18 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
6 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
pytanie techniczne
Klara
Dodany dnia 22/10/2014 18:24
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

U mnie trzeba się logować drugi raz jak przechodzę na "forum" a nie tylko na "nowe posty". A na telefonie to w ogóle mogę się czasami logować kilka razy a i tak się nie udaje zalogować.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
Dodany dnia 22/10/2014 18:29
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Być może zaznaczanie opcji "pamiętaj mnie" pomaga, bo mnie wylogowuje z forum średnio raz na miesiąc, i na telefonie, i na laptopie. Poza tym nie mam żadnych problemów.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
Dodany dnia 22/10/2014 18:48
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

U mnie nie pomaga ta opcja, zawsze mam ją zaznaczoną. Zalogowanie się na komputerze powoduje automatyczne wylogowanie na telefonie.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
Dodany dnia 22/10/2014 18:49
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

to ja nieraz forum mam otwarte na laptopie, a wchodzę na nie w międzyczasie na telefonie, jak mi się nie chce w łóżka wstawać, i żadnego problemu nie mam z logowaniem... najwyżej posty mi się wtedy dwa razy świecą jako nieprzeczytane Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
Dodany dnia 22/10/2014 19:03
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Ale masz net z wifi ten sam czy inny? Bo u mnie problem pewnie polega na tym, że na komórce mam net z Plusa, a na komputerze z czego innego.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
Dodany dnia 22/10/2014 19:23
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

nie mam wi-fi, z dwóch różnych firm mam.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Jaskolka
Dodany dnia 22/10/2014 20:13
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Akurat kwestia pamiętania zalogowania, o ile mi się dobrze wydaje, jest związana z ciasteczkami. Więc chyba używanie innego urządzenia nie powinno powodować problemów (ja używam pełnej wersji forum na kompie w trybie prywatnym, więc zawsze muszę się logować, zaś na telefonie (stary SE, taki rozpadający się, z klawiaturą... relikt :D) zaznaczam opcję pamiętania i korzystam z wersji mobilnej - wylogowuje mnie raz na kilka-kilkanaście wizyt na forum, z reguły jak przez dłuższy czas nie korzystam. W domu mam Dialog, na telefonie płacę za każdy kilobajt danych Playowi, łączy mnie przez Warszawę (mam podgląd na historii logowań i IP na Gmailu ;) ).

Z drugiej strony, kiedyś miałam problem w jakimś serwisie/mailu, że po zalogowaniu z innego komputera wylogowywało mnie na moim "codziennym". Ale nie wiem, skąd to się brało, teraz chyba w żadnym serwisie tak się nie zdarza... choć hmm... czy przypadkiem na forach internetowych, jeśli nawet na "innym" kompie kliknę "wyloguj", to i na "codziennym" muszę się potem zalogować? Szczerze mówiąc, nie pamiętam, rzadko korzystam z for poza domem. Sprawdzę w wolnej chwili.

Teraz kwestia samego wylogowania. Mimo trybu prywatnego, długo mnie trzyma w jednym zalogowaniu, choć jeśli piszę Długiego Posta (jak to z moimi bywa), to przed wysłaniem z reguły muszę odświeżyć stronę, żeby sprawdzić, czy mnie nie wylogowało (tworzony wpis kopiuję do schowka). Pewnie przy tym poście też sprawdzę. Choć kiedyś chyba krócej było, nie wiem, od czego to zależy... Zdarzało mi się mieć też dawno (rok? dwa lata temu?) problem, gdy próbowałam klikać chyba przez link "forum internetowe" nad nowymi tematami na stronie głównej, a może to było, jeśli najpierw weszłam na forum, a potem się logowałam... ale to było naprawdę dawno, nie pamiętam, czego konkretnie problem dotyczył. Chyba nie ja jedna miałam problem i chyba to było ostatecznie rozwiązane jakoś.

Pobawiłam się teraz w logowanie i wylogowywanie, tylko raz udało mi się przypadkowo wylogować po próbie przejścia do części ukrytej. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy zalogowałam się ze strony głównej, czy po wejściu na forum, tak czy siak, będąc na stronie głównej i widząc żółtą kopertę przy wątku Nieustraszonej, kliknęłam (LPM, inaczej niż zwykle, gdy otwieram kółkiem w nowych kartach) - i... wylogowało!
Przy czym adres strony, do której teoretycznie mnie przekierowało, wyglądał tak (skopiowałam z paska adresu po tym wylogowaniu; nie spojrzałam na link przed kliknięciem):
[code]http://mam-efke.pl/forum/index.php#post_112109'[/code]
a po wklejeniu do Notatnika tak:
[code]http://mam-efke.pl/forum/index.php#post_112109%27[/code]
Po przeczytaniu tego nowego posta (tzn. jak już się zalogowałam po swojemu) mogłam po kolejnych logowaniach bez problemu przejść do wątku Nieustraszonej prosto ze strony głównej (jak jeszcze znajdował się w ostatnich tematach).

