23 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 dni Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Dusza - to co czuję i myślę
martyna
Dodany dnia 03/07/2010 17:12
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

" Za późno

Dlaczego tak?
Dlaczego. nie może być
My...?
Dlaczego, oddzielnie
Ty i Ja?
Bo los tak chciał?
A może to Ja?
A może to Ty?
Może odwagi nam brak?
Zamykasz drzwi.
Ja też zamknięte
drzwi mam.
Dlaczego tak?
Czy tak musi być?
Czy los tak chciał?
Czy raczej My?
Bo strach...
Bo żal...
zostawić wszystko,
w nowe iść?
Za późno już jest?
Zbyt wiele lat,
by w nieznane iść?
By zacząć jeszcze
raz?
Mijają dni...
I mija czas...
Dzisiaj już wiem.
Nie będzie nas...
Za późno już jest.
Skończył się czas."
Edytowane przez martyna dnia 03/07/2010 17:13
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Pogodna
Dodany dnia 03/07/2010 19:34
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Choć wiem że tak trudno z twarzą przegrywać
Uczę się wiem że nie zawsze muszę wygrywać...
 
kohterka
Dodany dnia 03/07/2010 19:46
Awatar

Startujący


Postów: 159
Data rejestracji: 28.05.09

Potykając się można zajść daleko. Nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.
 
martyna
Dodany dnia 11/07/2010 19:59
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Jan Rybowicz
" Trzeba żyć"


Nie, nie zrobisz nic.
Trzeba żyć.
Po prostu trzeba żyć.
Trzeba żyć w więzieniu
i trzeba żyć
w zakładzie dla obłąkanych.
Na obczyźnie
i w nieznośnej
domowej atmosferze.
Trzeba żyć
z listem gończym za sobą
i z wyrokiem śmierci
bez apelacji.
I z rakiem płuc,
który skończy się pewną śmiercią.
I kiedy statek tonie.
I kiedy samolot spada.
I kiedy już nie można żyć,
już nie.



Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
kohterka
Dodany dnia 12/07/2010 09:19
Awatar

Startujący


Postów: 159
Data rejestracji: 28.05.09

Strach jest jak prześcieradło. Wielkie prześcieradło, które ktoś zarzuca na naszą głowę. Wystarczy uświadomić sobie, że jest czymś, od czego można się uwolnić i po prostu zrzucić go z siebie.

Beata Pawlikowska (o strachu w dżungli)
[color=#996600]Jest taka cierpienia granica, za którą uśmiech pogody się zaczyna...

Czesław Miłosz[/color]
 
hadassa
Dodany dnia 16/07/2010 14:00
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

skąd przybywam
stóp zarałwszy ślad
ziemia mój dom skryła
śledzi mnie sen
niespokojne jest serce me

Adam Nowak, Raz Dwa Trzy

[i]pozwoliłam sobie w tym tekście zmienić czasowniki na napisane w pierwszej osobie...[/i]
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
martyna
Dodany dnia 18/07/2010 15:46
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[youtube][/youtube]
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
weronika
Dodany dnia 20/07/2010 23:31
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 856
Data rejestracji: 10.08.08

Jestem w domu zaledwie 3tygodnie a chciałabym już koniec wakacji,żeby wrócić na studia i wyrwać się z domu. Tutaj nie mam w nikim wsparcia, jestem zupełnie sama z rodzicami kłócącymi się ze sobą od 3tygodni i przy okazji wyżywającymi się na mnie. Długo milczałam i robiłam dobrą minę do złej gry, chyba już miarka się przelewa i już nie wytrzymuje. Nie pomagam w domu-źle,pomagam-też źle.Mam już dosyć!!! Tak bardzo chce mi się ryczeć,że mam tak beznadziejną rodzinę.
Zresztą moja psychiatra po 4 dniach w domu była mocno zaniepokojona moim stanem psychicznym, więc w październiku to ja chyba ją samą załamię jak ją odwiedzę. aaaaaaaaaaaaaa! Sad
 
http://tailtu.blox.pl
martyna
Dodany dnia 28/07/2010 18:54
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[i]Bóg siedzi na słońcu i przygląda się ludziom. Jednych obdarza życiodajnym ciepłem, innych opala do granicy bólu. [/i]
Barbara Rosiek
Kokaina
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
martyna
Dodany dnia 01/08/2010 21:35
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

