29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
3 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
Gry planszowe/towarzyskie/karciane itp.
sigma
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 25/05/2015 21:02
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

no jest jakiś element losowości, jest plansza... nie wiem dokładnie, jak to wygląda, chyba kategorie się w ten sposób losuje i sposób prezentowania hasła.
My ostatnio korzystaliśmy z jakiejś strony generującej hasła Smile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 18/11/2015 23:58
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Oo, a ja się nie chwaliłam, że na targu staroci wygrzebałam jakiś czas temu Ludziki!
To znaczy nie wiem, jak się ta gra nazywa po polsku (i czy w ogóle jest polska wersja), ja kupiłam od Niemca, więc nazywa się Stapelmannchen Wink Polega to na tym, że się buduje wieżę, dokładając po kolei plastikowe figurki ludzików, zaczepiając je o siebie rękami, nogami, dziurami w brzuchu itp. Wiem, że po polsku jest bardzo podobna gra, tylko z krzesełkami Wink

A że eM miał w ten weekend urodziny, to wypróbowaliśmy grę na imprezie - nadaje się Smile
I przy okazji powiększyliśmy kolekcję o Story Cubes i Dobble. Obie gry już znałam, ale w Story Cubes grałam wcześniej tylko w pracy z podopiecznymi. Ze znajomymi gra się jednak zupełnie inaczej Wink A jedna z moich historyjek jeszcze dwa dni później była wspominana Grin

A w sobotę urodziny robi koleżanka... Dixit będzie na pewno
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ef
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 19/11/2015 21:26
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

sigma! przyjeżdżam do Ciebie!!
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
sigma
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 19/11/2015 23:50
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Przyjeżdżaj!
Dorobiliśmy się ostatnio ławy/stołu i kilku składanych krzeseł, więc mamy w planach robić czasem planszówkowe spotkania u nas... do tej pory najczęściej wykorzystywaliśmy znajomego z wygodnym mieszkaniem Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 26/11/2015 01:10
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

To niezupełnie planszówka, ale muszę się pochwalić - ostatnio mi terapeutka podpowiedziała, że na grouponie są tańsze wejściówki do gry "escape the room", o której mi jakiś czas temu opowiadała, że właśnie się otwiera w jej mieście. Więc się w końcu zmobilizowałam i kupiłam groupona, zebrałam kilka osób i właśnie nam zarezerwowałam grę na następny weekend... jakoś czuję, że się nam taka forma rozrywki spodoba Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 06/12/2015 12:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Byliśmy w "escape the room"... i polegliśmy, nie udało się nam wydostać Pfft
Pocieszamy się tym, że wybraliśmy sobie wyjątkowo trudny pokój, a wszyscy byliśmy w czymś takim pierwszy raz... ale i tak mamy potrzebę zrewanżowania się przed sobą Pfft
W sumie dużo nam nie zabrakło, dwie zagadki... jakbyśmy mieli 10 minut więcej, tobyśmy wyszli Wink A dużo czasu na początku zmarnowaliśmy na połapanie się, o co w tej grze w ogóle chodzi i co my mamy robić... i na odczytywanie ledwo widocznych pod odpowiednim kątem przezroczystych napisów na stole... pod koniec gry się okazało, że mieliśmy je odczytywać dopiero jak zdobędziemy ultrafiolet, wtedy były widoczne normalnie Pfft

Ale ogólnie fajnie było, podobało nam się. Już znaleźliśmy w okolicy 30 innych pokoi Grin
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Jaskolka
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 06/12/2015 15:35
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

