29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
3 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Witajcie
Kropla
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 18/12/2011 13:21
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 18.12.11

Mam wrażenie że jestem uzależniona, ale nie od jednej rzeczy.
Chodzi o kompulsywne wchodzenie w kolejne rzeczy, teraz są to seriale na kompie, chwilę temu telewizja (wróciło po 10 latach wraz z pojawieniem się znowu w domu telewizora), przedtem życie wspólnotowe, praktyki religijne. Mam 51 lat więc długo by wymieniać
jednocześnie robię wiele rzeczy pozytywnych z punktu widzenia społecznego i to przykrywa problem. Jestem po 2 cyklach terapii indywidualnej i grupowej. 3 cykl przerwałam. Jestem matka 6 dzieci w wieku 14-27, po rozwodzie. Odeszłam w 2000 roku z powodu przemocy męża wobec dzieci i przemocy psychicznej, opuszczenia psychicznego także wobec mnie - tak to wtedy widziałam. Długo trwały sprawy sądowe, półtora roku wsparcie kryzysowe dla mnie młodszych dzieci. Potem skończyłam studia - resocjalizację. Obecnie robię kurs psychoterapii systemowej. Na terapie udałam się z ostrymi stanami lekowymi, niemożnością ukończenia pracy dyplomowej. Pracę obroniłam pracuję jako pedagog...ale jestem kompletnie rozwalona. Kurs i grupa genogramowa w ramach kursu trochę mnie uporządkowały, ale w życiu rodzinnym przestałam sobie w ogóle radzić. Siedzę przed kompem, nie sprzątam, nie mogę się ruszyć. W głowie zamieszanie. Czuje się kompletnie niekompetentna jako matka, jakby od dzielona, zwłaszcza od dzieci które jeszcze potrzebują mojej opieki, uciekam od kontaktu...
Na zewnątrz jakieś tam sukcesy, dobrze pracuję, propozycja doktoratu na uczelni, propozycje publikacji...ale już tez sobie z tym nie radze.
Zaczęło się przy magisterce i trwa dalej... niemożność koncentracji na pracy naukowej.
Miałam dobry i bardzo uporządkowany dom, wymagających rodziców. Mama była bardzo blisko z moim starszym bratem. Oboje moi rodzice mieli pijących ojców, ale ja tego nie pamiętam. Mój mąż wspierał zawsze matkę, jest z nią mocno związany,mój teść miał tez przemocowe zachowania, a ona taka sama "cudownie dobra" jak ja.
Kiedyś to ja lepiej sobie radziłam ze wszystkim ale teraz mój mąż wyraźnie lepiej sobie radzi z życiem. Mam wspaniałe dzieci, ale na rożne sposoby widać, że sobie tez nie radzą.
Grupa na która chodziłam to byli sami młodzi ludzie
w wieku moich dzieci ( też sześcioro), zaczęłam ich podświadomie chronić
i wspierać i nie uniosłam tego procesu, mnie jako córki i mnie jako matki
solidaryzowałam się z nimi - w końcu przeciwko sobie jako matce.
Teraz to widzę - wtedy nie bardzo. Kłopot ze mną, jak z każdym DDD, z jednej strony staram się być dobra pacjentką a z drugiej nie chcę oddać kontroli za cholerę. Przyjąć od kogoś, zaufać mu,trudno...
to mi się kojarzy źle
Chociaż, widzę owoce terapii: już jestem wdzięczna moi rodzicom
to duży krok do przodu. I męża widzę inaczej. Dopuszczam miłość do niego
widzę,że mogłam mieć wpływ na jego zachowania.
Chyba przeżywam teraz moja dziecięcą bezradność sprzed lat, kiedy czułam się odrzucona przez mamę i samotna....i zamieszanie jakie wtedy miałam w głowie. Potrzebuję wsparcia
Dzieci nie są od tego a niestety wplątuję je w to od lat, choć wcale tego nie widziałam. Próbowałam znaleźć wypis z terapii jaką to ja mam efkę ale gdzieś go skutecznie wsadziłam. Szczerze nie wiem w który wątek się wpisać, bo i uzależnienie, i nerwica, i depresja, i zaburzenia osobowości pasują. Pozdrawiam
 
Czader
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 18/12/2011 13:38
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Cześć Kropla Smile

[i]Szczerze nie wiem w który wątek się wpisać, bo i uzależnienie, i nerwica, i depresja, i zaburzenia osobowości pasują. Pozdrawiam[/i]

Wpisałaś się idealnie "przedstawiasz się" przecież Smile

Z takim bagażem doświadczeń wszelakich - jak założysz swój własny wątek w dziale "nasze wątki" - to będzie niezła lektura ;-)
A i na pewne "sprawy" będzie można popatrzeć z zupełnie innej perspektywy.

[i]Potrzebuję wsparcia[/i]
[i]Jestem po 2 cyklach terapii indywidualnej i grupowej. 3 cykl przerwałam. [/i]

Może właśnie teraz nadeszła pora na ten "3cykl" ?
Pozdrawiam Smile
 
martyna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 18/12/2011 13:53
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Witaj Kwiatek
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
teczacpt
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 18/12/2011 13:58
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

Witaj-tutaj nie numer efki jest najważniejszy,ale to co u Ciebie.Fajnie,że jesteśWink
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
Kropla
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 18/12/2011 14:13
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 18.12.11

Jeszcze raz witajcieKwiatek Trafiłam tu do Was po konsultacji internetowej. Wiem, ze czas na kolejny etap pracy nad sobą. Tam gdzie się leczyłam do tej pory na pewno nie wrócę. Pracuję teraz do 16 i na tyle mam niepewna sytuację, że muszę tego pilnować, żadne długotrwałe L-4 nie wchodzi w grę. Może to tez mój opór, ale nie chce więcej pracy psychodynamicznej, zgłoszę się do ośrodka, który pracuje systemowo. Dostałam namiary. Plan: idę w poniedziałek. Zobaczymy co dalej... Dzięki, że się odezwaliście Smile
 
sigma
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 18/12/2011 15:31
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Witaj na forum, Kropla Smile
A gdzie się wpisywać - tam, gdzie coś Cię akurat zainspiruje i będziesz chciała coś powiedzieć Smile Tu nikt nie jest do konkretnego działu przypisany Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Kropla
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 18/12/2011 15:55
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 18.12.11

to mi rozjaśnia, dzięki Sigma Smile
 
Nadzieja
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 18/12/2011 15:58
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

WitajWink
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
tajfunek
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 18/12/2011 21:44
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

WitajKwiatek
 
Artystyczna Dusza
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 19/12/2011 10:38
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Witaj [b]Kropla[/b]Smile.Rozgość się tutaj na forum.Przekonasz się że jest tutaj bardzo sympatycznie.
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Witajcie! Przedstaw się 2 14/05/2023 15:49
Witajcie po przerwie Przedstaw się 12 26/07/2018 22:42
Witajcie :) Przedstaw się 6 16/01/2018 20:05
Witajcie Przedstaw się 5 06/01/2018 21:10
Witajcie:-) Przedstaw się 5 01/11/2017 16:08

50,118,129 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024