16 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
6 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Dziecko w rodzinie homoseksualnej
swistak
Dodany dnia 28/08/2014 18:19
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]RedKate napisał/a:[/b]
Proponuję adminom dodać punkt do regulaminu forum: zakaz pieprzenia o polityce. Jak ktoś ma potrzebę, to komentarze pod artykułami onetu, gw czy frondy (jak kto woli) są najodpowiedniejszym miejscem.[/quote]

Prosiłbym, żeby nie dodawać takiego punktu do regulaminu.
Możemy dyskutować o polityce i podobnych tematach ale pod warunkiem że robimy to kulturalnie. Takie dyskusje miały na forum miejsce już wiele razy i były AFAIK na poziomie.
Regulamin w obecnej postaci jest wg mnie wystarczający, nakłada obowiązek odnoszenia się z szacunkiem do innych osób.

EDIT: Przy okazji: Fronda nie jest portalem katolickim. Propaguje ona m.in. herezje tradycjonalistyczne w dosyć bezczelny sposób.
Edytowane przez swistak dnia 28/08/2014 18:21
 
Alia
Dodany dnia 28/08/2014 18:21
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Sonic - z całym szacunkiem, ale nie masz bladego pojęcia, jak wygląda kwestia edukacji seksualnej w szkołach. W przeciwieństwie do mnie, bo pracuję w szkolnictwie.
O czymś takim jak "promocja homoseksualizmu" w ogóle nie można mówić, bo skłonności homoseksualne są wrodzone. Niektórzy prowadzący próbują na swoich zajęciach (które nazywają się "wychowanie do życia w rodzinie") zaszczepić uczniom odrobinę tolerancji wobec innych orientacji seksualnych, ale to trudne zadanie.
Co jeszcze - w znanych mi gimnazjach i szkołach średnich o seksie i antykoncepcji w tych zajęciach nie mówi się właściwie wcale, a szkoda - co roku mamy jedną-dwie nastoletnie uczennice w niechcianej ciąży.

Co jeszcze - organizacja zajęć WDŻ jest traktowana przez dyrektorów szkół jako przykry obowiązek (trzeba jakoś je zorganizować, wpisać do siatki godzin, koniecznie na pierwszej lub ostatniej lekcji, znaleźć nauczyciela, który będzie chciał przychodzić na kilka godzin tygodniowo, ale co drugi tydzień albo tylko przez pół semestru). W efekcie wychowawcy mają zniechęcać uczniów do tych zajęć, żeby dyrekcja miała mniejszy problem.
Edytowane przez Alia dnia 29/08/2014 21:36
 
tajfunek
Dodany dnia 28/08/2014 18:24
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

a ja proponuje wrocic do pierowtnego tematu,bo sie wszyscy nakrecacie jak cholera.
Pytanie do czego wam to potrzebne?
Kazdy ma swoje poglady,przekonywanie kogos na sile do swoich pogladow bardzo mi sie nie podoba,jak rowniez ublizanie komus. Jedna i druga strona troche przegina.
Homoseksualista jest takim samym czlowiekiem co hetero i tyle
 
swistak
Dodany dnia 28/08/2014 18:24
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

U mnie na WDŻ była głównie ogólna psychologia, która IMHO jest bardzo potrzebna.
Szkoda, że nie ma takiego przedmiotu, nawet jako 1-2 h w cyklu.

W liceum WDŻ się nie odbywało bo nie było chętnych (albo tylko kilku).
 
ania35
Dodany dnia 28/08/2014 18:52
Awatar

Medalista


Postów: 640
Data rejestracji: 14.06.14

zgadzam się z tajfunkiem,a powiem że dziś moje rozmowy z paroma osobami na ten temat mocno mnie zaskoczyły a chyba najbardziej moi rodzice Wink
i jestem za słowami mojej mamy " homo czy hetero jest w porządku jeśli zachowuje się z szacunkiem,z miłością.Ale jednego nie zdzierżę to wykorzystywanie dzieci "
i tym miłym akcentem kończę swoją dyskusję w tym wątku
 
Makro
Dodany dnia 28/08/2014 23:49
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Na forum nie propagujemy wiedzy sprzecznej z medycyną. Obecnie ICD 10 i DSM IV nie wymienia homoseksualizmu jako zaburzenia, traktuje to jako odmianę seksualności.
Jako administrator nie zgadzam się na stwierdzenia, że homoseksualizm jest kwestią wyboru, że jest chorobą, że trzeba to leczyć. Nie interesują mnie na ten temat poglądy kościoła, PiS, Korwina, Frondy - szczerze to mam je gdzieś.

Nie zabraniam ci mieć własnych przekonań, tak jak można wierzyć że ziemia jest płaska i unoszona przez 4 krokodyle. Proszę (i jednocześnie ostrzegam) o unikanie takich tekstów, które są obraźliwe. Ja mam swoje poglądy na temat osób prezentujących twój stosunek do osób innej orientacji, ale potrafię zachować to w głębinach swojego umysłu.

Dla przypomnienia: kilka wieków temu osoby chore psychicznie czasami lądowały na stosach w związku z opętaniem. Na tym forum nie ma miejsca na zabobony, homofobie.
Edytowane przez Makro dnia 28/08/2014 23:50
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
sigma
Dodany dnia 30/09/2014 18:53
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Króciutki wyciąg z badań [url=http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/50-tysiecy-par-homoseksualnych-w-polsce-wychowuje-dzieci,473171.html]Rodziny z wyboru w Polsce.[/url]
Taka garstka statystyki, mnie dużo bardziej będzie interesował pełny raport, który ma być niedługo udostępniony. Ale biorąc pod uwagę, że niektórym ludziom się wydaje, że takich rodzin nie ma - pokazuję, że są, i to nie pojedyncze przypadki.

Swoją drogą - miałam zaproszenie do wzięcia udziału w tym projekcie, ale zanim badanie doszło do skutku, to przestałam tworzyć rodzinę z wyboru, więc się nie załapałam.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
RedKate
Dodany dnia 30/09/2014 19:47
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Też dziś o tym słuchałam, od razu przyszła mi do głowy dyskusja z tego wątku.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
swistak
Dodany dnia 21/10/2014 14:32
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]swistak napisał/a:[/b]
EDIT: Przy okazji: Fronda nie jest portalem katolickim. Propaguje ona m.in. herezje tradycjonalistyczne w dosyć bezczelny sposób.[/quote]

Trochę tutaj przesadziłem, chciałbym sprostować. Z tego co wiem, nie były to herezje, ale co najwyżej tezy sprzeczne z nauką Soboru Watykańskiego II. Nie zmienia to faktu, że nie należy wykorzystywać tego portalu jako źródła wiarygodnych informacji na temat wiary katolickiej (przynajmniej wg mnie).
Edytowane przez swistak dnia 21/10/2014 14:32
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dziecko z Zespołem Aspergera Nasze wątki - część otwarta 12 14/08/2020 18:08
Osobowość paranoidalna a dziecko Depresja 5 14/12/2016 11:41
dziecko z chad Choroba afektywna dwubiegunowa 5 10/07/2016 21:19
dziecko z Chadowcem.. Choroba afektywna dwubiegunowa 3 20/10/2014 10:47
ChAD a dziecko Choroba afektywna dwubiegunowa 7 07/04/2014 16:13

50,242,147 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024