19 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
15:47:25 Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
moje hobby
ploion
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 11/09/2015 15:38
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

Ale co jest takiego czasochłonnego w kawiarce? Wsypujesz kawę, wstawiasz na gaz, a jak zaczyna "bulgotac" - zdejmujesz.
Ja sobie chwalę kawiarkę.
Do prawdziwego espresso trzeba miec naprawdę dobry sprzęt za kilka/kilkanaście tysięcy. A chyba tylko barista z prawdziwego zdarzenia jest w stanie zauważyc róznicę w smaku myśliciel
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
Nix
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 11/09/2015 16:44
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1056
Data rejestracji: 13.11.14

My mamy ekspres ciśnieniowy za jakieś 5 stów chyba. Kawę robi bardzo dobrą, ale specjalistką nie jestem, więc ciężko polegać na mojej opinii w tym względzie. A młynek mamy żarnowy Severin i jest ok, a kosztował około 100 złotych.

Kawa wychodzi naprawdę super, chociaż musieliśmy metodą prób i błędów ogarnąć, jak zemleć kawę i jak przeprowadzić proces parzenia, żeby była jak najlepsza.
[b][i]Ale z przeszkodami jest tak jak z pokrzywą - trzeba je uchwycić i wznieść się ponad nie[/i][/b]
 
Jaskolka
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 13/09/2015 20:52
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Kawiarkę trzeba potem umyć... taki sam problem jest z herbatami liściastymi, potrafię wyhodować nowe formy życia na fusach, które zostają w zaparzaczu. I po zrobieniu tej herbaty raz jest dla mnie zbyt pracochłonne usunięcie ich, żeby zrobić taką herbatę drugi raz. Naprawdę leniwa jestem Smile

A, no i muszę równolegle sobie ugotować wodę w czajniku (jak wspomniałam, wymiękam trochę przy jednorazowej dawce 6 espresso, muszę rozcieńczyć przynajmniej na pół). Plus konieczność pilnowania kawiarki przez te 4 minuty... Naprawdę muszę mieć ochotę na dobrą kawę, żeby mi się chciało męczyć Wink
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
ploion
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 13/09/2015 22:53
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

Ale chyba można nalac mniej wody do tego zbiorniczka, wtedy zaparzy się mniej "filiżanek".
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
Jaskolka
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 14/09/2015 21:37
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Ale punkty dotyczące konieczności umycia tego, rozcieńczenia wodą z czajnika, czekania (ok, trochę krócej) pozostają bez zmian Grin

Ale dzisiaj rano sobie zrobiłam, ha! I jak tylko ostygła kawiarka, to ją wyczyściłam. Ale nie próbuję sobie wmawiać, że tak będzie za każdym razem Wink
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
Nix
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 14/09/2015 21:49
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1056
Data rejestracji: 13.11.14

Niniejszym zdechł nasz cudowny, robiący pyszną kawę ekspres.

I... pijemy z kawiarki Smile
Bardzo smaczna, choć wolę z ekspresu. Mimo wszystko rozważę, czy nie przerzucić się na kawiarkę, bo kawa z niej w ogóle nie leży mi na żołądku.
[b][i]Ale z przeszkodami jest tak jak z pokrzywą - trzeba je uchwycić i wznieść się ponad nie[/i][/b]
 
Makro
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 24/08/2020 09:52
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Odświeżam wątek Smile
Od 1 roku strzelanie z łuku z ogromnym nakładem pieniędzy i czasu. Niezwykle relaksujące zajęcie. Prawie jak biofeedback - niezwykle skutecznie uczy zwolnienia serca, odsunięcia stresu - bo inaczej się nie trafi. Nie wspomnę o tym, że wreszcie chodzę wyprostowany, bo mi się mięśnie pleców rozwinęły.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
rafa
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 24/08/2020 11:38
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Świetna sprawa. Potwierdzam. Mego Kolegi siostra rodzona, poszła jeszcze bardziej, strzelanie z łuku, konno. Widziałem też takie zawody międzynarodowe, robią wrażenie. Próbowałem ja z kolei jazdy konnej ale dość szybko przestałem, po tym jak wsiadając kilka razy na siodło, znajdowałem się z drugiej strony konia na ziemi Smile
Edytowane przez rafa dnia 24/08/2020 13:32
 
Jaskolka
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 30/08/2020 16:10
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Makro, strzelasz tradycyjnie czy sportowo, a może bloczki? Na hali czy w lesie? Smile

[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
ef
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 03/09/2020 12:09
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

ooo, Makro, super, że znalazłeś tak fantastyczne dla siebie zajęcie Smile
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Makro
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2020 00:13
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Strzelam techiką barebow - czyli taki łuk sportowy, ale bez celowników, stabilizatorów - coś pomiędzy klasycznym, a typowo sportowym. Strzelam na zewnątrz, ale na dystansie halowym - planuje pojechać na zawody.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Diuna
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 09/10/2020 02:50
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

[quote][b]Makro napisał/a:[/b]
Nie wspomnę o tym, że wreszcie chodzę wyprostowany, bo mi się mięśnie pleców rozwinęły.[/quote]

Mięśnie stanowią o naszej sile. Im więcej, tym lepiej. To znaczy, nie za wiele, ale lepiej więcej niż mniej. Wszędzie. Nie jestem mega fanką siłowni, ale jak jakąś mam pod ręką - to ćwiczę. Jak nie mam, zawsze pozostaje mi kilka innych sposobów by konstruktywnie się spocić.

A czy sama mam hobby? Nie wiem, jest mnóstwo rzeczy, które kocham robić. Śpiewać, oglądać lewackie kanały na You Tube, szlifować angielski, tańczyć przy muzyce Rammsteina i mądrzyć się w internetach - to lubię.
Srutututu, pęczek drutu
 
KingArthur
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 28/11/2021 11:31
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

Też myślałem o łuku Sammick Polaris 58" ibs30 ale zrezygnowałem na poczet trenażera, może na lato się zdecyduje. Łucznictwo to jednak nie jest taki prosty sport jakby się mogło wydawać myśliciel
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Moje lekarstwa Leki 2 04/08/2018 08:55
wiecznie powtarzające się wczoraj-moje spojrzenie na bordeline Nasze wątki - część otwarta 2 16/06/2016 17:36
Moje dzieła sztuki xD Nasze wątki - część otwarta 5 29/02/2016 14:15
Hobby i codzienność. Depresja 9 03/09/2015 16:45
Moje góry i doliny... Nasze wątki - część otwarta 1 09/08/2015 20:33

50,257,001 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024