29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
3 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia odżywiania
 Drukuj temat
Blog walczący z pro ana
martyna
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 12/08/2011 20:32
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Perfidia tam jest tyle treści że można wracać do pewnych wątków i wracać .... a Ty dbaj o siebie Kwiatek
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
vimari
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 29/08/2011 23:11
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 29.08.11

lubię ten blog (: dawniej się na nim udzielałam, trochę pomógł mi zrozumieć mi moją zawiłą psychikę.
 
perfekcyjna
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 12/09/2011 16:12
Rozgrzany


Postów: 80
Data rejestracji: 09.08.11

Dopiero dotarłam do tego wątku, to znaczy dotarłam do niego w piątek. Nie wiedziałam o tym, że istnieją ruchy jak pro ana i pro mia. Od wielu lat choruję na bulimie. To kolejne zaburzenie towarzyszace borderline. Nie wiem gdzie o tym napisać, ale chcę powiedzieć, że z tego da się wyjść, choć może nie zawsze do końca. Miewam nawroty co jakiś czas.

Weszłam na Twój blog Perfidia. Dużo tam informacji. Kiedy byłam nastolatką, nawet nie wiedziałam, że to na co choruję to bulimia. Trudno było mówić o internecie a co dopiero o materiałach w sieci.

Kiedyś byłam w klinice z powodu bulimii. Poznałam tam wiele osób chorujących na to co ja a także na anoreksję. Niektórym dziewczynom się nie udało... Wtedy byłam bardzo młoda.. ale dzisiaj przytuliłabym je mocno do siebie przede wszystkim. To były kochane istoty. Tamten pobyt był wyjątkowy. Wystąpiłyśmy nawet w programie telewizyjnym i w radio.

Trzymajcie się i nie poddawajcie. Nigdy. Ja walczę od lat. Czasem upadam, ale wstaję Smile Teraz znów wstałam i powoli zaczynam dostrzegać innych ludzi wokół siebie.
 
nienasycona
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 19/09/2011 14:57
Awatar

Rozgrzany


Postów: 54
Data rejestracji: 19.09.11

Ja uważam, że dziewczyny z pro-any mają tylko jedną zaletę : potrafią przyciągać ludzi do siebie. Nie ukrywam, że też dałam się na to złapać kiedyś z 5 lat temu. Teraz wiem że to tylko zaostrzyło mój problem, ale poniekąd rozumiem ich uzależnienie od tego ruchu.
Jest to skupisko samotnych ludzi, którzy szukają samoakceptacji. Ja im tylko współczuję i też wiem, że po paru latach każda z nich trafi z pro-any na forum takie jak te. Muszą tylko dorosnąć i odkryć, że to nie jest zabawa, a choroba... Wink


choć też się przyznam że w chwilach kiedy jestem w stanie zrobić dosłownie wszystko by znów schudnąć zdarza mi się znów wejść na ich forum.
'Self harm is not a trend. Anorexia is not a phase. Depression is not an act. Homosexuality is not a choice. Sexual assult is not provoked. Suicide is not a result of cowardice'
 
sigma
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 19/09/2011 15:00
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[quote]Ja uważam, że dziewczyny z pro-any mają tylko jedną zaletę : potrafią przyciągać ludzi do siebie.[/quote]
A ja myślę, ze każda z nich ma wiele najróżniejszych wad i zalet...
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Inus
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 19/09/2011 15:23
Awatar

Finiszujący


Postów: 405
Data rejestracji: 05.09.11

[i] Muszą tylko dorosnąć i odkryć, że to nie jest zabawa, a choroba... [/i]

Dużo dziewczyn wie, że to choroba ale w jakiś sposób czuje się z nią dobrze i nie chce z niej zrezygnować, każdy potrzebuje kogoś kto go wesprze, i zrozumie. A gdzie jak nie w takim miejscu?
Dużo dziewczy nie widzi sensu walczyć o siebie,albo twierdzi, że nie da rady więc robi to z czym "czuje sie dobrze"..
Czesto na takie fora nie wpuszcza sie osob ktore wydaja sie byc zdrowe, zadko kiedy ktos chce zdrowiec namawia sie go do zostania.