[quote]i na odczytywanie ledwo widocznych pod odpowiednim kątem przezroczystych napisów na stole... pod koniec gry się okazało, że mieliśmy je odczytywać dopiero jak zdobędziemy ultrafiolet, wtedy były widoczne normalnie Pfft[/quote]
Hehe, to my z koleżankami męczyłyśmy się z dojściem, jakie cyfry przedstawiają wbite gwoździki - koleżanka zdjęła sznurówkę, męczymy się, układamy, są różne opcje... a po otwarciu jednej skrytki znalazły się w niej sznurki z kółeczkami, które trzeba było założyć na te gwoździe Grin No ale to jest chyba jeden z głównych problemów zarówno w realowych grach, jak i w komputerowych przygodówkach - można się namęczyć, szukając rozwiązania, a po rozwiązaniu innej zagadki dostaje się np. notes z tłumaczeniem szyfru czy coś Wink

Oj, zagrałabym jeszcze Wink
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
sigma
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 14/12/2015 12:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

No to krótkie podsumowanie po planszówkowym festiwalu.
Byliśmy tam tylko we dwoje, więc w żadną dużą grę strategiczną nie zagraliśmy, skupiliśmy się na małych gierkach, w które da się w dwie osoby pograć.

I tak najbardziej chyba przypadło nam do gustu[b] Quarto[/b] - taka prosta (teoretycznie Pfft) gra logiczna, składająca się tylko z planszy i pionków. Zasady banalne - trzeba ułożyć rząd czterech pionków, które mają jakąś cechę wspólną (albo kolor, albo kształt, albo wysokość). W praktyce grało nam się w to świetnie, aż zaczęliśmy żałować, że listy prezentowe już w tym roku poszły w świat, bo chętnie byśmy tę grę do nich dopisali Wink

Z prostych gier logicznych spodobało nam się też [b]Pentago[/b] - układa się na planszy na przemian białe i czarne kulki, tak żeby w jednym rzędzie ułożyć 5 tego samego koloru. Tyle że plansza jest podzielona na cztery obrotowe platformy i po każdym ruchu obraca się 1/4 planszy o 90 stopni. Dla mnie ta gra jest strasznie trudna, bo ja mam problem z takim rodzajem wyobraźni, żeby wiedzieć, jak będą leżeć kulki po takim obrocie... ale i tak mi się podobało Smile

Zaskakująco fajnie grało się też w [b]Metropolię[/b] (zaskakująco - bo ja raczej nie przepadam za grami ekonomicznymi). Takie skrzyżowanie Monopoly z Superfarmerem Grin Karcianka, w której trzeba wybudować miasto, odpowiednio inwestując pieniądze w takie obiekty, które przyniosą największy zysk.

To było top 3 Wink

Poza tym pograliśmy sobie też w [b]Mistakos[/b] - grę w budowanie piramidy z krzesełek, której odpowiednik z ludzikami mamy w domu. Fajna, gdybyśmy nie mieli ludzików, to pewnie byśmy dłużej się nią pobawili Wink

Premierowe[b] Red7[/b] wydaje się mieć potencjał, ale nie wgryźliśmy się w tę grę dobrze, zagraliśmy tylko dwie rundki pod okiem osoby demonstrującej. Logiczna gra karciana, na początku wydawała mi się dziwna, ale potem zaczęłam się w nią wczuwać, więc daję jej szansę Wink

Z osobą demonstrującą zagraliśmy też w[b] Szalone zegarki[/b] (jedyna gra, w którą graliśmy w większym gronie). Ale nie przypadła nam ta gra do gustu za bardzo. Miała być prosta, szybka do wyjaśnienia i imprezowa, a okazało się, że w zasadach nawet prowadząca zaczęła się mylić. W podobnym stylu jest Sałatka z karaluchami, ale Sałatka jest dużo bardziej dynamiczna i zabawna.

Z gier, które niezbyt nam się spodobały, było też [b]Colorio, Ranczo Party[/b] i [b]Geniusz[/b]. Te dwie pierwsze prawdopodobnie są kierowane bardziej do dzieci, dla nas były nudne i banalne. Geniusz chyba nie jest grą typowo dziecięcą, ale w sumie też był nudny i banalny - zagrywa się na zmianę karty, sprawdzając tylko, które zagranie jest potencjalnie najbardziej opłacalne i czy będzie można wykonać taki ruch, żeby ten potencjał wykorzystać.

