19 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
16:38:04 Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Otępienie
 Drukuj temat
Opieka na starszą osobą
Makro
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 22/05/2013 01:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Ze względu na praktykę, jak i pośrednio osobiste doświadczenia, wiem jak bardzo obciążająca jest opieka nad otępiałym członkiem rodziny. Zastanawia mnie dlaczego ten dział nie pozwalał zagościć tutaj osób potrzebujących wsparcia? Czy opiekunowie osób starszych nie szukają w takich miejscach pomocy? A może ten problem jest duży tylko w mojej głowie?

W każdym razie zapraszam do wymiany doświadczeń, jeżeli ktoś je posiada.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nieustraszona
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 22/05/2013 20:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Z tego co obserwowałam w swojej rodzinie (ojciec co prawda miał 55 lat, ale guz powodował otępienie, jeżeli można to tak nazwać) oraz w rodzinach pacjentów. To często jest taka mobilizacja i poczucie obowiązku, że te osoby w ogole nie szukają pomocy. Dopiero jak ciało pod wpływem stresu nie da rady to szukają.

hm... ja mogę coś napisać o opiece nad ojcem,bo myślę, że wiele objawów się nakładało. Myśle ze jestem gotowa by coś napisać o problemach z opieką.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
anna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 03/08/2013 11:03
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 03.08.13

W tej chwili opiekuję się osobą chorą na alzheimera. Jest to moja babcia, ma 73 lata. Choroba postępowała powoli, ale dopiero po śmierci dziadka babcia dała zaprowadzić się do lekarza (na początku był to podstęp ze strony mojej i mojego ojca). Niestety... czasami mam już wszystkiego kompletnie dość. Opieka nad taką osobą jest tak męcząca, że... aż nie chce się pisać. Może byłoby mi lżej gdybym to ja była normalniejsza, bardziej "ogarnięta". Jednak muszę pomóc jakoś ojcu, odciążyć go, on i tak ciężko pracuje, a lepiej, żebym ja się nią opiekowała niż jakaś obca osoba. Jak na razie nie jest jeszcze tak źle, bo wiem, że będzie jeszcze gorzej... Najważniejsze jest to, że babcia bierze leki, nie robi jak na razie z tym większych problemów, ale nie widzę, żeby za bardzo na nią działały. No, może po tych, które bierze na wieczór lepiej śpi, bo po śmierci dziadka nie spała kilka nocy i tylko przekładała wszystko w swoim pokoju (co nadal ma miejsce, tak samo jak i zbiera różne puste, brudne opakowania, grzebie w koszu na śmieci, itd. długo byłoby wymieniać).
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Czy osoba z chad zawsze wraca? Choroba afektywna dwubiegunowa 16 01/05/2019 19:58
czy osoba lecząca się psychiatrycznie może zostać psychiatrą? Porozmawiajmy 15 21/08/2013 08:17
wywiad z osobą z CHAD-do książki Ogłoszenia 8 07/03/2013 22:04
wywiad z osobą ze zdiagnozowanym Borderline Ogłoszenia 3 14/12/2012 20:28
Bliska mi osoba ma CHAD Choroba afektywna dwubiegunowa 179 10/06/2012 16:11

50,257,201 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024