O 15 letnich "motylkach" które chą być cool, nie wypowiem sie.
"Uczyń bym był z kamienia, bym z kamienia był.
I pozwól mi, pozwól mi,
Spróbować jeszcze raz, jeszcze raz, jeszcze raz."
 
Colored
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 22/11/2011 23:20
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 22.11.11

No to tak przyznam się że mam konto na forum pro ana. Moja obsesja zaczęła się od gimnazjum i wtedy zapragnęłam schudnac. Zaczęłam się interesować anoreksja , dieta itp. Do pro any wstąpiła bo chciałam tylko schudnac i być zadowolona ze swojego ciała choć wiedziałam jakie konsekwencje tego są. Nabawił się bulimi. I twierdziła albo jem trochę i później będę miała napad , albo nie jem nic i uda mi się. I tak o to moje myśli dotyczace odchudzanie trwają cztery lata . Szczere mam dość i chciała bym schudnac albo upaść nisko żeby coś zrozumieć. Jestem po prostu chora i chciała bym już umrzeć. Może moje czyny są skutkami tego co doświadczyła nie wiem nie che nikogo obwinia. Od podstawówki marzyła o śmierci z różnych powodów i sytuacji w domu . Może chce zwrocic na siebie uwagę , dalej siebie niszczyć tak jak to było z cięcie się , nie wiem czemu tak nei nie nawidze siebie. I jak jestem w pro ana to nei znaczy że nie wiem co czuje anorektyczka albo że jestem głupia (choć i tak mam niska samo ocenę to i tak możecie myśleć co chcecie) i że nie wiem jakie to jest piekło. Wystarczy że jestem w piekle depresji i bulimie. Poznaje wiele dziewczyn na forum i mogę powiedzieć że to nie są głupie dziewczyny który pragną być chore jak myślicie. Żadna z nich nie chce cierpieć one chcą tylko schudnac albo zagłuszyć problemy rodzinne. Poznaje tam dziewczyny z problemami w rodzinie jak alkoholizm , narkomania , wykorzystywane seksualnie , bite , nie doceniane i wiele innych . Wiele dziewczyn jest już chora przed przybyciem na forum a inne pogłębiają się w to jeszcze bardziej. Ale to nie wynika z tego że mają taki kaprys bo chcą być chore albo im się to podoba itp po prostu tak walczą że swoimi emocjami , problemami i z kg . Nie które dziewczyny mają odwagę i żeby odejść z forum zacząć się leczyć ale większość wraca bojąc się tycia i poznawania własnych problemów. Nie chce nas tłumaczyć ale tak jest tylko trzeba lepiej poznać człowieka zanim się go ocenia. W moim przypadku anoreksji nie uważam za coś pięknego i ani za styl życia. Myślę już tak od czterech lat obsesyjnie o odchudzanie że nie potrafię przestać. Jak nie podoba wam się co napisałam możecie mnie wrzucić z forum . I tak już mi na niczym nei zależy. Sad
moja pieprzona osobowość..
 
Makro
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 00:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

[quote] I tak już mi na niczym nei zależy.[/quote] Ja traktuję takie stwierdzenia, jako taka próba ukrytego stwierdzenia "nie odrzucajcie mnie".
Rzuca mi się w oczy, że deklarujesz bierność i poddanie się chorobie, zamiast szukać innej drogi. Jeżeli tu jesteś, a nie na forum pro ana - to może czas zacząć trochę inaczej pisać.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Perfidia
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 06:35
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

[quote][b]Makro:[/b]czas zacząć trochę inaczej pisać.[/quote]

Ja bym powiedziała "myśleć" zamiast "pisać". W końcu istnieje coś takiego jak pisanie pod publiczkę, a nie chodzi o to, że ktoś pisał, to co inni chcieliby przeczytać, ale o realną zmianę sposobu myślenia.

