18 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
6 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
Gry planszowe/towarzyskie/karciane itp.
Rymek
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 26/11/2014 14:48
Rozgrzewający się


Postów: 26
Data rejestracji: 25.06.14

Polecam nerwicowcom ale i fobikom też grę planszową Party Alias - świetna gra wymagająca od graczy komunikacji i ekspresji. Grając w nią poczułem się znacznie lepiej, bo musiałem "wyjść" ze swoich lęków, aby grać w tę grę. To była dla mnie trochę taka terapia Smile
 
sigma
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 17/12/2014 23:39
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Po drugim spotkaniu planszówkowym trzy kolejne gry poznałam.

Najpierw Tajemnicze Domostwo - gra trochę podobna do Dixita, ale dla mnie trudniejsza. Rozwiązuje się zagadkę morderstwa w starym domu, odgadując na podstawie skojarzeń z kartami w dixitowskim stylu, jakie było narzędzie zbrodni, miejsce zbrodni i kto był mordercą. Jak się jest osobą zgadującą, to jeszcze jakoś się to da ogarnąć, ale bycia Duchem (prowadzącym grę) to bym się póki co nie podjęła. Ale fajna gra, choć taka spokojna, dedukcyjna, raczej nie na rozruszanie towarzystwa.

Za to typowo na rozruszanie była imprezówka - 5 sekund. Bardzo fajna, bo w nią wygrałam Grin Zasady prościutkie - losuje się pytanie (w każdym do wymienienia się jakieś trzy rzeczy) i się na nie odpowiada... w ciągu 5 sekund. A pod taką presją czasu nawet wymienienie trzech deserów bywa trudne Wink Że nie wspomnę o trzech miastach w Holandii na przykład Pfft Gra bardzo dynamiczna i bardzo rozrywkowa, bo różne bardzo dziwne odpowiedzi się często pojawiają, jak się ludzie spieszą (ja się na przykład napociłam nad pytaniem o to, jakie trzy rzeczy robi się w sypialni... bo grało z nami dwóch chłopców z podstawówki Pfft).

I na koniec grałam w List miłosny. Ale to mi niezbyt przypadło do gustu, przede wszystkim dlatego, że ja nie lubię kier typowo karcianych. A tu gra się jedynie talią kart z postaciami, z których każda ma jakieś inne właściwości i jakąś akcję z kartami przeciwników można dzięki nim zrobić... gra towarzyska, podobno bardzo prosta, ale ja najpierw nie mogłam załapać zasad, a potem nawet jak już zasady zrozumiałam, to i tak nie za bardzo je umiałam w praktyce zastosować... ale ja tak często mam z kartami Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Sonic
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 18/12/2014 21:07
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Na oddziale otwartym gramy często w "bang" Nawet fajna gra karciana Smile
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
sigma
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 03/01/2015 18:52
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Jako że sylwestra i sylwestrowe after-party spędziłam z ludźmi, którzy lubią planszówki, to nie tylko pograłam sobie znowu w Dixit i w końcu w większym gronie we Wsiąść do pociągu, ale też na drugą imprezę przyniosłam swoją Kolejkę. Dostałam ją dwa lata temu, raz czy dwa zagrałam z A., a potem się rozstałyśmy i do tej pory gra leżała nieużywana, nawet się zastanawiałam, czy by jej nie sprzedać...
A teraz w końcu mam z kim grać Grin Świetnie się w to gra w pięć osób, mimo że to była na razie tylko jedna rozgrywka, z instrukcją w ręce, i trochę nam się czasami myliła kolejność wykonywania zadań... ale i tak wszystkim się podobało, mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja pograć Smile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 21/01/2015 18:02
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

No i skończyło się rumakowanie... zorganizowane planszówki się na razie urwały, bo organizatorom w tym roku środy nie pasują... niby będą się starać jakiś inny dzień ustalić, ale mnie z kolei niewiele innych dni pasuje... Szkoda, bo to była świetna okazja, żeby dużo różnych gier poznać i ewentualnie zdecydować, co sobie kiedyś kupić.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
RedKate
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 09/02/2015 19:34
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