Dla porównania, po przejściu do nowych postów w danym wątku w pasku adresu widzę taki link (tu - do tego tematu, czyli "Pytania technicznego" ):
[code]http://mam-efke.pl/forum/viewthread.php?thread_id=208&pid=112127#post_112127'[/code]
(w Notatniku tu też apostrof na końcu zostaje zamieniony na %27, to chyba kwestia tego konkretnego znaku, nie wydaje mi się tu istotna). Czyli... tak jakby coś wycięło całą tę część viecthread? Ale czy to przeglądarka, czy to coś z forum, czy jakieś złe duszki, to już naprawdę nie mam pojęcia.

Dobra, pospamiłam, spróbuję w miarę możliwości sprawdzać różne opcje logowania i przechodzenia do postów czy na podfora, jak coś się będzie pojawiało nowego. Jeśli coś zauważę, dam znać. Chyba że Makro (lub ktoś inny) wie, czemu się tak dzieje :D
Edytowane przez Jaskolka dnia 22/10/2014 20:15
 
Basienka
Dodany dnia 22/10/2014 20:51
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 775
Data rejestracji: 31.08.13

Ja loguję się zawsze tylko na jednym i tym samym kompie.

Aha - i po wylogowaniu się zawsze "świecę się " jeszcze przez dobrą chwilę na zielono, to normalne?
Edytowane przez Basienka dnia 22/10/2014 20:54
[small]"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"[/small]
 
Makro
Dodany dnia 22/10/2014 21:26
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Niestety, tutaj w wielu sytuacjach moja wiedza jest zbyt mała. Jest zbyt duże ryzyko, że coś zepsuję. Czekam od lat na kolejną ("dużą) wersję skryptu, bo ten ma swoje niepoprawione wady. Mógłbym niby przejść na poprawioną , ale z 2 tygodnie bym siedział, aby doprowadzić do aktualnego stanu resztę, zbyt wiele zmodyfikowanych przeze mnie plików poszłoby w niebyt.


[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Jaskolka
Dodany dnia 22/10/2014 22:43
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Dobra, bajer. Teraz z głównej weszłam na link "forum internetowe", zalogowałam się, standardowo przerzuciło na główną, kliknęłam wątek świstaka - wylogowało. Przy czym jak przeszłam na stronę główną, to okazało się, że jestem zalogowana... Aha, tym razem krasnoludki nie ukradły ni kawałka linka. Czekam na jakieś posty w części ukrytej do przetestowania Wink

Makro, a tych plików nie dałoby się gdzieś wcześniej skopiować? I potem tylko podmienić? Choć o "strukturze" forum internetowego nie mam najmniejszego pojęcia, w php widziałam w życiu może ze dwie linijki kodu, które mi kiedyś kumpel podesłał, jak coś ciekawego zauważył...


EDIT:
Dobra, pierwsze próby: 3 czy 4 razy udało mi się wylogować. Za każdym razem ze strony głównej (news.php) przechodziłam na forum za pomocą linku w tekście "Zapraszamy także na nasze forum internetowe" (/mam-efke.pl/forum/), tam się logowałam, wyrzucało mnie znów na news.php - klikałam któryś z ostatnich wątków z żółtą ikonką koperty. Wtedy mnie wylogowywało. W przypadku wątku w dziale otwartym wylogowało, ale zostawiło w tym wątku (mogłam sobie poczytać), w wątkach w dziale ukrytym wywalało mnie na stronę główną forum, tj. z listą podfor. Przynajmniej 2 razy z tego dostałam "zjedzonego" linka, "forum/index.php#post_[nr posta]".
Spodobało mi się to, będę dalej kombinować Smile
Edytowane przez Jaskolka dnia 23/10/2014 01:07
 
papilon
Dodany dnia 23/10/2014 13:36
Awatar

Medalista


Postów: 685
Data rejestracji: 19.06.14

czy to nie jest przypadkiem tak, że jeśli problem byłby po stronie forum to mieliby go wszyscy? myśliciel
"Kiedy jesteś na szczycie twoi przyjaciele wiedzą kim jesteś. Kiedy jesteś na dnie wiesz kim są twoi przyjaciele"
 
birbantka
Dodany dnia 23/10/2014 13:51
Awatar

Finiszujący


Postów: 360
Data rejestracji: 31.08.14

A, dobrze że o tym piszecie - u mnie to wygląda podobnie tzn. czasami loguję się na głównej, potem przechodzę do forum - wylogowuje mnie i muszę się bawić od początku. Czasem po skończeniu aktywności na forum wylogowuję się (pomyślnie), po czym np. po kilku minutach wracam na stronę i dalej figuruję jako osoba zalogowana (muszę się więc ponownie wylogować)
Jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza, ale dobrze wiedzieć, że to nie mój komp wariuje Grin
[i][small][color=#006666]"Któż zaufa człowiekowi, który nie ma gniazda
i zatrzymuje się tam, gdzie go mrok zastanie?" (Syr 36, 27)[/color][/small][/i]
 
