29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
Gry planszowe/towarzyskie/karciane itp.
RedKate
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 31/08/2012 00:10
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Wątek o grach komputerowych już jest, ale chyba nie ma takiego o giercowaniu realnym Smile. Lubicie gry planszowe? Karciane? RPG? Jakie najbardziej?
Jako małolata grywałam namiętnie w Eurobiznes. Już w wieku dorosłym odkryłam na wakacjach ze znajomymi coś takiego jak "Magia i Miecz" i przepadłam totalnie. Zakochałam się w planszówkach Grin.
Od paru lat moją ukochaną grą są "Osadnicy z Catanu" - posiadam wersję podstawową oraz 4 dodatki. Bardzo lubię Carcassone, niedawno odkryłam "Stone Age" - też bardzo przyjemna.
Próbowałam się przekonać do nowej wersji "Magii i Miecza" - "Talisman" ale coś jest nie tak, nie gra się tak fajnie jak w starą edycję, mimo że graficznie pięknie wybajerzona.
Z młodym gramy najczęściej w "Monopoly" - mamy edycję "Polska" - trochę mnie zawiodła grafiką. Młody jeszcze ma "Monopoly Disney's Cars" ale pomału z niej wyrastamy. Dużo radości dostarcza nam też Jenga - wieża z drewnianych klocków - przegrywa ten, komu się zawali Grin.

Są tu jeszcze jacyś wkręceni w temat gier planszowych i im podobnych Smile?
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
sigma
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 31/08/2012 00:26
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Karciane to niebardzo, choć kiedyś z kuzynką noce na wakacjach zarywałyśmy, grając w kanastę. A ostatnio parę razy w remika mi się zdarzyło... ale to wyjątki, karty mnie raczej nie pociągają.

Kiedyś falami nachodziła mnie za to faza na kości i męczyłam każdego, kto był pod ręką Grin Zwłaszcza jak odkryłam taką fajną trzyrundową wersję z trochę innymi zasadami w każdej rundzie.

W Eurobiznes vel Monopol też kiedyś grywałam, ale w sumie nie przepadałam za tym, zwykle przegrywałam, bo to nie na mój sposób myślenia i dobre serce gra Pfft

O, w warcaby też grałam często i chętnie bym grała nadal, ale nie mam z kim, bo A. tej gry nie lubi.

Z gier, które przetrwały od dzieciństwa i nadal w nie grywam, to przede wszystkim scrabble. I łamisłówka - też układanie słów z literek, ale trochę inaczej, w sumie chyba nawet ciekawiej.

W maju dostałam Wsiąść do pociągu - jedyną taką porządną strategiczną grę planszową, w którą grywam. Lubię bardzo, nie tylko dlatego, że w ogóle lubię wszystko, co z pociągami związane Wink

A. ode mnie dostała z kolei Owczy Pęd Grin więc też gramy czasami. Taka gra logiczna, w sumie dość banalna, ale ma fantastyczne figurki owiec Pfft

karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Perfidia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 09/11/2012 11:34
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Dawno, dawno temu byłam fanką Magicznego miecza oraz Magii i miecza. Niestety towarzystwo, z którym grywałam rozjechało się po świecie, więc przestałam grać. We dwoje to nie to samo.

Oboje z Makrem jesteśmy fanami Gwiezdnego kupca. Parę lat temu kupiliśmy na allegro kompletny zestaw, który leży i czeka na lepsze czasy, bo na razie ciężko nam wygospodarować czas na rozgrywkę. Mieliśmy tez fazę na szachy.

Monopoly też lubię, i nie mogę się doczekać aż Szkodnik dorośnie do grania, żebyśmy mogli zagrać razem z nim Smile Tymczasem grywamy w domino i uno. A z Makrem w scrabble Smile
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
ef
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 09/11/2012 11:41
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

uwielbiam planszówki, ale mam małe doświadczenie w tychże.
ale grałam począwszy od Chińczyka, przez Eurobusiness (ostatnio rozwaliłam moich braci na łopatki Grin ), Jenga, Tabu, Jungle Speed (mistrzostwo świata Grin ), Tabu i taka gra, której nazwy nie pamiętam. są karty z obrazkami, jedna osoba rzuca skojarzenie do jednego ze swoich obrazków, pozostali gracze muszą dołożyć swoje karty, które kojarzą im się z tym samym, a potem spośród wszystkich trzeba wytypować, którą kartę ten pierwszy gracz miał na myśli. super.
teraz znalazłam ekipę do planszówek, ale ciężko mi się do nich zebrać. ale już pójdę we wtorek!