A my wzbogaciliśmy kolekcję o nową grę - "Zimną wojnę". Gra jest dla 2 osób, faktycznie toczy się w realiach zimnej wojny, oparta na wszelkich wydarzeniach politycznych 45-89, jest przesiąknięta mrocznym klimatem niepokoju przed atomową zagładą. Jak dla mnie genialna pod kątem mechaniki gry, trzyma w napięciu - ostatnio graliśmy 6h i nawet nie wiedzieliśmy, kiedy zleciało. No i wygrałam Hura
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
sigma
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 15/02/2015 21:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Moja kolekcja gier powiększyła się o Sałatkę z karaluchami Grin
Taka prościutka (teoretycznie Pfft) towarzyska gra karciana. Mieliśmy ją w ośrodku, parę razy się do niej przymierzałam, ale w końcu nigdy nie zagraliśmy.
W dwie osoby jest umiarkowanie ekscytująca, ale w większym gronie będzie fajnym przerywnikiem Smile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
RedKate
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 15/02/2015 23:46
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

A my dziś rozkminiliśmy "Puerto Rico", bardzo fajna gierka ekonomiczna Smile.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
sigma
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 09/03/2015 17:42
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Byłam w sobotę z M. na giełdzie staroci (takiej ogromnej) i wypatrzyłam na jednym ze stoisk grę mojego dzieciństwa - Super Farmera Smile
I mam, za całe 8 zł Grin
(M. gry nie polubił, bo przez cały weekend go ogrywałam Pfft)
Wykopałam też ze swojej szafki Zrób hamburgera, też sobie gramy co tydzień Smile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
sigma
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 16/03/2015 01:26
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

M. spełnił moje marzenie z dzieciństwa - znalazł, skompletował i przywiózł grę Zgadnij kto to Grin Zawsze to chciałam mieć albo chociaż w to zagrać u kogoś, a nigdy do tej pory nie miałam okazji Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Izolda
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 16/03/2015 12:48
Awatar

Finiszujący


Postów: 372
Data rejestracji: 18.10.14

Udana urodzinowa partyjka w Pan tu nie stał. W 4 osoby gra się fajnie.Gra się podobała towarzystwu. A najważniejsze, ze podczas kolacji coś się robiło oprócz jedzenia. Prawie jak w Ugotowanych.
[i]Był las nie było nas, będzie las nie będzie nas [/i]cyt z serialu" Na dobre i na złe"
 
aja
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 17/03/2015 13:11
Awatar

Rozgrzany


Postów: 57
Data rejestracji: 07.01.15

Wczoraj byłam na posiadówie i kilka godzin graliśmy w Dxita. Uwielbiam tę grę- chyba zacznę odkładać do skarbonka na zakup Smile

Izolda- intryguje się co jakiś czas "Pan tu nie stał"- bo u kolegi stoi i czeka na swoją kolej, ale jeszcze nie miałam okazji spróbować.
 
Izolda
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 17/03/2015 13:41
Awatar

Finiszujący


Postów: 372
Data rejestracji: 18.10.14

polecam aja.
Mnie tak zaintrygowała, ze kupuję remake czyli Pan tu nie stał -demoludy o handelku wymiennym. Już widziałam w księgarni. W tej samej cenie poniżej 50 zł.
Niestety te gry tak kosztują.
Widziałam też fajne kalambury z obrazkami i klepsydrą zegarem do odmierzania czasu, chyba za 16.50.
Ja robię tak, że oglądam co jest w sieci, a potem zamawiam przez księgarnię, bez płacenia 13 zł za przesyłkę.
[i]Był las nie było nas, będzie las nie będzie nas [/i]cyt z serialu" Na dobre i na złe"
 
sigma
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 24/05/2015 15:01
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Dwie nowe gry dostałam - Prawo dżungli i Taboo.
Prawo dżungli to prawie to samo, co Jungle speed, czyli klasyk, ale ja w to nigdy wcześniej nie grałam Wink Ale jakoś średnio nam granie w to poszło, zbyt trudne dla nas te karty były (nie wiem, na ile była to kwestia naszego stanu i pory - koło drugiej w nocy się za to wzięliśmy).