Jaskolka
Dodany dnia 23/10/2014 16:30
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Teraz się zalogowałam ze strony głównej (/news.php) i przeszłam z linka "Zapraszamy..." itd. (tak, uwzięłam się na ten link, bo jak korzystałam z "mojej" metody - przechodzenia przez link do forum na samej górze strony głównej - nie miewałam takiego problemu).
Zastanawiam się, czy podmienienie linka w tym miejscu na taki zawierający index.php coś by zmieniło. Chyba przynajmniej by nie zaszkodziło?

Jeśli chodzi o pozostawanie "Na żywo" po wylogowaniu przez parę minut, to to chyba jest normalne, przynajmniej na wieeelu forach przyzwyczaiłam się, że jeszcze przez chwilę mój nick jest wśród "obecni na forum".
Teraz przy kombinacjach z logowaniem i wylogowywaniem też mi się raz zdarzyło, że po kliknięciu "wyloguj" normalnie wylogowało, a parę minut później znów byłam zalogowana (mimo trybu prywatnego) w sensie bycia serio na swoim koncie (dostęp do NGW itd.), to raczej kwestia forum, ale już jak to dokładnie działa - nie wytłumaczę, pewnie jakieś sprawy silnika forum, może coś po IP tym razem, może coś innego... Z reguły nie wylogowuję się, skoro i tak siedzę na prywatnym, teraz mi tylko to wylogowanie do sprawdzania różnych opcji służyło Wink
 
Perfidia
Dodany dnia 23/10/2014 16:42
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Jaskółko, skoro już robisz takie testy, to możesz wysłać do Makra na priwa listę wszystkich miejsc, które powodują wylogowanie?

U mnie wszystko działa OK. I na poprzednim kompie i na tym nowym. A zmieniłam i system i przeglądarkę. Pewnie po znajomości Pfft

PS Lista osób zalogowanych na forum może nie rejestrować tego, że ktoś się wylogowuje.
Edytowane przez Perfidia dnia 23/10/2014 16:43
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
papilon
Dodany dnia 23/10/2014 22:04
Awatar

Medalista


Postów: 685
Data rejestracji: 19.06.14

u mnie też wszystko działa ok, a o znajomościach mających na to wpływ nie może być mowy, więc to chyba nie to Perfidia Pfft
Edytowane przez papilon dnia 23/10/2014 22:05
"Kiedy jesteś na szczycie twoi przyjaciele wiedzą kim jesteś. Kiedy jesteś na dnie wiesz kim są twoi przyjaciele"
 
Izolda
Dodany dnia 23/10/2014 22:23
Awatar

Finiszujący


Postów: 372
Data rejestracji: 18.10.14

Ja ze 3x próbuję dać jakieś zdjęcie- też mi nie wychodzi, ale to w sumie nie aż tak ważne.
[i]Był las nie było nas, będzie las nie będzie nas [/i]cyt z serialu" Na dobre i na złe"
 
Basienka
Dodany dnia 23/10/2014 22:42
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 775
Data rejestracji: 31.08.13

Mam dokładnie tak jak [b]birbantka[/b] - i z logowaniem i z wylogowywaniem.
[small]"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"[/small]
 
Klara
Dodany dnia 24/10/2014 20:40
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

A jeszcze dziwne jest, że np. mam wszystkie wątkie na głównej przeczytane (5 ostatnich), potem otwieram forum od nowa i znowu mi się święcą jako nieprzeczytane. Mimo że mnie nie wylogowało. I to tak czasami się zdarza, nie przy każdym wejściu.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Jaskolka
Dodany dnia 01/03/2015 22:23
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Marzy mi się możliwość zaznaczenia jakimś jednym kliknięciem określonego wątku jako przeczytanego, bez wchodzenia w niego... Bo jestem stworzeniem, które irytuje żółta kopertka, a jak już wejdę w temat, żeby go odhaczyć, to czytam, nawet jak mi się nie chce... Wink
Makrooo, pewnie nie masz czasu? Wink

(a może jestem ślepa i to da się gdzieś zrobić?)
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
Makro
Dodany dnia 01/03/2015 23:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Nie chcę wprowadzać więcej zmian - czekam na nowy silnik strony. Sorry, z tego silnika dużo więcej nie wyciągnę.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
hej i pytanie Przedstaw się 6 02/10/2019 22:18
Pytanie Depresja 10 05/01/2019 16:32
Pytanie Zaburzenia odżywiania 8 11/12/2017 20:26
Hej :) + wazne pytanie Przedstaw się 5 23/06/2015 22:55
Pytanie o NN Nerwica natręctw 10 31/03/2015 18:22

50,252,693 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024