce epatować chudością, mnie chodziło bardziej o portret.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Trójmiasto:Poszukiwana Grupa wsparcia dla partnerów osob z Chad Przedstaw się 9 22/08/2021 22:21
Badanie anoreksja Ogłoszenia 1 29/11/2020 16:40
Dobry wieczór , szukam pomocy Przedstaw się 7 30/07/2020 20:18
Prośba o pomoc, ankieta dla osób z zaburzeniem odżywiania Ogłoszenia 1 14/05/2019 18:20
Otwarte spotkanie informacyjne dla rodzin osób z ChAD Warszawa Ogłoszenia 1 05/09/2018 22:37

50,112,310 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024