znalazłam! ta gra nazywa się Dixit!!
Edytowane przez ef dnia 09/11/2012 11:44
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
sigma
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 09/11/2012 12:17
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ja choruję na Tantrixa, chciałabym pod choinkę dostać Wink
Mam takiego mini, ale on się nadaje tylko do gry solo. A są też takie zestawy do gry w 2-4 osoby, bardzo mi się to podoba Smile

karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Jaskolka
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 09/11/2012 20:52
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Lubię gry planszowe, ale jakoś rzadko mi się zdarza w nie grać Wink Na konwentach głównie (wtedy jest i towarzystwo, i GamesRoom, gdzie można wypożyczyć jakąś grę z całego stosu Pfft). W dzieciństwie były warcaby, z karcianych tysiąc (jak ktoś chętny do pogrania na Kurniku, to wiecie, gdzie jest temat... Pfft) i makao, pewnie jeszcze parę innych. Marzę o nauczeniu się w brydża, ale czytanie zasad jak dla mnie nie ma sensu, potrzebowałabym ze dwóch normalnych partii w otwarte karty. No, i parę lat temu znajomi nauczyli mnie grać w texas holdem... cóż, może i lepiej, że było tylko na zapałki Pfft

Lubię chińczyka, Monopoly, Scrabble (przy odpowiednich warunkach umysłowych) - ale w domu niestety nie mam z kim grać, a koty pionki czy kostki przesuwają, owszem, ale zwykle na dywan, by zaraz później złapać je w ząbki i uciec Wink
Czasami uda się spotkać z kolegą z liceum i jego dziewczyną lub znajomymi, żeby zagrać w "Talismana" (a może "Magię i miecz"? Zawsze mówimy na to M&M, choć to chyba właśnie ta nowsza wersja). Bardzo też podobał mi się Munchkin, często przymierzam się do zakupu, by zaraz ciężko westchnąć i stwierdzić, że w sumie i tak nie mam z kim grać, to... Wink Poza tym jakieś różne, rozgrywane raz czy dwa, których tytułów nie pamiętam...

Jeśli chodzi o RPG, to kiedyś próbowałam, ale wtedy jeszcze nie do końca byłam w temacie i nie wiedziałam, co się właściwie w grze dzieje (D&D). Miałam też okazję zagrać w dwa LARP-y - to mi się chyba bardziej podobało, choć do jednego kolega mnie zaciągnął (mimo że w tematyce chyba postapo albo jakiejś cyberpunkowej - a ja nie miałam bladego pojęcia, co się dzieje Pfft). Drugim był LARP tolkienowski, więc niby moje klimaty, ale po pierwsze nie został dokończony - noc, burza z piorunami i słupy wysokiego napięcia na części terenu, gdzie miało przebiegać zakończenie, nie działały razem najlepiej Wink A po drugie też nie do końca wiedziałam, co było do zrobienia - MG-owie próbowali jakiejś formy bez konkretnych zadań, to dla mnie początkującej było mniej zachęcające... co nie znaczy, że jeszcze kiedyś nie spróbuję.

Ze sprawnościowych - Jengi nie próbowałam, ale Jungle Speed... Grin

A co do Dixita - tak sobie myślałam, że napiszę tu o tej grze, to może ktoś skojarzy, co to, bo nie pamiętam nazwy. Po czym dotarłam do posta ef Grin Też mi się podobało Smile

A szachów nie umiem Sad Nawet parę razy próbowałam się nauczyć, zagrałam w systemie "mówię ci wszystkie ruchy, które zrobisz po tym, jak ja przesunę to tutaj" Pfft czyli z podpowiedziami... i koniec. Znów pamiętam tylko, jak rusza się skoczek.


Od 1,5 roku się wybieram do jednego pubu, gdzie co tydzień są (były?) spotkania z planszówkami. Ech, może w końcu się uda Wink
 
Alia
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 10/11/2012 16:04
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Bardzo lubię Dixit, ale z jedną uwagą - w to należy grać z ludźmi, których się dobrze zna i dzieli się skojarzenia, wtedy jest o wiele ciekawiej (zwłaszcza, że czasem i tak potrafią zaskoczyć).
Ostatnio zaś graliśmy w Arkham Asylum ze znajomym małżeństwem. Oraz ich synkami w wieku wczesnoszkolnym. Rany, te dzieciaki były lepsze w kombinowaniu od nas, bawiliśmy się doskonale.
W RPG próbowałam grać, było parę sesji w Cyberpunka, ale jakoś to do mnie nie przemawia. Może dlatego, że zbyt wiele zależy od czynnika losowego, czyli rzutu kostką.
 