Taboo - też klasyk, w którego do tej pory nie grałam. Zorganizowała nam ta gra sporą część imprezy i bawiliśmy się przy niej świetnie Smile

I zagraliśmy w większym gronie w Sałatkę z karaluchami, którą dostałam jakiś czas temu - w trzy osoby gra jest dość fajna, ale w sześć robi się rewelacyjna, płakaliśmy przy niej ze śmiechu Grin
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ef
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 24/05/2015 16:22
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

ja się chyba na to granie kiedyś do Was przejadę Grin
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
sigma
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 24/05/2015 19:14
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Zapraszamy, zapraszamy Grin
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Jaskolka
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 25/05/2015 00:06
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

[quote]Ale jakoś średnio nam granie w to poszło, zbyt trudne dla nas te karty były (nie wiem, na ile była to kwestia naszego stanu i pory - koło drugiej w nocy się za to wzięliśmy).
[/quote]
Ale w środku nocy, najlepiej po 2 dniach prawie bez spania (lub poniżej pewnego poziomu krwi w alkoholu...) gra się w to doskonale! To zastanawianie się, czy duże czerwone kółko i duże czerwone kółko to jest to samo... Albo to wyciąganie ręki do totemu w zwolnionym tempie i chwila wahania przed złapaniem, a potem dzika walka, jak dwie osoby zdają sobie sprawę, że rzeczywiście powinny złapać... O tak, uwielbiam grać w Jungle speed w takim stanie! Grin
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
Klara
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 25/05/2015 15:52
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Do prawa dzungli trzeba się najpierw przyzwyczaić, za którymś razem ta gra już nie jest tak trudna. Ja uwielbiałam w to grać Smile Za to w Taboo nie lubiłam od samego początku, za dużo stresu.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 25/05/2015 17:22
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

No w sumie jakbym w to miała parę lat temu grać, to pewnie też by mi się nie podobało. A teraz mnie ta gra zachwyciła Smile Tremę lekką na początku miałam, jak mi przychodziły do głowy tylko te słowa, których nie mogłam użyć, ale nie psuło mi to zabawy.
A jak dzisiaj przyszłam do B., to pierwsze pytanie brzmiało - jak ta gra z imprezy się nazywa?? Grin

A jak weszłam na terapię, to pierwsze słowa terapeutki - grałam ostatnio w jedną planszowkę Grin Nazwy nie pamiętała, ale po opisie od razu Cluedo rozpoznalam Wink Choć nigdy w to nie grałam, ale znam Tajemnicze domostwo, które łączy w sobie Cluedo i Dixit.

A przy okazji - w Lidlu są Kalambury za 30 zł i Mistrz słowa za chyba 17... rozważam kupno Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Jaskolka
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 25/05/2015 19:57
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Nie wiem, jak wyglądają te lidlowe, ale ogólnie nie przekonują mnie gotowe zestawy do kalamburów - no, chyba że jest tam jakiś element losowości?
W każdym razie samodzielne wymyślanie haseł też jest fajne, a nawet takie cudo jak "utytłany dingo nie lubi wyć" da się pokazać Grin

Kurczę, pograłabym w coś. Jakiś czas temu kupiłam sobie w wyprzedaży "Talisman" (Magia i miecz) na komputer. I jeszcze "Monopoly". Choć to chyba trochę smutne, grać w planszówkę z komputerem, heh.
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Gry komputerowe O komputerach 56 14/01/2022 00:17
szukam filmu/książki itp Ogłoszenia 32 21/08/2015 18:57
CR, breatharianizm, itp. - formy zaburzeń odżywiania? Zaburzenia odżywiania 53 09/05/2015 20:48

50,252,596 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024