NIE-PEWNOŚĆ
A jednak muszą być czasem
- wyrwy w drodze,
zamknięte drzwi,
-co miały stać otworem,
dworzec,
- na którym ktoś miał czekać,
i puste miejsce,
przy wspólnym stole,
muszą być czasem,
dni jak noc
by się nauczyć niepewności.
J.Malinowski
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
weronika
Dodany dnia 04/08/2010 22:31
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 856
Data rejestracji: 10.08.08

Czy zdarzyło się Wam po zakończeniu terapii wyobrażać sobie, że rozmawiacie ze swoim terapeutą, kiedy rozmyślaliście o rozwiązaniu jakiegoś problemu? Głupio mi z tym. Cholera, chyba nie skłamię, że uzależniłam się nieco od terapeutki.... Czasami chciałabym aby była moją mamą. Jejciu....co ja mówię. Brakuje mi terapii, tego, że ktoś mnie słucha, wspiera, autentycznie cieszy się gdy coś mi się udaje....a z drugiej strony mam świadomość, że mój stan psychiczny nie wymaga pomocy specjalistów....głupio mi, tak bardzo mi głupio...
 
http://tailtu.blox.pl
martyna
Dodany dnia 14/08/2010 13:56
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[b]Być bohaterem przez minutę, godzinę jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie. [/b]
Fiodor Dostojewski
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Attesa
Dodany dnia 14/08/2010 17:44
Awatar

Rozgrzany


Postów: 63
Data rejestracji: 12.08.10

Weronika, to normalne, że uwewnętrzniamy ważne dla nas osoby, z którymi byliśmy w długiej, często silnie emocjonalnej relacji (niestety to daje też fory rodzicom Sad ). Zawsze "bierzemy" jakiś ich kawałek ze sobą. To też jest skutek terapii, że terapeuta przestaje być zewnętrznym "ego pomocniczym", ale stopniowo przechodzi "do środka" Ciebie. Z z czasem pewnie przestaniesz rozmawiać "z terapeutką", a po prostu zaczniesz sama się zastanawiać.
Gorzej by było jeśli w imię prawdziwego uzależnienia szukałabyś kolejnego terapeuty albo podsycała objawy dla samego kontaktu.

Mi też brakuje tego, żeby ktoś mnie wysłuchał, był przy mnie. Tyle, że ja nie jestem po terapii, ale gdy wyszłam od psychiatry, po opłaceniu tej wizyty i 20 minutach wysłuchania dziwnie się poczułam, jakoś tak... nie umiem tego określić.. brudno... Jakbym musiała płacić za to, że ktoś wreszcie mnie wysłuchał... Zresztą już ktoś z Was pisał tu o płaceniu za słuchanie. W sumie jak jestem głodna człowieka to czasem mam myśli, że ja już nawet terapii nie chcę, nie musi nic robić, byle tylko był. Mogę i zapłacić Sad
I teraz sobie uświadomiłam, że w imię tego głodu funkcjonuję tak w życiu. Ktoś, kto mnie choć trochę nakarmi, ma ode mnie przyzwolenie, że już nic więcej nie musi robić. Za to ja stanę dla niego na głowie, byle wyżebrać, zasłużyć na jakiś żałosny okruszek. Bosz...[img]http://emoty.blox.pl/resource/eusa_wall.gif[/img]
[color=#ff0000][small]przekroczony rozmiar sygnatury - edit by Perfidia[/small][/color]
 
martyna
Dodany dnia 14/08/2010 18:00
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Attesa pięknie to napisałaś. Coś w tym jest, że czasem jesteśmy głodni drugiego człowieka. Ja do wygadania się mam przyjaciół, psychiatra jest do recept, w zasadzie wizyta nie trwa dłużej jak 5 min i dobrze mi z tym. Przez ostatni czas pobytu na oddz był czas na rozmowy, z którego ja zazwyczaj nie korzystałam. Nie potrafię tak ot na żądanie mówić o sobie.Muszę najpierw poznać zaufać i może wtedy...
Pisz jeśli Ci to pomaga Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Attesa
Dodany dnia 14/08/2010 18:36
Awatar