[quote][b]Colored:[/b]
Nie chce nas tłumaczyć ale tak jest tylko trzeba lepiej poznać człowieka zanim się go ocenia.[/quote]

Pierwsza rzecz - wypowiadasz się w imieniu kolektywu - czy to znaczy, że czujesz się jego częścią?
Druga - nikt tutaj nikogo nie ocenia tak jak to opisałaś. Już prędzej "próbuje zrozumieć". Owszem, zasadniczo mój punkt widzenia na pro ana jest negatywny, ale to nie znaczy, że wszystkie osoby będące pro ana uważam za rozkapryszone idiotki.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Colored
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 07:30
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 22.11.11

Rozumiem. To jednak opuszczę to forum i zmienię swoje myślenie a może i nawet zacznę się leczyć. Życzę wam żeby każda z was wyzdrowiala i była szczęśliwa.
moja pieprzona osobowość..
 
martyna
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 07:31
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Tobie też tego życzę, może z czasem zrozumiesz.... Pocieszacz
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Perfidia
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 08:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Colored - nikt nie mówi, żebyś sobie stąd poszła. Wręcz przeciwnie - może znajdziesz tutaj coś co pomoże to myślenie zmienić. Jednym z "uroków" pro ana, który sprawia, że środowisko to wydaje się być pociągające, jest zrozumienie. Może warto zdać sobie sprawę z tego, że to zrozumienie można znaleźć w innych miejscach.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Colored
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 20:24
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 22.11.11

Myślę że zrobiłam pierwszy krok Usunęła właśnie swojego blog o moim odchudzanie . Nie chce żeby ludzie mnie kojazyli z pro ana bo nawet jak jestem w gronie takich osób to jak patrzenie na strasznie wydchudzone dziewczyny to mi się nie podoba wręcz jest to straszne a po za ty nie umiem się tak bardzo do nich dostosować może to i dobrze. Wszystko po prostu zaczęło się od tego że po prostu chciałam schudnac , nie chciała mieć depresji , ani bulimi itp. Na pewno nie jestem jeszcze zdrową bo chęć chudnieciem jest jeszcze o wiele silniejsza od chcecie bucie zdrową ale mam nadzieję że to się kiedyś zmieni .
Edytowane przez Colored dnia 23/11/2011 20:25
moja pieprzona osobowość..
 
Makro
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 20:27
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Zrobiłaś coś! Może to właśnie pierwszy krok.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Pogodna
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 20:29
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Colored, świetna decyzja.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Nieustraszona
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 20:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

także wirtualnie gratuluje
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
martyna
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 20:38
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]Wszystko po prostu zaczęło się od tego że po prostu chciałam schudnac , nie chciała mieć depresji , ani bulimi itp. Na pewno nie [/quote]
nikt nie chciał ... ale takl już wyszło.
Gratulację i oby kolejny dzień należał do tych udanychBuziak
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Perfidia
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 21:02
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Colored - fantastyczna decyzja Hura
Trzymam kciuki oby dalej było tylko lepiej Smile
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Makro
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 21:04
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Chwalenie chwaleniem, ale dobrze poszukać sobie lepszej alternatywy - może w realnym świecie.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
goryczka
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 25/11/2011 11:11
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 25.11.11

Gratuluje dobrze że ten temat jest poniekąd rozreklamowany moze jakiś rodzic zobaczy co wyprawia jego dziecko zanim będzie za późno.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
blog i galeria prac osoby chorej na schizofrenię Schizofrenia 15 28/01/2013 02:06
pro-ana Ogłoszenia 2 13/02/2012 19:41
pro ana a wolność słowa Zaburzenia odżywiania 8 04/03/2009 13:13

50,118,154 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024