I na koniec jeszcze sobie wzięliśmy bardzo dziwną, groteskową grę -[b] Na sygnale[/b]. Gra o polskich szpitalach, walczeniu o jak najlepszy kontrakt z NFZ. Z dziwną, humorystyczną grafiką, dziwnie wykonana (plansza wydrukowana na kredowym papierze, złożonym na sześć - po rozłożeniu nie leży to nawet płasko na stole...), niestety z mocno niedopracowaną instrukcją, która nie wyjaśnia dobrze wszystkich wątpliwości. Ale mimo to spróbowaliśmy zagrać i gdzieś tak w połowie zaczęliśmy się powoli wciągać w klimat tej gry. Największym atutem (i właściwie jedyną atrakcją Pfft) są dość fajne karty akcji (przypominające trochę Kolejkę). Zabrakło nam czasu, żeby dograć tę grę do końca, jak zaczęła się nam podobać, to trzeba już było kończyć... więc pozostaję z niedosytem i mieszanymi uczuciami.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 12/11/2017 10:22
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

eM dostał ode mnie wczoraj na urodziny Karty Przeciwko Ludzkości, od razu je wyprobowaliśmy na znajomych... i gra nam zrobiła całą imprezę Grin Daawno takiej głupawki nie miałam, i chyba nigdy tak długo nie graliśmy na imprezie w jedną rzecz. Jestem zaskoczona, bo grono znajomych mamy dość specyficzne, jedna osoba jest programowo niepoprawna politycznie i uwielbia niesmaczne żarty, za to co najmniej dwie inne są głęboko religijne i zawsze mi się wydawały bardzo porządne i przyzwoite... a po kilku rundach wszyscy w tej grze jechaliśmy po bandzie, choć na początku wydawało się nam, że połowy kart nigdy nie użyjemy Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Alia
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 21/11/2017 20:52
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

O tak, Karty Przeciwko Ludzkości są świetne, uwielbiam.

My ostatnio na spotkaniach z planszówkami (raz w miesiącu) gramy w 7 Cudów, bardzo sympatyczna gra. Raz też cały wieczór spędziliśmy na Carcassonne - grałam pierwszy raz w życiu i było super.
 
sigma
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 02/05/2020 14:22
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Escape room na czas epidemii, do grania na kompie Wink
[url]https://gra.profesorescape.pl/[/url]
Polecam, siedzimy nad tym od wczoraj (utknęliśmy na dłuuugo na jednej dodatkowej planszy), na razie do przedostatniej planszy udało nam się dotrzeć. Fajna gimnastyka dla mózgu Smile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 02/05/2020 16:22
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Na której planszy utknęliście?
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 02/05/2020 16:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Na dodatku do 5. Ale nie każdy tam trafił w ogóle.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
KingArthur
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 25/10/2021 18:41
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

W szachy się uczę grać, trochę już umiem ale to trudna jest gra bardzo, na wysokim levelu z komputerem moja gra trwa jakieś nie całe 10min, kupiłem drewniane szachy ale nie takie jak trzeba(nie doczytałem przy zamówieniu) i muszę zamówić inne bo te co mam to jest Capablanca a to są dla zaawansowanych graczy nie dla amatorów... Ale sama gra bardzo fajna, zmusza do myślenia i analizowania ruchów, trzeba cały czas myśleć a wiadomo im sie więcej ćwiczy tym sprawniej się później myśli.
Ciągle zapominam czy pionem można bic do tyłu myśliciel ale chyba nie...
Edytowane przez KingArthur dnia 25/10/2021 19:03
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Gry komputerowe O komputerach 56 14/01/2022 00:17
szukam filmu/książki itp Ogłoszenia 32 21/08/2015 18:57
CR, breatharianizm, itp. - formy zaburzeń odżywiania? Zaburzenia odżywiania 53 09/05/2015 20:48

50,118,553 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024