Rozgrzany


Postów: 63
Data rejestracji: 12.08.10

Martyna Smile

Ja mam chyba tylko jedną przyjaciółkę, ale choć wie o mnie bardzo dużo i zasadniczo jestem z nią szczera ostatnio ufam jej jakby mniej. Zastanawia mnie czy w imię właśnie tych okruszków czasem nie daję się jej wykorzystywać. Reszta to znajomi z pracy, wobec których muszę bardzo dawkować własny poziom szczerości. I bez tego szuka się sensacji.
[color=#ff0000][small]przekroczony rozmiar sygnatury - edit by Perfidia[/small][/color]
 
modliszka
Dodany dnia 17/08/2010 18:19
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

'Czlowiek moze odejsc w kazdej chwili. Bez powodu. Jedyne czego mozemy byc pewni, to wlasnie tego, ze wszystko ma gdzies swoj koniec. Nie warto bezwolnie czekac na lepszyczas, bo moze on nigdy nie nadejsc. Trzeba mocno wierzyc w sens nawet najbardziej bolesnych wydarzen, bo to tylko chwila, ktora mija. Potem przychodzi ukojenie.'
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
modliszka
Dodany dnia 30/08/2010 15:29
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

[i]Co sprawia, że człowiek zaczyna nienawidzić sam siebie? Może tchórzostwo. Albo nieodłączny strach przed popełnianiem błędów, przed robieniem nie tego, czego inni oczekują.[/i]
Paulo Coelho
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
martyna
Dodany dnia 04/09/2010 10:18
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[i]Ludzie, łącząc się między sobą, narzucają sobie taki czy inny sposób bycia, mówienia, działania; i każdy zniekształca innych, będąc zarazem przez nich zniekształcany. To wszystko dokonywa się poprzez Formę. [/i]
Gombrowicz
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nadzieja
Dodany dnia 04/09/2010 18:16
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Jeżeli chcecie wiedzieć zapomniałem,
jak powinienem żyć. Straciłem wiarę, że
wszystko zmieni się na lepsze, że nadejdzie
jeszcze jeden słoneczny dzień.
[b]Graham Masterton "Ciemnia" [/b]

[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Nadzieja
Dodany dnia 22/09/2010 21:46
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Kiedy człowiek zgubi się w takim gąszczu, czasami zajmuje mu dłuższą chwilę, nim uświadomi sobie, że się zgubił.
Bardzo długo jesteśmy przekonani, że zboczyliśmy ze ścieżki tylko odrobinę, że już lada moment znajdziemy się z powrotem na szlaku.
A potem przychodzi jedna noc za drugą i nadal nie mamy pojęcia, gdzie się znajdujemy,
i wreszcie musimy przyznać, że tak daleko odeszliśmy od ścieżki, że już nawet nie wiemy, po której stronie wschodzi słońce.
[b]Elizabeth Gilbert
Jedz, módl się, kochaj [/b]
Edytowane przez Nadzieja dnia 23/09/2010 13:52
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Nie czuję się bezpiecznie z .... Regulamin i zagadnienia porządkowe 66 26/08/2019 00:27
Czuję się jak złom Psychoterapia 17 15/03/2016 01:15
"wiem" i "czuje" Psychoterapia 16 13/04/2014 22:02
nie czuję się sama Znalezione w sieci 16 03/12/2013 21:09
[Artystyczna Dusza] Moje JA Nasze wątki - część otwarta 302 04/01/2012 15:39

50,278,862 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024