Perfidia
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 11/11/2012 23:27
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Kochany Św. Mikołaju Prosi
[img]http://i1279.photobucket.com/albums/y525/gucwin/monopol.jpg[/img]
podpisano - zawsze grzeczna Perfidia 0:-)
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
RedKate
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 11/11/2012 23:55
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Perfidia - ładnie to wygląda Smile.

Wczoraj wieczorem siedziałam jeszcze w Wawie, już po rodzinnym obiedzie, i jeden z przyjaciół zaczął marudzić, że sobota, i nie ma co robić... To drugi - że może by tak w coś pograć? Od słowa do słowa, chociaż ok 21.30 już byłam myślami o niedługim udaniu się na spoczynek, to zamiast tego wywędrowaliśmy na drugi koniec Warszawy giercować w Osadników do 3 w nocy Hura. Ale było fajnie Smile
Edytowane przez RedKate dnia 11/11/2012 23:55
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Alia
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 12/11/2012 21:14
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

A my próbowaliśmy wczoraj rozgryźć grę Agricola (planszówka symulująca siedemnastowieczne gospodarstwo). Wręczyli ją nam znajomi (ci od dzieciaków i Arkham Asylum) z komentarzem "Może wam uda się przegryźć przez zasady". Nie udało się. Odpadłam podczas próby rozegrania pierwszej rundy. Żeby zrozumieć tę grę, chyba trzeba przyjrzeć się paru rozgrywkom, zamiast korzystać z instrukcji,
 
RedKate
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 12/11/2012 21:49
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Moi znajomi w to grają, jeśli przebrnę to skonsultujemy Smile.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
sigma
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 25/12/2012 22:26
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Nasza kolekcja gier powiększyła się po świętach o Tantrixa (game pack, czyli wszystkie tantrixowe gry w jednym Grin ), Kolejkę (taka gra o zakupach w PRLu zacieszacz ) i Jengę (to znaczy podróbkę Jengi, ale gra się tak samo i wciąga baaardzo Smile)
I dzisiaj całe popołudnie spędziliśmy o teściów na grach Smile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ef
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 25/12/2012 22:29
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

o, sigma, jak Ci zazdroszczę! Grin

jak wrażenia z Kolejki? ta ekipa, z którą grałam w planszówki ma właśnie Kolejkę i mam nadzieję, że następnym razem uda się zagrać.
ostatnio graliśmy w Bang! i Sabotażystę.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
sigma
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2012 01:23
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

W Kolejkę jeszcze nie graliśmy, nie było kiedy nauczyć się zasad Wink Na razie się tylko grafiką zachwycam, a jutro planuję się przez instrukcję przegryźć Wink
Dzisiaj z teściową grałyśmy w scrable i jengę, a potem jeszcze tesciu się przyłączył do Wsiąść do pociągu. Fajnie się w to w 4 osoby gra, zwykle gramy w 2.
W planach był jeszcze logix i łamislowka, ale czasu nam zabrakło, bo od jengi się nie mogłyśmy oderwać Grin
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Karol
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2012 17:37
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1156
Data rejestracji: 23.06.12

kupiłem siostrze na święta dixit i przyznam, fajna gra. chociaż domyślam się, że w gronie bliskich znajomych, a nie rodziny może być jeszcze ciekawsza. nic to, bo szybko w nią znowu nie zagram. dziś razem z siostrą wyjechała.
[i]The barbarians come out at night.[/i]
 
ef
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2012 17:42
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

jeeej, jak bym zagrała w dixit! w ogóle w cokolwiek...
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Karol
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2012 17:44
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1156
Data rejestracji: 23.06.12

przy okazji podczas zakupów przejrzałem cały sklep z grami (w internecie) i nawet jedna mnie zainteresowała. zimna wojna. muszę tylko skonsultować się z kumplem czy byłby chętny się złożyć na nią i w ogóle grać.
[i]The barbarians come out at night.[/i]
 
Alia
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2012 11:39
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

dixit! jest super, szkoda, że ostatnio nie miałam okazji zagrać.
 
Karol
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2012 11:42
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1156
Data rejestracji: 23.06.12

to wbrew pozorom trudna gra Pfft przynajmniej przy takiej zniżce intelektualnej, jaką mam. mózg mi parował, kiedy szukałem skojarzeń nie aż tak dosłownych.
[i]The barbarians come out at night.[/i]
 
Alia
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2012 11:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Ja miałam problem, bo niektórych moich narzucających się absolutnie skojarzeń nikt by nie załapał (np. do angielskich poetów metafizycznych).
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Gry komputerowe O komputerach 56 14/01/2022 00:17
szukam filmu/książki itp Ogłoszenia 32 21/08/2015 18:57
CR, breatharianizm, itp. - formy zaburzeń odżywiania? Zaburzenia odżywiania 53 09/05/2015 20:48

50,115,927 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024